Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

strangercz

70% ano je to kýč jak svině ale dá se to snést. Také souhlasím že je to nejhorší díl série. Ale najdou se tam momenty který ten film pozvedávají z průměru. Temný spider, akční scény a další. Uznávám panuje zklamání mohlo to být parádní zakončení. Bez toho kýče na konci a bez věčně ubrečeních postav atd.. Jinak jak slyšim tak sem sakra rád že sem byl z titulkama. ()

Betmän

Někdo už asi nezvládal pořádně napsat ani dvě postavy, tak kvalitu nahradil množstvím a ve výsledku se každá postava filmem jenom mihne a jinak se řeší klasický telenovelový vztahy. Nejlepší pasáž je opravdu ta s proměnou v hajzlíka. Celkově je to zklamání, postava Venoma asi nabízela větší možnosti, takhle jsem jenom kroutil hlavou nad vším, co udělal. Celej film je, až na nový postavy, který moc šancí teda nedostaly, pořád dokola to samý.______spoiler_____ Znova bych to vidět asi nemoh, totiž pracuju v kině a když jsem šel uklízet sál a zbejvalo ještě 5 minut dokonce, uviděl sem teprv tu hrůzu - výčet za posledních 5 minut: Sandman brečí, Spidey brečí, Osbourn brečí, Spidey brečí, MJ brečí, střih a moc smutnej pohřeb. Fuj! ()

Berry

Tři roky...Tři roky jsem trpělivě čekala než měla do kina přijít trojka a konečně jsem se dočkala. Ale ne toho, co jsem očekávala. Dvojka mě vzala. Ať už jde o triky nebo o příběh, neměla jsem výhrady. Škoda, že to nemůžu říct o trojce.. Začnu tím špatným - příběh. Bohužel to tentokrát Raimi tak úplně nezvládl a to hlavně co se týče postavy Petera. Tenhle Peter, kterého nám naservíroval, už nebyl Peter. Ano, měla se projevit jeho temnější stránka, ale co si budeme povídat, je to Tobey Maguire a ten bude mít asi vždycky problém hrát záporáka, už kvůli tomu, že má vzhled hodnýho kluka, tedy původního Petera a tak to nejspíš mělo i zůstat. Ale zpátky k příběhu, když pominu to, že má scénář díry (bohužel jsou některé scénky, které se týkají Petera a M.J. na hranici díry s trapností a scénky, ve kterých je Pete "in" do té díry propadly úplně...), tak mi tam stejně něco chybělo. Něco víc opravdového. Jasně, Spider-man není opravdový, ale první dva díly to měli. Sam chtěl ukázat taky to, jak mají všichni Spideyho rádi a že si potom M.J. musí připadat jako nula vedle něj, ALE.. Udělal to tím způsobem, že všude po městě trčí fotky Spideyho, děti trapně křičí ,,hurá Spider-man" a aby toho nebylo málo, tak se k nim přidávají i dospělí. Zkrátka to vypadá jako v těch filmech typu Bůh žehnej Americe! A další věc, co byla v příběhu špatně - ať už to Sam nebo Tobey chtěli, James Franco, co by Harry, přehrává Petera na celé čáře! A to už je pořáná chyba! Další chyba - hudba. Sice budu zase srovnávat, ale jednička měla skvělou titulní písničku Hero, dvojka měla We are, ale co trojka? Tohle prostě nebylo ono, nedávalo to TEN pocit, ten pocit, co měli jenička a dvojka. Další ,malá' chyba - kamera při některých bojových scénách. A teď dost toho špatného. Ve trojce bylo samozřejmě taky něco dobrého. Jmenuje se to J.K. Simmons. Nebýt něho... Hraje tam sice málo, ale stojí to za to. Ať už jde o braní léků nebo koupi foťáku:-) Tak dobrá byla snad jen už ta scénka ve francouzské restauraci. Škoda ale, že k tomu Tobey nijak nepřispěl.Taky pan domovník stál za to. Není to už sice tak dobré, jako ve dvojce, ale stojí to za to. Další kladný bod patří Jamesovi Francovi, který zazářil. Povedly se taky samozřejmě triky. Byly dobré jak v bojových scénkách, tak i u Sandmana. Opravdu výbornej ,,pískovej" trik. I tak to bohužel není ten Spiderman, kteréh jsem znala a čekala i po třetí. Mohlo to být sice horší, ale i tak dávám smutně 60%. ()

Vazbič

Na filmu je opravdu poznat, že stál tolik a peněz. A to jedině v dobrém. Možná měl Raimi upustit od některého motivu, neboť je jich tam na jeden film až moc, a uspokojil by i diváky, kterým nestačí pohodová akce, vizuálně nápaditá se špetku humoru a trochou romantiky. ()

Driscoll

70 % --- [KINO] --- Škoda, potenciál tu jednoznačně byl, bohužel to nevyšlo na sto procent. Raimi si vzal velké sousto. Přece jen nacpat tři záporné hrdiny do jednoho filmu, z toho dva nové, je příliš. Z tohohle úhlu pohledu je největší slabinou filmu Sandman. Přetože jeho "zrození" je působivé, jeho linie je naprosto zbytečná a zabírá spoustu místa což působí újmu pasážím, které by si ho naopak zasloužili. Vše, čemu by Raimi v předcházejících dílech věnoval spoustu času teď díky tomu odbývá ve zkratkách: Parkerův přerod, vykrystalizování Peterova a Harryho vztahu, zrození Venoma atd. Co se Venoma týče, věnoval mu Raimi zatraceně málo času. Od jeho zkratkovitého zrození si ho užijete už jen snad nějakých dvacet minut (stopáže, ne plného času), což si tenhle záporák, mnohokrát zajímavější než patetický Sandman, rozhodně nezaslouží. Filmu se toho dá vyčíst mnoho dalšího, patetickými scénami (mezi nimiž nemůže chybět Spiderman před americkou vlajkou) počínaje a trapnou vložkou se zlým Parkerem ála Moulin Rouge konče. Jsou to víceméně drobnosti, které se na celkovém dojmu z filmu bohužel odrazí. Přesto jsem se u Spidermana trojky bavil, a to dost. Dávám tedy alibisticky silnější 3*, na konečné hodnocení si počkám až ho shlédnu podruhé na DVD. ()

filmator

Moc záporáků. Maguire už mi v roli Parkera nesedí. Dunstová taky není ta sexy MJ, jakou by měla být. Trikové efekty za ty prachy připomínají spíše intra a mezifilmy v počítačových hrách. Je to prostě přeplácaný. Spider-Man 3 vytěsňuju :-) ... Zajímalo by mě, jaké by ty filmy byly, kdyby Maguire hrál Goblina mladšího a Franco si střihl Spideyho. ()

Ulrich

Mary Jane je nastvana na Petera, protoze zatimco jeho alter ego slavi uspech u lidi, tak jeji pevecky vykon na broadwayi sklidil pouze posmech. Proto se s nim nebavi a hleda porozumneni v naruci sveho byvaleho kluka Harryho. Spolecne vari a tanci twist. Harry je nastvany na Petera, protoze si mysli, ze je zodpovedny za smrt jeho otce, ale behem duelu upadne a ztrati pamet. Peter je zase nastvany na jisteho pana, ktery je zodpovedny za smrt milovaneho strycka Bena. Rozhodne se proto byt "zly", takze se necese, chodi po ulici jako Bee-gees a zveda oboci na vsechny divky. Jo.. a taky tanci. Ten pan, na ktereho ma Peter pifku ma ale zase umirajici dceru a kvuli penezum na jeji operaci pacha zlociny... a dal uz to proste nejde. Nevim, co se pri psani scenare stalo, ale trojka Spider Mana, nejen ze je hluboko pod jeho obema predchudci, ale co do debilnosti scenare s nim nemuze souperit ani Fantasticka ctyrka. Ale budiz. Je to comicsovy film, tam jde hlavne o akci, ze? Tak se podivame na akcni sceny. Je smutne videt, jak Raimi za vsechny tri dily naprosto nezmenil dramatizaci akcnich scen - to jak jsou postaveny a jak jsou vygradovany. Proto se cloveku zda, ze ve filmu vidi porad jedno a to same nekolikrat, a to je navic jeste kopie predchozich dilu. Schvalne si vsimnete, kolikrat Spider-man pro nekoho nebo pro nece leti, blizi se, aby tesne predtim byl srazen protivnikem. A verte, ze kdyz to clovek vidi uz poctvrte v jednom filmu (z toho dvakrat behem jedne sceny), tak uz to leze na nervy. Mel jsem filmy se Spider-Manem celkem rad a proto jsem trochu rozmrzely. Ale na druhou stranu konecne vidim, ze Sam Raimi, ktereho jsem vzdycky celkem uznaval a jehoz Evil Deady zeru, az ve velkem filmu ukazal, ze je to v podstate rutiner bez kapky invence. ()

Boomstick

Prve 2 filmy boli super ale toto bola hanba.Kopa zbytocnych scen,neustale sa tu narieka,atmosfera z prvych 2 filmov dako vyprchala a koniec prisiel moooooc rychlo a necakane.2 hviezdy za Elfmanovu uvodnu hudbu,vizualnu stranku,vzdy vtipneho Brucea Campbella a vizualnu stranku (ano viem ze to tam je 2x ale ked nic ine sa tam neda napisat) ()

TaanStari

Nejzajímavější část Spidermanova příběhu, Venom, si zasloužil něco lepšího než jen unylou trojku... Až příliš mnoho záporáků a až moc plytký příběh (vzdáleně to připomíná Elektru). ()

KOZEL84

Sice chápu co tady všem vadí a i souhlasím (ta patka je fakt megademence),ale pořád je to Spider-man a já se rozhodně nenudil. ()

Money_too

Líbilo se mi to víc než předchozí díly ze dvou důvodů... Po přeměně na černýho byl spidey temnější a drsnější a jeho protivnící byli v tomto díle nejlepší. Sandman a hlavně VENOM jsou nej postavy komiksu...a VENOM byl fakt luxusní... ()

Pidzey

JE to neúnosně zdlouhavý a k tomu se musíme po většinu filmu dívat na otřesného Maguireho, kterému jeho herectví jednoduše nevěřím. Ostatní herci by si rozhodně zasloužili více prostoru, protože James a Thomas jsou výborní. Bruce Campbell ve své mini roli byl k sežrání. Tak se dostávám k přeplácanosti celého filmu. Jsou tu tři protivníci a k tomu si Peter stíhá řešit vstahy ala telenovela.Ovšem,přestože je Bryce Dallas Howard větší kočka jak Kristen, klidně bych ji tu oželel, její postava je k ničemu. Stejně tak bych oželel jednoho padoucha, dalo by to filmu větší šťávu. Vzpomeňte na dvojku a skvělé souboje s Dr. Octopusem. Tady je padouchů moc a nestačí se pořádně ukázat. Co však musím vytáhnou do nebes, tak to je akce, které je naprosto dokonalá. Je přehledná,svižná a plná nápadů. Takže co říct na závěr? Spidey 3 mě jako celek zklamal a místy jsem se nudil. Ale některé pasáže a někteří herci jsou skvělí. ()

HouseMK

Tři hvězdy za tři nezáporné záporáky (pěkný plýtvání) a konečně místama chlapáckého Spidermana. Ta černá mu fakt sekla, ale to by mu Batman neodpustil! ()

El-Barto

Většinou mám ve zvyku psát komentáře, který aspoň vzdáleně připomínají něco, co dává smysl. Ale to by prvně ten film musel dávat smysl a Parker by se nesměl chovat jak ten největší debil pod sluncem. ()

KosiR_ksr

První polovina mě moc nenadchla - s ničím příliš novým nepřišla a ani mě ničím neohromovala. Ovšem přerod ve Spider-manovo temné já mi film docela zpříjemnil (asi to bude trochu tím, že lehce přihlouplý úsměv a sladký xichtík Maguireho mi nikdy ke Spider-manovi úplně neseděl - a to podotýkám, že například ve filmu Městečko Pleasantville si jen těžko dovedu představit lepšího protagonistu, který by ztvárnil hlavní roli; podobně i ve vynikajícím snímku Pravidla moštárny předvedl slušný herecký výkon). ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)