Černí baroni (TV seriál)

Čierni baroni

Komedie

Česko, 2004, 9 h 34 min (Minutáž: 11x53 min)

• xaver

Knihu Černí baroni od Švandrlíka jsme četl tajně, když jsme byl na vojně. Pak jsem se k ní ještě několikrát vrátil a vždy to byla skvělá četba, která dala zapomenout na to špatné, co člověk na vojně zažil a připoměla jenom ty hezké chvíle, kterých ale nebylo moc. To, co ze skvělého námětu udělala televize, je šokující. Seriál je až neskutečně poplatný době, ve které vznikl. Vyhozené peníze a promrhané talenty.(18.7.2012)

• kingik

Je zvláštní, že se seriál očividně chce lépe vyrovnat s knižní předlohou, než jeho filmový bratříček, ale činí tak natolik křečovitým způsobem, až se seriál stává nestravitelným. Projekt si vzal režijně na starost ostřílený matador Juraj Herz, ale předvedl se v tom nejhorším světle. Ve své slabé chvilce si k ruce přizval velmi slibné herecké obsazení, ale to se zcela míjí s Herzovým pojetím, a gagy, které tu jsou, působí až ochotnickým dojmem. Omylem bylo i obsazení Radka Holuba do role Kefalína. Ten je natolik nevýrazný a upozaděný, až místo toho, aby film táhl, tak ho táhne ke dnu. Andrej Hryc v roli Terazkyho se mně také vůbec nelíbil. Pravda, hraje svého majora více autenticky, než jeho filmový předchůdce Landovský, ale mně se mnohem více líbilo právě Landovského pojetí. Seriál ve srovnání s filmovým zpracováním Baronů naprosto neobstojí, a ve srovnání s knižní předlohou je to volný propad do temnot. 20%(22.1.2009)

Ze začátku se mi to zdálo nějaké upachtěné, na dálku z toho smrděly špinavé popelníky, upocená lampasácká prasata a umakart v ateliéru, takže prvních pár dílů jsem dokoukal se značným sebezapřením. Jenže posléze se herci tak nějak po bolševicku vpravili do svých rolí a byla z toho docela prdel. Chci říct, dalo se na to zvyknout a občas se i zasmát.(5.2.2012)

Jak to tady tak vypadá, budu trošku za rebela, ale za mě jednoznačně lepší než film. Jenom Kefalín mi to dost pokazil, jeho rádoby švejkování bylo především blbý a jeho role zbytečná. Proto nedám tu pátou hvězdu... a to už by tady stejně bylo politicky nepřípustný. Takže za mě silný 4 hvězdy a nechápu jak ti, co četli knížku můžou upřednostnit film před tímhle seriálem.. Dobrý kohůt Terazky je tady o 200% lepší a snad i o trochu lepší než v knížce, a Kaiser, Polívka, Liška.... No možná mi to tímhle protikomentářem moc politicky nemyslí, ale seriál za to stojí!(22.5.2016)

• Macik

odpad! odpad! odpad! nechápu jak se k tomu mohli ti herci snížit viz. Jandák,Polívka,Kaiser,Nárožný,Topfer...Kdyby to bylo za komančů tak řeknu,že byli donuceni,ale dneska??V 21. stoleti???Ale opravdu velekr*tenskou roli na plyšovýho lva ztvárnil Radek Holub.To se mu nemůže dát upřít.Seriál kterej stál 70 milionů korun...........No jen tak dál ČT,třeba zvyšte poplatky ať máte na takovýhle k*aviny dost peněz!!!(8.9.2004)