But I'm a Cheerleader

Ale ja som roztlieskavačka

(festivalový název)

Komedie / Romantický

USA, 1999, 85 min

Nametom mi pripominalo film Saved!. Tam sme sledovali pekelne praktiky na prisnej krestanskej skole a tu zase sledujeme praktiky v napravnom centre, ktore ma z homosexualov urobit normalnych ludi. Saved! mi pripadalo ovela lepsie, lebo malo zaujimavejsiu zapletku a aj bolo ovela vtipnejsie. Osudy ustrednej hrdinky v tomto filme prilis zaujimavy nebol a tak boli najzaujimavejsie tie sialene praktiky ktorymi chu chudakov homosexualov napravit. Su natocene dost ironicky, takze je to fakt sranda. Lenze v druhej polovici sa film viac sustredi na osudy postav a komedialna cast ide do uzadia, takze to uz taka zabava nie je. Ale celkovo je to stale zabavny film s absurdnou tematikou. Ak by bol este viac vyhrotenejsi a absurdnejsi, tak mohol byt ovela lepsi. 6/10.(6.7.2015)

Velmi vtipná komedie o krásné sedmnáctileté dívce, která je rozleskávačkou. Jednou ale Meganina rodina a přátelé zjistí, že s ní něco není v pořádku..je totiž lesbička. V duchu toho, aby se zpět stala normáln,í ji pošlou na ústavu "správný směr." Tam zjišťuje, že opravdu lesbičkou je , což si předtím neuvědomovala a snaží se tedy v duchu domova změniti. Je tu ale další chovanka, do které se Megan záhy zamiluje. Po různých peripetiích a velmi vtipných scénách dochází na to,že změnit se nelze jak jí vnucují a nakonec uteče se svou vyvolenou..(7.11.2004)

Safra, to zas byl filmek :-) Oni chtěj "napravit" homosexuály tím, že je zavřou do stejného pokoje a začnou terapii? Aha, no, dobrý zase :-D To bylo na tom nejvtipnější. Jak to asi tak pak může skončit, že? :-) Pak samozřejmě řada vtipných a zajímavých hlášek. Musím říct, že jen škoda, že režisérka nemá víc filmů, ale soustředí se pouze na seriály. Protože dva filmy je zatraceně málo. Zvlášť pokud jsou takového tématu.(5.6.2011)

Tak tohle je naprostej unikát, kterej se dá jen těžko k něčemu přirovnat. Prostředí léčebny pro homosexuály mě naprosto odrovnalo. Navíc všechno je to vyhnaný úplně do extrémů. Ať už je to bar s názvem "Cocksucker" nebo třeba nejrůznější činnosti vedoucí k vyléčení, písničky a hesla, atd... Prostě je to všechno totální úlet. Jenom je škoda, že film všechny ty nejlepší vtipy do diváka napere během první půlky a pak už se to všechno dost opakuje a začíná se tam spíš řešit nějakej vztah. První půlka by byla jednoznačně za 5 hvězd, zbytek je průměr. Celkově hodně dobrá a originální komedie. 75%(28.9.2012)

Film úžasně dovádějící do absurda genderové stereotypy. Pokud se jim někdo vymyká, tak nemůže být heterosexuál a naopak, jak se stát HT - návod pro holky: růžová barva, vařit, líčit se, šatičky, slušné chování, pro kluky: modrá, sport, zápasy, sekat dřevo...WOW:) a ty kořeny homosexuality v jejich podání mě taky dostaly. Opravdu super film, který krásně ukazuje, jak je na homosexualitu nahlíženo nejen jako na sexualitu, ale je to rozšířeno na celou osobnost člověka. Jinými slovy jste mainstream, jste hetero a naopak. líbil se mi závěr a celkově ústřední love story byla opravdu krásná. Natasha Lyonne a Clea DuVall jsou hvězdý pár, který chytne za srdce. Víc takových filmů.(17.9.2012)

• - Režisér Jamie Babbit si vybral Melanie Lynskey do role Hilary poté, co ji viděl ve filmech Heavenly Creatures (1994) a Ever After (1998). (HellFire)

• - Tetování Graham je čínský znak pro „hvězdu“. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy se Dolph (Dante Basco) a Megan (Natasha Lyonne) se dostanou do auta a jdou unést Claytona (Kip Pardue) a Graham (Clea DuVall) ze studia, je zadní okno vozu bez lakování. Když však Graham leze do zadní části vozu, je zadní okno vozu nalakovaně červenobíle. (ICTS)