Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Arequipa

Konečně jsem viděl tuhle legendu! Není to jen animace, ale především humor a příběh dělají z Toy Story nezapomenutelný zážitek. Technologie animace půjde stále dopředu, ale schopnost pobavit bude pro tvůrce animáků stále stejnou výzvou. A té se Pixar při své premiéře zhostil více než důstojně. ()

Acrobat

Naznačiť autorovu omeškanosť môžu húfy ľudí aj do kondolečných kníh. Vyjadriť znepokojenie nad úžasným počinom vo svete animácie je pri tejto (už trilógii) povinnosťou. Radosť najmenších, spomienky stredných a jemný úsmev najstarších je zrkadlom epochy ktorou prešiel každý. oživiť mystérium tých našich hračiek, čo sme mali, sa tomuto animáku neskutočne podarilo. Na viacerých miestach spomínam za seba, že animáky nie sú mojim vyhľadávaným artiklom. Avšak tento Príbeh je jasným signálom, že aj púhy animák dokáže balancovať na hranici dokonalosti. Ona spočíva vo všetkom. Ťažko hľadať výborné miesta, na ktoré sa mi do pier derú oslavné ódy. Snímka drží pohromade ako neskutočne komplexný celok, ktorý nedokáže rozbiť ani na sekundu slabšia chvíľka alebo zbytočný "animovaný" pátos a klišé. Je už dosť ťažké vyjadriť aktuálnosť pocitov k roku 1995. Ak píšem, v mysli sa mi zjavuje trilógia (včera zhliadnuté TS 3). Zážitky, dobrodružstvá, perfektný scenár, stupňujúca sa animácia. Už len charaktery postáv sú famózne. Múdre prasa, "debilný" Rex....Všetko toto je tu stále s nami, ani v jednom dieli nepoľaví filmárska družina z plynového pedála a odmenou im je fantastický zárobok, pozitívne ohlasy ľudí, kritikov a aj tých najmenších. Zamyslenie, smiech, úcta, hrejivý pocit, zábava, nostalgia, napätie...Neuveriteľlné množstvo humorných fráz aj dnes dokáže rozosmiať. Opätovne môžem za seba povedať, že na tomto príbehu nie je možné nájsť niečo zlé, niečo čo nefunguje. Pre mňa išlo a ide o najlepší počin v animákoch. Atmosféra na nezaplatenie. A to s detským vekom nemám nič spoločné. jednoznačná nadčasovosť.(videné ani neviem kedy - dávno a x-krát, hodnotenie spustilo TS 3 videné 15.11.2010) ()

Melandrix

Velmi vtipný a zábavný film jak pro děti,tak pro dospělé.Když jsem jej v deseti viděl poprvé jako novinku,neřešilo se ve školních lavicích nic jiného a kdo měl pogy s těmito postavičkami,byl král. Jako dospělý jsem to viděl znovu a mé nadšení neopadlo.Originální nápad na příběh a opravdu převratná technologie ve světě animovaných filmů. ()

pasty

Môj prvý film ktorý si pamätám z kina. Mal som vtedy 5 rokov a jediné čo si pamätám je ako som si pri ňom pospal:) ()

Bbronx

Parádní animáček který ani po 15ti letech neztratil svoje kouzle. Tohle je ten film, který vyvolal následný Boom animáků. Pixare děkuji. ()

vygamba

Když si tak vezmu jaké mám zkušenosti s 3D modelování a následným někdy velmi zdlouhavým renderováním výsledné animace nebo scény a že tehdejší výkon počítačů byl tak zoufalý že to nestojí ani za řeč, tak vytvořit tento film musela být na tehdejší dobu poměrně velká fuška a vůbec se divím, že se do toho tvůrci za takových podmínek pouštěli. A výsledek? neuvěřitelný. ()

Rudyamon

Velice hezká a milá pohádka. Je vidět. že je velká pravda to, že Pixar se zaměřuje na kvalitu víc, než na zisk. Je taky ale pravda, že kvalita přináší zisk a to v případě Pixaru platí na 100% a zaslouženě. Vzali to hoši, jako vždycky, za správný konec. Děj je vtipný, akční a i docela na zamyšlení. Nicméně kdo má rád víc pohádky, které jsou spíš pro děti vyšších věkových kategorií, dejme tomu i pro ty od víc než 10 až do 99 let, asi bude trošku sklamaný. Je to opravdu pohádka pro děti, ty si to veliké dobrodružství hraček, které drží pospolu a dokáží veliké věci, užijí daleko víc. V každém případě po řemeslné stránce, když se to tak dá říct, je to fenomenální průlom v "pohádkovém průmyslu". S trochou nadsázky by se dalo říct, že od Toy story se už animované pohádky dělí na ty "PŘED" na ty "PO". Za sebe můžu říct, že se mi to hodně líbilo a už se těším na další části. ()

josieaddms

Toy Story považuji za skoro až kultovní Pixar snímek. Nevím čím to je, ale filmu Pixaru mají pro mě nějaké nezlomitelné kouzlo, takže Pixarové filmy vyhledávám, a nechávám se unášet jeho příběhy. A příběhy cowboye Woodyho a Buzze Rakeťáka patří k těm nejkouzelnějším. Je to vtipné, je to originální, je to zábavné. U mě za pět. ()

Cerion

Jak už tu říkalo mnoho jiných: Někdo musel být první. Velmi rodinné (což rozhodně není mínus) ale ne zase tak moc vtipné, jak by člověk chtěl. ()

Blacki

Příběh hraček se mi v ničem nelíbil, soundtrack byl otřesnej a uznávám, že to byla revoluce v animaci, ale jinak děs...příběh průměrnej - stálo to za houby a ani další díly mě nezaujali, spíše naopak ()

10Domik10

Geniálna, dokonalá a všetkými ďaľšími superlatívami prešpikovaná animovaná rozprávka, ktorá dokáže samozrejme výborne zabaviť ale aj dojať. Do dneška som nevidel od produkcie Disney a vôbec od žiadnych animákových tvorcov nič lepšie ako je Toy Story. Po boku Mulan sú môjmu srdcu najbližšie práve postavičky z príbehu hračiek. ()

danny_21

I když jsem před časem tvrdil. že nej animáky jsou Nemo a Ratatouille, jsem ještě netušil, že existuje Toy Story, které jsem objevil až se svým synkem. A musím říct, že kouzelný svět mluvících hraček různých tvarů, velikostí a odrůd je naprosto kouzelný, zábavný a vyvolává tolik vzpomínek na dětská hravá léta, že Woody, Buzz a ostatní jdou do čela. Někdy mám choutky dát do pokojíku kameru a čekat, jestli se nebude něco dít se všemi těmi hračkami. "Do nekonečna a ještě dál, Rakeťáku" ! - 95 % ()

Jaxx84

Ve své době zajisté nadprůměrný a úžasný animák, který mě, opozdilce, v roce 2014 bohužel zcela minul. Hračky, které mě kdysi jako československé dítko úplně minuly, mě nedokázaly zatáhnout do příběhu, tak jak bych si přál. Toy Story 1 je opravdu ještě z doby, kdy animáci byly skutečně jen pohádky pro děti a netoliko pro dospělé, proto a přesto 5/10. ()

haWranka

Chápu tu průkopnickou roli Příběhu hraček. Ale ať dělám co dělám, prostě mě to tak moc nebere. Jako dítě jsem se bála (ta hlava panenky bez očí na pavoučích nohách je spíš jak něco z Koralíny), jako dospělá jsem se ke konci začínala nudit. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy