Claymore

Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(26)

Claymore jsou čarodějnice, které loví démony (Youma). Její členové mají nadlidské schopnosti, avšak nepatří ani mezi démony a ani mezi lidi, jsou něco mezi tím. Jsou to ženy, které v sobě mají kousek z Youmi. Za jejich sílu (Yoki) zaplatili velkou daň, a to, že stále tyto rozdílné části bojují mezi sebou, ta která zvítězí, získává vládu nad tělem. Claymore i Yoma mají tzv. Yoki, což je energie, která je schopna jejich těla povznést do stádia probuzení, které by se dalo popsat jako metamorfóza na vyšší vývojový stupeň. Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.
Anime popisuje příběh chlapce, který přišel kvůli démonům o rodinu a tu vzápětí nachází v Claymore jménem Clare, kterou doprovází. Clare je Claymore, která je úplně jiná než ostatní jejího druhu, proto k sobě vezme toho chlapce do služby. (Wendycz)

Prochy38

|||| Hodnoceno po prvních +/- 4 dílech |||| Nadšení! Už teď vím, že po Elfen Lied jsem opět sáhl dobře! Claymore má parádní historii a příběh je zatím moc dobře vedený, i když se ještě pořádně nerozvinul. Ale už teď s Clare těžce sympatizuji. Jo, moc moc dobré, tak doufám, že to vydrží. |||| Tak jsem si užil epické finále a z mých zatím skromných zkušeností jde tento animce seriál u mě jasně dopředu. Příběh jednoduchý, ale o to více povedený! Claymore krom toho, že je jedna krásnější než druhá, byly těžce smypatické. Japonština mi vadí čím dál méně! Clare byla až do konce dokonalá! Žadné velké sentimentality, Raki dobrý, a stvůry geniální. Probůzení dali jasně najevo, kde se animátorům pohybovala fantazie a chybu to nemělo jedinou! Usměvavá Teresa byla dokonalá! Tak krásnou ženu jsem ještě neviděl, a to je namalovaná :)! Příběh jsem si naplno užíval a absolutně mě pohltil. Fakt úžasný zážitek! Zatím u anime seriálů 2/2 paráda! Doufám, že to takto půjde dál! Děkuji, děkuji! ()

evil_ryu

Jedno z tých slabších anime. Animácia je perfektné. Boje sú štýlové, príbeh ma moc nezaujal. Postav sú zaujímavé ale celému tomu konceptu niečo chýba. ()

Terezinka198

Do první poloviny mě to bavilo, ale pak... nevím, co se stalo, ztratilo to šťávu, já si najednou uvědomila, že se v podstatě nudím a dokoukala jsem to čistě z donucení kvůli jakési vlastní výzvy, abych nikdy nedropla anime... Možná nebyla tehdy dokončená manga, možná nebyl rozpočet - co se dá dělat.. tak výsledně za 3*, přestože první polovina by si určitě zasloužila silné 4*. ()

Dunadan

Až na to (pre mňa) neuspokojivé finále a niekoľko ďalších drobností išlo o veľmi slušnú jazdu. Navyše s parádnym openingom aj endingom, ktoré v mojom playliste ešte nejaký ten čas určite pobudnú! ()

TaanStari

Vyborne, pekelne rychla akce, vynikajici animace, sexy hrdinky :), skvela atmosfera, dobry pribeh a... priserny konec. Nevim co jineho bych k tomu napsal... snad jen ze ten konec si mohli opravdu odpustit a pokracovat podle mangy... ()

John8

ze začátku solidní potenciál, ten šel ale postupem času do kytek... nemluvě o posledním díle, to bylo jako by vám někdo ve 100km/h zatáhnul ruční brzdu. edit: On to není konec :D ()

Radek.SCH

Začátek perfektně navnadil; flashbacky s Teresou byly vrcholem; tak do desátého, dvanáctého dílu si to udrželo celkem obstojnou úroveň, ale jakmile se vydali za Probuzenými, šlo to do kytek. Když bylo v jedné scéně najednou čtyřiadvacet bloncek, nevyznali jste se mezi nimi (občas mi dělali problémy, ikdyž tam byly jenom tři). Pokud máte rádi logiku a uvěřitelnost, utečte od toho (vojáci skákající ve středověkém brnění po střechách, Claymorky v kovovém brnění na severu, kde teplota neklesne pod mínus něco atd. atd.). A to nemluvím o emocionálně přebujelém, uslzeném, natahovaném a kýčovitém finále. Holt sezóna má 26 týdnů... - 60 % ()

kubka4

Tak teď jsem byl vtažen do světa anime nadobro... Fantasy je asi můj nejoblíbenější žánr, a pokud se skloubí s temným prostředím, napínavým příběhem a (až na výjimky) zajímavými postavami, tak je pro mě naprosto neodolatelné. Clare, Teresa, Jean, Miria nebo Helen, to je jen krátký výpis postav, které jsem si oblíbil. A pak je tu Raki... Panebože, kdo tuhle postavu vymyslel? Ze začátku si říkáte: "Ok, tak jí třeba pomůže..." No a pak už jen zíráte, vzteky zatínáte pěsti a máte chuť mu utrhnout hlavu! Bohužel to není jediná vada na kráse Claymore... Příběh je naprosto neukončený a zoufale potřebuje druhou sérii. Té se bohužel nejspíš nedočkáme... I přes to ale musím vyzdvihnout kvality, kterými Claymore oplývá. Největším tahákem je pro mě temné, drsné prostředí, které spolu s námětem částečně připomíná Zaklínače. Nemalou část tvoří souboje, které jsou obzvláště krvavé a plné useknutých končetin, což vzhledem k povaze anime není nijak překvapující. Všudypřítomná zoufalost a beznaděj dodávají anime speciální atmosféru, která přesně pasuje k ději a prostředí, ve kterém se odehrává. V neposlední řadě bych zmínil kresbu a animaci, která je dle mého názoru velice povedená. Možná je to tím, že se Claymore naprosto přesně trefil do mého vkusu, ale já prostě musím i přes nedostatky dát téměř nejvyšší hodnocení, jelikož jsem si tohle anime neskutečně užil. - 95% ()

loki5

Prvních cirka 10 dílů mělo nájezd na plný počet. Atmosféra svět ve kterém se vše odehrává a temná aura všude kolem. Bohužel je posledních cca 6 dílu trochu vata s over the top souboji a tak trochu otevřený konec ve kterém je spousta věcí nedořečená a nevysvětlena. Ale jinak za první polovinu si seriál ty 4* zaslouží 80%. Uvítal bych 3 dílný after end. Mimochodem nejzajímavější část seriálu je úvodní flashback s Teresou. Tak jsem nakonec přečetl celou mangu a musím říct že manga je skutečně o třídu lepší a to včetně konce. No snad to někdy celé dokončí. ()

papaguy

Anime s melancholickou, občas trochu hororovou atmosférou. Líbivé ztvárnění bojovnic kontrastuje s odpudivými démony, které Claymore, členky tajuplné Organizace, kosí velkými meči jako stébla trávy. Zajímavé mi přišlo vykreslení charakterů postav i mytologie. Její nejpodstatnější aspekty postavy v rozhovorech neustále omílají dokola, takže si ji snadno divák zapamatuje a v tomto ohledu mu nic významného neunikne, i když do seriálu přijde třeba z prostředka. S periodickými patetickými výlevy Rekiho – průvodce jedné z Claymore – to tedy autoři dost přehnali. Nevadila by maličko lepší animace při soubojích. Co mě dál zaualo, bylo genderové rozdělení úloh.:-) Na první pohled mohou příznivci emancipace žen a feminních bojovnic plesat – ženy-válečnice se tu ohánějí mečem a rozsekávají mužské démony na kusy jako na běžícím pásu. Jenže při bližším pohledu to je trochu jinak. Zatím co veškerou špinavou práci odedřou Claymore, z pozadí tomu šéfují a za nitky tahají chlapy a tvrdě potírají jakoukoliv neposlušnost a porušení pravidel. A kdo ví, jak to vlastně všechno s těmi démony nakonec je..., otevřený konec naznačuje chuť natočit pokračování. Můj celkový dojem je shruba tak průměr. Kdo má rád mangoidní holky s nadlidskými schopnostmi rozdávající si to mečem s démony si může hvězdičku přidat. Zajímavé komentáře: Marius, Subjektiv ()

vincchuppo

Ne každý byl spokojen s Claymore jako s mangou, ne každý byl spokojen s Claymore jako s anime, ale mě se to ohromě líbilo. A ještě o hvězdičku více se mi líbilo anime, než manga. Krásná ponurá atmosféra s nádechem husté tíhy problémů dopadajících na bedra sexy polo-démonek. I když děj mohl být komlikovanější a v mnoha směrech se dal více rozvést, je to jedno z těch anime, které pobaví i chytnou z srdce. Co je ale nejdůležitější: Pekelně ostré meče separují končetiny nepřátel i přátel a vypadá to kurevsky cool! ()

Dymatize

Nebudu hodnotit závěr seriálu, protože by to hodnocení o několik hvězd srazilo. Hodnotím především tu první polovičku, která byla vynikající. Už jen to samotné putování Teresa s Clare stojí za vidění. ()

boo-boo

Chyby serialu sa odvijaju od toho, ze tvorcovia nepokryli celu mangu suvisiacu s dejovou liniou, ktoru pre anime zvolili. A tak na konci Priscilla posobi ako past na oko (nehovoria o tom, ze tam vobec byt nemala). No ale zato s designom prebudenych sa pohrali paradne, suboje su tiez celkom ok (mozno kapku statickejsia animacia, ale dalo sa to) palec hore ide zvlast za diely s Theresou. Len keby sme aspon mali moznost spoznat aj ostatne z top 5 bojovnic, ked uz len Galatea (c 3) bola taky borec.. ()

Axiris

Claymore aneb japonský Zaklínač. První díly zatím vypadají dobře, uvidíme, co se z toho vyklube. Ale jedno je jisté, Raki se zapsal do mého žebříčku jako nejotravnější postava a jako třešnička na dortu jeho hlas od Todd Haberkorn. (Viděno s anglickým dabingem). ()

Shredder

Velka skoda, ze Claymore bol tak rychlo ukonceny. Raz, ked bude manga ukoncena, zasluzil by si druhu sancu podobne ako FMA a Hunter x Hunter. Seriozne anime, odohravajuce sa v depresivnom svete, kde su ludia len potravou pre neporovnatelne mocnejsich demonov jednoducho ma nieco do seba.Tazko hodnotit tento vysoko atmosfericky gritty serial, kedze bol zaslapnuty do zeme skor ako sa stihol plne rozvinut. Suboje medzi Claymores a Yoma (specialne Awakened Beings) boli dost dobre, mysticita za 5*, zvysne fragmenty menej posobive, ale paci sa mi, nakolko sa serial diferencuje nielen od inych anime, ale aj serialovej tvorby globalne. ()

Zeno

Jednoznačně moje nejoblíbenější Anime. Příběh i zpracování jsou podle mého gusta, nekonají se žádné přehnaně emocionální výlevy a ani hlavními hrdiny nejsou děti, nýbrž dospělé ženy, což je po většině klasických anime příběhů vítaná změna. Je velká škoda že seriál nepokračuje, naštěstí je celkem rozumně uzavřený. Za mě srdcovka kterou si pouštím opakovaně. ()

eagles22

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší Anime, co jsem viděl. Vtáhlo mě to téměř okamžitě a bavilo až do posledního dílu. Mnohými je zde tomuto seriálu vyčítán nedotažený závěr a mnoho nezodpovězených otázek, já jsem však spokojen. Beru to jako příběh ze světa Claymore, který doplňuje tištěnou verzi. Byl bych rád, kdyby u nás začala tato Manga vycházet. Rád bych se do ní pustil :) Snad jediné co mi vadilo, byla postava Rekiho, uječeného, uřvaného a stupidního spratka, kterého bych s chutí nakopal do zadku. Ale ani on nemůže sebrat hvězdičku z mého absolutního hodnocení. 95%. ()

Vykuk

Pro mě nejlepší anime seriál, který jsem kdy viděl... no noooo možná byl lepší jen Berserker, to asi jo. Leč škoda, že to nemá pokračování, konec k tomu přímo vybízí. Úžasná podívaná, každý díl jsem hltal plnými doušky. ()

ikilledjenny

Tak to byl nářez. Rudá krev, fialová krev, hlavy, nohy, ruce lítající vzduchem, svištění meče a pár zvláštních nadupaných ženských. Claymore nabízí zajímavou kresbu, napínavý příběh, hodně zvratů a dost sympatických či nesympatických postav. Claymore bojují proti lidožroutským příšerám Yoma, ale jedna z bojovnic má větší cíl ... Clare a Teresa jsou bezkonkurenční, proto považuji za nejlepší díly 5 až 8. Raki je na chlapa moc uplakaný, z ostatních postav stojí za řeč Irene, Helen a Deneve. Chtělo by to druhou sérii. ()