Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

Mr.Shon

Nevím proč se tento film tak odsuzuje. Pokud odpustíme značnou délku snímku a zdravou dávku „amerického patriotismu“, The Postman se jeví jako nadprůměrný film, který si zaslouží shlédnutí. Rozhodně si nemyslím, že by se jednalo o jeden z Costnerových hřebíků do filmové rakve. Přes všechny pomluvy a kyselé malinky mohu dát s čistým svědomím tři hvězdy. ()

moviepill

Zakaždým keď to vysielajú v TV tak si to pozriem a zakaždým sa mi to páči viac a viac. Scéna s prevzatím obálky v plnej rýchlosti na chrbte koňa je najlepšia z celého filmu. (Mimochodom, ten chlapec s obálkou je v skutočnosti režisérov syn Joe Costner) Veľmi príjemný film, napriek stopáži. ()

itchyk86

docela nezáživné, natočeno pro průměrně tupého diváka, ale katastrofa to zase není:)určitě alespoň hezká myšlenka:) ()

natalanka

Lidi, tak hrozně jsem se nudila, že jsem měla chuť to několikkrát vypnout. Ale řekla jsem si, že ať můžu hodnotit, musím to zkouknout do posledního štěku. Takže. 1) zdlouhavé. 2) nudné (stále máte pocit, že byste to rádi pustili asi 4x rychleji). 3) místy nesmyslné až směšné. 4) bylo mi líto herců, kteří tady tomu věnovali svůj čas. (vidět jednou, bohatě stačí a zřejmě mě nikdy nenapadne si tento film ke shlédnutí vybrat ještě jednou) Sci-fi mi občas přišlo jen to, jak nádherně si svítili elektřinou a z čeho žily koně po létech moru, ukrutných zim a hladu ???? Takže shrnuto podtrženo, ne. Nelíbilo se mi to. No. Možná jen ukázka toho, co nás možná někdy může potkat. Pak bych brala raději 7 statečných. :-)) ()

weasel.p

Já se řadím k těm,kteří na tomto snímku nevidí nic špatného, i přes svojí délku mě to nenudilo, má to zajímavou ideu- motiv putování, přežití a zároveň přitom tvoření odporu proti tyranii, pěkné exteriéry amerického severu. Zajímavá a výrazná role pro Willa Pattona, který zde "standartního" Costnera solidně přehrál. ()

route60

The Postman má výbornou hudbu a děj není zas tak příšerný jak se na první pohled zdá, horší je to s tou nechutnou hromadou patosu ono kdyby s tímto filmem přišel Costner po roce 2001 tak by Amíci stáli fronty u kin takto je The Postman jen obří reklamou na poštu za 80 milionu, K.Costner po výborném Tanci s vlky a slušném a neprávem opovrhovaném Vodním světě notně finančně zakopl ale to se dá odpustit jsou horší věci pokud nejde o život jde o h...o však víte. 75% ()

papuchalk

Na první pohled obsahuje vše co má úspěšný americký film mít. Americký sen (z otroka přes pošťáka až po vůdce nových spojených států), postapokalyptický svět, patriotizmus, hrdinství, přerod hlavní postavy z nikoho na chlapa, romance. Bohužel, místy je to hrozně naivní. Ale to se asi dá chápat, s takovým nápadem, že jeden pošťák sjednotí rozpadlý národ proti tyranii, moc vážnější film nevykouzlíte. Je to zvláštní, ale po čase se na tento film vždy rád kouknu. ()

Sakulnikov

Nepochopený smysl původní knihy, ale i přesto jeden z mých velmi oblíbených filmů, a to i přes ten naprostý nesmysl v poslední scéně. ()

harycek

To byl výborný film, chmurná vize budoucnosti , kde vládnou polovojenské tlupy a šance na obnovení normální civilizace!? Proč ne!! ()

Salus odpad!

To je really bomba. Nepochopím, zda se Kostner zbláznil, nebo to opravdu myslel vážně. Vystavěl naprosto nepravděpodobný příběh, rozevlál ho do tříhodinového eposu a za hlavního hrdinu ameriky postavil pošťáka. Kam se hrabe Meresjev, ale to byl jen SOVĚTSKÝ člověk. Stupiditou s tímto veledílem může soupeřit snad jen Aljaška v plamenech, ale to je Segal a tam už se s tím dá počítat dopředu. Vrcholem filmu a zároveň moje oblíbená scéna - vracející se pošťák pro dopis v chlapečkově ruce - pro názornost zpomalená a na závěr filmu pro jistotu ještě připomenutá Film kategorie MUST SEE, protože TOHLE člověk prostě vidět musí ()

rln

Ten film si takové kritiky určitě nezasloužil. Poletující americké vlajky, pomalé záběry už figurovaly v mnohem horších filmech. Čím si třeba vysloužilo XXX 80% to teda nevím. ()

TesterX

Costner se rezie neujal spatne. Bohuzel cely film pada na prisernem nametu, ktery z tohoto vazne pojateho snimku dela parodii. ()

TDLmarek

Normálně bych tomuto filmu dal tak 2 hvězdičky. A to samozřejmě kvůli dost slabému námětu. Ale jednu hvězdičku navíc si Kevin Costner zaslouží, protože je to prostě sympaťák. A ještě jednu musím přidat, protože Posman spadá do kategorie mých oblíbených fallout-filmů (tenhle termín jsem si sám vymyslel, takže se nedivte, že jste to ještě nikde nikdy neslyšeli :) ()

FincherD.

No,táák! Každý má několik filmů, které ho nějakým způsobem zasáhly, i když se třeba jedná o neskutečné slátaniny, trapnosti apod. Pro mě je jedním z nich Postman. Když jsem ho jako klučina viděl poprvé, zanechal ve mně hluboký dojem a já se pro několik příštích měsíců nechtěl stát ničím jiným než poštovním kurýrem. Ovšem moje obliba v tento biják, bohužel/bohudík neklesá ani po letech a i přes značnou dávku nostalgie, dlouhých 177 min. mě spolu s kýčovitou, ale nádhernou hudbou J.N.Howarda vždycky zasáhne jako nečekaná listovní zásilka:) Uff, diky ČSFD - konečně jsem mohl naplno ventilovat svoji nehynoucí lásku k tomuto dílu. "Slibuji věrnost filmu Postman, ve větru i dešti". Amen!***** ()

Hrus

Mám slabost pro Costnera. Mám slabost pro apokalyptické filmy. Navíc toto není žádný propadák, dívat se na to v pohodě dá. Tedy alespoň v mém případě, kdy platí první dvě věty mého komentáře ;). ()

The_God

Asi tak v půli filmu jsem usnul (naštěstí jsem koukal doma) a to o něčem svědčí. Tu jednu hvězdu dávám proto, že už jsem viděl daleko větší blbosti a kdybych neusnul, tak bych dal možná i dvě ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western