Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

• Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

Hopper

Kvalita nepriamo úmerná číslu v názve filmu... Zúfalo nevtipné, až stupídne, najväčšou prednosťou filmu je jeho krátke trvanie a skutočne tu nie je sa na čo pozerať... ()

wosho

Je to tak, Steven Guttenberg asi věděl proč se o další díly nemá zajímat a hrát v nich. Ikdyž scénaristé mají skoro stejnou partu těch super policistů, nápady jim pro ně už dočista došli a na jeden podařený gag mají tucet trapných forku. Poslední díly jsou jen dojení starší krávy, která ještě nějaký ten litřík mlíka (dolaru) je schopná dát. ()

Paity odpad!

Skutečně jsem váhal, zda nedat ještě alespoň hvězdičku, ale Nasazení v Miami Beach je taková "kvalita", že jsem neměl na výběr, ()

Hanys_

Bez Mahoneyho už je to jen křeč a pokus o vtípky, které se dají lehce srovnávat s nejnovějšími Troškovinami. Ale ten song z pětky je parádní, to zas jo. ()

Prochy38

Sice už bez Mahoneyho, ale přišlo mi to celkově lepší než díl 4. Hlavní sympatie si u mě teda poprvé získala záporná postava. K tomu nezapomenutelný dabing M. Pavlaty.... Trochu mě mrzí, že tvůrci dělají z dvojice Harris a "Proktor" až takové blbce. To mi přijde už trochu hloupé. Spousta vtipů je už ohraná, ale i tak jsem se pobavil... ()

peetriss

Ani změna prostředí nedokázala eliminovat "chuťová" negativa již popáté přihřívané kaše. Od horšího hodnocení Policejní akademii 5 zachránila jen Lassardova stařecká senilní zmatenost a clousseauovská neohrabanost, která ještě budila alespoň náznaky úsměvu. Přesto je pátý díl o chloupek lepší než předchozí čtvrtý. ()

Warle

Co k tomu říci, bez Mahoneyho to už prostě nikdy nebude ono a je jedno, že Tackleberry a Harris jsou furt stejní šílenci. ()

mira007

První Policejní akademie (1984), považuju za jeden z nejlepších filmů v historii své kategorie bláznivých komedií říznutých akcí, ale všechny další pokračování považuju trochu za méněcenné, ikdyž jako samostatné zábavné filmové útvary splní svůj účel a pobaví. Pátý díl, kdy parta z akademie jede k moři do Miami na policejní kongres samozřejmě na jedničku vůbec nemá, ale člověk se zasměje.  Je to ale asi jediný film ze série, kde je pro mne hlavní postava velitel Lassard kolem kterého se to všechno točí. ()

laserr odpad!

Čekal sem stupidní crazy komedii u které se budu nudit a dočkal sem se poměrně vtipné komedie, kde ale bylo vtipů příliš málo, takže sem se stejně nudil. ()

rsimonyi

Slabší, ale vcelku zábavný díl, občas měnící se v parodii. Škoda ale že už tu ubylo mnoho postav z první 4 dílů včetně Mahoneyho. ()

thunnus

Už to prostě není ono. Únosci jsou trapní a i staré partě policajtů dochází humor. Dívat se na to ale stále dá, to jo. ()

Zeek

Tady už nejde hovořit moc o komedii nebo zábavě v porovnání s prvními díly. S přibývajícím počtem dílů klesá jejich kvalita. Myslím, že počet Policejních akademií, kterých je momentálně myslím 7, už dostatečně stačí, prosím dost. Moje hodnocení: 20% ()