Pavoučí teror

Eight Legged Freaks

Útok pavúkov

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2002, 99 min

Nabízí se samozřejmě srovnání s o jednu generaci starší Arachnophobií (1990). Paradoxně tam, kde se ELF snaží být novější, modernější (umělí digitální pavouci namísto "jako živých" chlupatých hýbajících se loutek), je citelně horší než jeho předchůdce. Ale zase je epičtější, dějovější, pavoučí potvory jsou několikrát větší... A nebudu lhát - bavilo mě to. Po náročném dni relax jedna báseň. Obří zmutovaní pavouci jsou plní zeleného slizu, který se blemcavě rozprskne, když to do nich nakropíte brokárnou, paráda...(22.11.2016)

Taková směsice hororu a komedie podaná se stovkami pavouků a to dost v dost béčkovým hávu.Ale rozhodně nenudící. "What is that?" That's spider, man !" 55%(9.10.2007)

Vzbuďte se než bude pozdě!!! Pořád věříte, že jsme byli na Měsíci, že Kennedyho zabil Oswald..... A už víme jak se dostal sud z chemikálií do jezírka a proč pavouci vyrostou...Joshuo, Joshuo. Consuela už v akváriu vypadala monstrózně....útok ukecaných pavouků, v tomto filmu totiš uslyšíte pavouky brebentit, ale je to komedie, ne. Musím si zavolat!!! Nemusíš, ty nemáš kamarády!! Návrat Chrise McCormicka byl načasován správně, díky chemikálii se rozmnoží a vyrostou pavouci, kteří začnou ohrožovat obyvatele a městečko, které už ohrožuje i Wade, který chce aby všichni prodali své pozemky, na které chce nelegálně ukládat další chemikálie. Boj o život může začít...konec cirkusu, rozejděte se!!! Chudáček Zeke (ta kočka) dělal krásné vzorky na stěnu...Habronatus orbus - skákavka. A ochrana? Vemte si tohle. Co to je? Voňavka, pavouky to může splést. No, když umřít, tak alespoň voňavej. Co je zase tohle!!! Pavouk, příteli. A tak končí příběh o vetřelcích, co......Itsy Bitsy Spider ( Joel Deluxe)(16.3.2009)

poteší hlavne pohlad na mladú scarlett johansson(4.10.2007)

" Viete čo je to strach? " ,, Zažili ste už niekedy pocit, keď sa vám rozbúši srdce tak, že nemôžete dolapiť dych? " Tak sa radšej poriadne nadýchnite, pretože vás čaká nezabudnuteľná jazda s velkými pavúkmi, ktoré majú chuť na ľudí. Zvlášť samička ktorá meria najmenej 3 metre, je rýchla, skáče a keď vás chytí obmotá si vás a ak budete mať štastie, možno vás nezje 80 percent.(28.6.2008)

Pavúky nemám rád a bojím sa ich. To by však nemohli by digitálne, tie sú len na smiech. V tomto filme určite. Jedná sa ale o pomerne zábavný horor (?) plný pavúkov a ich nešťastných obetí, z ktorých najzábavnejšia bola likvidácia mačky. Zopár logických prešlapov sa síce nájde, ale to pri takto odľahčenom podaní ani veľmi nevadí.(30.6.2004)

Jako čistý horor nefunkční, a to ani když jste arachnofobik. Avšak jako parodie na monster horory je to velmi dobré. Na tu hlášku "Sklípkan mi rozšlápnul karavan!" už asi nikdy nezapomenu.(27.6.2011)

"Tak co se děje, Zlato ??" - "Prostě nechci přijít o panenství na předním sedadle auta !! Chápeš ??" - "Stačí říct !! Můžeme jít dozadu.. Mám tam i deku !!" ;)(11.2.2015)

Ja ty pavoučky prostě žeru ! Pocta všemu brakovému co se v monster-hororech objevilo a připlazilo a plus citace z hororů tak zásadních , že ten kdo je neviděl tak se bohužel nebude řehtat jako já. Ach nostalgie mnou zavladlá a branice mě bolela. Moc příjemné mrazivé koukáničko. Btw. Spiderman je břídil, tlupa škodolibych pavouku ho hravě přeskočí (doslova).(8.10.2007)

Monster a zvířecí horory patří mezi moje nejoblíbenější, ovšem ty „pavoučí“ moc rád nemám (tedy až na pár výjimek). Eight Legged Freaks však ve mně vyvolal dosti rozporuplné pocity a musím říct, že zas až tak hrozné to nebylo. Především je důležité poznamenat, že režisér to pojal hlavně jako hororovou komedii a mluvit o „klišé“, je asi zbytečné, protože to je zde vidět snad všude. Což byl mimochodem taky tvůrčí záměr. Takže tohle filmu určitě vytýkat nebudu. Ellory Elkayem i zbytek týmu se u jeho natáčení dobře bavili a já popravdě při jeho sledování taky. Ano je pravda, že digitální přerostlí pavouci nevypadají zrovna dvakrát úchvatně (no spíš hrozně), ale svůj účel splnili stejně jako celá enkláva hlášek a humorných situací. Celý film je jedna velká béčková oddechovka, která se ani sama vážně moc nebere, což bylo dobře. Navíc tu hraje Kari Wuhrer pro kterou mám opravdu velkou slabost a v mládí jsem žral každý film, ve kterém se objevila. O jejích ženských přednostech se ani bavit nebudu. Když k tomu připočítám i mladičkou Scarlett Johansson – musím dát prostě „bod“ navíc. Jediné co mi tu dost vadilo, byli ty zvukové pavoučí výlevy, které mi v určitých momentech lezli na nervy. Za nezapomenutelný okamžik beru „souboj“ kočky s pavoukem v sádrokartonové zdi a „ochutnávku“ vycpané jelení trofeje.(22.6.2014)

Jejda, to je ale pytlovinka plná digitálních povoučáků, ale na zahnání nudy to postačí. Proboha, co tady dělá Scarteltt?! Dávám 40%(8.10.2007)

Príjemné béčko, ktoré sa na nič nehrá.(19.7.2006)

• Bat55

Prvá polhodinka v pohode. Akcia v púšti s prerostlými pavúkmi skvelá. Toť vše. Viac pozitívneho v tomto filme nemôžem nájsť. Zlý scenár, odfláknutý záver, akcia skôr nudná, efekty občas dobré. Toto mi proste nesadlo a to som od toho očakával len dobrú zábavu. /30%/(7.1.2011)

• DH3Factor

Klasická ukázka americké trapnosti. V hlavních rolích tak dvanáctiletý intelektuál radící celému městečku jak na pavouky, mentálně zaostalý policista, mentálně zaostalý správce supermarketu, superman volající armádě, zhulenej černoch skákající z budov a neohrožená žena zákona s brokovnicí, kosící od pasu hordy pavouků se zavřenýma očima. Zbytečné promrhání dobrého nápadu. Škoda.(7.1.2011)

Zábavná oddychovka se (záměrně?) nedokonalými triky.( "Nechci přijít o panictví na předním sedadle nějakýho auta!- No tak můžem jít dozadu")(13.11.2005)

Nádherně velcí babouci s legračními zvuky a zelenoslizkým čvachtavým rozpadem. A hezky skáčou. Oddechovka, která mě přilákala zajímavým hereckým obsazením (oblíbenkyně Scarlett Johansson, Kari Wuhrer, D. Arquette, M. Czuchry, ...). Nenazval bych to komedií, spíše lehkovážným horůrkem.(28.10.2007)

Rozhodně jedno z lepších spojení horroru a komedie. Bát se příliš nebudete, ale nudit taky ne - je to vtipné, hezky zahrané, narvané odkazy a citáty (masky v obchoďáku), akční (honička na motorkách a útok na město). Když si k tomu přidám mladičkou Scarlett Johansson, tak prakticky není co řešit. Nenáročná, ale ne stupidní zábava.(28.7.2010)

...ohol si ty fousy, vypadá to jak striptérčin rozkrok...:-D(18.4.2013)

• Vědma

Těžko říct, zda to měla být komedie nebo horor a to tápání mne unavilo.(20.11.2013)

• Katarine

No, přiznejme si, až tak vtipné to nebylo, na to, že to měla být parodie. Ovšem nejlepší byl týpek na motorce, který si ani jednou nezapomněl nasadit helmu, než ji nastartoval.(4.7.2010)

....celkom slušné triky....vcelku dobrý mix hororu a úsmevných scénok. ...(18.4.2013)