Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

L_O_U_S

Pavouků se nijak extra nebojím, ale takové milé hnízdečko bych doma opravdu mít nechtěl, zvlášť když pajunci začínají vylézat i z umyvadla. A šipkou trefit pavouka za letu spolu s hnízdem, to se může stát jen v americkém filmu. (208.) ()

Colonist

Do včerejška to bylo více než 7 let, co jsem tento film viděl poprvé a naposledy. Mé vzpomínky na něj byly veskrze kladné, tak jsem ho chtěl znovu vidět. Nyní se to stalo a já vůbec nejsem zklamán. U tohoto filmu je už od úvodu jasné, že se nejedná o laciné béčko o vraždících zvířatech s lacinými triky. Tomu už také nasvědčuje kvalitní herecké obsazení. Hlavně Jeff Daniels mi do své role seděl. Film má mnoho humorných míst a vlastně celé to malé městečko je plné různých komických postaviček (zejména John Goodman). Scénář je sice trochu klišovitý a přitažený za vlasy, ale tento film je tak dobrý, že to u něj prostě hodíte za hlavu. Dobrá, ke konci jsem si i já říkal, že je to trochu moc, ale to úplné finále ve sklepě mi tyto myšlenky nakonec vyhnalo z hlavy (člověk by nevěřil, jak může dát takovému urostlému chlapovi práci zabít jednoho pavouka :-) ). Solidní zábava. ()

Dexter1

Frank Marshall dokázal svojím debutom, že proste vie. V detstve ma toto absolútne obišlo a dostal som sa k tomu až teraz, ale podarený mix žánrov. Pomerne často sa hovorí, že film sa neberie príliš vážne a preto ten humor vyniká, ale tu by som povedal, že film sa berie dosť vážne a komediálnosť vychádza z toho, že paroduje sám seba, či už postavami, hláškami alebo prostredím. Aj na dnešnú dobu slušné lakačky a celkovo príjemne strávený čas. A je super, že v tej dobe sa aj takéto capiny robili so zmyslom pre detail a vo svojich mantineloch to malo hlavu aj pätu. ()

Petroff

Z "lásky" k pavoukům... Nejradši bych všechny ty osminohý svině narval do kosmický lodi a poslal přímo do slunce... Já vim, že by nás tu pak rozkouseli hmyzáci, ale to je fuk... Nesnášim ty podlý chlupatý šmejdy a vcelku si umím užívat, když někoho děsej ještě víc než mě. Pro filmy s pavoukama tak mám jasnou slabost - což jednoznačně dokazuje moje hodnocení tohohle béčka. ()

honajz2

Jo, tohle se mi líbilo. Když pominu zbytečně vleklou jednu část filmu (zhruba od nějaké 20. - 50. minuty), některé nedotaženosti a ne úplně nejlíp využitý scénář, tak se mi to líbilo. Napětí a atmosféru to mělo a navíc ji to dokázalo správně budovat, bavil jsem se u toho dobře a taky to chvílemi dokázalo být vtipné i napínavé zároveň, na svůj žánr a subžánr je to i docela inteligentně napsané a líbila se mi u toho i ta nepředvídatelnost v tom, kdy a jaká postava umře či ne. Klidně bych se na to někdy podíval znova. 4* ()

zipexx

Nesnáším pavouky! Film měl "milovníkům" osminohých potvor nahnat hrůzu. A podle mě se mu to dost podařilo. Brrr ()

MartinNDL

Jeden z těch typických horůrků, kde zabíjí hmyz nebo něco jinýho z přírody, kde je nějakej ten drsoň, co to zachrání, nějaká ta kočka, co ho bude mít ráda a nějaký ty oběti. Jo a taky to bývá v nějakým podělaným maloměstě. Ale tenhle film je v porovnání se svými kolegy z branže trochu nadprůměrný. ()

balba

Působivě natočený , byť v podstatě bečkový horor , před kterým nelze diváky trpící arachnofobií než varovat. ()

rakovnik

Povedený horror, u kterého mě ale mrzí, že se odehrával tak krátkou dobu v atraktivním prostředí džungle, kde se krásně děj rozjel. Každopádně, pozdější události v americkém městečku potěší každého fanouška žánru. Strach z pavouků zjemní komediální nádech filmu. ()

Martin741

Vyborny horor o tom, ako sa venezuelske vrazedne pavuky premnozili v istom malom americkom meste. Reziser Frank Marshall natocil kvalitne dielo, pri ktorom divaci /teda ja/, ktori s boja pavukov, maju o strach postarane. Herci ako Jeff Daniels /Ragtime, nebezpecna rychlost/ a Julian Sands /cernoknaznik z filmu Warlock 1989/ su vyborni. Akurat tie komedialne prvky su miestami otravne. 75 % ()

Wiikii

Jako člověk trpící arachnofobií se my stal tento film v dětství tou nejhorší noční můrou. Ale lepší film s pavouky jsem neviděl ... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Martrix

Na 20 let starý film, má Arachnofobia pořád slušný potenciál zabavit. Jen bych byl opatrnější s tím rozdělením o jaký žánr jde. Uvádí se že je to komedie, sci-fi, thriller, horor. Myslím že by bylo poctivé přiznat, že sci-fi to není ani náznakem a horor jen pro opravdové arachnofobiky. Ale to by pak byl horor i Tom a Jerry pro ženský, který se bojí myší. To ovšem Arachnofobii v mých očích nijak nesnižuje, protože je to moc hezky vyvážená kombinace vtípků a šimravě mrazivých scén s pavouky. Co se týče filmů z insect tématikou, určitě jde o nadprůměr. ()

messiah

Fujtajxl...nesnášim pavouky. Už jen proto mi z tohohle lezl mráz po zádech a dodnes nemůžu z hlavy dostat scénu ze sprchy. ()

SHI-SHA

Jako největší klad filmu Arachnophobie jsem shledal to, že na rozdíl od ostatních hororů děsících zvířecím predátorem se nesnaží přehánět. Tvůrci zkrátka místo obrovské nestvůry vsadili na malé skryté zabijáky a musím říct, že alespoň v mém případě se to ukázalo jako dobrá volba - místy mi pořádně lezl mráz po zádech a to se považuji za velmi otrlého diváka. Naopak mě mrzel poměrně nedotažený konec (spoiler) , ve kterém vůbec není zmíněn osud ostatních pavouků, které expedice s sebou přivezla. Dále je do poslední třetiny filmu uměle vklíněný náznak komedie, což trochu sráží pracně vybudované napětí. Především mám na mysli postavu Johna Goodmana, který je sice perfektní, přesto bych uvítal trochu vážnější přístup. ()

BoXBe

Pět hvězdiček za to, jak se to v hlavě usadilo jako dost nekompromisní černá můra a tím i klasika TV plátna. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)