Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

mfaky

Skvělý scénář, bezchybné kostýmy, vynikající herecké výkon a strhující hudba. Tento film je prostě kultovní záležitostí. ()

Maza2222

Jsem si po několika letech dal opáčko. Tenhle film je prostě jedním slovem úžasný. Měl jsem z toho fakt dobrý zážitek. Okamžitě měním svých TOP 25 filmů. Herci byli úžasní, opice mega-hustý. Příběh byl famózní a já jsem byl z něj nadšen. Atmosféra je hustá a hodně dost zajímavá. Tenhle film prostě musí vidět každý. Dávám 90%. Za ten deprimující konec ale dávám 100% ()

czkiwi

Masky opic jsou dobré, ale astronauti se ve filmu chovají jako idioti. Nikdo si z nich nevšimne, že opice mluví anglicky, že z nočního nebe se asi ztratil Měsíc a souhvězdí (kdo by měl lépe znát hvězdy kromě astronautů a astronomů?), že rostliny, jejich plody i zvířata asi také totálně zmutovala... Zato lidské samičky zůstaly plně kompatibilní ()

Whiterose

Jako dítě jsem se na to nikdy nemohla dívat, máma mne odháněla od obrazovky se sveřepou vytrvalostí buldoka. Teď jsem jí vděčná, protože bych z toho jako malý divák neměla zhola nic, maximálně několik traumat a nočních můr. Jako dospělá jsem film mohla patřičně ocenit. Stále je to mimořádně aktuální filmové poselství, varování pro lidstvo a jeho válečné pudy. Děj zná bezpochyby každý: skupina astronautů je vyslána na daleký let do vesmíru a počítá se s jejich časovým posunem do vzdálených staletí. Po řízeném spánku se ale posádka ocitne, dílem nehody, na neznámé planetě. Zde prožijí šok - setkání s lidstvem na úrovni pravěku a kruté zajetí od vyspělých opic, takto vládců oné planety. Únos posádky přežije bez větší úhony na zdraví jen kapitán Taylor. Jeho schopnosti, vzhled i inteligence upoutají pozornost pokrokové doktorky Ziry. Ale její vědečtí kolegové a nadřízení tuší problém a vyzrazení dávného tajemství zrodu opičí civilizace. To, co následuje je dobrodružný boj o lidskou důstojnost a hledání pravdy o vlastním původu. Tragické vyústění děje je varováním pro budoucí pokolení - možnost, že za stovky let bude také někdo hledět na relikty naší kultury je pořád palčivě aktuální a reálná. V hlavní roli září herecká legenda Charleton Heston, který se i ve věku 45 let proháněl většinu děje na filmovém plátně oděn do kusu špinavé látky, klobouk dolů. ()

teekanee

Tenhle film je naprostá Sci fi lahůdka. Prvních 10 minut je vcelku nuda, ale od kontaktu s opicema je mazec. Film, který nezestárnul a myslím, že ani nezestárne. Suprový masky, skvělej Heston, výbornej scénář a ta scéna na konci je famózní. Jako bonus je film krâsně a nevtíravě satirický. Prostě kdo je Sci fi pozitivní, to je film pro něj. 87% ()

vampvegetar

atypické sci-fi, na svoju dobu unikátne i keď mne v strede trochu "prorasisticky" pripadajúce dielo, kde ľudia sú obeťami vlastnej zničenej planéty, tiež skvelá záverečná scéna so sochou ()

Piti23

i po letech je tento film geniální. Nechci hanit podobu se součastnějším ztvárněním planety opic, ale tohle je proste bezvadný film. ()

dubur

Upřímně řečeno, vadil mi jeden logický lapsus, 2000 let by na takový posun, jak geologicky, tak evolučně, byly dost úsměvné, ale to je asi jediná hnidopišská poznámka. Jinak hloubka, napětí, atmosféra, skvělá Goldsmithova hudba a navzdory faktu, že se jedná o půl století (!!!) starý snímek stále výborná podívaná, která má až na detaily naprosto vše. A ač jsem závěr viděl mockrát parodovaný jinde, ještě než jsem sám snímek shlédl (takže jsem věděl, kam to celé spěje), i tak byl závěr velmi působivý. Ergo i když se odprostím od kultovního statusu klasiky, stejně volím 90%. ()

pekkanik

Výborná filmárčina aj po päťdesiatich rokoch. A ak ešte niekto ani po toľkom čase nepozná pointu, tak do toho, zážitok nezabudnuteľný ()

serbero

Námet veľmi dobrý , zaujímavý o osude ľudstva, ktorý sa svojou chamtivosťou a honbou za majetkom nakoniec vykynoži a vládu nad zemou prevezmú opice a ľudia sú len zvieratá , ktoré sú lovene a vystavované v zoo alebo vypreparované v múzeu. Herecké výkony nie sú nejako okúzľujúce , ale ani nie podradné. Je to klasika ale pre mňa, len 3* ()

simpanz

O logice v některých scénách by se dalo diskutovat. Ale legendární konec s nestárnoucím poselstvím, dva šimpanzí sympaťáci (Kim Hunterová a Roddy McDowall) a masky Johna Chamberse to vytáhnou na plný počet. ()

drkaldj

Musím přiznat že ze začátku mě to až tak moc nebavilo. Putování na planetě bylo docela dlouhé. Ale vzápětí jsem to pochopil. Perfektně to buduje atmosféru a divák se vžije do pocitů Taylora a jeho dvou spolustroskotanců. Od doby co se objeví první inteligentní opice, je napětí a drama téměř po celou dobu na vysoké hranici a vrcholí hned několikrát (postřelení, zajmutí, ztráta hlasu, první psané vzkazy, pokus o útěk, první rozmluva,  soud a tak dále). Uznávám že dnes jsou tyto masky už trochu zastaralé, ale stále se na to pěkně kouká (na rozdíl od některých nezáměrně naprosto ohyzdných masek nebo někdy otřesným CGI). Kulisy, herci, scénář, nemám snad nic co bych vytknul. Výborný film pěkně natočený s nějakou myšlenkou. Dnes se už takovéhle filmy téměř netočí. ()

Chung

Námět konfrontující kreacionismus a náboženský fundamentalismus byl v šedesátých letech jistě mnohem provokativnější než dnes, nicméně stále nutí k přemýšlení, což není u sci-fi vždy samozřejmost. Bohužel ale musím říct, že to nezestárlo úplně nejlépe, zvlášť budeme-li srovnávat s jiným slavným vědeckofantastickým filmem z téhož roku s herci v maskách opic. Což je vlastně trochu paradoxní, vzhledem k tomu, že Planeta opic je daleko více dobrodružným filmem a v podstatě vůbec se nezabývá technologickým vývojem. Ale i tak je to pořád dobrý film se závěrečnou scénou natolik ikonickou, že mu člověk rád promine kdeco. ()

ondrapec

Geniální a dodnes nejlepší film z celé franšízy Planety opic. Životní role Charltona Hestona, oceňované masky, zajímavé kulisy a krásná hudba. Tento film stál u zrodu celého sci-fi žánru a rozhodně by ho měl vidět úplně každý. *90%* ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem