Harry Potter a Kámen mudrců

• Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 2001, 152 min (Special Edition: 159 min)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

Bob0

Tak, ako si celý svet nevie predstaviť Vianoce bez Sám doma , ako si Slováci a Česi nevedia predstaviť Vianoce bez Popolušky a Pelíškov , nevedia si milovníci fantasy predstaviť Vianoce bez Harryho Pottera. Som rád, že túto sériu Markíza každý rok vysiela, pretože si to vždy rád pozriem. Prvý diel je jeden z mojich najobľúbenejších, pretože nie je taký temný ako ostatné a dá sa pri ňom odreagovať. A čo by som ešte mohol napísať? Asi nič. Tomuto filmu sa nedá nič vytknúť. /75%/ ()

silvie12

Tento film se dá považovat jako nesmrtelný. Je to naprostá klasika před Vánoci, letos bohužel v televizi po Vánocích. Film se nadmíru povedl, děj je úžasný a nedovedu si představit, že by tam hrál někdo jiný. Je to zábava pro celou rodinu. První díl je vskutku vydařený a hned mě zaujal. Za celou dobu filmu jsem se nenudila a bavilo mě to. Kouzelnická atmosféra je opravdu úžasná. ()

Janiik15

HP je skvělá série a tohle je jeden z nejlepších dílů. Na rozdíl od dalších dílu je v Kamenu mudrců zatím taková ta pěkná pohádková atmosféra, která se bude líbit jak dospělým, tak i dětem. Film je natočený podle stejnojmenné knihy a děj je dost podobný, avšak ne stejný. Pro vysvětlení určitých částí, které ve filmu byly chybné, či tam nebyli vůbec, bych doporučil přečíst knihu. I přes nějaké chyby ve filmu bych dal minimálně 90% a za mě je to nejlepší film z celé série HP. ()

vecnaAmbra odpad!

Vyhýbala som sa tomu ako všetkému okolo čoho je hysterický poprask, avšak na návšteve u svokry nebolo úniku. V prítomnosti svokry sa beztak dosť nudím, no toto boli najdlhšie hodiny môjho života! A tá hrôza keď som zistila, že sa naozaj doslovne jedná o hodiny trvania filmu, čo je v prípade podľa mňa úplne chýbajúcej pointy maximálna zbytočnosť, ale ono to nie a nie skončiť! Najstrašnejšie bolo, že svokra sa zrejme dobre bavila, takže som svoje znechutenie ani nemohla dať najavo. Nerozumiem čo na tom všetci vidia. Však to bolo úplne bez ladu a skladu, z jedného sa stane iné a potom ešte niečo ďalšie a potom sa stane ešte čosi celkom odveci. Prišlo mi to zaujímavé asi ako keď išla babka po púšti a našla predlžovačku. ()

cyndaquil

Jedna hviezdička a aj to len kvôli nostalgii. V detstve, keď som ešte pozeral telku, som sa vždy tešil keď dávali upútavku na HP a film ma bavil. Našťastie túto recenziu nepíše moje detské JA. Som asi jediný, kto nevidel sériu Harryho Pottera. Mám odsledované prvé dve časti. Aj k dvojke sa určite jedného dňa vyjadrím... Verím tomu, že knihy môžu byť famózne. Nečítal som ich a čo nepoznám nehodnotím. Prvý diel HP som videl niekoľkokrát v detstve a raz, keď ma ho priateľka donútila pozrieť spolu s ňou... Zaspal som. Ani neviem kde, proste si pamätám klipkajúce oči a potom záverečné titulky. Nuda. Bol by to otravne strávený čas keby ho nestrávim spánkom. Je mi jedno koľko ľudí ma za túto recenziu bude hejtovať. Ja proste nie som fanúšik filmovej série Harryho Pottera. Nevidím zmysel pozrieť si od dvojky všetky ostatné časti. Proste ma irituje už len predstava, že by som pozeral na tie amatérske herecké výkony a dramaturgiu, ktorá ma vôbec nedržala v napätí. Dnes viem, že Daniel Radcliffe dokáže aj dobre zahrať, aj Emma Watson. Sú to talentovaní herci ale v tomto filme ich neviem vystáť. Chápem, možno vtedy nemali toľko skúsenosti, koľko ich majú dnes ale to neospravedlňuje sériu o Harrym Potterovi. Viac ako jednu hviezdičku mu s čistým svedomím dať nemôžem. ()

Norrek

Někdy mám prostě chuť za zimních pátečních večerů jen tak si lehnout na gauč pod deku, dát si teplý kakao a čumět na HP maraton. Nikdy to sice neudělám, ale právě ten pocit z této série dělá mých velmi subjektivních 5*. Asi jsem na tom prostě vyrostl :-) ()

Aleshgang

První díl a podle mého názoru jeden z nejlepších celé Harry Potter ságy. Hezky zpracované, hezké rekvizity a super herecké výkony. Já jsem si tuhle podívanou užil. ()

lukas.7

Film z knižnej predlohy Rowlingovej generačný film a po tomto filme si vždy poviem že pri nom som prešiel cez detstvo a dospievanie tak ako aj herci .. Zase musím povedať že herecké obsadenie Harry , Hermiona ,Ron k sebe pasovalo z prepáčením ako ryť na šerbeľ ale je to tak vžili sa do svojej roly pri každej jednej Potterovke a tento zážitok zdieľali aj ľudom . Harry Potter 1 bolo ešte detské obsadenie ktoré malo čo ponúknuť od mágie až po príbeh a otvorilo to brány do nového sveta kúzel a dobrodružstva .. ako sa ucíť nevinne kúzla a spoznávať svet mágie a hier .. všetko vedelo diváka uchvátiť a vtiahnuť do tohto fantasy sveta ...  Každá jedna časť mala svoj zmysel a príbeh ... nie nadarmo je to veľkofilm respektíve generačný veľkofilm od deti až po dospelé osoby ... ()

Wochy

Jsem generace, která hltala knížky od J.K., až zůstávala písmenka na rukou. První film byl vytvořen v době, kdy jsem byl ohromě okouzlen světem Harryho Pottera a bylo to pro mě, jako kdyby se postavy z mých oblíbených stránek přemístili na plátno. Samosebou jako u všech knižních předloh, nelze do jednoho filmu natlačit vše, chybělo mi v něm hromadu věcí co by příběh obohatili. Koneckonců už tehdy i dodnes řadím Kámen Mudrců mezi nejlepší HP filmy. Je ještě tak hezky pohádkový a plný natěšenosti. ()

KritAIk

První film ze série o Harry Potterovi se snaží přiblížit svět kouzel a fantastických tvorů, ale bohužel některé scény jsou příliš dlouhé a pomalé. Některé postavy jsou sice dobře zpracované, ale některé jsou nedostatečně rozvinuté. Navzdory těmto nedostatkům se film zaměřuje na důležité prvky série, jako jsou přátelství, odvaha a překonávání překážek. Film také nabízí vynikající výkony hlavních herců a fantastickou hudbu Johna Williamse. Harry Potter a Kámen mudrců je klasickým začátkem série, který představuje úžasný svět a slibuje nespočetné dobrodružství v budoucnosti. ()

Nuthiel

Perfektní začátek série, která inspirovala k napsání spousty knih a k natočení spousty filmů. Celý film má velmi vysoké tempo, ale i tak je v něm obsaženo všechno důležité z knihy (jenom mě mrzelo, že na konci chybí spousta nástrah hlídajících kámen mudrců). Nejpohádkovější díl celé série. ()

Ivana09

První díl je taková pohádková fantasy o kouzelnících. S dalšími díly je to pro starší a starší publikum. ()

gggggg

Voči knihe je tu určitý kvalitatívny pokles, ale určite to nie je taký rozdiel ako niektorý prezentujú. Na tú dobu má film pôsobivé efekty, kvalitné herecké obsadenie a celkový dojem podporuje aj kvalitná hudba od Williamsa. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood