Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

viperblade

No tak, co si myslím o tomhle filmu?? Takže: Už jen název "Mrtvá nevěsta Tima Burtona..." fakt jsem byl zvědavý a když jsem film zapnul a zjistil, že jde o animovanou pohádku, ale spíše pro dospěle, nemohl jsem uvěřit. Dokonalá animovaná záležitost která si zaslouží vaší pozornost... Kdybych tak neznal tvoji hlavu řeknu: "Kam jsi dala rozum?" ()

Dan9K

V přímém porovnání s Nightmare Before Christmas se mi Corpse Bride líbila o něco víc, a to patrně z důvodu výběru zpracovávané látky. Mrtvolky mám raději než bubáky a opravdu mnohem víc než Vánoce. Líbilo se mi, že Mrtvá nevěsta zdaleka nebyla tak uspěchaná, byla spíše odpočinkovou záležitostí, kdežto Noční můra mě znervózňovala v tom negativním slova smyslu. Hudba je v Corspe Bride o něco méně nabušená a především děsivým způsobem recyklační, ale přesto velmi dobrá, taková, heh, intimnější. Po vizuální stránce je to úplně to samé, jen mnohem více digitální, je to klad? Děj samotný je jednoduchý...a až do teď nejsem schopen rozhodnout zda i zajímavý nebo úplně obyčejný. Totiž to jediné, co ho ozvláštňuje, jsou mrtvoly, jinak je to ten nejtypičtější milostný trojúhelník (později čtyřúhelník) viděný tisíckrát. Avšak kontrast mezi "mrtvými živými" a "živými mrtvými" stál za to. Zároveň ale trochu škoda konce, v mé fantasii jsem si vysnil kapku lepší... ()

troufalka

Příjemný loutkový horůrek pro vlezlé deštvé či mrazivé odpoledne. A můžete si k tomu popíjet kávičku a dívat se spolu s dětmi. ()

Ded@M@tes

Velmi pěkný animovaný film. Mrtvá paní se stane po letech smrti opět nevěstou. Burton překvapil vynikajícím příběhem. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Nevím kdy naposledy jsem byl z nějakého filmu tak nadšen a ohromen, jako teď z Mrtvé nevěsty. Tim Burton nám zde předvedl další ze svých snímků a nechal ve mně zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat ()

gogo76

Zručne a remeselne natočené, o tom niet pochýb, ale ten humor, veršíky a pesničky mi jednoducho nesedeli. Nezasmial som sa ani raz, na druhej strane pri Burtonovej Továrni na čokoládu som sa bavil fantasticky, tak neviem... Ale pozrieť sa to dá.60%. ()

Amarcord_1

70% - Jakostní víno "Tim Burton" mi normálně moc chutná, ale ročník 2005 se podle mě zrovna nevydařil... Řemeslná dokonalost Corpse Bride je zajisté fascinující, ale obsahově mě tato podívaná nechala chladného stejně, jako Karlík a továrna na čokoládu. Dělal jsem si iluze, že by zde mohlo jít o Burtonovskou variaci na Erbenovu Stvatební košili. K tomu to místy skutečně mělo blízko, ale díky odlehčování napětí skrz písničky, či gagy se mysteriózní atmosféra vytratila velmi rychle. Na tak krátkou stopáž má film zkrátka až moc tváří. Na komedii málo úsměvné, na fantasy málo propracované postavy. Hudba Dannyho Elfmana je bezva, ale tentokrát se mistr opakoval. Elfman není ani tak skladatel chytlavých témat, jako výborný "malíř zvuku" se svým osobitým stylem instrumentace. Když jsem zde ale viděl / slyšel tytéž zvukové abstraktní malby, jako v Edwardovi, či Batmanovi, docela mě to rušilo... Asi jsem neměl ty soundtracky nedávno poslouchat. Čtyři hvězdičky za vizuálně překrásný animák typu "jedním uchem tam, druhým ven", a nejedno vypadlé oko zůstane suché. ()

Happykubas

V tomto případě s mnohými nesouhlasím.Bohužel. A je to možná jen má umíněnost, ale typy filmů jako je Mrtvá nevěsta já nemusím. Je to Burton, pro někoho možná ten pravý Burton, ovšem pro mě je to jeho pochmurná a slabá polovina, zabývající se zobrazením ošklivosti, která má jít podle režiséra ruku v ruce se všedností a také s láskou... Film pro mě překypující záporem. 3 Hvězdy za bizarní postavičky, které na mě udělaly dojem. ()

Xmilden

Další zajímavé dílko z dílny Tima Burtona. Prakticky si tento režisér drží svůj velmi vysoký standard i nadále. Někdy je s podivem co vše je možné ještě vymyslet. 70% ()

Arbiter

Tohle se nedá okoukat... je to prostě neuvěřitelně osobité. Krásné zpracování, krásný příběh a krásná hudba... Moc hezky strávený večer pane Burtone. ()

lesumir

UŽ sama mrtvá nevěsta s modrou pletí by si pět hvězdiček zasloužila, jejjí postava je opravdu milá a hlas kouzelný, takže o jiném hodnocení nemůže být ani řeč. Abych se přiznal, přál jsem to ji :-) ()

darkrobyk

Strašidlácká pohádka od gotického režiséra. No, možná to není úplně pohádka, ale příběh o lásce, která jde až za hrob. Stačí přimhouřit oči a hned vidíte Helenu (Bonham Carterovou). Vtipné dialogy odlehčují ponuré ladění příběhu... pokyn psíkovi ( vzhledem k mému příjmení nezmiňuji jeho jméno): udělej mrtvého! mluví za vše. A nesmí chybět strašidelný les, který Burton zřejmě nade vše miluje ( jako v Ospalé díře, třeba...). Smrt nikdy nebyla krásnější! ()

kinej

Pěkný filmeček, jen mohl být trošku delší. Takhle se pak vše stane hned a najednou. Předvánoční noční můra je trochu vymáklejší. Dějově i postavami. Jde o to, že nejzajímavější scény filmu se odehrávají v podsvětí, v "reálném" světě film až zase tolik netáhne. ()

Hrabka

Tak tohle je pro mě milé překvapení. Tohoto filmu jsem se stranil, ta animace mě nějak nelákala a bál jsem se, že to bude moc uzpívané, což nemusím. Ale řeknu vám, že jsem si film užil jak se patří. Skvělá zábava a pěkný děj. Český dabing byl skvělý a určitě jsem si tak film vychutnal více. Klobouk dolů před fantazií tvůrců. 75% ()

juta

Mrtvolná pohádka, která ani přes své muzikální pasáže nenudí a baví od začátku až do konce. Ani Ukradené Vánoce mě nedokázaly tak vtáhnout do děje jako Mrtvá nevěsta. Skvělé efekty a atmosféra dělají z filmu tu pravou podívanou, kterou si za čas opět rád zopakuju. ()

paascha

Tim je prostě Tim. Neopakovatelný snílek a magický tvůrce snových světů. Mrtvá nevěsta je dalším z řady jeho kouzelných představ, dokonale vyprávěných a nezapomenutelných. Johnny Depp a Emily Watson jsou super, i když jsou animovaní, Elfmannova hudba - co dodat. Dal bych i víc, kdyby to šlo, takhle jen 5* ()

Fiftis

Tim Burton's Corpse Bride je jeden z najneobyčajnejších filmov (to nieje kompliment) v rámci tehdajšej, tak aj súčasnej ponuky. Tak veľkým množstvom vlastnej fantázie a vzťahom ku svetu mŕtvych disponuje snáď iba režisér Tim Burton. Tim Burton miluje rozprávkové príbehy a toto je ďalší z nich. Sála z neho atmosféra veľmi blízka Strihorukému Edwardovi. Môžem vám však s rokou na srdci povedať, že radšej siahnutie po úžasnej sníme Coco (2017) než po tejto tragédií. Režisér Burton je zaťažený na detaily a podobne ako George Lucas tvoril vesmírnu klasiku do detailu. Napríklad animácia, ktorá vznikala ukrutne dlho no na plátne je britká a rýchla. Burton sa hrá s farbami i príbehom, necháva ich patrične vyniknúť v momentoch a pritom sa nezameriava iba na vizuálnu stránku, ale aj tú audiovizuálnu. Mne tam poste niečo vadilo, možno sú to tváre postáv, ktoré vyzerajú akoby robili potrebu na toalete (vypleštené oči). Páčilo sa mi milión krát viac aj Mary a Max (2009) čo bolo taktiež morbídne. ()

Shakers

Príbeh pekný, smutný, temný a rozprávkový zároveň ,animácia zaujímavá a dialógy sú celkom chytré rovnako ako cely tento film. No úplne najlepší prvok je hudba Dannyho Elfmana, ktorá je skratka skvelá. 70% - 3* ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia