The Postman - Posel budoucnosti

The Postman

Posol budúcnosti

Drama / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

USA, 1997, 177 min

Tříhodinová Costnerova one man show plná vlasteneckého patosu, který exploduje v samotném závěru. Tohle se ani zaplatit nemohlo. Ale to neznamená, že by film byl natolik strašný, aby sbíral Zlaté maliny a stal se obětí kritické hysterie. Pošťácké povstání, jakkoliv to zní absurdně, tady mělo hlavu a patu, westernová atmosféra postapoklayptické světa byla také fajn a obsazení hlavních vedlejších postav Pattonem a Olivií Williams mě bavilo. U nich je obvzláště škoda Costnerovi sebestřednosti. V podstatě je to strašně dlouhé béčkové postapo a tak by se k tomu mělo přistupovat. 55%(6.7.2016)

Posel budoucnosti rozhodně nedosahuje kvalit Tance s vlky, ale takové zatracení, jakého se mu dostalo, si nezasloužil. Režii opět Costner zvládl dobře a ani scénář není špatný. Hlavní slabina je casting, ve kterém je nejlépe zvolen právě Costner. Ostatní buď přehrávají a nebo naopak suše chrlí své repliky. A je fakt, že ten zpomalený záběr s dopisem si Costner mohl také odpustit. Jinak ale dost věrohodně vykreslená postapokalyptická atmosféra, s dějem, který stojí za pozornost...(20.5.2003)

• maverick10

Vitejte na veletrhu falesneho sentimentu, na prehlidce klise a lacineho dialogu, ktery jsme milionkrat slyseli a bohuzel jeste milionkrat uslysime. Kevin bohuzel slapnul vedle jak ta jedle a film se stal popravu propadakem. Film se ve sve naivite domniva ze staci par otrepanych frazi a zamavani americkou vlajku pred kamerou, placici dite a penizky se pohrnou.(25.4.2008)

Jo , jo a ještě jednou jo! 50%?? Ale no tááák lidi! Co se Vám na tom nelíbí?Film je jednoduchý a originální.Willa Pattona znám pouze z filmů Armageddon a 60sekund , kde hral jen samé sympaťáky , takže jeho padouch mně velice překvapil a byl zahrán na výbornou.Sympatický Kevin Costner se postavil za a i před kameru a v obouch případech předvedl velice kvalitní práci.Abych nezapomněl , nádherná hudba.Nemám rád dlouhé filmy ale tady sem se cca 3 hodiny skvěle bavil a to byl účel!(24.7.2006)

Postkatastrofické filmy sú veľmi obľúbené, ale natočiť naozaj kvalitný film nie je jednoduché. A bohužiaľ sa to v tomto prípade až tak dobre nepodarilo. Film je príliš zdĺhavý, miestami nudný a príbeh až veľmi patetický. Škoda. Snímka mala určite potenciál zaujať, ale ako sa zdá, niekto mal ako sa hovorí príliš veľké oči. Kevin Costner to príjemne vyťahuje do priemeru a jeho herecké umenie v tomto filme vôbec nieje tak zlé ako mnohí tvrdia. Ja som mal v detstve tento film rád, ale už ho mnoho filmov stihlo prekonať.(20.1.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Davida Brina. (Terva)

• - Jméno údajného prezidenta, které Pošťák (Kevin Costner) používá, je stejné, jako skutečné jméno bubeníka slavné britské kapely The Beatles Ringo Starra, který se jmenuje vlastním jménem Richard Starkey. Patrně se jím filmový Pošťák také inspiroval. (ajaxx)

• - Vo filme nezaznie ani raz meno hlavnej postavy. V knižnej predlohe však meno má, volá sa Gordon Krantz. (Grimsrund)