The Postman - Posel budoucnosti

The Postman

Posol budúcnosti

Drama / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 177 min

Prvních pár minut (asi 6) bylo parádních - poušť, osamocený "hrdina" - prostě Fallout jak vyšitej :). Kdyby se v tomhle duchu nesl celý film s kratší stopáží tak by to bylo super! Nebo kdyby se alespoň scénarista držel trochu víc původní knihy (ta je mimochodem naprosto výborná). Bohužel z ní použil vpodstatě jen námět a pár jmen... Ale jinak dobrý. :) Nikdy jsem nepochopil proč to kritici tak strašně ztrhali. Nejni to tak špatný.(29.1.2006)

• mmmxzzz

B!shop ***** Me se tenhle film proste libi. Vim, ze tu je zbytecne patriotismu, misty je dej dost stupidni az smesnej, tri hodinky jsou zbytecne moc, ale tady mi to proste nejak nevadi. Costner lita od valecnyho, pres dobrodruznej az po romantickej zanr a cely to aspon pro me skloubil dobre. Navic hraje obstojne, Patton je slusnej zaporak a furt je se na co koukat, do toho velmi prijemna hudba a ty tri hodinky utecou docela svizne a ta myslenka na obnoveni sveta diky komunikaci, mi zas tak mimo neprijde(10.6.2009)

Aaale no, tak podľa mňa to vôbec nebolo zlé. Sprvu som si myslel, že tie skoro tri hodiny budú nuda, keď som videl to prostredie a pod.,ale mýlil som sa, bolo ozaj dobre spracované. Film o nádeji, ktorá zachraňuje pred koncom sveta. Správna dávka napätia, drámy, dokonca ani nejaké veľké muchy v scenári tam neboli. Film asi doplatil hlavne na dĺžku. Takže pozerať bez toho, že sa niekam ponáhľate. 70%.(27.3.2006)

Nebylo to zas tak špatný, jak byste podle recenzí čekali... jenže ani žádná geniální věc to taky není. Přesto se pořád jedná o film, na který se dá dívat a na který si při nějaké nápovědě vzpomenete i za rok, protože dějová zápletka je celkem neotřelá a originální. To ale neznamená, že by nešla natočit líp.(2.6.2006)

Postkatastrofické filmy sú veľmi obľúbené, ale natočiť naozaj kvalitný film nie je jednoduché. A bohužiaľ sa to v tomto prípade až tak dobre nepodarilo. Film je príliš zdĺhavý, miestami nudný a príbeh až veľmi patetický. Škoda. Snímka mala určite potenciál zaujať, ale ako sa zdá, niekto mal ako sa hovorí príliš veľké oči. Kevin Costner to príjemne vyťahuje do priemeru a jeho herecké umenie v tomto filme vôbec nieje tak zlé ako mnohí tvrdia. Ja som mal v detstve tento film rád, ale už ho mnoho filmov stihlo prekonať.(20.1.2015)

• - Kevin Costner do filmu obsadil aj svoje dve deti. Malé dievča, ktoré v jednej scéne spieva americkú hymnu, je jeho dcéra a chlapec, ktorý sa objavuje v poslednom zábere je jeho syn. (Jello Biafra)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Brina. (Terva)

• - Vo filme nezaznie ani raz meno hlavnej postavy. V knižnej predlohe však meno má, volá sa Gordon Krantz. (Grimsrund)