Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

losganjos

Bravurní snímek zasazen do prostředí fyzicky postižených lidí, který nemůže nechat nikoho chladným. Já sám jsem několikrát natahoval a to obyčejně u filmů nebrečím. Pokud vás trápí známky ve škole nebo máte lehčí zdravotní problémy, tak vězte, že to je nic oproti tomuto "peklu". 90% ()

Pattrick

Hezký příběh, emočně vydíravý.. Celkově to ukázalo vlastně, jestli handikepovaný člověk dokáže žít sám, tady je to ukázáno nadherným způsobem, se skvělou závěrečnou tečkou. Velmi příjemný komorní film, ale přesto to není na plnej počet. ()

mendieta

Nadherný, vtipný, dechberoucí příběh. Jsem rád, že se ještě točí filmy jako je tento, bez bombastických akcí, počítačových efektů a neumělých hereckých výkonů......stačí jen sehnat dobrý scénář, vnímaveho režiséra a pár talentovaných herců........a zrodí se takový klenot........ ()

Dusan-Be

Výborný anglický humor umocněný handikepem obou hlavních protagonistů. Uzemňující hlášky Jamese McAvoye vystřídá závěrečné smutné zamyšlení. ()

Figuto

Proto, že je to film o postižených na vozíku, nebudu nadhodnocovat, jak to tady vidím. Tím se z nikoho lepší člověk nestane. Nebylo to špatné, ale tak nějak o ničem. Existenční problémy postižených. Co vám mám k tomu říct, když jím nejsem a těžko to pochopím bez vlastní zkušenosti. ()

stuj

Jeden z filmů, který postrkuje k tomu, aby si člověk uvědomil, že jeho problémy nejsou vůbec tak drsné, jak si on sám myslí. Zpočátku spíše vtipný příběh se za čas samozřejmě překlopí do trochu vážnější polohy. Jak jinak by mohla působit snaha mladíka po mozkové obrně o sbalení mladé sexy pečovatelky, kterou by chtěl snad každý? Je možné, že se mu to povede, když si sám nevyčistí ani zuby, a tomu, co říká, rozumí jen další tělesně postižený, který si libuje v užívání sarkasmů? U některých scén se málokdo nezasměje a u dalších zas nezůstane nejedno oko suché. Drama s vtipnými vložkami o lidech, kteří to mají OPRAVDU těžké. P.S.: Reálnost příběhu je ale samozřejmě někde úplně jinde. Je jasné, že k takhle vykresleným situacím by v reálném životě jen těžko došlo... Filmy ale nemusí být jen o realitě, no ne? Té máme kolem sebe přeci dost každý den. ()

pupidup

nejlepší film, jaký jsem v poslední době mohla zhlédnout...a protože mám k této oblasti pracovně blízko, výkony hlavních představitelů jsou přímo mistrovské. Děkuji za tu krásnou naději.... ()

martas39

Tak tenhle film mně naprosto dostal,James McAvoy, Steven Robertson tyto dva herci zahráli svoje role pro mně neskutečně důvěryhodně.Pro mně je tento film jeden z nejlepších co sem kdy viděl.Po zkouzknutí jsem neměl slov. ()

Michalp81

Hlavní hrdina trpí velmi podobným postižením, jaké mám já, proto jsem se s ním dokázal velmi ztotožnit. Nádherný snímek, který nehraje trapně na lidské city, ale vystihuje reálný boj dvou mladých lidí s postižením za svou samostatnost. Film je protkán velmi jemně černým humorem, který i já s přáteli často používám. Velmi mě potěšilo zasazení děje do reálných situací. ()

egoistic

víceméně vše již bylo řečeno v předchozích recencích, nebudu proto opakovat znovu to samé a pouze dodám: "Tančeme", nejen uvnitř, má to smysl... ()

cige

Nádherný film, na jehož konci jsem brečel. Je to sonda do duše člověka, který se musí smířit se svým osudem, aniž by ho mohl jakkoliv ovlivnit či změnit. Zároveň je to však příběh přátelství, které se zdá zpočátku nepravděpodobné, ale později se rozvine ve vztah dvou lidí, kteří bez sebe neudělají ani krok (či spíše neujedou ani metr). ()

majli

Toto není pohled člověka mimo, který by použil postižené, jako loutky pro svoji představu, který by ne ně namontovol svůj příběh. Tento film dokázal vystihnout mladého člověka na vozíku. Co ho trápí a po čem touží. Takto to je. ()

AdamDM

Je známe, že normálny človek dokáže zahrať postihnutého človeka a tu to platí tiež. Steven Robertson perfektne zahral Michaela s mozgovou obrnou. Síce je film citové vydieranie, ale aj také musia byť, a som rád že ho natočili takto. Taký koniec som nečakal ani ja. Z úsmevných scén skáče film do depresívnych častí kedy si človek uvedomí, aké má sakra šťastie, že nie je na tom tak zle. Vlastne sa máme perfektne a niektoré našé zveličené problémy sú len proste malichernosti. Neviem prečo, ale nevedel som sa vžiť do role postáv poriadne...a možno som ani nechcel...nechcel som byť tým, ktorý vidí svet z vozíka, dokáže hýbať len vlastnou hlavou a sledoval ľuské šťastie z vecí, ktoré by som už nemohol zažiť. ()

pajapeta

Není to až tak prvoplánově vyděračský, jak si mnozí myslí. Láska ze závislosti je celkem běžná věc v této bohulibé společnosti nesamostatných. Snad bych jen řekl, že ta slečna by v reálu vydržela tak 3 dny. Starat se o takový cápky bez střídání nejde, to dá rozum. Nicméně to bych filmu nezazlíval. Ani Roryho vlezlá prostořekost není divná a zbytečně přehnaná. Lidí, co bojujou hubou a hlukem proti osudu znám fůru a rozhodně neseděj všichni na vozejku. Takže u mě dobrý. Na pět hvězd to není, ani nevim proč, ale ke shlédnutí doporučuju. ()

Salto

Emočně nabitý. Žánr drama/ komedie je tady přesně na místě. Chvíle vtipných hlášek střídají chvíle, kdy se dostaví obrovská tíseň. I když celkově je film pozitivní, ta představa, že je člověk uvězněn ve vlastním těle mi chvílema naháněla skoro panickou hrůzu. Koho tenhle film nepřivede k aspoň takovýmu malinkýmu zamyšlení nad životem, ten má podle mě srdce z kamene. Ještě bych pochválil herecký výkony McAvoye a Robertsona, na miliony oskarů to sice nebylo, ale já jsem jim to věřil a o nic jinýho přeci nejde. Co lepšího dodat na závěr, než LIVE LIFE LIKE YOU MEAN IT! ...(nemůžu si odpustit reakci. Komentáře typu "kýč, který cíleně ždímá emoce.." To je stejný jako říct o parodii nebo komedii, že cíleně nutí ke smíchu. ) ()

Yenda66

Zajímavý scénář. Dojemné na konci. Ale nejvíc si cením vynikajících výkonů McAvoye a Robertsona. Jsou skvělí. Film je plný překvapivých nápadů Rory O´Shea a krásných reakcí Michaela. Nad tím vším ale pořád visí něco hořkého. Rozhodně doporučuji vidět. ()

Necrophobic

Parádní film ,který zahřeje u srdce .Já chápu ,že co jedinec to jiný názor ,ale když dá někdo tomuhle výbornému filmu odpad tak chce bud jít za každou cenu proti proudu a zviditelnit se ,anebo je po čerstvě provedené lobotomii . :-( Pravda je potřeba si trochu zvyknout na Michaelovu řeč a uvědomit si ,že není úplně fit. Ale ODPAD? Jděte do prd..e! Po zhlédnutí jsem uvnitř tančil :-) ()

nihiliste

Skvělý dojemný film, který nikoho, kdo má alespoň nějaké city, nenechá chladným. Vyzdvihuji především perfektní herecký výkon Jamese McAvoye. ()

wushuista

Vynikajúci film! Skvelý a inšpiratívny príbeh pre tých, ktorí si myslia, že to už horšie nemôže byť. Navyše, ľudsky a profesijne ma zaujala scéna, kde Michael obhajoval Roryho žiadosť (na konci filmu). Veľmi dojemná a úderná scéna! ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží