The Postman - Posel budoucnosti

Posol budúcnosti

Drama / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 177 min

• castor

Synonymum filmového průšvihu. Respektive totálního komerčního propadáku. Kevin Costner zachraňuje lidstvo, protože ti, jenž přežili nukleární válku, nemají zdaleka na růžích ustláno. Akce je řídká, postavy jsou nevýrazné, patriotismus, kam se podíváš. Skautsky naivní předlouhý opus, přesto jsme všichni viděli horší drahé projekty, nicméně tady platí, že pouze „otevřené srdce“ nestačí.(16.9.2017)

• HAL

Většinu filmu jsem si říkal že to vlastně není tak zlé - že je to sice rozplizlá patetická břečka hrající si na postapo western, ale že mě to jen nudí, a ne něčím přímo sere. Ale finále to dokázalo úspěšně zvrátit, až jsem z toho skoro zvrátil - tak vehementní mávání vlajkou nejvíc nejlepších Spojených států, až mám chuť jít jednu rovnou zapálit. Takže jo, nejenže mě to nudí, ono mě to i sere. 2/10(12.4.2015)

• InJo

Costnerovo ultra patetické post-apokalyptické sci-fi o pošťácích... Věřte mi, že je to přesně tak blbé, jak to zní (možná ještě víc). Zpomalený záběr převzetí dopisu je pro mě osobně asi nejtrapnější patetická scéna, co jsem kdy viděl (při jejím natáčení snad musel být Costner na drogách, protože jinak si vznik něčeho tak debilního snad ani nedokážu vysvětlit). Ale i přesto, jaká je to kravina (a bohužel hrozně dlouhá kravina!), se to jednou bez větších problémů zhlédnout dá... 40 %(19.8.2007)

Měl jsem pocit, že ta třetí hodina už trochu drhla, tam už film trochu ztratil tempo a místy možná v uvozovkách i věrohodnost. Jinak to je dobrý film. Co se týká patetičnosti nijak si nezadá s jinými americkými filmy, které jsou horší, ale přesto oslavované. Divácký úspěch či neúspěch je někdy skutečně nevyzpytatelný.(27.7.2005)

Aaale no, tak podľa mňa to vôbec nebolo zlé. Sprvu som si myslel, že tie skoro tri hodiny budú nuda, keď som videl to prostredie a pod.,ale mýlil som sa, bolo ozaj dobre spracované. Film o nádeji, ktorá zachraňuje pred koncom sveta. Správna dávka napätia, drámy, dokonca ani nejaké veľké muchy v scenári tam neboli. Film asi doplatil hlavne na dĺžku. Takže pozerať bez toho, že sa niekam ponáhľate. 70%.(27.3.2006)

• - Film mal pôvodne režírovať Ron Howard a hlavnú úlohu mal stvárniť Tom Hanks. (Jello Biafra)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Brina. (Terva)

• - Natáčení probahlo ve Washingtonu, Oregonu, Tuscomu, Arizoně nebo na ostrově Fidalgo. (Terva)