Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Je to komedie? Je to horror? Znamenitý žánrový crossover, který vzdává hold všem béčkovým fobijním monster-horrorům posledních let a který se bohudík nestylizuje do podoby vážného horroru, ale dokáže si (nejen) ze sebe udělat řádnou legraci. Nenáročná závava jako dělaná na deštivý páteční večer nikomu necpe, jakou že to má úžasnou myšlenku a neuvěřitelné herecké obsazení včetně výkonů. Zkrátka jen podsouvá tuny dogitálních pavouků, spoustu zbraní a vyděšených lidiček...nevím jak vám, ale mně to takhle občas vyhovuje.(30.8.2002)

Milá blbůstka odkazující na staré monster-movies. U nich i u tohoto filmu se člověk neubrání pobaveného úsměvu, pavouci reagují na lidské volání ("Hey, Spidey!"), po kousnutí do vycpané trofeje jelena si odplivnou a vydávají mlaskavé pazvuky. Celým filmem prostupuje veliká nadsázka, záměrná béčková stylizace a parodickou náladu snímku dokresluje rozjuchaná "elfmanovská" hudba a pár drobných odkazů na klasické béčkové horory. A ta jedna scéna s puštěnou televizí, ve které jsou záběry z filmu Them! v rámci MONSTER-MOVIE MARATHON je takovým malým milým režisérovým připomenutím, které fandy starých béčkových scifáren pohladí po duši :o)(6.8.2004)

Pavoučí teror dozajsta zklame příznivce bláznivých komedií/parodií a též i vyznavače hororů. Ale pokud umíte balancovat na pomezí těchto žánrů, budete se královsky bavit. Pav oučí teror je tak trochu spider variací na Vřískot. Až mě začalo mrzet, že jsem viděl tak málo klasických "zvířecích" béček, určitě bych se bavil ještě víc...(20.5.2003)

Veselý horůrek utahující si z typických hororových klišé. Za pozornost stojí i kvůli mladé Scarlett Johansson v jedné z vedlejších rolí. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Zombo(9.11.2005)

Dokonalé skloubení poetiky „padesátkových“ monster movies s nablblou estetikou německo-amerických koprodukčních céček. Ač to ne vždy funguje, Pavoučí teror umě kloubí poctu s parodií, která do diváckého srdce zaskóruje perfektními postavami, smrtící dávkou klišé a hlavně uchechtanými pavouky, na které je radost pohledět, zvláště když jim trikaři nadělili hezký „look“. Emmerich s Devlinem na tom sice bůhvíjaký balík nezkásnuli, ale za tu chuť pustit tohle do světa velké díky.(9.10.2007)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,322,606Tržby Celosvetovo $45,867,333/40%/(9.10.2007)

Nebylo to zlý, ale jako horor (kterej to bejt neměl) to bylo málo hrůzný a jako komedie málo vtipný. Ale celkově mi to přišlo "málo blbý". Přesto je to koukatelná a celkem pohodová zábava. Ale čekal sem něco trošku jinýho. Možn trošku ujetějšího.(7.10.2002)

Snaží se to být poctou nebo parodií na staré monster movies, ale horror to není, komedie také ne a ani to nené správně béčkově pokleslé. Tak vděčný potenciál, který to teoreticky skrývalo je opravdu škoda nevyužít, zvlášť když se o to tvůrci krom naprostých výjimek ani nepokouší.(4.2.2005)

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $45,867,333(24.10.2006)

Jeden z filmů, na kterém jsem byl poprvé v kině . . . a bavil jsem se celkem dobře ...(13.1.2009)

• Dever

Soundtrack John Ottman: 1. Spider mania - John Ottman ,2. Spider shack - John Ottman ,3. Cat napped ,4. Trailer trashed ,5. Investigating ,6. Mall mayhem ,7. Bedroom attack ,8. Out of the fire ,9. Spider got your tongue ,10. Scurry flurry ,11. They will come ,12. Spider assault ,13. Shopping spree ,14. The tunnels ,15. Climactic plan ,16. All's well that ends well ,17. Spiders and cycles (for the film Eight Legged Freaks)(15.5.2011)

"Nechcem prísť o panenstvo na predných sedadlách auta." - "Môžeme ísť na zadné." Papagáj posadnutý filmom Šiestym zmyslom, Jason Voorhees, sadrokartón, baník vycucávajúci zapchatú hadicu, pštrosy, buranská výzbroj v nákupnom centre... David Arquette alias Dewey z Vreskotov zvládol hlavnú rolu so cťou a v ponuke večera je aj Scralett Johansson. Dravé béčko so schválne (predpokladám) brakovými trikmi a schválne (tým som si istý) béčkarskou zápletkou, ktoré sa nehanbí za svoju béčkarskosť. Skôr naopak.(18.12.2004)

Po Arachnophobii (1990) a Kingdom of the Spiders (1977) je tenhle kousek nejlepším pavoučím zářezem. Eight legged freaks je humorem překypující snímek, který funguje jako osvěžující pocta všem béčkovým monster-movies, jež vznikaly hlavně v 50. až 70. letech. Obsahuje jejich nejklasičtější zápletku, papírově naivní postavy, absolutní lehkost, spoustu přerostlých, chlupatých potvůrek (od křižáků a skákavek až po sklípkany nebo tarantule), efektní finále a šťastný konec. Od počátečních do závěrečných titulků to skvěle šlape, může se opřít o příjemné herecké výkony (především pak Arquette a mladičká Scarlett) a koneckonců ani to CGI nemůže diváka urazit. Zkrátka pohodovka do každýho počasí.(18.9.2011)

Moc příjemná oddechovka, velká nadsázka a dostatek humoru, to dělá z tohohle pavoučího úletu něco lepšího, než jsou ty ostatní a kdo se nezasměje a nepobaví, tak je vážně suchar.(23.7.2006)

Báječná pocta monstr-filmům mě vrátila do dětských let. Kombinace horor-komedie se velmi osvědčila a doufám, že se pár takových filmů ještě natočí. Kéž by takhle Emmerich pojal svou Godzillu. Jinak filmu nechybí nic podstatného - má nebezpečná monstra, statečné hrdiny, pohledné ženy, komického magora a šťastný konec. Ideální odpočinek.(10.9.2002)

Klasika s pavouky,která si zaslouží 4*,poněvadž je to poslední,solidně natočený film s tímhle hmyzem.Efekty na úrovni, pavouci správně slizcí, slušná zábava. 70%(19.11.2013)

Monster movie žije?(8.11.2005)

• Hal_Moore

Tohle mělo být co? Horor? Ani náhodou. Komedie? Trochu. Parodie? Určitě, ale nechtěná. Triky jsou průměrné, taktéž herecké výkony. O půvabu mladičké Scarlett Johanssonové tady mluvit nebudu, nosil bych jen dříví do lesa. Na jedno zkouknutí ujde, na víc ani náhodou.(31.12.2005)

Monster-movie zabalené v arachnofólii humoru. Okrajový žánr o přerostlé, přemnožené (nejlépe obojí) a krvelačné fauně se obyčejně vyznačuje mizernou formou, triky i obsazením. Samozřejmě je to většinou otázka peněz a pak až autorských schopností, nicméně o Osminohých stvůrách lze říct, že se ve všech těchto aspektech dostaly nad průměr a navíc je s těmi toxickými tkalci občas i prdel. Nevím, čím to je, snad tím náhlým jarním oteplením, ale při pohledu na mamá Wuhrer a dcerušku Johansson mou mysl zaplavily myšlenky na číslovku spojovanou za jistých okolností s jedním skandinávským státem..(19.4.2013)

Oddechová, pohodová a velmi zábavná parodie na "monster movies" s tématikou "Attack of the giant spiders!":) Sympaťák David Arquette, půvabná Scarlett Johansson či drsňácká Kari Wuhrer. Parádní scény, vtipní pavouci a luxusní útok na obchoďák.(4.5.2012)

Film, ktorý vzikol len a len preto aby ľudí bavil. A darí sa mu to tak na 70%. Schízoidný pocit: "je to to horor, alebo komédia?" vo mne pretrvával celý film a neostalo, než na to pristúpiť. Kto to spraví bude spokojný. Čo mňa ale vytáčalo boli hlavní hrdinovia (teda skôr hlavní sráči), ktorý sú úplne mantaví a kazia na čo siahnu. Film si úplne žiada nejakého sympatického svalovca, ktorý vezme do jednej ruky motorový pílu, do druhej guľomet a pár pavúkov pokosí.(29.10.2005)

Masakr! První půlhodinu jsem se lekl toho, že se film bude brát moc vážně (což s ohledem na téma by nebylo to pravé ořechové…), ale nestalo se. Ti velcí pavouci byli svým způsobem roztomilí, hodně jsem se zasmál a co je nejdůležitější, téměř jsem se nenudil. Ale nepochopím jedinou věc. Scarlett, tady taková mladá holčička, která za rok natočí jeden z nejkrásnějších filmů! Nevěřil jsem, že časový odstup pavouků od Ztracena je pouhý rok! Takže za Scarlett, za to, že jsem se večer tak skvěle pobavil a i za toho Czuchryho (Logana z Gilmorových děvčat), dávám 4 hvězdy.(2.5.2009)

Skoro geniální ptákovina, u které jsem se skvěle pobavil. Absolutní oddechovka u které prostě a jednoduše stačí vypnout mozek a budete se královsky bavit. A hlavně po dlouhý době je to blbůstka u které jsem vůbec neřešil nějaké nelogičnosti a že jich je tam určitě hafo, ale teror má takový spád, že je ani nestihne nějak řešit.(4.4.2003)

Role jsou jasně dané, děj čitelný (jedovatý sajrajt ve vodě), takže vzhůru do digitalizace pavouků v plné kráse. Pocta monster movies s příjemnou nadsázkou balancuje na hranici několika žánrů, záměrně se tlačí do béčkových vod a náramně se jí to daří. Jde tu pak především o zábavu (správný čich projevili staří známí Dean Devlin a Roland Emmerich), lemovanou citacemi starších i současných filmů. Nicméně nutno přiznat, že i když se neustále něco děje, v závěru snímku docházejí síly i nápady. Osminohé potvory vydávajíc roztomilé pazvuky mají své kouzlo, příjemná atmosféra se line celou délkou a láska k žánru je tu cítit na každém pavoučím „skoku“.(25.7.2008)

Pri tomto titule musím oceniť najmä úžasný retro animal-monster horrorový námet. Jednoduchý príbeh o obrovských zmutovaných pavúkoch, čo útočia na obyvateľov malého amerického mestečka som si skvele užil. Potešilo ma, že sami tvorcovia to nebrali smrteľne vážne a objavilo sa tam aj niekoľko vtipných momentov. Príjemne ma prekvapil i David Arquette. Doteraz som ho mal zafixovaného ako zakomplexovaného, koktavého policajta z teenagerskej slasher série "Vreskot" a zakríknutého manžela nesympatickej Courteney Coxovej. Do tohto filmu však vyložene zapasoval. Pri "Útoku pavúkov" som sa výborne zabavil a zaspomínal na všetky tie staré béčkové animal horrory. ****(10.1.2015)

Hodinka a pol zbehne rýchlo, no triky neohúria, vtipy nerozosmejú, mrazivejšie momenty nemrazia a postavy neprirastú k srdcu. K monster-movies zatiaľ žiadny vzťah nemám, ale nemyslím, že v opačnom prípade by som sa bavil viac. Bez Scarlett Johansson by som zrejme šiel ešte nižšie.(5.8.2006)

Já sice mám rád pavouky, ale tyhle stvůry bych potkat nechtěl :-D(20.10.2011)

• sepp

Priserna blbina, ktera nijak nepobavi.(6.9.2003)

Já NENÁVIDÍM PAVOUKY. Vážně, ty osminohé šmejdy nemůžu vidět, slyšet, prostě nic (včetně Spidermana). Tady mi ale nevadili, protože strach je to poslední, co z Pavoučího teroru jde. Celý film je o nadsázce, akci, více či méně povedených digitálních efektech... A to mi vyhovovalo. Nenáročná zábava se sympatickými herci a dobrým Ottmanem.(25.4.2010)

Hororová komédia , ktorá si neváha uťahovať z čohokoľvek. Aj preto pôsobí uvoľnene, film zbehne ako voda a divák vôbec nerieši či pavúky vyzerajú dobre či nie.60%.(5.7.2011)

Co na tom bylo komediálního?První část filmu to nemělo s komedií nic společného(6.1.2011)

80% - Parádní béčková zábava, která je na odreagování jako dělaná...(14.5.2007)

• Kusko.t2

Eight Legged Freaks znovu oprášilo monster filmy o gigantických pavúkoch s použitím digitálnych efektov. Avšak je to také o ničom, tie staré filmy boli na tom lepšie (bolo z nich cítiť také zanietenie, aj keď efekty boli jednoduché, dnes už veľmi zábavné a preto majú neopakovateľnú atmosféru a zapamätáte si ich). Samozrejme je to vec vkusu, mne dávajú viac tie staršie monster filmy. Vo filmoch vizuálna stránka nie je všetko (nie je ani prvoradá). ELF je tradičný slabší film na jedno, dve pozretia, ktorý mi toho nedal moc. Zišlo by sa trochu ubrať vo filme z až moc cieleného humoru a grimás (ktoré boli moc cielené takým neprirodzeným spôsobom), a ďalšie veci, ale vo všeobecnosti to chcelo aj napriek tomu, že je to jednoduchý film na pár použití, viac seriózneho prístupu.(27.4.2007)

Stravitelná HK se zmutovanýma pavoukama. Na reálně pojatou Arachnofobii to nemá ani náhodou, ale nenažrán podobnou tematikou jsem se nechal pobavit. Doporučovat to nebudu. 55%(16.2.2014)

• Legas

Prostoduchá kopie starých dobrých Critters. Jinými slovy: "Dá se na to koukat."(4.4.2003)

• Allien.9

I když beru "Pavoučí teror" skutečně jen jako horrovovou komedii s pořádnou porcí nadsázky, pořád mi tu něco chybí.(23.3.2008)

Sám nevím proč, ale mě se tato ujetá šílenost docela líbí. Kdyby se trůrci rozhodli s tímto námětem natočit smrtelně vážný akční horor, byla by to zaručeně nezáživná hovadina na entou. Pavoučí teror se ale může naplno opřít o svou komediální stránku, která dělá téměř ze všech akčních scén a ze všech záběrů na obří pavouky scény zábavné a z celého snímku lehce nadprůměrnou hororovou komedii. Obsazení Davida Arquetteho bylo navíc stejně jako u dalších herců jednoznačně trefou do černého. A samotní pavouci sice působili chvílemi trochu směšně, ale na druhou stranu byl možná právě to režisérův záměr, který se koneckonců v několika okamžicích výborně osvědčil. A scéna z pavoučího hnízda plného kokonů pak nemá žádnou chybu! "NEŘÍKEJTE MI, ŽE TOHLETO JE POZEMSKÝ!?- NO DOBŘE, TAK JSOU TO PAVOUCI Z MARSU!!"(30.9.2011)

• Peytl

Obě rozdivočelé pizdy pouze za závěrečný song k titulkům a zbytek? No, jasně, teror. Taky se mi líbilo, že byli členovci politicky korektní a hlavně, že nepíčovali něco o pedofilovi, jehož zástupci nás v budoucnu obohatí. Zlatý prciny... tak pravil svatý.(10.12.2015)

70% Ellory Elkayem? To jméno jsem v životě neslyšel ani nečetl. Je to celkem škoda... zábavné béčko. Film, ne režisér:)(1.6.2010)

hmm, veľmi (dlho a veľa) som sa tešil na tento film, ktorý v mojich očiach pomaly nadobúdal podobu kolosálneho poctivého a zábavného béčka . . . a síce mal niektoré pre mňa dôležité atribúty (krásne herečky - tak scarlett, ktorá si ešte mohla dovoliť hrať v takom niečom, no PREDOVŠETKÝM jej matka Kari Wuhrer, ktorá je kráska podľa môjho gusta - a oceňujem casting directorov, že sa dokonca matka s dcérou na seba podobali), sympatického "anti"hrdinu (sympaťák a správňak, ale v podstate trochu nemehlo a neakčný) Davida Arquetta (s fúzami aj bez, "That was easy!" - asi jediné miesto, kde som sa naozaj zasmial) a miestami naozaj pekné efekty (aj keď digitálne, čo už...) veľkých pavúkov, no chýbal mi tam humor, viac brutality a, neviem to pomenovať lepšie, ako "béčkovosti" (ale tej správnej, vtipnej, originálnej), celý čas to bolo také pritlmené - čo v konečnom dôsledku je možno aj vec scenára, ktorá bol "prísny" a ustrážený, čo má aj plus, že to nemá veľa logických chýb, dier a slabých miest, ale daň si asi vypýtala . . . taká nejaká prehnanosť, ktorá tam (i napriek tomu, že sa jedná o útok gigantických skákajúcich pavúkov a megatarantúl) predsa len chýbala.(29.8.2011)

Docela příjemný horor u kterého se bát budete leda omylem, protože je to natočeno na samé hranici parodie i herecké výkony zůčastněných podle toho vypadají, David Arquette nikdy moc hrát neuměl a tak je tu mnohem přesvědčivější Kari Wuhrerová a nečekaně povedené triky s pavouky, kteří jsou sympatičtější než živý herci. Prostě je to taková milá pitominka na kterou se dobře dívá a která nemá žádné ambice ohromit.(11.2.2009)

veľmi zábavný film nie pre celú rodinu.Kravina ktorá pobavý a neurazí.(12.7.2003)

Přestože se mi film kdysi děsně líbil, musím nyní konstatovat, že ve srovnání s pavoučími filmy poslední doby jde o mistrovský snímek. Výborně zvládnutí pavouci (dobře, občas byl počítač poznat, ale chvílemi vůbec), vtip, nadsázka, parodie (v jisté chvíli zazní ústřední motiv z Indiana Jonese), kamera i hudba. Moc se mi líbila pavoučí farma, u mizení pštrosů jsem opět dostával záchvaty smíchu a mečivý kvikot pavouků byl přímo rozkošný. A pavučiny! Skvělá práce nohou při tvoření zámotků, nádherně vyzdobené hnízdo v podzemí. Nemluvě o drobných legráckách - figurina muže se skácí obličejem do klína sedící figuriny ženy nebo dvojsmyslné: ,,Ty budeš strkat a já budu tlačit." Z lovu jsou jedněmi z nejhezčích sekvence motorkáři kontra skákavky.(9.8.2015)

• FrodoF

Největší chyba filmu je podle mě v tom, že se tvůrci pořádně nerozhodli, jestli dělají parodii, nebo komedii. Protože na parodii je to málo šílené a komedie je to dosti nevtipná. Ale občas se nejspíš trochu pobavíte.(10.6.2004)

Ne moc zajímavý horor plný smrtících přerostlých pavouků. Jako oddechovka je to dobré.(19.4.2015)

• Rocky62

Pro arachnology musí bejt tenhle film nenahraditelnou zábavou(24.7.2010)

Hororové béčko o přerostlých pavoucích je sympatické hlavně tím, že si na nic nehraje a je na něm vidět, že jediným cílem je pobavit diváky. A to se mu daří znamenitě díky svižně odsýpajícímu ději, nepavoučí zvuky vydávajícím monstrům a spoustě drobných fórků.(11.11.2005)

• SeBig

Když jsem byl menší možná se mi to libilo když jsem to shlídl ted zjistil jsem že to pěkná kravina.(10.2.2012)

Podarená hororovo-parodická zmes, ktorá zabaví nielen diváka, ale asi aj tvorcovia si zgustli:) Potešili aj odkazy na staré dobré klasiky (napr. It).(1.12.2006)

Ze začátku perfektní zábava ale v pozdějších fázích trochu začnou tvůrcům docházet nápady. Ale i tak sranda s dobrými nápady.(26.5.2007)

Mám rád horory, miluju starý béčka a obdivuju Elkayema, kterej to vzal, přidat pár galonů humoru, kopu mizernejch hereckejch výkonů, špetku parodie, zamíchal to a udělal z Pavoučího teroru jednu z nejstylovějších a nejzábavnějších poct béčkovému braku, jakou jsem kdy viděl. Je to svižný, je to blbý, je tam spousta obrovskejch pavouků a hlavní hrdinové jsou i přes své herecké výkony sympaťáci až na střechu obchoďáku. Obchoďáku? Moment, to mi něco připomíná :-) Jen by mě zajímalo, jestli to takhle režisér, s přihlédnutím k jeho pozdější tvorbě, takhle opravdu zamýšlel, nebo to je nečekaný důsledek jeho kvalit. Když ale koukám, jaká jména se podílela na produkci… Není to ale jedno? Jen je škoda, že mám nakoukáno málo monster movies a ještě míň filmů s roztomilými pavoučky. Ženy přece milují snídani do postele.(2.5.2009)

Výborná komedie o tom,jak zmutovaní pavouci terorizují město...Opravdu povedený humor a příjemně překvapující triky.Celkově 4 hvězdy...(22.1.2008)

• Stoka

Dá se říci,že až pohádkové a pavouci byli jako gumy.Mrštní,rychlí,velcí a dobře naprogramovaní :D Byli všude strašně rychle a už samá kvalita filmu nebyla příliš zdařená,takej legrácky natočený film s velkýma pavouky. Pavoučí teror a Arachnid jsou proti Arochnofobii,jen nezdařilé a nereálné instituce.(6.4.2012)

Zajímavý pokus o komedii. 3* je za Davida Arquetta.(20.6.2011)

Slušná komediální pavoučí záležitost brr jsou škaredě krásni.(18.9.2018)

• MáŠa

Hororové béčko, co to decentně kombinuje s humoristickými prvky, takové filmy většinou moc dobře nekončí. Ani tento.(2.5.2009)

Průměrná komedie/horror, ale pavouci vydávaj fakt skvělý zvuky(10.6.2004)

Tak nebolo to zase tak strašné. A je tam naozaj sranda aj strach. Celkom dobre herecké obsadenie, na to, že je to taký béčkový film. Toto bol fakt film na hrane geniality a stupidity. Pozeral som to a pozeral a len som čakal, kedy mi dôjde, že je to strata času. Takže som sa naozaj bavil, napríklad aj hlúposťami. Avšak digitálne pomerne slušné. Sem tam aj trocha tej srandy. Filmy tohto typu nemám rád, ale kedže to vizuálne šlo a nápad je to fajn, tak by som tento film označil za najlepší film z tejto úbohej kategórie.(9.1.2015)

• eraserhead666

Co to kur.... Ech, monstrmovie mě nebavěj a tohle má být jako nějaká pocta? Nechtěná (ale podle toho, jak to celý vypadalo, bych spíš věřil tomu, že chtěná) parodie možná.... Naprosto směšný digitální triky (povedli se tak dva pavouci) a co mě na filmu sralo nejvíc? Hlasové projevy pavouků podobající se mluvě Kennyho ze South Parku. Otřes. Dvě hvězdičky dávám jen za tu komediální stránku filmu, některé vtípky byly fakt povedené (pavouk ve stanu, útok na vycpanou hlavu).... Věřím, že tenhle film potěší dost lidí, já mezi nimi ale nejsem. Ale na jedno zkouknutí to jde.(14.3.2009)

Filmek je sice naprostá kravina, ale je to povedenej mix hororu a komedie. Toto dílo nejde brát vážně a ani se tak samo nechová. Hlavní hrdinové jsou celkem potrhlí (mladá Scarlett i Kari jsou buchty které zaujmou nejednoho chlapa). Pavouci jako hlavní záporáci připomínají Gremlins, kdy vtipně piští, všelijak bourají a ani v nejmenším nejsou děsivý. Efekty jsou taky úsměvný, ale zas nejsou tak špatný, jako u Asylum, nebo podobným produkcím. Já se u filmu hodně bavil a dávám mu 85%. :)(9.10.2014)

Taková směsice hororu a komedie podaná se stovkami pavouků a to dost v dost béčkovým hávu.Ale rozhodně nenudící. "What is that?" That's spider, man !" 55%(9.10.2007)

Vzbuďte se než bude pozdě!!! Pořád věříte, že jsme byli na Měsíci, že Kennedyho zabil Oswald..... A už víme jak se dostal sud z chemikálií do jezírka a proč pavouci vyrostou...Joshuo, Joshuo. Consuela už v akváriu vypadala monstrózně....útok ukecaných pavouků, v tomto filmu totiš uslyšíte pavouky brebentit, ale je to komedie, ne. Musím si zavolat!!! Nemusíš, ty nemáš kamarády!! Návrat Chrise McCormicka byl načasován správně, díky chemikálii se rozmnoží a vyrostou pavouci, kteří začnou ohrožovat obyvatele a městečko, které už ohrožuje i Wade, který chce aby všichni prodali své pozemky, na které chce nelegálně ukládat další chemikálie. Boj o život může začít...konec cirkusu, rozejděte se!!! Chudáček Zeke (ta kočka) dělal krásné vzorky na stěnu...Habronatus orbus - skákavka. A ochrana? Vemte si tohle. Co to je? Voňavka, pavouky to může splést. No, když umřít, tak alespoň voňavej. Co je zase tohle!!! Pavouk, příteli. A tak končí příběh o vetřelcích, co......Itsy Bitsy Spider ( Joel Deluxe)(16.3.2009)

poteší hlavne pohlad na mladú scarlett johansson(4.10.2007)

" Viete čo je to strach? " ,, Zažili ste už niekedy pocit, keď sa vám rozbúši srdce tak, že nemôžete dolapiť dych? " Tak sa radšej poriadne nadýchnite, pretože vás čaká nezabudnuteľná jazda s velkými pavúkmi, ktoré majú chuť na ľudí. Zvlášť samička ktorá meria najmenej 3 metre, je rýchla, skáče a keď vás chytí obmotá si vás a ak budete mať štastie, možno vás nezje 80 percent.(28.6.2008)

Pavúky nemám rád a bojím sa ich. To by však nemohli by digitálne, tie sú len na smiech. V tomto filme určite. Jedná sa ale o pomerne zábavný horor (?) plný pavúkov a ich nešťastných obetí, z ktorých najzábavnejšia bola likvidácia mačky. Zopár logických prešlapov sa síce nájde, ale to pri takto odľahčenom podaní ani veľmi nevadí.(30.6.2004)

Jako čistý horor nefunkční, a to ani když jste arachnofobik. Avšak jako parodie na monster horory je to velmi dobré. Na tu hlášku "Sklípkan mi rozšlápnul karavan!" už asi nikdy nezapomenu.(27.6.2011)

"Tak co se děje, Zlato ??" - "Prostě nechci přijít o panenství na předním sedadle auta !! Chápeš ??" - "Stačí říct !! Můžeme jít dozadu.. Mám tam i deku !!" ;)(11.2.2015)

Ja ty pavoučky prostě žeru ! Pocta všemu brakovému co se v monster-hororech objevilo a připlazilo a plus citace z hororů tak zásadních , že ten kdo je neviděl tak se bohužel nebude řehtat jako já. Ach nostalgie mnou zavladlá a branice mě bolela. Moc příjemné mrazivé koukáničko. Btw. Spiderman je břídil, tlupa škodolibych pavouku ho hravě přeskočí (doslova).(8.10.2007)

Monster a zvířecí horory patří mezi moje nejoblíbenější, ovšem ty „pavoučí“ moc rád nemám (tedy až na pár výjimek). Eight Legged Freaks však ve mně vyvolal dosti rozporuplné pocity a musím říct, že zas až tak hrozné to nebylo. Především je důležité poznamenat, že režisér to pojal hlavně jako hororovou komedii a mluvit o „klišé“, je asi zbytečné, protože to je zde vidět snad všude. Což byl mimochodem taky tvůrčí záměr. Takže tohle filmu určitě vytýkat nebudu. Ellory Elkayem i zbytek týmu se u jeho natáčení dobře bavili a já popravdě při jeho sledování taky. Ano je pravda, že digitální přerostlí pavouci nevypadají zrovna dvakrát úchvatně (no spíš hrozně), ale svůj účel splnili stejně jako celá enkláva hlášek a humorných situací. Celý film je jedna velká béčková oddechovka, která se ani sama vážně moc nebere, což bylo dobře. Navíc tu hraje Kari Wuhrer pro kterou mám opravdu velkou slabost a v mládí jsem žral každý film, ve kterém se objevila. O jejích ženských přednostech se ani bavit nebudu. Když k tomu připočítám i mladičkou Scarlett Johansson – musím dát prostě „bod“ navíc. Jediné co mi tu dost vadilo, byli ty zvukové pavoučí výlevy, které mi v určitých momentech lezli na nervy. Za nezapomenutelný okamžik beru „souboj“ kočky s pavoukem v sádrokartonové zdi a „ochutnávku“ vycpané jelení trofeje.(22.6.2014)

Jejda, to je ale pytlovinka plná digitálních povoučáků, ale na zahnání nudy to postačí. Proboha, co tady dělá Scarteltt?! Dávám 40%(8.10.2007)

Príjemné béčko, ktoré sa na nič nehrá.(19.7.2006)

• Bat55

Prvá polhodinka v pohode. Akcia v púšti s prerostlými pavúkmi skvelá. Toť vše. Viac pozitívneho v tomto filme nemôžem nájsť. Zlý scenár, odfláknutý záver, akcia skôr nudná, efekty občas dobré. Toto mi proste nesadlo a to som od toho očakával len dobrú zábavu. /30%/(7.1.2011)

• DH3Factor

Klasická ukázka americké trapnosti. V hlavních rolích tak dvanáctiletý intelektuál radící celému městečku jak na pavouky, mentálně zaostalý policista, mentálně zaostalý správce supermarketu, superman volající armádě, zhulenej černoch skákající z budov a neohrožená žena zákona s brokovnicí, kosící od pasu hordy pavouků se zavřenýma očima. Zbytečné promrhání dobrého nápadu. Škoda.(7.1.2011)

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Zábavná oddychovka se (záměrně?) nedokonalými triky.( "Nechci přijít o panictví na předním sedadle nějakýho auta!- No tak můžem jít dozadu")(13.11.2005)

Nádherně velcí babouci s legračními zvuky a zelenoslizkým čvachtavým rozpadem. A hezky skáčou. Oddechovka, která mě přilákala zajímavým hereckým obsazením (oblíbenkyně Scarlett Johansson, Kari Wuhrer, D. Arquette, M. Czuchry, ...). Nenazval bych to komedií, spíše lehkovážným horůrkem.(28.10.2007)

Rozhodně jedno z lepších spojení horroru a komedie. Bát se příliš nebudete, ale nudit taky ne - je to vtipné, hezky zahrané, narvané odkazy a citáty (masky v obchoďáku), akční (honička na motorkách a útok na město). Když si k tomu přidám mladičkou Scarlett Johansson, tak prakticky není co řešit. Nenáročná, ale ne stupidní zábava.(28.7.2010)

...ohol si ty fousy, vypadá to jak striptérčin rozkrok...:-D(18.4.2013)

• Vědma

Těžko říct, zda to měla být komedie nebo horor a to tápání mne unavilo.(20.11.2013)

• Katarine

No, přiznejme si, až tak vtipné to nebylo, na to, že to měla být parodie. Ovšem nejlepší byl týpek na motorce, který si ani jednou nezapomněl nasadit helmu, než ji nastartoval.(4.7.2010)

....celkom slušné triky....vcelku dobrý mix hororu a úsmevných scénok. ...(18.4.2013)

Občas tam byl nějaký dobrý moment či vtipná hláška, ale pavouci vydávající zvuk po vzoru battle droidů ze Hvězdných válek? To je... originální. Nemám rád pavouky, ale přiznávám zábavnost.(9.10.2007)

Díky opětovnému zhlédnutí snímku „Pavoučí teror“ jsem si uvědomil nejen to, že tahle béčka prostě zbožňuji, ale také to, proč jsem měl vždycky rád Scarlett Johansson. Škoda, že se z ní v poslední době stala až taková hvězda. Nějak mi v posledních filmech nesedla. „Pavoučí teror“ jako béčko ale funguje, jen je škoda, že toho humoru není trochu víc. Pak by to bylo naprosto výborné.(10.2.2014)

Hmm, k tomuhle filmu jsem přistupoval ne příliš důvěřivě, když jsem ho dával do videa. Hned zkraje(z obalu) mi bylo jasné o co půjde-malí pavouci,velcí pavouci,ty žerou lidi a útočí na město. Jasný, hned od začátku je jasné co se stane, ale snad to tak pán režisér chtěl, kdo na tu hru přistoupí, bude se skvěle bavit. Vždyť tolik narážek se v dnešní době jen tak nevidí, prostě pořád to bylo něco mezi komedií/parodií a hororem(spíš to 2. ze 3) Pokud a jen a pouze když překnousnete animovaný pavouky(těžko říct, jestli by víc karikaturně působily vycpaný modely, ale muselo by to být vidět, že jsou vycpaný...)tak vám to bude připadat jako luxusní komedie. A pěkný cameo, že v B-čkovym monster movie 21. století dávají v televizi B-čkový monster movie ze 70. let :)) Jupíí :D(10.11.2005)

Skvelý ´´monster movie´´ obalený v sebaparodickom háve, výborná zábava, povedal by som pre každého diváka. Ak ovšem nemá arachnofóbiu.(13.1.2011)

Milujem filmy o pavúkoch, hlavne kde je ich veľa. Tento film bol zaujímavý tým, že mestečko ovládlo veľa kopec velkých pavúkov.(11.10.2012)

krásná blbost. není co vytknout. snad jen že je to až příliš velká blbost. prostě zábava až na půdu.(1.2.2007)

Výborný balanc na hranici komedie a hororu. Myslím, že žádný milovník jednoho ze žánrů, by film nezařadil do příliš nízkého hodnocení. Momenty napětí tu jsou a pavouci přerůstají svou velikostí až ze žánru hororu do žánru sci-fi. Humoru to má také svou nepřehnanou dávku a film se nesnaží být vtipný od začátku do konce. Taková béčková produkce, co nic nepokazí.(17.11.2013)

Až moc málo horor, až moc málo komedie. Tak trocu podivný patvar, v němž si tvůrci enbyli zcela jistí, jak zparodovat hororový žánr. Každopádně koukat se na to dá, už jen kvůli ucházejícím trikům (ačkoliv ti skákající pavouci připomínající gumídky) a Scarlett Johansson.(18.10.2007)

Jelikož jsem to bral jako komedii, tak jsem se skvěle pobavil. Je dobře, že to není napsané jako opravdový "horor", ale je to brané s humorem. 75%(19.6.2011)

Zpočátku nudnější, ale při evakuaci do obchoďáku se to začne pěkně rozbíhat. Jo a jako u dalších podobných filmů… bezpečnost především. Lidi u benzínky zabíjí pavouci a borec si napřed nasadí helmu a až pak sedne na motorku a začne jim ujíždět. Ostatně na motorce před pavouky ujíždí mnoho lidí, ale všichni si napřed vezmou helmu… tak tak.(17.4.2013)

Je to výborný horor, ktorý má malé chybičky, ale dokážem tvorcom tie chybičky odpustiť. Možno si ho niekedy v budúcnosti pozriem ešte raz. 80%(16.6.2018)

Asi v posledních letech nejlepší pavoučí horor míchnutý s komedii. Po takových slátaninách jako Pavouci ,Arachnid či Arachnofobie je tohle o třídu někde jinde. Má to vtip a pěknou akci.(24.2.2008)

Vtipne a sympaticke becko. Mezi 3 a 4 hvezdickama. A ze tam hraje muj oblibenec Arquette, soupnu to na ty 4 :-)(1.5.2009)

Pavouci jsou oblíbenou rekvizitou filmových hororů či thrillerů už od nepaměti a přijít s něčím inovativním v tomto směru už snad ani nejde. Autoři tohoto snímku nás ale přesvědčili o opaku. Jednoduše pavouky zvětšili a celý film pojali s hodně velkou nadsázkou. Logika a přírodní zákony jdou povětšinou stranou a cílem je hlavně pobavit diváka, což se v mém případě víceméně podařilo. Nenudila jsem se ani chvilku a některé scény měly opravdu hodně silný náboj (např. skákavky a motokrosaři v poušti). Tuto hororovou komedii doslova 'žeru' a pavouci, ti byly dokonalí a dost dobře ztvarnění. Navíc to, že se místy chovali komicky a vydávali vtipné zvuky, to bylo třešničkou na dortu. V podstatě jsem dostala, co jsem nečekala a odcházela jsem od obrazovky v dobré náladě a spokojená. Tohle byl prostě film na hraně geniality a stupidity, ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Milovníkům tarantulí, křižáků, sekáčů a podobné osminohé havěti jenom doporučuji. - "Don't make any movements or noises. There's a giant tarantula headed your way."(3.1.2019)

Záměrná "béčkovost" je tu cítit na každém kroku (triku), účelné přehrávání, podivně chovající se monstra, která vzešla z toxického odpadu, horová parodie, která pobaví svou nadsázkou každého, kdo má trošku smyslu pro humor a nadsázku.(28.12.2005)

Pekelná pocta starým béčkovým hororom.Slovo horor u tohto filmu je mierne zavádzajúce, pretože s hororom má tento film len pramálo spoločné. Kto nevidel neuverí :) Samozrejme nezasvätení len nechápavo krútia hlavou. Tento film je predovšetkým natočený láskou k žanru a je to na ňom sakra vidieť.(18.7.2006)

Totální zhovadilost, kterou si vždycky rád pustím, když se chci zasmát.(26.8.2007)

• COF_666

Akční - ne! Komedie - není to vtipné ale trapné! Horor - ....kde?! Sci-Fi - ????? = 57%(???!!!!!). CSFD kam se to řítíš....(8.10.2007)

Pocta či parodie? Na tom ve výsledku nezáleží, hlavní je, že se divák od začátku do konce doslova dáví v salvách neutuchajícího smíchu.(10.8.2014)

Vyborny odklon od vsech smesnych pavoucich horroru, ktery je naplnen vybornou zabavou a mnoha filmovymi odkazy...(18.8.2006)

Svižná a vtipná komedie s obr pavouky, která je sice chvílemi nechutná, ale celou dobu si drží vysokou laťku a nabízí divákům zběsilou jízdu s přijatelnými triky a příjemnými herci.(24.11.2007)

Tak trochu ujetá komedie:-) Zlobit se na zhovadilost však nelze. Je to prostě jen sranda. 45%(30.5.2008)

Slušná parodie na monster horory 50. let ("Tarantula", "The Incredible Shrinking Man" atd.) .(23.5.2009)

• Martin741

Ked sa rozhodne spajat komediu s hororom napriklad taky Peter Jackson, vzniknu kulty typu Bad Taste alebo Braindead. Bohuzial, tu vznikla patlanina a scenaristicky vyplach za 15 %(17.4.2013)

• vesper001

Malý pavouk Pokoutníček / navštívil můj pokojíček. / Pavučinku rychle soukal, / hladově se přitom koukal. :o) Plody láskyplného spojení Aragoga a Oduly vyrazily na piknik do amerického vidlákova. Chlupaté bestie skáčou jako klokani, nepohrdnou ani zvěřinou, ve volném čase si hrají s autíčky a rostou jako z vody. Zkrátka poetický příběh jemný jako pavučinka, na níž se v ranním slunci třpytí krůpěje zeleného slizu.(22.2.2018)

Každý milovník hororu dobře ví, co se stane, když se potká nějaké milé a oblíbené zvířátko (např. pavouk) s radioaktivním odpadem. Většinou toto zvířátko patřičně zmutuje, a většinou také naroste do rozměrů dobře vyvinutého dobytka. To samé se stalo v malém hornickém městečku, kde nyní přerostlí pavoučci začínají obléhat celé město. Naštěstí je tu Hrdina (v každém podobném filmu přece je) a ten má k dispozici velmi šikovného klučinu, který ví o pavoucích první poslední, a společnými silami se vydají nakopat osminožcům jejich přerostlé zadečky ... Musím říct, že jsem se od prvních minut perfektně bavil - film sice v sobě skrývá veškerá klišé, které se v podobných filmech vyskytují odnepaměti, ale způsob, jakým si s nimi Ellory Elkayem poradil je naprosto parádní (ehm - aspoň tedy doufám že film byl myšlen jako parodie na podobné horory). Pavoučci jsou náramně roztomilí, takže i člověku, s dobře rozvinutou arachnofóbií jako jsem já, nepůsobí film žádné žaludeční problémy. Herecké obsazení je takové nijaké, ale to opět přikládám tomu parodování typických béčkových hororů, kde přece také povětšinou nejsou obsazovány žádné herecké hvězdy.(8.2.2004)

• -ELFKA-

Mňa to nijak zvlášť nepobavilo. A navyše sa ani namáte na čo pozerať kedže efekty sú prehistorické.. Podpriemer.(24.6.2007)

• Prometheus69

vtipné.... když vás kousne a vysaje obří pavouk nebo když vašim trávicím traktem putuje spousty chlupatých hbytých nožiček... bleeech. O.o(30.11.2015)

• C0r0ner

Což o to, kdyby to byla aspoň solidní parodie nebo aspoň komedie, tak bych neváhal pár desítek procent přihodit, ale takhle je to spíš parodie samo na sebe, což není moc zábavné. Děj je navíc naprosto klasický a předvídatelný, takže z toho nakonec zbylo jenom to, že jsem se nenudil. 45%(3.7.2017)

Uhozených monstr-horrorů jsme už měli možnost vidět nespočet. Tvůrci tohoto filmu však evidentně nechtěli pouze přispět další pitomostí do pytle hrůz a přidali k těm nejotřepanějším klišé říznou akci, protkanou pevnou pavučinou výborných vtipků a okořeněných nadživotní dávkou nadsázky. Dokonalý příklad zábavné a dynamické variace na ohrané téma!(18.12.2002)

Zabávná podívaná, která nemá sice vychytaný úplně scénař, ale nevadí, podle mě čtyři hvězdičky zaslouženě.(27.1.2006)

• Brain-D

NO ! Thanks pavouky nemusím(22.8.2009)

• BMAJTZ

Blbost jako necky ale pokud se to ma brat zaroven jako komedie tak je to pomerne zdarile. Ani jsem se moc nenudil a nektere hlasky taky nebyly nejhorsi.(4.1.2009)

• PollyJean

vtipný horor? zajímavá myšlenka, ale funguje jen občas...(28.6.2011)

Brakový děj a námět. Celé je to, ale zabalené do kabátu pěkných triků. Humorné podání uprostřed solidního masakru. Přehrávající herci a slušné tempo, které nezačne nudit. Tenhle film má spád a je zábavný.(11.2.2015)

• sedm.1

Souhlasím s tím,že jde o crossover.Bohužel,crossover tak hloupý,že mě ani trochu neoslovil a pro mě šlo o jednu velkou nudu.Jestli to měla být parodie na starší horrorové pavoučí braky,tak Pavoučí teror se sám tím brakem stal.Všeobecný názor na Pavoučí teror je:zábavná kravina,pobaví a neurazí.Já bych ho trochu poupravil,jak tento film vidím já:kravina,která nepobaví a nudí.Sorry!(12.11.2005)

Doporučuji všem, kteří mají fóbii z pavouků.(17.5.2007)

• sskrblik

Velcí, oškliví pavouci... bojte se.(18.1.2010)

Prvně je potřeba říct, že to v žádném případě není horor, ale komedie jak vyšitá, která navíc často paroduj klasické postupy, v komediích užívané (zrychlené vyznání se Davida Arquette). Člověk se u PAVOUČÍHO TERORU občas pousměje. 60%(14.4.2010)

• Pavlík

28. 06. 2010 (190.); nepříjemně vypadající členovci(2.7.2010)

Musim říct, že v první polovině filmu se u mě jednalo o jasný horor, až pak začala ta šaškárna a komedie, což filmu celkem uškodilo. Jenže svěží a bezva David Arquette to jistil a závěrečné chvíle v dolech se mi zamlovaly. Super oddychová podívaná.(15.2.2011)

Celkom fungujúca spomienka na zašlú slávu béčiek typu Gremlins alebo Critters. Neviem sa však zbaviť pocitu, že to mohla byť väčšia show. 5/10(18.8.2011)

Ideální odpočinkový film, který moje mamča tak nenáviděla, až jsem si ho zamiloval.(20.12.2012)

Sranda teror vycházející ze starších vzorů nelze brát vážně. 51%.(30.9.2016)

• PALINO

Úvodná polhodinka je doslova o ničom, je tu snaha o predstavenie hlavných hrdinov a obyvateľov mestečka, aby sme mali s kým sympatizovať a aby nám bolo aspoň trochu smutno, keď to niekto z nich schytá od pavúčika. Vďaka bezduchým a miestami hlúpym dialógom sa to však vôbec nepodarilo a nedivil by som sa, ak by niekto začal fandiť pavúkom. Ešteže je väčšina scén z druhej polovice filmu akčného zamerania, ináč by sme asi pomreli nudou.(7.6.2004)

• Theraphosa

Když tento snímek shlédne "někdo z oboru", musí se popadat smíchy za pupek. 10%(18.7.2005)

Říkejte si co chete, mě se to prostě líbilo. Hororové komedie mám velmi rád a u téhle jsem se dobře bavil. Řekněte když pavouci skřehotají velmi zvlášním zbůsobem a občas dokonce zařvou jak lev prostě musim dat ****. Nejlepší scéna :souboj mezi pavoukem a a kocourem za sádrokartonovou zdí.(19.6.2011)

Trochu moc rodinné, trochu moc předvídatelné, trochu moc schématické, ale hlavně naprosto nerealistické - kdo kdy viděl tak velké pavouky???(10.10.2014)

• herr_carter

Ti pavouci byli drsní jak košík plný koťátek !!....................moje hodnocení = 3,5 z 10.(11.1.2015)

Roztomile naivní, vtipné, zábavné a sebeironické pojetí horroru.(10.12.2015)

Nepokryte som sa bavil. Skoro presná kombinácia žánrov, ktorá ale viac ako hororom je čiernou paródiou. Skákajúci digitálni pavúci ("sakra koľko máte životov"), ktorí sú skôr na srandu ako na strach, trhlí obyvatelia mestečka a momenty, ktoré asi tak skoro nezabudnem...(25.7.2006)

• Holina

Měla to být sranda ale není. Trapné fóry, trapné triky, trapas...(13.1.2009)

Skvelá zábava a skvelé efekty. Aj keď ku koncu už filmári popustili uzdu viac, ako je pre mňa prínosné.(11.2.2009)

Pohodový film na večer,u kterého jsem si parádně odpočinul.Tihle trikově vytvoření pavouci by měli jít příkladem všem pavoučím filmům!(7.6.2010)

Mě teda udivilo jak ti pavouci vydávali ten lidský skřek. Zkrátka nevinná horrorová komedie s nadrovou sugescí... My o tom víme svý...... Jsou to tajné vládné programy vlády.... Ne- tak dobře jsou to pavouci z Marsu, už jste spokojenej.....(13.1.2011)

• Martrix

Když se na film připlácne žánrová nálepka horor/komedie, tak se dá čekat spíš parodie na horor. Jenže tvůrci tohoto filmu, na to šli nejspíš jinak. Natočili horor, ale po prvním promítání si řekli, že to není ono a rozhodli se tuhle přidat, támhle ubrat... a pustit Pavoučí teror do světa s tím, že ty směšné věci jsou schválně. Ale nebojte, těch směšných věcí tam moc není. Tedy pokud vás nerozveselí pohled na obří pavouky, kteří loví lidi a u toho dělají stejné zvuky jako gremlins. Triky nejsou na deset let starý film vůbec špatné, ale i tak digipavouci vyděsí jen arachnofobiky a hloupým pištěním a žvatláním pobaví jen zvrhlé teenagery. Zabývat se hereckými výkony je zbytečné stejně, jako řešit děj filmu. Jen mě překvapilo, kolik filmů je děláno jako přes kopírák. Potvory terorizují městečko, šerifka s dětmi, útěk a bitka v obchodním domě, podzemní chodby... . Děj je téměř totožný s Evoluce (2001) a kdyby se mi chtělo přemýšlet, tak bych nejspíš přišel na další velmi podobné kousky. Na druhou stranu třeba taková Larva (2005) má stejný děj a byla by naprosto příšerná, i kdyby se tvářila jako hororová komedie. Pokud máte nakoukáno z dřívějška, Pavoučí teror je až na pár vtípků nudná záležitost, která ničim nepřekvapí. Nicméně pokud jste tímto žánrem ještě nepolíbeni(neosliznuti), jako úvod do světa zmutovaných potvor to není špatné.(19.6.2011)

• VanTom

Obyčejná parodická monster-hororová komedie - fáze, než všichni uvěřili v existenci přerostlých pavouků, dost trvala, nicméně následný "mayhem" v městečku a nákupním centru už docela šlapal. Těch únavných klišé se ovšem vyrojilo více, než z nich vyplývajících vtípků a narážek, čili se dá říct, že tvůrci nedokázali přiznanou nadsázku uspokojivě využít.(4.5.2017)

• Radim

Upoutávka na přebalu DVD slibuje skvělou a napínavou zábavu. Není to pravda. Po 10 minutách sledování vám je zcela jasný scénář filmu a veškeré napětí se zredukuje na občasné leknutí, když odněkud vyskočí pavouk. Hloupé dialogy, nevěrohodné triky, i arachnofobici se zasmějou. Jednu ze dvou hvězdiček dávám za povedené detaily anatomie pavouků.(11.3.2005)

• spiritus

Jako komedie to možná funguje celkem dobře, ale jako cokoliv jiného, v žádném případě. Je to takovej ostrej gulášek, který někdo moc přemíchal a překombinoval.(1.6.2006)

Prvotridni beckovy vytvor v parodickem horror-comedy stylu s roztomile znejicimi osminohyma potvurkama. Ve vedlejsi roli mladounka (Scarlett Johansson). 60%(9.10.2007)

Uletená 50teens monster paródia s dobrým obsadením, najmä mladou Scarlett Johansson a sympaťáka zo série Scream Davida Arquetta. Horor nebrať do úvahy, je to v prvom rade komédia, triky ujdú dokonca aj na dnešnú dobu, nielen na dobu vzniku, takže pozrieť sa to dá a určite je to jeden z tých lepších monster movie za posledné roky.(8.2.2018)

Tyhle hororový komedie já můžu :D(17.7.2007)

Sranda velká... pripomenulo mi to detstvo, ked som na velke tarantulu ako dom pozeral v nemom úžase. Dnes už iba komedio-parodia neuveritelne rychlo beziacich a skákajúcich pavúčikov :)(4.5.2009)

Pavouky už dlouho nechovám, ale co musím pochválit, že se tvůrcům fakt povedli. Jinak jde o praštěnou komedii s pitomým dějem... Co víc řešit.... Snad jen kouzelná dvojice K. Wuhrer a S. Johansson dodává filmu mnoho příjemných chvilek.(9.5.2010)

Povedený béčkový crrosover. A zábavný! To je ten film, který hledáte na filmový večírek ke kamarádům. Chvíli se bude hlasovat, ale nakonec vypadne starý Fellini, kterého nikdo nechce vidět, avantgardní Herzog, kterého skoro nikdo nezná i tahák typu Pulp Fiction, který už každý viděl. Nakonec zbyde něco jako Lady Terminator nebo tohle. A je to dobrá volba. Pro takové účely klidně dvě hvězdy přihodte.(18.6.2011)

• mosnak

Když mi bejvávalo tak 13 roků,tak jsem podobné filmy miloval. Ovšem když se na to mrknu očima třicátníka... málem jsem dostal záchvat zoufalství a zmaru. Otázkou zůstává proč se točili takové filmy!? Pro to aby pobavili? mě teda určitě ne! Blbost s áčkovou herečkou Scarlett za 2%!(22.5.2013)

• péééca67

Jedna hvězdička za Scarlett :).(30.8.2018)

Neuvěřitelně zábavná kravinka, s pěknými chlypatými potvůrkami, u které jsem se nenudil ani minutku a několikrát jsem se s chutí zasmál. Jenom víc takových filmů, které si na nic nehrají a staví pouze na zábavnosti.(7.11.2005)

• FunThomas

Velice zábavné. Nejlepší byla asi bitva o obchodní dům, kdy se armády lidí spojily a vyzbrojily křovinořezy, pilami, sekertami, sekačkami a jinými zahradními nástroji a pustily se do války s pavouky... Film berte s nadhledem...:)(1.4.2006)

• Saj

Že by se Ungoliath usadila v McCormikově dole?(19.4.2009)

Škoda že takovejch filmů se nedělá víc, mám pro pavoučí horory slabost :)(20.3.2012)

Nezklamalo.(30.4.2013)

"Asi mi nebudete chtít věřit, ale naše město napadli obří pavouci. Pošlete sem armádu!" Logika některých jednání postav opět na pěst, ale zde to zachraňuje fakt, že celý film není skoro vůbec brán vážně. Mix komedie a jinak v základu klišovitého hororu tak dopadá velice dobře, pavouci, ačkoliv digitální, taky nakonec nevypadají špatně a celé je to sledovatelné, oddychové a dokonce i vtipné. Proč ne? Lepší, než co vzniká za přímé parodie hororů, které jsou trapností přímo přerostlé.(11.2.2015)

Velmi dobrá parodie na žánr monsterfilmů. Nedoporučuji lidem, co se štítí velkých pavouků :o)(24.9.2004)

• Chevees

Komedie? Parodie? Horror? Pokus o návrat do filmových osmdesátých let? Nejspíš jenom pouze o další zbytečný film...(23.8.2005)

• Radek.SCH

Původně, když jsem na to přepl, tak jsem si myslel, že to bude další z těch dementních hororů, kterých USA vyplivne každý rok aspoň dvacet, ale pak jsem pochopil. Triky sice otřesné, ale o ty tu v první řadě nešlo. Herci neznámí, ale ne proto, že by to byl "umělecký záměr" ale prostě proto, že na ty dobré nebyly peníze. Jediné, co to může aspoň trochu zachránit je humor. Toho tam ale zas až tak moc nebylo.(2.5.2009)

• LordBeeDoO

Ať bylo tímto filmem myšleno cokoliv, tak se myšlenka minula s cílem, pokud ovšem nešlo o to znudit diváky.Jako horor tato fraška ani myšlena být nemohla (kromě lidí co trpí strachem z pavouků), na komedii to taky nevidím, zasmál jsem se jedině hlouposti některých vtipů. Naprosto zbytečný snímek ..(30.11.2010)

I když nápad není nijak originální a herecké výkony taky nejsou zrovna nejlepší, u tohoto filmu se mse celkem bavil, velcí pavouci člověku naženou daleko větší strach než třeba prdící zmutované ovce ve filmu Black Sheep, film je docela napínavý a sem tam sem opravdu i měl strach, podle mě lepších 70%(23.12.2007)

Dosti povedená komedie. Herci sice nejsou zrovna oskarový, ale do takovéhoto filmu skvěle padnou. Vizuálně jsou pavouci z dálky docela slušní, ale z blízka vipadají dost špatně. Ale každopádně jsem se dobře bavil a Kari Wurher a Scarlett Johansson jenom zastínily chyby v příběhu svím vzhledem :)(1.11.2010)

Jo, je to prdel. Dokonce chlupatá prdel obrovskýho pavouka! Během sledování jsem neměl chuť nakopat prdel režisérovi, scénáristovi ani hercům/čkám a těch pavouků jsem se i trochu bál, takže se ctí za tři *.(9.4.2011)

• jasanka

Hororové komedie nejsou zrovna můj šálek kávy. A když se do toho přidají obrovští pavouci... 1*.(23.7.2011)

Jak je to stupidní, tak je to i vtipné :D(12.12.2012)

Chca nechca musím uznat, že to byla docela sranda a obří pavouci byli celkem fajn. Fakt mě to tehdy pobavilo.(14.7.2015)

Vtákovina, ale preniesla ma do mladých čias..(15.6.2018)

Vcelku zábavná komedie, ale záběrů na pavouky, kteří se rozplácnou o výlohu, auto, dům, přívěs, chodbu důlní šachty (doplňte si v podstatě cokoliv) tam mohlo býtméně. Ale možná, že i to jsou další pravidla hry, stejně jako smějící se, dusící se a nevím-co-ještě pavouci. Tenhle film má ale obrovskou výhodu - když ho neuvidíte, vůbec nicse nestane. :)(8.10.2004)

Frodo se Samem se utkali s Odulou, obyvatelé jednoho malého městečka na americkém středozápadě mají v tomto filmu co do činění s několika desítkami takových potvůrek, které jsou hodně hbité a hladové. Pavouci jsou vděčnou rekvizitou (nejen) filmových hororů či thrillerů už od nepaměti a přijít s něčím inovativním v tomto směru už snad ani nejde. Autoři tohoto snímku jednoduše pavouky zvětšili a celý film pojali (naštěstí) s hodně velkou nadsázkou. Logika a přírodní zákony jdou povětšinou stranou - cílem je hlavně pobavit diváka, což se v mém případě víceméně podařilo. Nenudil jsem se ani chvilku a některé scény měly opravdu hodně silný náboj (např. skákající babouci a motokrosaři v poušti). V podstatě jsem dostal, co jsem čekal a odcházel jsem od obrazovky uspokojen. Milovníkům tarantulí, křižáků, sekáčů a podobné osminohé havěti jenom doporučuji.(29.10.2007)

Já nevim ale mě to přišlo tak roztomile hloupoučký až to fakt byl vtipný,Pavoučí gagy byly suprový a místama mi ty jejich zvuky připadali jak z komixu..:-D(24.8.2010)

• maciii

Byla mi sympatická vtipná nadsázka, díky níž filmu dokážu odpustit hodně... ale mám absolutní odpor ke všemu, co má šest noh a více, takže zcela zaujatě 50%(30.6.2011)

• Heroine

Že bych se smála, to ne. Že bych se bála, to taky ne. Ale nenudila jsem se, a to je pro mne hodně důležitý. Arquette je celkem zábavný, tak jsem celkem zábavně, a úplně zbytečně strávila jeden volný večer.(23.7.2011)

Filmy, v ktorých niečo zmutované útočí na človeka, to väčšinou majú dosť ťažké a hodnotenie býva pravidelne nízko. Ale tento film je výnimkou. Špeciálne efekty sú na slušnej úrovni, aj modely pavúkov, len mi trochu vadili tie nereálne zvuky čo vydávali, ale keďže je to zároveň aj ako komédia, dá sa to tolerovať. Uvažoval som nad hodnotením 3*, ale keďže podobné filmy sú kvalitou niekde úplne inde, tak tento si jednu hviezdičku navyše ešte zaslúži. A na mladú Scarlett Johansson sa už dalo pozerať. ITSY BITSY SPIDER.(16.8.2011)

Pavoučí teror bych asi zařadil do středně povedených komediálních ultra-béčkových hororů. Zhruba do poloviny si tato šílenost plná přerostlých toxopavouků vede celkem dobře a dokáže pobavit (místy mi velmi vzdáleně připomněl humor Braindeadu - není Elkayem náhodou z Nového Zélandu?), potom však mírně upadá, opakuje se a ve finále začíná nepěkně nudit, přestože je stále co k vidění. Jsou tu sice některé vtipné momenty, u kterých jsem se musel více pousmát, ale to na delší stopáž nestačí. Zlehčující hudba mohla být podle mého trefnější (např. u parodických situací á la Indiana Jones) a zvuky nic moc, pavoučí skřeky mnohdy až příliš směšné. Digitální kvalita dostačující, avšak občas klopýtla nejen pro oko detailisty. Odreagovačka i pro arachnofobiky.(17.11.2003)

"Kam mě to vlečeš, ty hajzle?"(30.3.2006)

• Sosak

Po koupi sklípkana jakožto domácího mazlíčka jsem si půjčil tenhle film, snad v domění, že mě pobaví stejně jako nový zvířátko. S oběma je strašná nuda. S filmem možná i větší. Kdo rád béčka, tak ať po pavoučím teroru skočí.(18.5.2008)

Výborná hororová komedie, střílející si sama ze sebe, která je plná narážek a odkazů. Za zmínku stojí i skvělá scénka se skákajícími pavouky a postupně ubývajícími motorkáři...(22.7.2008)

Horory nemám ráda, ale při tomhle jsem se dobře bavila!! A hláška: "Ohol se, máš ksicht jak striptérka rozkrok", ta mě bude bavit ještě hodně dlouho :-D(9.7.2010)

Teda po tom všem povyku okolo, co jsem před návštěvou kina slyšel, jsem byl celkem zklamán. Takové nijaké, pořádně neví, čím to má být....(28.7.2010)

• desolator6

Pri scéne ako chlapík skízol po lane dole a za ním pavúk, neodupstil si ani tvorca slovenských titulkov srandu a napísal "Indiana Jones :-)" ...(6.11.2010)

Neuvěřitelná hororová komedie, proč takových filmů není víc. Použití voňavky na pavouka je geniální scéna. Nemluvě už o "cameo roli" Jasona Voorheese :-)(11.3.2011)

Film si dělal srandu i sám ze sebe,není to bůhví jak kvalitní ale aspoň se nesnaží o něco,na co by neměl.Celkem slušná zábava na sobotní večer u TV.(4.8.2011)

Itsy Bitsy Spider...(23.11.2013)

Tohle bylo vtipné a ti pavouci byli aspoň velcí. 3*(7.5.2014)

Jeden z nejlepších komediálních hororů, špička svého žánru. Ne není to horor a ani čistokrevná komedie. Je to od každého kus. Pavouci jsou dokonalí, velcí jako vrata, rychlí jako blesk a vtipní. To jejich brblání, vrčení a obecně zvukové projevy mě hrozně baví. Scéna s kočkou je geniální a několik dobře mířených odkazů na Indiana Jonese jsou prostě super.(27.3.2017)

• Wallis3

Zajímalo by mě, jestli tahle blbůstka měla být takhle blbá záměrně, nebo to vyplynulo z okolností. Typická tv hovadinka (no jestli to bylo v kinech, lituju ty, co na to šli) se stupidníma postavama, se stupidním chováním eccetera, eccetera a eccetera Za mě to nefungovalo ani jako komedie.(28.12.2018)

nemám rád pavouky!.......ale to nemění nic na tom, že tohle je zajímavě udělanej "horor", na kterej se pěkně dívá(13.5.2009)

Dějově krávovina, jako vždy. Avšak digiefekty poměrně slušné. Sem tam i trocha tej srandy no. Ale jo, budiž tolerováno. Průměrné Béčko. Nova 081007 9127/9509 -------------* Už ten pitomý začátek (spadlý barel), no neviděli jsme to už někde?? Pak směšné efekty „obtisků“ na zdi (19). Já nejsem arachnolog, ale pohyby pavouků byly nepřirozené, i když trikově na poměrně slušné úrovni. Už jsem viděl i lepší, ale i horší filmy. Prima 090501 9128/9504(21.12.2009)

Ani ne tak horor... Tím spíš šíleně ujetá srágořina, která to má na háku. Přesto mírně přetažená. Tři hvězdičky za obří pavouky. Ti jsou fajn, herecké obsazení už méně.(13.10.2010)

Asi proto, že zbožňuju ty osminohý potvory, jinak je to totiž neskutečně průměrné...(6.1.2011)

• marvod

Ha ha! Tenhle typ humoru nemám rád a když se ještě nevydaří... Sem tam dobrá hláška či se objevil stařeček s vidlemi, jenže opravdu jen sem tam. Jinak na filmu mě nic pořádně nezaujalo, až na pavouky, ti byli dokonalí, pravda. Jenže ani takováto veledůležitá role neutáhne celý film 45%.(21.6.2011)

Když se k tomu přistupuje s nadhledem jako k lehčí parodii, tak to dokáže solidně pobavit. Příběh i postavy jsou v dobrym slova smyslu příjemně nablblý a já se díky slušnýmu tempu zkombinovanym se střídmou stopáži vůbec neměl čas nudit. Je tu pár dobrejch hlášek a po vizuální stránce jsou pavouci dost povedený. Jediný, co tu vizuálně dost haprovalo byl výbuch na konci, kterej fakt nepůsobil věrohodně. Výjimečně mě ani nevadil malej vědátor, co všechno věděl a znal (jinak mi tyhle dětský postavy opravdu lezou na nervy). A mělo to taky docela slušnou hudbu od Johna Ottmana. Příjemná oddechovka, čtyři silnější hvězdy. PS: Občas mi to svym konceptem připomínalo povedenou Evoluci.(11.1.2012)

V rámci pavoučího filmu jeden z nejlepších bijáků :) samozřejmě jako komedie. Scénka v obchoďáku je povedená. Celkově pavoučci jsou pěkný, různý druhy, není si nač stěžovat.(17.4.2013)

Takovéhle oddychovky mám moc rád, Je to jednoduché, legrační s hororovým nádechem. Díkybohu se takové filmečky ještě občas objeví. Je to prostě sranda a když máte dobrý smysl pro humor musí vás to dobře pobavit tak jako mně.(4.5.2013)

Je to tak blbý, až je to dobrý.(1.1.2017)

Velmi vydarena hororova komedia,z pavukov mam respekt a aj preto sa mi to velmi pacilo,stale sa nieco dialo,cize nechybala akcia a ja som sa vobec nenudil...:-)(24.10.2018)

Definice pojmu "kurevsky jsem se bavil!"(21.1.2010)

Vcelku příjemná záležitost, u které je ovšem nutné vypnout mozek a jen se nechat bavit. Docela osvěžující je fakt, že film sám sebe nebere příliš vážně a některé scény jsou i vtipné. Za pozornost stojí i ,,dabing" pavouků. Ve výsledku je to film, který dokáže pobavit, ovšem žádné veledílo taky nečekejte.(26.6.2010)

Náhodou celkem prča.(6.1.2011)

Nesnáším pavouky a tady byli vážně odporní (takže asi povedení). Nejsem schopná myslet na jiné věci, v zásadě souhalsím s názorem kOUCOUR a Tom Hardy.(16.8.2013)

• bloody21

přesně komedie? horor? spíš bych to řadil do komedie, některé scenky s těmi pavouky byly opravdu takové vtipné..(11.12.2015)

• majk_n

Jednoduché, plytké, ale občas je to dobrá zábava(2.2.2003)

7/10... Šibnutá úchylnosť a neskutočne trápnymi efektami... Ale pobaví ozaj poriadne...(31.5.2007)

Našťastie namám arachnofóbiu takže 4 :)(21.9.2007)

• katmandzoo

komedia:D(25.7.2011)

Docela hnus na to koukat, když máte strach i z centimetrového hmyzu.(12.8.2012)

Dobrá hororová komedie, kde jsou pavouci jenom velcí a dobře skačou a nemusej lítat nebo plavat, jako zvířátka od společnosti ASYLUM! 60%(19.4.2013)

Zábavný filmeček který se nebere příliš vážně, mám rád pavouky a tady jich je dost a na dobu svého vzniku docela slušné triky.(21.12.2014)

Pavouků se bojím, Pavoučí teror miluji! Tahle hororová komedie mi obrovsky sedne, každé shlédnutí spolehlivě pobaví (zejména bitka pavouka s kocourem nebo "sklízení" pštrosů), miluju ty vřískající a štěbetající potvory.(11.2.2015)

• subic

To šlo v kinech? Kristova noho... na nějakou video produkci dobrý, ale do kina? Příběh je bláto, triky jsou jak z roku 1990 a na komedii to taky není plně k popukání.(8.3.2017)

Moc nic. Nuda to sice nebyla, ale vtipné mi to nepřišlo, strašidelné taky ne. No podruhé už bych to vidět nechtěla.(24.7.2005)

Podle názvu jsem čekal něco daleko horšího, i když to není žádnej skvost koukat se na to dá a i na usínání to není špatné...(9.10.2007)

Asi jsem divný, ale já jsem se nesmírně dobře pobavil... chování a zvuky naprogramovaných pavouků jsou dokonalé. Smál jsem se až dokonce a nezaregistroval jsem ani jedno hluché místo. Zkrátka paráda!!(23.6.2009)

Nejlepší film o obřích pavoucích.(29.7.2011)

Největší problém PT je, že neví, jestli si hrát na vážný horor, nebo ujetou komedii. Ale celkem se to dá. :-D(2.1.2014)

Hloupé geniální béčko, které možná potěší víc než mnohý velkofilm. Podobně jako Critters je i Pavoučí teror prostě zábavný nezapomenutelný zážitek. Svěží film, který si na nic nehraje a umí si udělat z tématu i srandu. Je to zhruba asi tak stokrát lepší film než Hadi v letadle. Entomologové jistě ocení, že zde máme obří skákavky, sklípkany a křižáky, přičemž každý druh loví přesně tak jak lovit má (jen trochu ve větším měřítku) a navíc jsou všichni moc hezky věrně animovaní. Kari Wuhrer coby mamina a šerifka je dost sexy a mladá Scarlett Johansson coby její dceruška je tak sexy jak jen může mladá Scarlett být. Prostě nádhera. Doporučuju používat film při léčbě arachnophobie.(13.5.2014)

• Wulz

Nevím...Bylo to dobrý, ale už to vidět nechci.(12.4.2016)

• TesterX

Těšil jsem se moc a moc. Ale dostal jsem jen špatné herce, nudné dialogy, přebytečnou romantiku, málo pavouků a ještě méně humoru. Film jsem viděl včera a nedokážu si z něj vybavit něco konkrétního.(7.5.2004)

Dobrý film, spíše taková oddechovka na odpoledne, když venku prší. Já jsem se u toho bavil, ale jen když to beru jako komedii a akční film, pokud bych to měl brát i jako horor, musel bych dát míň hvězd!(8.4.2012)

• 2sistem

To je ale nepovedená blbost.(2.2.2013)

Když jsem čirou náhodou narazil v TV na Pavoučí teror, nebyl jsem si jist, jestli to myslí vážně a je to neskutečně špatný horor, nebo zda to je úmyslně natočené Béčko s nadsázkou. Sedl jsem tedy k ČSFD a řekl si, že pokud bude v popisu pouze horor, jde to do odpadu, pokud tu ale naleznu horor / komedie, že si to zaslouží alespoň 3 hvězdy. Takže tu máme 3* za remake starých hororů o útocích všech možných hmyzáků, slizáků, obojživelníků, hadů..........(18.4.2013)

• Naby

Vtipny to moc nebylo a vazne se to taky nedalo moc brat. Proste nedoporucuju. Max 1,4*.(12.11.2013)

Nesnáším pavouky. Prostě a jednoduše, dvě nohy jsou v pohodě, čtyři jsou tolerovatelný, ale jakékoliv kvantitativní vybočení z tohoto optima je naprosto zavrženíhodné. Kromě zuřivého pavoučího pogromu se sem tam zjeví i nějaká zábavná scéna. A mladá Johanssonová i se svou filmovou mámou u mě způsobují překrvení středních partií. Takže pět hvězd (opravdu musí být rudé?) je zcela adekvátním, objektivním a odborným hodnocením.(2.2.2014)

Oddechový komediální horor pro oddechové víkendové odpoledne.(28.5.2015)

Na tento film jsem šel do kina s dědou. Zatímco já jsem se celkem bavil, tak v půlce filmu jsem zjistil, že děda spí. Vypadal spokojeně, tak jsem ho nechtěl rušit. Po skončení filmu jsem ho vzbudil a stručně řekl, o čem to bylo. Nic extra, ale bylo fajn zase vidět Sanku ve filmu.(5.2.2016)

Kdyz se zamyslite, tak je to vlastne na ctyri hvezdy - mile priblbe, vtipne a na nic si to nehraje. A ma to Kari a Scarlettku. Za me moc pekna podivana.(3.5.2018)

Protože mám z pavouků hrůzu, tak jsem nejdřív od televize skoro zdrhla, ale pak se to zvrtlo v takovou ulítlou kravinu, že jsem neodešla. Jo, bylo to vtipný, ale od tý doby pavouky nenávidím ještě víc. A taky se na to už víckrát nekouknu!(11.10.2007)

V závěru se to rozjelo skoro v bláznivou komedii se spoustou vtipných scén (stan), dokonce se našlo i pár odkazů na staré horory (motorovka), plus něco jako imitace Indiana Jonese? Pavouci běhali všude, v množství a velikosti větší než nutné a místama si i mumlali něco pro sebe.(19.6.2009)

• qwxyz

Tohle že je teror? Spíše smutné zklamání...Ve filmu se objevuje stokrát používáná struktura pracovního zaměření herců známá z dalších a hlavně slabých filmů. I dějová linka se chová podle obdobných scénářů, zkrátka pavoučí teror se bohužel zařadil k béčkařům...35%(3.8.2009)

Poměrně slušně rozjetá béčková podívaná, která zpočátku docela pobaví, ale v závěru už očividně docházejí síly. Přesto ji řadím k tomu lepšímu v oblasti různých zmutovaných exotů.(14.8.2009)

Hodně povedený mix komedie a hororu :) Kdo má rád pavoučky ať se s chutí podívá a kdo je rád nemá tak taky jelikož jich tam bude dost mrtvých :D(23.8.2010)

Dlouho jsem se nezasmála obrovským pavoukům, kteří papají psíky, kočky a sem tam i lidičky :) Nejlepší postava bláznivého človíčka, který věřil na ufo a chudák přišel o karavan.(19.6.2011)

• chlievik

Ľudia, ktorí nemajú radi agresívne filmy, kde sa strieľa na ľudí, si prídu na svoje :) Zápletka je tu úplne mentálne retardovaná, klasický príbeh, pavúky "zožerú" niečo chemického (nevidel som film od začiatku hehe), a zvačšia sa do mega rozmerov. No a samozrejme, útočia. Poriadna strieľačka, pri ktorej každý pavúk čo je odbachnutý, okrem zelenej tekutiny príjemne spľasne. Dav ľudí uteká, najprv hŕstka do karavánu, potom celá skupina ľudí do supermarketu, a nakoniec do bane, kde sa nachádza zlato, a kde je aj dostatok metánu, aby sa pavúci v poslednej sekunde dali priškvariť. Len nechápem prečo a koho môže napadnúť urobiť takýto debilný film. Kto proste v Hollywoode ráno vstal, a povedal si: "OK, urobím ďalšiu blbosť, kde sa bude strieľať po krvilačných pavúkoch obrovských rozmerov." Že sa ešte nájde producent a sponzor takéhoto filmu. No nič, pavúky však skapíňali fakt kvalitne, len ich mohli postrieľať kúsok viacej....(16.8.2011)

Čekala jsem o trochu více, ale i tak mě to dost pobavilo. Sice je to jen taková blůstka ale dá se na to koukat, je to takové na odreagování.(8.10.2012)

• fuskoric

Zmutované megapavúky skáčuce ako po vypití gumidžúsu , čo viac si priať :P Miestami naozaj vtipné, ale venovať tomuto filmu 100 minút je príliš veľa.(30.1.2013)

• Bald

Nemůžu říct, že jsem se nebavil. Hodně vtipných a povedených scén, ten skákající pavouk šturmující ostatní pavouky do útoku mě fakt dostal :-D, ale na to jedno skouknutí to stačí. Dávam 2 hvězdy.(2.3.2013)

• Grid

Jednim slovem céčko. Ale proc ne.(17.4.2013)

• Job29

Hororová komedie? Neshledával jsem v tom teda ani jedno. K smíchu tam toho moc nebylo. Animace pavouků bych snad udělal i já lépe. Po 30 minutách nudy jsem to přepnul na jinej kanál. Za mě teda propadák.(18.4.2013)

Taková pěkná parodie/pocta . Dost obratně to balancuje na pomezí žánrů a málokdy to sklouzává do trapnosti. Když už, má na tom podíl David Arquette, asi nejmíň sympatická postava filmu, když na to přijde. Kdyby tam byl někdo vhodnější, možná bych šel s hodnocením ještě výš. Aspoň jsou tam kočky - Kari Wuhrer a mladičká Scarlett Johansson, které potěší oko diváka. 80%.(24.7.2013)

Wow, tak toto bolo nečakane príjemné prekvapenie. Príjemné skĺbenie hororu a komédie, dokázalo i rozosmiať. Na nič sa to nehrá a nelogických do očí bijúcich momentov je tam dokonca napriek žánru minimum. A hviezda najviac za nápad dať do filmu rôzne druhy pavúkov - scéna chytania ľudí zo zamaskovaných dier v zemi ma dostala :)(11.2.2015)

Co to tady smrdí ? Já to nebyl . . . Že by si snad pšoukla obří tarantule ? ? ? Ukázka toho že sci-fi " horor " s pořádnou dávkou humoru a ironie dokáže skvěle pobavit ! ! ! Tento film si na nic nehraje a na horor už vůbec ne a to se mi moc líbí ! ! !(11.2.2015)

Nejdřív ze sebe schoď to chmejří,vypadáš jak striptérčin rozkrok,ja se u toho zasmála a mimochodem,miluju pavouky, bezva film(22.12.2018)

To som sa zas nasmial. Toto je film, ktorý má všetky cliché, ktoré by (prinajlepšom) béčko o vraždiacich zvieratách malo mať: hlavného hrdinu, ktorý sa po rokoch vrátil domov, sebeckého starostu, dokonca aj typické zlikvidovanie hlavnej hávede (oheň všetko vyrieši). Plus to má niekoľko vtipných scén, skvelo ozvučených pavúkov (tie ich pazvuky občas na nezaplatenie) a mladučkú sexi Scarlett Johansson. Proste ideálna blbôstka na zabitie večera.(8.3.2019)