The Postman - Posel budoucnosti

Posol budúcnosti

Drama / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 177 min

• maverick10

Vitejte na veletrhu falesneho sentimentu, na prehlidce klise a lacineho dialogu, ktery jsme milionkrat slyseli a bohuzel jeste milionkrat uslysime. Kevin bohuzel slapnul vedle jak ta jedle a film se stal popravu propadakem. Film se ve sve naivite domniva ze staci par otrepanych frazi a zamavani americkou vlajku pred kamerou, placici dite a penizky se pohrnou.(25.4.2008)

• InJo

Costnerovo ultra patetické post-apokalyptické sci-fi o pošťácích... Věřte mi, že je to přesně tak blbé, jak to zní (možná ještě víc). Zpomalený záběr převzetí dopisu je pro mě osobně asi nejtrapnější patetická scéna, co jsem kdy viděl (při jejím natáčení snad musel být Costner na drogách, protože jinak si vznik něčeho tak debilního snad ani nedokážu vysvětlit). Ale i přesto, jaká je to kravina (a bohužel hrozně dlouhá kravina!), se to jednou bez větších problémů zhlédnout dá... 40 %(19.8.2007)

• dobytek

Nevim, jestli má Kevin Kostěj krátký péro, tak točí aspoň dlouhý filmy, nebo ho k tomu vede nějakej jinej důvod, ale já jsem po 3 hodinách filmu a další půlhodině reklam už toho měl opravdu dost. Jenže když už u filmu sedim 2 hodiny, tak holt ještě další hodinu vydržim, i když mě to nebaví. Film je to blbej (což mě nepřekvapilo), ale zároveň o trochu míň blbej, než Vodní svět (což mě vzhledem k horšímu hodnocení trochu překvapilo). Celkově to dávalo aspoň trochu nějakej smysl. Vodní svět byl totální nesmysl. Takže malej pokrok k lepšímu. Otázka je, jestli je dobře, že to Kevin Kostěj po druhym propadáku vzdal a nebo měl zkusit natočit ještě jeden postapokalypickej film, protože do třetice by se mu to už třeba konečně povedlo. Vzhledem k tomu, že Vodnímu světu jsem dal jednu hvězdičku, tak Poštěvákovi dám dvě. 31% Mimochodem "půjčit" si uniformu z kostry, to je taky dobrej vtip. Doufám, že si půjčil i pošťácký trenýrky.(6.9.2008)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $17,626,234Tržby Celosvetovo $27,000,000║ Ako pekné peniaze investované do tohto projektu boli ale podľa mňa je to tam cítiť, výprava na úrovni, úžasná hudba, niektoré scény neskutočne silné, sajúce so silnou dávkou atmosféry, hlavne tie nad-lety s kamerou sú fascinujúce, celkovo samotná predloha je výborná, každým pozretím to naberá na sile, film čo zreje ako víno, Costner je vizionár, dosť aktuálny film, a tie skoro 3hodinky ubehnú ako voda. /80%/(18.10.2005)

• Lacike

Kazdy ma pravo na omyl a aj sebelepsiemu reziserovi obcas jebne v makovici. Costner si docasne pomätenie zmyslov, behom ktorych reziroval jak Uwe Boll, zazil pri natacani tohto filmu. Dodnes ma desi scena v ktorej postar v spomalenom zabere doruci postu do nejakeho opusteneho domu a hned je svet ovela lepsi. Ja som bohuzial doteraz taku postu, ktora by mi zasadne zmenila zivot nedostal. Asi mi ju nejaky parchant ukradol zo schranky. Za to navazanie do Univerzalneho vojaka mam chut tomu dat odpad, ale nechcem byt az tak zly.(15.1.2017)

• - Kevin Costner do filmu obsadil aj svoje dve deti. Malé dievča, ktoré v jednej scéne spieva americkú hymnu, je jeho dcéra a chlapec, ktorý sa objavuje v poslednom zábere je jeho syn. (Jello Biafra)

• - Natáčení probahlo ve Washingtonu, Oregonu, Tuscomu, Arizoně nebo na ostrově Fidalgo. (Terva)

• - Film mal pôvodne režírovať Ron Howard a hlavnú úlohu mal stvárniť Tom Hanks. (Jello Biafra)