Pozor, přijíždí samotný ďáběl a nemá slitování. Poklidný život malého městečka Santa Ynez v Utahu se mění okamžitě v peklo. Záhadné černé auto projíždí okolím a nemilosrdně vraždí nevinné lidi. Nikdo nebude ušetřen. Jediný, kdo dokáže zabránit brutálním vraždám, je místní kapitán policie Wade Parent (James Brolin). Oběti ovšem stále přibývají a zdá se, že nikdo toto ďábelské auto nezastaví. Podaří se lidem s pomocí kapitána zničit auto a porazit tak samotného vládce pekel? (reich)

Goldbeater

Pořádné béčko s pořádnou dávkou benzínu pro mistrovské honičky a brutální nájezdy tajemného pekelného auta. Film je podobný Spielbergovu Duelu, ale je zde mnohem víc akce a mnohem víc násilí. Může se chlubit dobrým hereckým výkonem Jamese Brolina, který je zastíněn snad jen výkonem samotného titulního auta. Také skvělá hudba mi (hlavně ze začátku) připomínala o pár let mladší film Osvícení. Pěkný zážitek, nechápu to nízké hodnocení. ()

InJo

Zajímavé a zapamatovatelné je na tom jen to auto. Zbytek je nevýrazná rutina, snažící se přiživit na úspěchu Spielbergova DUELU. Za největší chybu považuji to, že onen - všeho všudy obyčejný - vůz tu představuje ohrožení pro celé jedno město. Kdyby to byl nějaký ozbrojený pancéřák nebo tank, tak bych to bral, ale takhle vyznívá trochu uhozeně, že několik desítek lidí si není schopno poradit s jedním autem. A hlavně kvůli tomu film postrádá jakékoliv emoce, které zmíněnému DUELU nechybí právě proto, že terorizován je jednotlivec a ne početná skupina lidí, z níž nikdo nijak nevyčnívá a divákovi je tudíž úplně jedno, co se komu přihodí. 40 - 50 % ()

Sobis87

Moje guilty-pleasure a skrz naskrz solidní "béčko", které nepochybně ovlivnilo výslednou podobu Tarantinova Auta zabiják. Ta černá kára mě v dětství dokázala pořádně vyděsit a dodnes se k filmu rád vracím. ()

Okara

Horor? Místy mi to spíš připadalo jako komedie - kdyby to tak brali, tak bych dal víc. Napínavé mi to nepřišlo ani trošku. 10% ()

PetrPan

Splašený Blesk McQueen řádí v provinčním městečku s naprostými debily. Slušný rozjezd se rozplizne ve smršti stupidních situací a dialogů. Potěšil jen překvapivě neblahý osud hrdinné nanynky. ()

Hunter2222

Priemerný horor s nie veľmi zaujímavým dejom a nie celkom dobre natočený. Ale musím hodnotiť trochu nadpriemerne, lebo snímok má tú nádhernú atmosféru 70. rokov v Amerike. K tomu si ešte zachováva trochu tajomnosti a ani herecké výkony nie sú zlé. Po sľubnom začiatku som čakal trochu viac pekých báb no bohužiaľ nedočkal som sa. A k tomu ani žiadne gore tu nebolo... ()

Chrustyn

Šílený, zapomenutý brak a oživlém zabijáckém autě s kamionovou sirénou. Žádná atmosféra, napětí a pokud jsem dobře viděl, tak ani kapka krve. Pokud máte chuť na zabijácká auta, doporučuji Carpentera nebo Spielberga. ()

Rimmer100

Tak trošičku „okopírovaný“ Duel od Spielberga, ale přesto fascinující příběh o záhadném autě ve kterém ovšem není spatřen řidič (podobně jako u Duelu). S velmi zvláštním koncem. Co dodat prostě skvělý film, kterých je už dnes málo. ()

SOLOM.

Tohle je jeden z mála průměrných filmů, kdy jsem se v jeho průběhu vůbec nenudil. Příběh má totiž svižné tempo, skoro žádné slepé místa či nudné zdlouhavé pasáže. Divák musí být neustále ve střehu, odkud se zase objeví náš černý ďábel a někomu pěkně prožene šunky. Za jednu z nejlepších považuji honičku s policejními auty a to i přesto, že ten konec tvůrci trochu zmršili zbytečným přeháněním a nereálným způsobem likvidace protivníků. Ani zde nechybí romantický podtext, kdy je nám zde hlavní hrdina presentován jako milující otec dvou dcer a zároveň i milovník pěkných žen. Tyto pasáže jsou však jen módním doplňkem jinak tíživé atmosféry bezmocnosti a strachu. Nejlepším příkladem je scéna, z dětské přehlídky a následného úprku na místní hřbitov. V těchto chvílích jsem měl asi nejsilnější zážitek z celého filmu. Zvláště pak když se zvedala mračna prachu, sílil vítr a bezmocní lidé utíkali před smrtícími koly. ()

Xeelee

Bohužel sem Viděl jen druhou polovinu filmu. Jedno se ale filmu musí nechat. Z tajemnýho auta jde opravdu strach a film má příjemnou béčkovou atmosféru. Děj asi nebyl nic moc a konec byl odfláknutej. Určitě bych se ale na Auto rád podíval znovu a od začátku. ()

eraserhead666

Když jsem prokoukl, o čem to je, tak jsem si říkal: Na tomhle chtějí utáhnout celý film? A oni to, za pomocí nádherného prostředí, výborné scény na hřbitově, příjemného sedmdesátkového ducha (byť mi ta doba přijde docela nechutná, ale na venkově to evidentně nebylo tak do očí bijící), dokázali. Sice v závěru film trochu opustila logika, ale bylo to příjemné pokoukání. A to auto vypadalo hrozně fajn. 3,5* ()

Dale

Odhliadnuc od toho, aká je to nezmyselná hovadina, tak scény, ktoré mali pôsobiť napínavo a dramaticky pôsobia naivne a srandovne. Postavy a dialógy nula bodov, proste veľký nepodarok. ()

corpsy

Aj keď sa to javí ako béčko jak hrom, je to dokonalá áčková zábava s dokonalou kamerou a dokonalou titulnou rekvizitou, ktorá ako keby naozaj žila vlastným životom. Akčným scénam snáď vadí len fakt, že v mnohých situáciách je obraz umelo zrýchlený na vyvolanie vysokej rýchlosti, ale vzhľadom na dobu vzniku filmu odpúšťam. Pecka, ktorá sa mi toľko rokov vyhýbala. Alebo snáď ja jej? ()

Tryskomyš

V době vzniku tohoto filmu možná to nejlepší v daném žánru. Zub času však hlodal. A proto dnes už chceme od horroru trochu víc, (pozor SPOILER) než jen auto, které jezdí po městě a likviduje lidi bez ladu a skladu. Tudíž mi hodně vadilo, že zde chyběla jakákoliv pointa. ()

frashmaker

Jo jo takovéhle filmy mě baví! Mám rád americké filmy z té doby, trošku tajemné, hodně o krásách nekonečných amerických plání a i s troškou americké naivity. Budu se snažit sehnat další podobného zaměření. ()

Korbitch

Tahle pekelná jízda mě teda náramně bavila. Jistě, nejspíš je to mou oblibou podobných "hovadin" let 70. - 90., či obdivem k tvůrcům, kteří mají koule na to, zhmotnit podobné téma. Možná. Ale určitě je jedna hvězda přidaná natruc vašim kecům. ()