But I'm a Cheerleader

Komedie / Romantický

USA, 1999, 85 min

Roztomile připitomělá komedie s Natashou Lyonne a jako vždy skvělou Cleou DuVall v hlavních rolích. Líbila se mi ta nadsázka, ironie a řada opravdu vydatně ujetých scén. Nejvíce mě bavil Douglas Spain jako Andre. Ty jeho obarvené vlasy, pohledy a pohyby byly tak dokonale teplé, že nepotřeboval vydat ani hlásku a musela jsem se smát. Melanie Lynskey tu chvíli nebyla Rose ze Dva a půl chlapa, ale Hilary. Ve skupině samozřejmě nemohla chybět temná, divná emo holka, tentokrát s masochistickými sklony.(13.9.2014)

• IQ Tiqe

Tvůrci se snažli shodit myšlenku na "léčbu" homosexuality tím, že ji zesměšní a dovedou k absurditě. Bohužel se jim to povedlo tak dokonale, že film byl přehlídkou trapností. Bylo to až moc. Třeba ta stylizace v modré a růžové... Provedení fakt děs. # V hlavní roli Jessica z American Pie. # [viděno: monitor, sluchátka] # humor 1 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 3(8.7.2012)

Nametom mi pripominalo film Saved!. Tam sme sledovali pekelne praktiky na prisnej krestanskej skole a tu zase sledujeme praktiky v napravnom centre, ktore ma z homosexualov urobit normalnych ludi. Saved! mi pripadalo ovela lepsie, lebo malo zaujimavejsiu zapletku a aj bolo ovela vtipnejsie. Osudy ustrednej hrdinky v tomto filme prilis zaujimavy nebol a tak boli najzaujimavejsie tie sialene praktiky ktorymi chu chudakov homosexualov napravit. Su natocene dost ironicky, takze je to fakt sranda. Lenze v druhej polovici sa film viac sustredi na osudy postav a komedialna cast ide do uzadia, takze to uz taka zabava nie je. Ale celkovo je to stale zabavny film s absurdnou tematikou. Ak by bol este viac vyhrotenejsi a absurdnejsi, tak mohol byt ovela lepsi. 6/10.(6.7.2015)

Safra, to zas byl filmek :-) Oni chtěj "napravit" homosexuály tím, že je zavřou do stejného pokoje a začnou terapii? Aha, no, dobrý zase :-D To bylo na tom nejvtipnější. Jak to asi tak pak může skončit, že? :-) Pak samozřejmě řada vtipných a zajímavých hlášek. Musím říct, že jen škoda, že režisérka nemá víc filmů, ale soustředí se pouze na seriály. Protože dva filmy je zatraceně málo. Zvlášť pokud jsou takového tématu.(5.6.2011)

Film úžasně dovádějící do absurda genderové stereotypy. Pokud se jim někdo vymyká, tak nemůže být heterosexuál a naopak, jak se stát HT - návod pro holky: růžová barva, vařit, líčit se, šatičky, slušné chování, pro kluky: modrá, sport, zápasy, sekat dřevo...WOW:) a ty kořeny homosexuality v jejich podání mě taky dostaly. Opravdu super film, který krásně ukazuje, jak je na homosexualitu nahlíženo nejen jako na sexualitu, ale je to rozšířeno na celou osobnost člověka. Jinými slovy jste mainstream, jste hetero a naopak. líbil se mi závěr a celkově ústřední love story byla opravdu krásná. Natasha Lyonne a Clea DuVall jsou hvězdý pár, který chytne za srdce. Víc takových filmů.(17.9.2012)

• - Rock tančí na píseň „Party Train“ od RuPaula, který si ve filmu zahrál Mika, jednoho z „výchovných poradců“. (HellFire)

• - Tetování Graham je čínský znak pro „hvězdu“. (HellFire)

• - Režisér Jamie Babbit si vybral Melanie Lynskey do role Hilary poté, co ji viděl ve filmech Heavenly Creatures (1994) a Ever After (1998). (HellFire)