pepa3rd

Skvělé zpracování, perfektní herecké výkony a poutavý příběh. Tenhle film zkrátka nesledujete, ale prožíváte a emoce s vámi nejednou zatřesou. 90 % ()

PavelZava

Zajímavý je rozdíl mezi Motýlkem a L.Degou, útěk a svoboda nebo přizpůsobit se a přežít *** Ten motýl, ty jsi ten Motýlek ! Jo. Prej si dostal doživotí ? Až na konec dráhy, si myslím. ()

Modus

Film o vězeňském prostředí nemůže dopadnout prostě jinak než úplně vynikajícně…Ve srovnání s dnešními dobrodružnými snímky jde o film krásně pomalý, bez zběsilých střihů…I ty nejdramatičtější okamžiky jsou ukázány tak nějak klidně, ospale…Což ovšem neznamená, že nudně, naopak…Film líčí dlouhé časové období v trestanecké kolonii, kde trvá jakési bezčasí…Každý den je stejný…A dramatické momenty nepřicházejí z jednání hrdinů, ale z jejich myšlenek…Motýlek se nijak hrdinsky nechová, ale přesto je pro nás hrdinou, protože se nenechal zlomit a do poslední chvíle nepřestal toužit po svobodě…Tomuto filmu se nedá absolutně nic vytknout. ()

Joppo88

To čo robí tento film naozaj dobrým je jednak Steve McQueen - legenda - a jednak sila skutočného príbehu, z ktorého srší túžba žiť život na slobode, mimo múrov a okov... Taktiež silnou črtou filmu sú vzťahy medzi trestancami - zvlášť medzi Motýlkom a Degom... Pekný film. ()

zekkx

Perfektní Steve McQueen, který i přes režisérovo skvělé pojetí zubu času na samotce, neztrácí svoji coolness. Škoda trochu moc urychleného závěru, který mohl být protáhnut na úkor některých né zcela zajímavých pasáží. ()

SimonShot

Skvělý film nádherná podívaná líbilo se mi to, ta touha po svobodě je až nemožná, a konec nesmírně emotivní, už jsem se bál, že se mu nepovede utéct, ale povedlo. Velký palec nahoru za tenhle film !!! ()

Kubeska

Vynikající zpracování knížky, jen mě zaráží, že Steve McQueen nebyl nominován na Oscara. Místy až mrazivá atmosféra, podobná jako u Planety opic. ()

Pekisan

Vazenie, v ktorom len 40% prezije prvy rok. Ked samotka, tak na 2 respektivne 5 rokov. Proste to najhorsie pre tych najhorsich. Ale co ked ste nevinny? Alebo nie ste? Mozno len mate natolko radi slobodu, ze vas nic nezastavi. A ludia pred telkou vam budu drzat palce. Ved aj ja som. Preco potom len tri hviezdy, ked tema a herecke obsadenie by mala byt sazka na istotu? Lebo niektore sceny vyznievaju ako z nemej ciernobielej grotesky. Najlepsie to vystihuje dlho planovany utek, ktory namiesto plneho kybla napatia dorucil len zmateny usmev na tvary. A potom ten koniec. Starci na chmelu. Roky proste nezastavis. ()

tranquill

"Tak hele vy parchanti, pořád jsem tady!" Parádní dobrodružné drama o nekonečné touze po svobodě se skvělými výkony Steva i Dustina. ()

Biopler

Film bol pre mňa prínosom nakoľko mi ozrejmil životné osudy Henriho Charriérea, prevažne vo väznici vo Francúzskej Guayane. Výber epizód z knihy by som vyzdvihol, nie je mu čo vytknúť, je dostatočne pútavý, dobrodružný. Problémom je vykreslenie postáv. Hoffman, ktorý je mimochodom opäť raz skvelý, stvárnil postavu, ktorá je nečitateľná a all in all vyznieva komicky. Hlavná postava prischla McQueenovi, ktorý mi až tak nesekol. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ju dostal kvôli sláve a povedzme charizme, no herectvo v samotnom diele ma nechalo chladným. Čo sa týka teda postáv, srší isté prázdno a to si budem hlavne pamätať napriek zaujímavým lokáciám, výprave a pod. ()

Razzor_82

"Hej, vy hajzlové. Pořád jsem tady." Fascinující řemeslo podle autobiografického románu. Hltáte ho znovu i po mnoha letech. Nezapomenutelný Steve McQueen v roli Motýlka. Jeho fyzická  proměna ve filmu je prostě dech beroucí. Ten neskutečný zápal do své role. Únava a sešlé tělo zlomeného muže působí tak reálně, že dlouhé roky ve vězení trpíte s ním. Dustin Hoffman také odvedl kus skvělé práce. Atmosféra Ďábelských ostrovů nahání hrůzu. Jeden ze tří nejlepších dramat z vězeňského prostředí. 9/10 ()

Dan

Někdo hold není schopen strávit v nesvobodě ani o minutu víc než je nutno... Bojuje o svou svobodu, aniž by přemýšlel nad tím, k čemu mu je a jak s ní naložit. Ví jen, že ten stav, ve kterém se právě nachází je pro něj neúnosný... ()

pistik

Aj ked je Vykupenie z väznice Shawshank asi najlepším filmom všetkých čias, tým najlešpím filmom o nádeji, urputnosti a slobode je práve Motýlik. Navyše skvelé výkone McQueena a Hoffmana a autentické prostredia film vyzdvihujú o ďalší stupienok vyššie. ()

SMJSmoK

Hezkej příběh o přátelství, naději, ale taky o tom, jaký jsou lidi svině a jak moc to dokážou s lidskou psychikou zacloumat... ()

ecis

Predlohu som necital, ale po zhliadnuti filmu a precitani komentarov,moje kroky budu smerovat do knihukupectva zhanat kniznu verziu. Jednoznacne jeden z najlepsich spracovani vazenskeho prostredia. Cast, kde Steve McQueen je na samotke, je neprekonatelna; zimomriavky mi chodili po chrbte od chladu a depresie vazenskej cely. Neuveritelna dusevna sila hlavneho hrdinu, musi prinutit kazdeho sa zamysliet, kam az siaha nasa tuzba a vola. Jedine minus je, ze som to videl v ceskom dabingu. Opakovanie (co urcite bude) musi byt v originale, nech si to este viac vychutnam. ()

smack

Film plný plánů na útěk, času na samotce, brouků, krásné a nevyspitatelné přirody, zvratů, ale hlavně naděje, která žene Motýlka ke světlu na konci tunelu. Takhle vypadá pravé vězeňské drama. ()

klasik79

skvělej výkon od Steve McQueena a Dustina Hoffmana (samozřejmě), ale už nemám to nutkání ještě někdy to vidět znova tak proto jenom za 3 ale skvělej výkon od Steve McQueena a Dustina Hoffmana :) ()

bull!nka

To je první film, ve kterém jsem jako malá viděla Dustina Hoffmana...a už tehdy mi učaroval, dokáže zahrát všechno, věřila bych mu i kdyby zdramatizoval jízdní řád...Ten film se mi už tehdy moc líbil, ale vyděsila mě lepra, dodnes mi ta scéna s tím doutníkem dává zabrat... ()

Colour

Luke si ma získal svojou neskrotnosťou a nepoddajnosťou voči systému. Podiel na tom má charakter a sympatickosť Paula Newmana. Andy Dufresne si ma získal svojou nádejou a vierou v neskutočne zlej base. A Motýlik? Ten si ma nezískal vôbec. Medziiným to bude aj tým, že herec Steve McQueen nedostal moje sympatie. Kým vo vyššie zmieňovaných filmoch sme sa dozvedeli veľa o charakteroch Luka a Andyho vďaka čomu si získali našu priazeň a sympatie, tu sme sa o Motýlikovi veľa nedozvedeli. Najlepší výkon patrí Dustinovi Hoffmanovi, za ním kolega McQueen a dlllha medzera. Kým filmy Frajer Luke a Vykúpenie z väznice Shawshank boli dojímavé až k slzám, tento film vďaka nedobrým výkonom podaktorých hercov na ne ani zďaleka nemá. Prvá polovica tiež nemala dobre vykreslené charaktery postáv. Celkovo filmu niečo chýba. Má to síce peknú myšlienku a silný príbeh, ale rovnako je pomalý a chvíľami nudný. 75% V porovnaní so Shawshank a Lukom – 65% ()