Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Movielaik

Notting Hill prostě patří mezi špičku romantických komedií. Julia je tu krásná jako vždy, Hugh je sympaťák s celou svou rodinou a přáteli. Jeho spolubydlící Rhys Ifans je úžasnej divňák :-)) Je to prostě už klasika. Dnes 20.12.2020 shlédnuto (ne poprvé) na ČT bez reklam a paráda. ()

katakomb

Nemyslím si, že by to byl špatný film. Nakonec v něm hrají (a dobře!) kvalitní herci a odvedli dobrou práci. Celkově to pro mě ale nebyl tak kvalitní zážitek, abych hodnotil výš. Nejvíc mi ho rozhodně kazila hudba - tenhle film si vyloženě říká o zlatou malinu za hudbu: nejde ani tak o výběr písní (které ač romantické písně o lásce, měl jsem pocit, že se zkrátka nějak nehodí k použití do filmu), jako spíš o jejich řemeslné zpracování a zkomponování do filmu - to prostě nesedělo... Celkový dojem: pár úsměvných a pár dojemných míst, ale znovu to vidět nepotřebuju. ()

hannahmontan

Film, který má hlavu a patu, je vtipný, romantický, krásná hudba, úžasní herci🥰🥰 slza též na konci ukápla. Moc se mi to líbilo. Opět se někdy podívám!! ()

Kekik

Notting Hill jsem kdysi viděla, ale pamatovala jsem si jen střípky. Teď, po dokoukání, se tu rozněžňuji. Nádherný, romantický film se sympatickou ústřední dvojicí. I ti ostatní střelené postavy jsou skvělé. Celý film stojí za to vidět. Rozhodně pro romantické duše nutnost. Britský humor vždy pobaví. ()

sh4ris

Já to znám nazpaměť a stejně mě ty britské vtípky pokaždé rozesmějí.. Je to laskavý film s velmi dobrým scénářem a skvělými herci. Jen jsem zjistila, že čím jsem starší, tak si říkám, že je Anna Scottová vlastně docela kráva.. ()

motyka52

Pohádka pro dospělé s okouzlujícím Hughem Grantem a Julií Robertsovou, která je popravdě docela pěkná svině. Což ale nevadí, protože tady všechno neomylně směřuje k jedinému myslitelnému konci. Cestou k němu je samozřejmě potřeba překonat pár překážek, v čemž pomáhají různé svérázné figurky a pořádná porce britského humoru. Tady se prostě nic nevymýšlí, ale tu stokrát viděnou šablonu mají všichni pevně v rukou. ()

Shtinky

Neskrývam, že tento rozprávkový typ romantickej komédie mi nič nehovorí a bránil som sa mu ako sa len dalo. Nakoniec to nebolo zase také hrozné. Občas nejaká tá podarená hláška a ku nej dobrí herci. Zase na druhú stranu príliš dlhé a klišé. ;) ()

Mausik

Nejkrásnější romantická komedie kterou jsem doposud viděl. Výborný herecký výkon Julia Roberts a Hugh Grantera!!! ()

vasu12

Tak tenhle film mě velice příiemně překvapil a potěšil, příjemný oddech s vynikajícím hereckým obsazením, kde vyniká Rhys Ifans... ()

9HK

Hugh Grant hraje stejně jako ve všech svých filmech(není to kritika)a Julie Roberts taky velmi dobré..ale přesto pouze průměr.. ()

Figuto

Příjemně sledovatelná romantika. 24.12. jsem viděl za sebou Love Actualy, My Best Friend's Wedding, Notting Hill a Noel. Notting Hill byl nejlepší. ()

Kil

Film to není vůbec špatný, určitě se na něj ještě někdy podívám, ale na perly žánru romantických komedií jako jsou Láska nebeská nebo DBJ to nemá. ()

bee.el

Klasická klasika, krásná Julie Roberts, roztomilý ňouma Hugh Grant a dohromady to dává moc milou, příjemnou podívanou, kterou rozhodně nevadí si po čase zopakovat. Člověk nesmí čekat moc, ale rozhodně nemusí čekat málo. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)