poster

Černí baroni (TV seriál)

 • Slovensko

  Čierni baroni

Komedie

Česko, 2004, 9 h 34 min (Minutáž: 11x53 min)

 • Death
  **

  Ono by to nebylo zase tak hrozny, kdyby se to tak zoufale neopakovalo. Priznam se, ze sem se parkrat zasmal, ale kdyz uz po sty koukam, jak prijede nejaka delegace na navstevu a zase se pos**e co muze, tak uz to moc vtipny neni(navic vsichni jsou podelany strachy, jaky z toho vyvodeji dusledky, ale stejne se skoro nic nestane). To same plati i o postavach, ktere jsou zaskatulkovane a porad se chovaji stejne(Hamacek vecne ozraly,Terazky pritroubly, doktor jen vypravi anekdoty atd.), proste to zacne byt nuda. Filmove zpracovani, ac take nebylo buhvijake, se povedlo mnohem vice.(10.10.2004)

 • NinonL
  odpad!

  Viděla jsem jeden díl a kousek jiného - a pojala mě hrůza, jakou parodii a karikaturu původního námětu i původního filmu režiséra Sirového, dokázal ctihodný pan režisér Herz zplodit. Snad se na to aspoň jednou podívá sám a dá si slib, že nikdy více ... Byť by mu současní šiřitelé propagandy zaplatili cokoli.(3.3.2013)

 • no2
  *****

  9/10 - Knihu jsem četl nejméně pětkrát (za posledních sedmnáct osmnáct let), proto tento seriál hodnotím lépe než populárnější film. Nasmál jsem se (stejně jako u knihy) hodně, uvítal jsem mnohé situace i postavičky, které se do filmu nevešly, ačkoliv v knize patřily k tomuto nejzásadnějšímu. Černí baroni jsou holt látka na seriál, a ne na film. A tento seriál se Herzovi povedl, hlavně zvolení herci mi tady "sedli" víc... (např. Schmitzer předvedl ve filmu sympatický výkon, ale Polívka - to je jiné kafe! Takhle si asi představuji notorického ožralu poručíka Hamáčka! A stejně tak většina ostatních představitelů - Hryc JE Terazky, Kefalín-Švandrlík byl oteklý, ne jako Vetchý atd. atd.)(15.1.2007)

 • Jhershaw

  Nemůžu hodnotit seriál jako celek, protože ani náhodou nemám v úmyslu vidět všechny díly. První díl jsem jen poslouchal a nechápal jsem, čemu se ´dívající se´ smějí. Druhý díl jsem již viděl. Bohužel se potvrdily mé obavy - jestli má být ten seriál zábavný, tak vážně není! Je to nuda, nuda, šeď, podprůměr. Takže ho hodnotím 30% - nemůžu se rozhodnout, jestli bych dal 2* za všechny slavné herce, kteří zde hrají, nebo naopak 1* za to, na jak hrozném projektu participují.(9.2.2004)

 • TSZ
  **

  ..."WTF??!!!?" řekl jsem si po shlédnutí prvního dílu tohoto seriálu...ačkoliv jméno režiséra i hereckých představitelů slibovalo přinejmenším stejnou úroveň jako filmové zpracování zkraje 90-tých let (které nebylo nic moc,avšak neurazilo), ale prišlo hluboké rozčarování:-( Zejména Radek Holub v roli vojína Kefalína byl naprosto mimo (patrně mu někdo zapoměl říct že se natáčí Černí baroni a ne nové zpracování Švejka).Kromě něj to už celkem ušlo a když sem si zvykl na tu atmosféru a přijal mylný fakt, že sloužit v padesátých letech na vojně u pomocných vojenských praporů byla děsná švanda, taxem se i občas zasmál.I tak se však jedná o jedno z největších zklamání české seriálové scény,protože jsem čekal opravdu hodně a dostal sakra málo.Juraj Herz se asi zbláznil, protože ON prostě nemohl takovou slátaninu s jasnou hlavou natočit.(19.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace