Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

Likan7

Je to stále na jedno brdo. Ale s přivřenými oči stále v pohodě. Tehdejší komedie tohle prostě měli v sobě. Tu dětinskost, debilitu a naprosto absurdní situace. Jenže je to Policejní akademie a tak se tohle vlastně i čeká. ()

rublik05

Jestliže jsem přechozím dílům vyčítal silně upadající tendenci, zapříčiněnou neustále se opakujícími nápady a postupy, tak v páté Policejní akademii se alespoň dočkáme změny prostředí, přičemž se do určité míry obmění i vtipy a humorné situace. Od začátku jde však poznat, že už se opět těžce vaří z vody, vtipy jsou místy nezáživné, nemají žádný drive a občas i vyloženě nudí. Jedinou záchranou jsou trošku jednodušší záporáci, kteří se v kombinaci se senilním Lassardem postarají o to nejlepší, co celý film nabízí. Stará policejní garda zde již nemá tolik prostoru, kolik by si podle mě zasloužila, jde znát, že jí zoufale chybí někteří členové z předešlých dílů. Za sebe mohu říct, že mě Nasazení Miami Beach baví o trochu víc, než třeba Občanská patrola, ovšem kvality prvních tří dílů pětka rozhodně nedosahuje, přestože se jedná o vcelku milé oživení již tak upadající série. 5/10. ()

Nix

Člověk to pořád jen haní a kecá, jak se mu to nelíbí a zas tu má další komentář dalšího dílu. No jo, zvědavost je hrozná, člověk v doufá v lepší časy a ty nikde. Co už no, aspoň tu zase můžu napsat něco nepozitivního a nezáživného. ()

Ashnobe

Tento díl mi přijde rozhodně lepší než čtyřka, sice spíše průměr, ale některé momenty stojí za to (Hooksová vs. dav lidí u bazénu:). ()

RAFT

Pár správných policistů a jejich dovolená v miami beach.Takový slabší film,docela ušel.Tackleberry a Jones dobře jim to klape ,tahle dvojka neomrzí. ()

Godhaj

,,No, hlavně, ať dědek nemá prostatu.“ Nemůžu říct, že by tento díl byl horší, než ten předchozí. Je totiž úplně stejně k uzoufání. Příběh omílá stále jedno a to samé a humor je toho nejjednoduššího typu, ale aspoň není fekální. Únosci jsou hloupí a nové, ale i staré tváře policistů nemají co hrát a tak se většinou jen nepřítomně culí a zubí. A dívat se, jak si půl stopáže užívají dovolenou v Miami je stejně zábavné, jako promítání sousedovic home videa. ()

papadoce

A mňa napríklad 5 bavila ako jedna z najviac. Myslím, že ako mladší som ju videl mrte krát. Mimochodom, Co muj učes, co moje vlasy, ha ? ()

Clark_Kent

Přehlídky v Miami vcelku uspokojující, možná tomu i prospělo, že tam už tolik neskuhral Mahoney. Hightower a gumovej krokodýl, docela vkusnej tahák. ()

lord Ball

Upřímě tenhle díl se mi líbil více než předcházející a i více než následující oba díly, změna prostředí výrazně přispěla. Ovšem s prvním dílem se to stejně nedá srovnávat. ()

helrohir

Piate pokračovanie Policajnej akamdémie je až nebezpečne blízko odpadovému ohodnoteniu. Jedniné, čo ju od toho zachraňuje je niekoľko vtipných momentov spojených s postavou commandanta Lassarda, ktorý je jedinou pozitívnou vecou v celom tomto výplachu. ()

kubilov

Náčelník Lassard vs. Mafiáni, žádná Miami Beach. Náčelník Eric Lassard dostal konečně více prostoru a využil ho tak famózním způsobem, jak to máloko čekal, jeho naivita, ale i smysl pro kreativitu a vtip zde výborně kooperuje s naprosto neschopnými a hloupými mafiány. Dokonce není ani tolik vidět absence Mahoneyho, zřejmě proto, že ho zastoupí Lassard Jr., který se sice Mahoneymu nevyrovná, ale sympaticky se o to alespoň snaží. Spolu s jedničkou a trojkou nejlepší díly série, vtipů je dost a akční scény bodujou. ()