BOURQUE

Mimoriadne ťažký snímok jak z psychickej tak aj z obsahovej stránky. Heroický výkon dvojici S. McQueena a D. Hoffmana. Nádej nikdy nezomrie!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

P.J.2

S velkou chutí jsem se vrhl na knihu a ta si mě hned na prvních stránkách naprosto získala, o to více jsem se těšil na filmovou adaptaci, kterou všichni z mého okolí hrozně vychvalovali. Jaké pak bylo mé zklamání když jsem film viděl. Zaprvé, Steve McQueen ztvárnil motýlka tak nezajímavě ale to si myslím že je vada scénáře kterej byl převeden naprosto příšerným způsobem. Nešel ve šlépějích knihy, hodně věcí si upravil, neměl jsem z filmu tak tísnivý pocit ale HLAVNĚ, HLAVNĚ!!! zobrazil motýlka jako dementa kterej nic nedokáže, což je podle mne pěst do tváře knižní předloze a to já nezkousl. ()

Rathalos

Drsna,smutna,depresivna a dych vyrazajuca drama z vazenia,v ktorom sa tazko preziva a kratko zije,a kedze je to podla skutocnej udalosti,tak ma neskutocne prekvapuje,ze clovek moze prezit samotku na dlhych pat rokov,musel mat neuveritelne silnu psychiku,aby toto zvladol a klobuk dole pred hereckymi vykonmi Steva McQueena a Dustina Hoffmana,to sa len tak nevidi,perfektny film...:-) ()

Yomega

První půlka filmu mě doslova uhranula, ovšem od útěku kdy se ústřední dvojice dostane na „svobodu“ mě to přestalo bavit. Idylka v indiánské vesnici mě prostě k první půli vůbec nepasovala. Přesto byl film natočen podle knihy (kterou jsem nečetl) a mapoval skutečný příběh skutečného člověka. No a výborný výkon Steva McQueena jen korunuje pozitivní dojem. ()

EllinkaD

Knížka se mi líbila mnohem více než film - nejdřív jsem četla a až snad po 2 letech jsem viděla film - a byla jsem zklamaná. Škoda ... ()

Redix

Určitě dobrej film ale čekal jsem že to bude brutální. Jedna useklá hlava a jeden zlomenej kotník mi přišlo prostě málo na to v jakejch podmínkách to vězení bylo. Dal bych 5 hvězd ALE kde proboha brali tak rychle peníze??? To je Hoffman někde tisknul nebo chytal vzácný motýly po stovkách? Tak nakonec **** ()

JimiH

Film na který se nezapomíná. Geniální Hoffman a skvělý McQueen podpoření úchvatnou hudbou Jerryho Goldsmithe, talentem režiséra a sílou předlohy. ()

Pesosek

Vynikající vězeňské drama. Jeden z vůbec nejlepších filmů své kategorie, svým surovým podáním mě snímek opravdu nadchnul. ()

Stíba

Rozjezd se mi zdál vcelku dlouhý a pozvolný, poté ale přišel skvělý úsek na hladovce kdy jsem nechápal, jak se před čtyřiceti lety povedlo ve filmu takhle "zničit" člověka a vyšvihnout tak dojem z jeho výkonu. Co mě ale dostalo úplně nejvíce byla závěrečná zhruba třičtvrtěhodina, kterou jsem byl naprosto pohlcen. Škoda jen, že jsem takový pocit neměl v první polovině filmu a film se mi zdál místy nudný... ()

Jeand´Boa

Touha po svobodě a nezlomný duch...výtečný film, ve kterém se i v klidných a na oko nudných pasážích stále něco děje...páni herci jsou opět výteční...netřeba dále mluvit... ()

foundation

Ked uz chcel byt film takto dlhy mal by sa rozdelit do dvoch casti a to VAZENIE a UTEK. Pripadne na tretiu mensiu kapitolu EPILOG. V takom pripade by by bola prva cast za velmi slusne 4 hviedzy chvilami dosahujuc maximum pretoze herectvo Steva McQueena tu je naozaj spickove a rovnako nezaostava ani Dustin vo vedlajsej roli. Malo to velmi dobry vazensky feeling ale pri tomto filme som jasne citil ze mu tie roky ktore je na svete urcite nepomohli. Vidiet to pred 30 rokmi tak sa poklonim az po zem. Kedze som to videl teraz/ 12.1. 2011/ zazitok bol slabsi.No a dialogy na mna posobili vo vacsine filmu strasne vykonstruovane ak sa rozumieme. .Nicmenej k prvej casti ziadne velke vyhrady hlavne teda McQueen sa vytiahol. Druha cast UTEK bola uz o triedu horsia aj ked herci stale makali na plno dej viazol, zbytocne sa roztahoval a nebolo to ono. Navyse sa tu nachadzaju 2 alebo 3 totalne absurdne WTF momenty resp. sceny ktore neviem ako sa mohli do takehoto filmu dostat. Ak by som pridal aj tretiu cast EPILOG tak v nej uz je to iba akesi dohravanie. Vlastne nemam nic co by som tam vytkol alebo zhadzoval ale jednoducho to na mna posobilo uz dost utahane a nudne presne tak ako ti dvaja ktori tam zostali :D. Takze na zaver naozaj velky klobuk dole pred hereckym umenim McQueena a aj Hoffmana v tomto filme ale celkovo to na nejaku bombu nevidim. Overall Rating : nieco medzi 3 a 4. Uvidime ked sa mi to rozlezi v hlave. EDIT : Tak nakoniec su to tie 4. Ten film mi ostal v hlave dlhsie ako som si myslel. ()

mi-ib

Moje hodnocení asi nebude úplně objektivní, jelikož jsem si film pouštěl docela pozdě večer, a tudíž mi daly ty 2 a půl hodiny celkem zabrat. Být estétem a nebo filmovým teoretikem můžu se nechat jen unášet na vlně perfektně a velmi reálně vypadajícího prostředí jak věznice, tak džungle. Moh bych se taky kochat, podle mého skromného laického názoru, velkolepým hereckým koncertem McQueena a Dustina Hoffmana. Jenže já jsem středový divák a potřebuju hlavně nosný děj. Ten je zde velmi zajímavý, ale já mám stále pocit, že je podaný nějak hrozně nezábavně. Každopádně jsem nyní odhodlán dát tomuhle filmu někdy druhou šanci a třeba se můj názor změní. ()

dANIELKaB

Ako píše Kleopatra - podstatná myšlienka túžby po slobode tu zachytená bola. Ale - ako takmer vo všetkých prípadoch knižných adaptácií, atmosféru, ktorá z knihy doslova "prýšti", som vo filme až tak necítila. Áno, fyzická premena a psychická nezdolnosť hlavného hrdinu boli ukázané výborne, ale zimomriavky, zdesenie a sila, ktorú cítiť pri čítaní napr. časti na samotke nesiaha filmu ani po päty.. Štyri hviezdy za príbeh, Dustina Hoffmana aaa... za to, že je to Motýľ - obľúbená kniha môjho detstva. ()

Dimo

Vybroušená preciznost. Motýlka jsem viděl asi ve 12 letech, hluboce mě zasáhl a dodnes si ho pamatuji, což v rámci mé hlavy děravé je co říct. ()

Lucas87

Film podle skutečné události, Henri Charrière a jeho dílo Motýlek, je často zpochybňováno, je to příběh o vyhnanství ve francouzské kolonii ztvárněné Stevem McQueenem, jehož proměna během filmů byla tak drastická, až sem myslel že to nehraje a snaží se opravdu vžít do role popisovaného Motýlka co nejpřirozeněji. Dustin Hoffman byl také skvělý jako padělatel. Henri byl chycen v Kolumbii předán Francii, posléze i utekl do Venezuely, kde začal žít nový život. A nakonec zemřel v 73. roce v Madridu na rakovinu. Nedalo mi to abych si nevzpomněl, na jiné filmy z prostředí věznic např. Shawshank nebo na Útěk z Alcatrazu jelikož vše nebylo jen o věznici, ale o žralocích, a silném proudu. ()

Darckol

Prvých 100 minút to vyzeralo na plné ohodnotenie - vzťahy, opis života vo väzení a udalostí s tým spojených boli vykreslené bravúrne. Posledných 40 minút som sa však neskutočne nudil (zhruba od tej indiánskej osady), krátke strihy - vyzeralo to, akoby režisér zistil, že už má len pár minút a chcel tam nahustiť čo najviac momentov. O tom, že McQueen vyzeral po rokoch na samotke a biednej strave rovnako ako predtým (okrem vlasov) ani nehovorím :) U mňa sa to nakoniec zastavilo na 8,5/10 ()

Torgal

Neskutočne rozťahaný film. Spočiatku som sa bavil, postavy boli zaujímavé, spracovanie na úrovni, dej sa vyvíjal zaujímavým spôsobom a mal jasné smerovanie... a potom zrazu sek, z akéhosi nepochopiteľného dôvodu sme u indiánov a nič sa nedeje. Od tohto momentu končí všetka sranda a nastupuje nuda a brutálna skratkovitosť, akoby si režisér zrazu uvedomil, že musí toho ešte toľko sprostredkovať, ale už nemá čas. Záveru navyše chýba poriadna gradácia alebo nejaká katarzia. Osobne by som film skrátil o dobrých 40-50 minút, potom by mohol byť výsledný dojem omnoho lepší. 7/10 ()