The Postman - Posel budoucnosti

The Postman

Posol budúcnosti

Drama / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 177 min

"Byl to jejich smysl." - "Co, dělat pošťáka?" Opět jsem šokována a znechucena, nikoli však filmem, nýbrž zdejším hodnocením a názory. Nemám tušení, nakolik je dodržena Brinova předloha, a je mi to upřímně jedno. Filmové zpracování "Posla budoucnosti", které mimochodem chvílemi asociuje podobně podceňovaný "Vodní svět", je překrásnou a zároveň drsnou ódou na lidskost. Postapokalyptické drama o roznášení pošty - může to vůbec fungovat? Dle ignorantů, kteří v životě neotevřeli žádnou knihu, protože by jim mohla vychladnout tlačítka na mobilu, ne, dle mě ano. A nejen, že to může fungovat, ono to funguje. Od křišťálově čistého pětihvězdičkového hodnocení dělí Costnerova "Postmana" pouze dvě scény (zdlouhavější výcvikový tábor + trošku zbytečná rekonvalescence ve srubu), s přihlédnutím ke zbytku filmu, tzn. ke krásnému příběhu, sympatickým výkonům a úchvatné hudbě Jamese Newtona Howarda, se však jedná pouze o kosmetické vady. Bless you, Kevin. Bless you.(24.5.2014)

• kingik

Když se něco moc přežene, tak to dopadne takhle, a Costner to v tomhle nákladném opusu fakt přepísknul. Ani si snad neuvědomoval, jak je příběh naivně hloupoučký a dál vše vršil a nesmyslně natahoval do přepálené stopáže. Režijně se hlavně soustředuje na sebe a ostatní postavy snímá takřka bez zájmu. Akce tu nějaká je, ale není nijak úchvatně propracovaná a to stejné platí o ději, který se bere vážně, ale je tak hloupý jak Costner daleko vidí. 40%(3.2.2009)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Titles ,2. Shelter in the Storm ,3. The Belly of the Beast ,4. General Bethlehem ,5. Abby Comes Calling ,6. The Restored United States ,7. The Postman ,8. Almost Home ,9. It Will Happen Naturally ,10. The Next Big Thing ,11. This Perfect World ,12. Once This Was the Promise Land ,13. I Miss My Radio ,14. Come and Get Your Love ,15. You Didn't Have to Be So Nice ,(6.5.2011)

• lekr

Takováhle kravina se jen tak nevidí!! Je zarážející, že taková herecká a režisérská kapacita jakou Kevin Costner bezesporu je dokázala natočit takovouhle sračku. Film má být údajně akčním sci-fi z daleké budoucnosti, ale díky dialogům, exteriérům i kostýmům vypadá spíš jako historický film o vzniku spojených států!! Costner zpatlal snad všechny filmové žánry dohromady a výsledek je katastrofální!! Nad některými scénámi a hlavně nad tím koncem zůstává rozum stát. Co tím vším chtěl Costner říct je mi pořád záhadou.(25.1.2010)

Aaale no, tak podľa mňa to vôbec nebolo zlé. Sprvu som si myslel, že tie skoro tri hodiny budú nuda, keď som videl to prostredie a pod.,ale mýlil som sa, bolo ozaj dobre spracované. Film o nádeji, ktorá zachraňuje pred koncom sveta. Správna dávka napätia, drámy, dokonca ani nejaké veľké muchy v scenári tam neboli. Film asi doplatil hlavne na dĺžku. Takže pozerať bez toho, že sa niekam ponáhľate. 70%.(27.3.2006)

• - Natáčení probahlo ve Washingtonu, Oregonu, Tuscomu, Arizoně nebo na ostrově Fidalgo. (Terva)

• - Snímek získal tři nominace na cenu Saturn, a to v kategoriích nejlepší sci-fi film, nejlepší herec ve vedlejší roli (Will Patton) a nejlepší herec (Kevin Costner). (Terva)

• - Vo filme nezaznie ani raz meno hlavnej postavy. V knižnej predlohe však meno má, volá sa Gordon Krantz. (Grimsrund)