Černí baroni (TV seriál)

Čierni baroni

Komedie

Česko, 2004, 9 h 34 min (Minutáž: 11x53 min)

• xaver

Knihu Černí baroni od Švandrlíka jsme četl tajně, když jsme byl na vojně. Pak jsem se k ní ještě několikrát vrátil a vždy to byla skvělá četba, která dala zapomenout na to špatné, co člověk na vojně zažil a připoměla jenom ty hezké chvíle, kterých ale nebylo moc. To, co ze skvělého námětu udělala televize, je šokující. Seriál je až neskutečně poplatný době, ve které vznikl. Vyhozené peníze a promrhané talenty.(18.7.2012)

• LEATHERFAC

Juraji Juraji, tak tohle je absolutní propad. Neuvěřitelné, jak režisér takových skvostů, jako jsou Spalovač mrtvol, nebo Petrolejové lampy, mohl splodit takovouhle příšernou sračku... Bylo mi z toho fakt na blití a zvládl jsem necelý první díl... Fakt něco strašnýho. A to si myslím, že Andy Hryc mohl být daleko lepší Terazky než Lanďák, kterej byl jinak skvělej, ale podle knížky to byl pro mě typově spíš ten Hryc...Ale takovejhle průser...no...(4.1.2007)

nebylo by to tak zlé, kdyby: majora Terazkyho nehrál Andrej Hryc a Kefalína Radek Holub; na celej seriál bylo víc peněz a všichni se nemuseli procházet mezi kulisama; a (souvisí s předchozí výtkou) je zarážející absence poddůstojníků. Je tam pár důstojníků a vojíni - ale poddůstojníci nikde...to bilo do očí od prvního dílu.(14.7.2012)

9/10 - Knihu jsem četl nejméně pětkrát (za posledních sedmnáct osmnáct let), proto tento seriál hodnotím lépe než populárnější film. Nasmál jsem se (stejně jako u knihy) hodně, uvítal jsem mnohé situace i postavičky, které se do filmu nevešly, ačkoliv v knize patřily k tomuto nejzásadnějšímu. Černí baroni jsou holt látka na seriál, a ne na film. A tento seriál se Herzovi povedl, hlavně zvolení herci mi tady "sedli" víc... (např. Schmitzer předvedl ve filmu sympatický výkon, ale Polívka - to je jiné kafe! Takhle si asi představuji notorického ožralu poručíka Hamáčka! A stejně tak většina ostatních představitelů - Hryc JE Terazky, Kefalín-Švandrlík byl oteklý, ne jako Vetchý atd. atd.)(15.1.2007)

Tohle rozhodne neni tak spatny, jak to podle hodnoceni vypada. Samozrejme na film to nema, ten je vtipnejsi a ma i lepsi herce, na druhou stranu, Cerni baroni nemaj zadnej poradnej pribeh, jsou to jen ruzny historky, takze tomu serialova forma sedi vic. A ackoliv herci nic moc, najde se tu par svetlejch vyjimek. Nejlepsi je asi Bolek Polivka, kterej je nepretrzite vozralej jak prase a to je role, ktera mu presne sedne. Dal se mi libil Kaiser se svym divne priteplalym hlasem, vecne v pohode Tomas Topfer a prirozeny Liska a Vaculik. Co se tyce predstavitele hlavniho hrdiny, Radek Holub spatnej neni, mistama je naopak perfektni, ale dost casto si svou roli plete se Svejkem a v tech chvilich bych ho nejradsi nakopal do kouli. No a Andrej Hryc jako Terazky je dobrej, akorat si zrejme tvurci mysleli, ze hlaska "Co bolo, to bolo...." je to nejvtipnejsi, co kdy kdo vymyslel a tak mu ji cpou prakticky porad do huby, takze neni ani jeden dil, kde by to aspon jednou nezaznelo a je to pak otravny. A taky me prekvapilo, ze tu je Terazky za hlavni postavu. Jinak co se tyce samotnejch historek-pribehu, tak par jich uz bylo k videni ve filmu, ale tady je na vse vic casu, takze jsou nektere situace rozvedenejsi a jako celek to je i pres tech nekolik hluchejch mist v kazdym dilu dost vtipny a obcas zazni fakt naka kruta hlaska. Taky se mi vcelku libila hudba. Ja si nemuzu stezovat, cesky serialy prakticky nesleduju, ale tenhle se mi fakt libil, vic takovejhle serialu a s Rodinejma poutama, Ulici a podobnejma srackama at dou tvurci do hajzlu.(3.7.2007)