Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

M.I.K.E.

Film roku 2007, bohužel ale ten nejhorší. Myslel jsem si, že horší třetí díl než Matrix Revolutions nemůže být, ale zpletl jsem se. Jsem obrovsky zklamán, po dvou skvělých dílech přichází hodně špatné pokračování, tak výborné série. Zároveň doufám, že to bylo pokračování poslední, ale když vidím ty výdělky tak to na konec nevypadá. To, co se mi jako antifandovi komiksů hlavně v prvním a i druhém díle líbilo jsem ve třetím nenacházel. Jestli si Raimi myslí, že za 300 milonů dolarů automaticky natočí kvalitní podívanou tak se šeredně mílí. Spiderman 3 je pouze přeplácaná nuda s trapným příběhem a otřesnými hereckými výkony. A když se v tom to propadáku objeví něco pozitivního, třeba jako postava písečného muže, tak než si ho pořádně prohlédneme, tak na hodinu a půl z plátna zmizí a objeví se až při závěrečném finále. Nechápu. Při tom po vizuální stránce se vyvedl. A to, již zmiňované finále netřeba komentovat. Dva záporáci unesou Spideimu jeho milou, zamotají ji do odporné černé hmoty, která mimochodem do toho okamžiku každého pohltila, ale MJ samozdřejmě ne, o čem by to pak bylo. K tomu se polovina New Yorku přijde podívat na běsnící se nebezpečné zločince jako by se jednalo o wrestlingovou show a jako symbol jejich připitomělého patronismu (který mi už vážně leze na nervy) připíchnou americkou vlajku. Jo a počáteční souboj mezi Harry Osbornem a Spidermanem fakt nechápu. V jednu chvíli ho Harry div nezabije a za okamžik, když Harry leží v nemocnici, tak Peter zpytuje svědomí jestli mu náhodou něco neudělal. Hrůza. ()

willis

Mě zaráží to, že během 5ti let se fyzikální model pohybu animovaných postav nezlepšil. Další věc je, že na konci dvojky se Parker víceméně odhalí celému NY a tady o jeho "schizofrenii" ví jenom M.J. a Osborne. Jinak proč najednou vytahujou Gwen, ta tam snad měla být buď od začátku nebo vůbec. ()

spiritus

Mám z třetího Spidermana docela rozporuplné pocity. Předně musím podotknout, že celou spiderman sérii vůbec nemusím, zkrátka je to komiks, který jsem neměl rád ani jako kreslený. Filmová podoba na tom nic nezměnila. Celé je to zaobalené do krásného atraktivního kabátku, kterému vévodí perfektní efekty, gigantická výprava (což je dáno městským prostředím) a neskromný rozpočet. Co mi u této série schází, je "duše". Celé je to odosobněné, vtírající se, zkrátka určené tomu nejširšímu publiku.Zkrátka film mě nechal chladným po celou dobu. Trošku mě pobavila černá epizodka Spidermana, která byla aspoň trošku vtipná. Třetí díl, mi prostě nemá co dát a nabídnout a je přesně vyobrazením toho, co na filmech moc nemusím. Ale určitě ho neřadím někam níž, nebo výš, než ostatní díly. Pro mě je to všechno jeden velký průměr. ()

Ukko

Tak nevim ale velmi rozporuplné. NEbavilo mě to, nechytlo mě to, skoro jsem nedokoukal. Navíc já chtěl sledovat Spidyho a né Dawsnuv svět a filsoofické myšlenky, milostné problémy šestnáctiletých teenagerů. Pro mě jako fanouška komiksových filmů, zklamání a podpásovka od Raimiho. ()

Ollie235

Nejslabší díl, ale pořád koukatelné. Akce neubylo, jenom ty lovestory jsou pořád nějaký stejný. Doufám, že se čtvrtého pokračování už nedočkáme. ()

TwoFace

Ač tomu zdejší hodnocení nenapovídá, pro mě se jedná o díl, který mě z trilogie asi nejvíc bavil. To, co mi hodně, ale opravdu hodně vadilo, je to, že asi nejatraktivnější záporák Venom tu dostal hodně málo prostoru a vlastně jenom závěrečnou scénu, na jejimž konci to s ním stejně dopadne špatně. ()

Movie Gourmet

Tentokrát už příběh nepůsobí takovým kouzlem jako u předchozích dvou filmů. Něco mu schází a u diváků nevyvolal chtěný ohlas ani fakt, že Spider-Man zde "přechází" na temnou stranu. Resp. že Peterovo alterego má díky infekci dvě osobnosti - dobrou a zlou. Vypořádat se s temnou stránkou svého já, jak se ukazuje, je pro hlavního hrdinu těžší než bojovat se svými obvyklými nepřáteli, jimiž jsou tentokrát "znovuzrozený" skřet (goblin) opět na svém létajícím surfu a písečný muž (sandman). Verdikt: 3* a 70 %. ()

Martin_W

Dobře, třetí díl je sice nejslabší díl z celé Spider-manské trilogie, ale i tak má pořád něco do sebe. Méně akce, větší soustředění na soukromý život Petera Parkera.. Třetí díl je hodně tajemný a sám ho považuju více jako drama, než jako film akční. Jako zakončení celého příběhu se trojka prostě povedla. 69% ()

Mikino00

Kombinace mimořádně slabého scénáře a extrémně nesympatických herců, jen podtrhuje fakt, že i v kresleném seriálu bylo tohle téma lépe zpracováno. Trapnost se snoubila s neherectvím, aneb logiku nehledat. ()

H4ku11

Aj keď posledný diel bol najslabší, stále je to oveľa lepšie ako nový Amazing Spiderman. Venom bol pre mňa sklamaním, tak ako aj Eddie Brock. Čakal som tam svalnatého chlapa z posilovne a Venom by bol potom poriadna obluda, takto mi prišiel len ako nejaka atrapa strašidla spod postele na strašenie detí. Môže to však byť tým, že je to môj najobľúbenejší Spider-Manov protivník a mal som priveľké očakávania. ()

bobstock

Ještě větší trouba Maguire než předtím. Navíc mu tu sekundují opravdu nezáživní protivníci. Scéna, kdy prchající zločinec skočí z jakéhosi golfového hřiště za plot a namotá se do nějaké subatomární základny na pokusy... k smíchu, co ale není k smíchu. Výdělek. 40% ()

krusty2

Tak kvoli Raimimu(hlavne) a Spidermanovi ma vykopli s konkurencnej MZ(mydlozone),ale aj tak sa mu neidem pomstit.Je to moj nazor ze tato cela seria ide dole vodou a cim viac bude dielou,tym to bude horsie.Prejavuje sa to uz v trojke,kde jej scenar,rezia a hlavne niektore efekty stoja za nic.U mna to zachranili niektore sceny ktore su solidne a urcite fandom komiksu neujdu,ale nie som stoho neako na vjetvy.PS:Ja nezeriem Spidermana a hlavne Sama Raimiho ako niektory beriem to ako popkorn film leta aj ked je este len maj. ()

Fajla

Tak tohle je veliká škoda. Když se k tomuto filmu objevovaly na internetu žhavé novinky a spoilery, před premiérou už toho bylo tolik, že by to vydalo na dva filmy...a možná by to bylo dobře. Spider-man 3 má v sobě nejvíce potenciálu ze všech tří doposud natočených dílů. Bohužel také nejvíce toho potenciálu zůstává nevyužito. Máme tu černý kostým, jenž je ústředním tématem sotva dvacet minut, což je strašná škoda. O tomhle měl být celý film a ne jen krátká sekvence z prostředku filmu. Pak je tu Sandman, který se řadí na konec dlouhé řady těch trapných záporňáků, kteří jsou přeci v jádru dobří, ale zvrácená společnost je dohnala k zoufalým činům - proboha to už tu bylo tolikrát, že to diváka akorát naštve, zvlášť když je to ještě tak mizerně zahrané a odvyprávěné - samý patos. V neposlední řadě se producentům a režisérovi podařilo "zabít" toho nejlepšího padoucha z celého Spider-manova universa během závěrečné desetiminutovky. Proboha vždyť pokud je Spider-man alfou, je Venom jeho omegou, odvrácenou stranou jedné mince, něco jako Batmanův Joker, prostě ultimátní protivník, a oni ho takhle "znásilní". No a o takových momentech, jako je žaludek-zvedající záběr na běžícího Spider-mana, za nímž přes celé plátno vlaje americká vlajka, nebo když věrný sluha milostivě zasahuje do děje, aby byl Harryho příchod na pomoc Spider-manovi pro diváka pochopitelný, už se radši ani vyjadřovat nebudu. Díky bohu aspoň za sympatického Jamese Franca a pěkné efekty. I tak mi ale nejde do hlavy, proč byl ten film tak drahý. Pořád je to ale lepší než Ghost Rider, Daredevil, nebo nedej bože Fantastická čtyřka. (60%) ()

Jacek

Omyl. Nic víc. Raimi chce do SM3 narvat všechno - a to taky dělá. A Pejsek s Kočičkou z toho pak celý víkend blijí jak aminy... ()

newt17

Většina dílčích scén je skvělá, body ubírají jenom scény "podle očekávání," například tetičino vyprávění o jejím zasnoubení. Jako celek mi třetí Spidey mnohokrát připomněl druhé Piráty z Karibiku, protože ti mají taky 140 minut a tvůrci do nich taky nacpali tolik věcí, že by to snad žádný režisér nemohl ukočírovat do stoprocentně kompaktního celku. V obou případech jsem s tím počítal a nechal jsem svoje chuťové buňky permanentně příjemně dráždit, přičemž jsem byl mnohokrát čekaně i nečekaně ohromen. 3 a půl hvězdy zaokrouhleno nahoru. ()

no2

9/10 - Po skvělé dvojce, která překonala první díl, jsem Samovi Raimimu věřil a tušil jsem, že trojka bude neméně úžasná než dvojka. Proto jsem už předtím, než jsem film uviděl, dal novince z hecu pět hvězdiček - s tím, že kdyby to bylo opravdu takové zklamání, které mi vyplývá ze zdejších komentářů, tak bych o jednu dvě slevil. Po včerejším zhlédnutí však plný počet bodů ponechávám a navíc mě napadá, jestli všichni, kdo hodnotili třetího Spider-Mana třemi a méně hvězdičkami, jsou vůbec fanoušci komixu? Jaký průšvih? Vždyť je to neméně skvělá podívaná jako předchozí díly! A Raimi to i tentokrát dobře promyslel od začátku až do konce. Jestli se někomu nelíbí scénář, dobrá, beru, ale v tom případě bychom měli přehodnotit také náš názor na předchozí díly. Jestli je trojka utahaná a natahovaná, tak co byla dvojka? A že to tentokrát přehnal se sentimentem? Z předchozích dílů jsem neměl, co se tohoto týče, jiný pocit, nechápu tedy, proč bych najednou měl třetí díl kvůli tomu shazovat?! Ano, je to jen kýč, nad kterým se můžeme usmívat, možná je toho tam opravdu přece jen mnoho, ale rozhodně to nedopadlo tak jako Batman a Robin! Nehodnotíme přece Obsluhoval jsem anglického krále! Takže nad těmito nedostatky přivírám oko a stále mi ještě zůstává to druhé otevřené, abych po právu ocenil to, v čem je tento film tak vynikající. A jsem rád, že aspoň v tomto se shodneme - tři záporáci nejsou na škodu (vlastně s temným Spideym čtyři) a vzhledem k závěrečném souboji dva na dva mi to nepřipadá nijak hloupé. Temný Spiderman mi evokoval Batmana Begins, který se dokázal občas také chovat jako děsně rozmazlený fracek, a určitě touto proměnou film neutrpěl. Herecké výkony, hudba, triky... tohle shazovat nízkým hodnocením prostě nehodlám. A vůbec, buďte rádi, že to nenatočil Schumacher, potom byste měli teprve důvod ke vzteku. Takže: bravo, pane Raimi, jen tak dál, už se těším na čtyřku! :-) ()

Laku

Sam Raimi natočil poměrně rozporuplné pokračování úspěšné série. Na jedné straně stojí úchvatné trikové scény, plné nelítostných soubojů. Na straně druhé je tu pak zbytek filmu, který je mnohdy natahován a nefunguje tak jak by mohl. Tvůrci si vzali příliš velké sousto, když do třetího dobrodružství Spideyho vsadili hned tři záporáky. Byť se Raimi snažil seč to šlo, tak se mu nepodařilo všechny motivy dostatečně prokreslit a vtáhnout diváka do dění. Účinkem se u mě minulo hlavně celé finále, které až na brilantní scénu likvidace symbionta, příliš nezaujme. Navíc vnitřní svět je poměrně rozbouráván všudepřítomnou sebeparodí. V porovnání s předchozími díly určité zklamání, nicméně jinak jde o poměrně povedený letní blockbuster. Nicméně Raimiho nezatracuji a doufám, že případným dalším dílem to vylepší... ()

Martinius

tretie pokracovanie spider mana je len dalsie nenarocne filmove prevedenie nenarocneho komiksu, ktore kladie na svojich divakov hranicu poziadaviek osobitnej skoly. zaujimavy nanajvys vizualne a efektovo, avsak so scenarom, originalitou i celkovym pribehom hodnym tvorivej inspiracii jednobunkovca. spider man je tradicny prototyp filmu pre blbov aj s vysvetlivkami, pri ktorom si spomeniem na iny, neporovnatelne lepsi komiks od vladimira jiranka, kde sa lietajuci tanier vznasa nad mestom plnym ludi a jeden z mimozemstanov sucho konstatuje: "nase pristroje neeviduju naznak ziadnej zakladnej myslienky." a o tom je spider man. o nicom. len dalsi film s chlapcenskym tobeym maguirem, ktory tak zaziaril v pravidlach mustarne ci v pleasantville a ktory bytostne zlyhava v role akcneho hrdinu. hviezdicka je za ohnivovlasu bledu krasku kirsten dunst a za poznanie, ake sexy vie byt zlo. PS: klasik sam raimi by mal zostat pri hororoch a hororovych fraskach. v tom je nepredstihnutelny. sfilmovania stupidnych komiksovych predloh mu jednoducho nejdu. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)