Karate Kid

Rodinný / Drama / Sportovní

USA, 1984, 122 min

• Hogo Fogo

Otras!(15.1.2009)

Všetci sme chceli chodiť na karate. A ja som ešte chcel aj pestovať bonsai.(23.9.2012)

• WANDRWALL

První film o bojovém umu ve filmu na kterém jsem byl v kině. Nuda.(15.8.2010)

Když jsem se na tenhle film koukl po letech, zahrnula mě neskutečná vlna nostalgie, proto jdu bez obav do plného hodnocení a doporučuji opětovně zkouknout všem, kteří se narodili před rokem devadesát. ;)(2.4.2006)

výborný teenie filmíček.Ralph Macchio bol proste sympaťák a škoda že neurobil kariéru(17.1.2004)

Příjemný filmeček o tom, že flinta v žitě není nejlepší řešení, že pomoc může být neobvyklé podoby a že karate není o tom někoho zbít, ale nebýt zbit...(6.12.2004)

Rozprávka, akú sníva takmer každý chalan. Fajn transformácia klasického "výcvikového" filmu pre mladé publikum...(16.1.2006)

Je to takové pěkné, naivní a roztomilé... Prozatím...(15.5.2006)

Jedna z těch hodně velkých klasik mého dětství, kdy jsem hned po shlédnutí chtěl být jako hlavní hrdina ... nestalo se. Závěrečný kop je legendární a popravdě to jediné co si z filmu pamatuji.(12.9.2010)

Film mého mládí....Ikdyž už sem ho tak 10 let neviděl,nejde jinak...(23.2.2008)

Moje srdcovka o karate. Zároveň i můj první film, který mě zasvětil do tohoto bojového umění. Velice mě to bavilo. Dokonce jsem přemýšlel, že se přihlásím do nějakého kurzu, kde se učí karate, ale nakonec jsem neměl tolik odvahy. Příjemný starý pán, který učí bojovat mladíka. Je to klasika a i proto ji hodnotím nadprůměrně.(12.8.2008)

Režisér John G. Avildsen natočil dvě věci, které se pro mně staly jistým kultem. Určitě je to Rocky a potom určitě Karate Kid. Stejně tak Rocky a stejně tak Karate Kid se staly filmy mého dětsví a když jsem byl malý, tak mi tyto dva filmy běželi téměř nonstop na VHS. Karate Kid mně baví i teď po několika letech od prvního zhlednutí. Hlavni hrdina Daniel byl zhruba ve věku, ve kterém jsem teď já, takže to je jedním z důvodů, proč mně to bere i teď. Sice je v názvu slovo karate, ale že by se předvádělo nějaké skvělé souboje s uchvacující choreografií, to vůbec! Sympaťák Ralph Macchio mně přesvědčil možná tak jeho výkon, ale co se týče bojového umění, tak to je ubohé. Během závarečného turnaje jsme sice měli možnost vidět něco málo z karate, ale i tak to bylo nic moc. Zaujala mně technika tréninku pod vedením borce pana Miagiho, kterého skvěle ztvránil Pat Morita. A aby se bylo na co dívat, tak nám v obsazení nesměla chybět krásná Elisabeth Shue. Pro mně osobně je tento film kultovní a nostalgickou záležitostí!(12.4.2008)

Pro mě je to dětská záležitost na kterou se rád kouknu, ono to má pěkný příběh chlapce který hledá sám sebe a je trošku impulzivní a i když dostává sadu učitel je skvělý a tak samotný šampion je bomba a konec je překvapivý a dá se to přežít, chválím hodně.(25.9.2018)

Podařenou titulní píseň "The Moment of Truth" má nasvědomí partička Survivor, která tak ozdobila další z filmů 80. let. Píseň poté vyšla v roce 1993 na výběrovém albu "Greatest Hits 2" této skupiny.(12.12.2005)

Chci stroj času. Chci stroj času. Chci stroj času! "Jaký máte pásek?" "Plátěný, za tři penny."(9.5.2017)

Stará klasika, která neztrácí kouzlo ani po letech. Pěkný příběh zakončený turnajem. Souboje v dnešní době moc neobstojí, ale to mi nevadí. 80% :)(16.7.2018)

Klasika. A mistr Miyagi je opravdovej bad motherfucker.(22.6.2007)

Velmi prijemna exkurzia do 80. rokov. Skoda ze scenar nie je o nieco domyselnejsi a originalnejsi. Ralphovi Macchiovi by som 22 netipoval ani nahodou. Vyzera o dobrych 5 rokov mladsie. 70%(4.6.2009)

"Kde jste se to naučil !!" - "Od otce !!" - "Ale já myslel, že byl rybář.." - "U nás v Okinawě všichni Miyagi ovládají dvě věci.. Rybolov a karate !!" ;)(2.7.2015)

Bylo mi 8,když jsem na tom byl v kině a pamatuju si,že jsem tenkrát na tom byl 2x za sebou.Pěkný film pro děti o touze nakopat větší a silnější do prdele.Vřele doporučuji všem šikanovaným.(17.6.2009)

Po remaku mě oslovil i originál. Jediné, co bych vytknul, tak je asi strašný dabing.(25.1.2015)