Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

crha

Nebudu říkat, že jsem Spider-manovi na konci nefandil. Ale nevím ani proč, když mě Parker celeý film strašně štval. Fakt jsem si myslel, že v černém se bude chovat jako normální člověk a že to jaký byl na začátku bylo schválně přitažené za vlasy. Ale on se místo toho začal chovat jen jako totální kokot. Potkat ho v provozu na té babetě, tak ho asi přejedu. 60% ()

Radek.SCH

Nevím, co všichni máte. Stejně špatné jako předchozí díly. A co sakra měla znamenat ta spomalovačka s americkou vlajkou? ()

Puol

Podľa recenzií som sa obával i horšieho. Sam Raimi akurát urobil radosť producentom. Kvalitatívne vyvrcholenie Spideyho série už nastalo v dvojke. ()

KHkomiks

Myslím si, že by tento díl nemusel být tak hloupý, kdyby Sam Raimi nenechal vyjadřovat obyčejné lidi k situacím, po takových scénách mi probíhal doslova mráz po zádech, když všichni lidi začnou SPIDER-MANOVI tleskat a v pozadí se objeví obrovská americká vlajka, to už byla trochu podpásovka. Na konec z filmu stvořil doják, ze kterého se mi málem chtělo zvracet. Jinak ale pořád super film, na který vždycky rád mrknu znovu. ()

Elbarto08

Naštvala mě část, kdy si Peter chodil, tancoval a střílel na mladé a krásné dívky. Bylo to odporné, ale zase Venom byl skvělý! ()

John8

Čeho je moc toho je příliš... černý oblek vypadal děsně, a pravidlo "zab koho můžeš" se mi nelíbilo ani v x-menech... ()

Luk Skywalker

Tradiční pokračování, které zaujme několika událostmi - černý spider-man a jeho řádění, několik padouchů, nějaké "překvapivé" zvraty. Jinak je v tomto filmu dost nelogičností, které ale u filmů už moc neřeším, a trošku delší stopáž filmu na dnešní poměry. A hlavní role má dost přiblbý výraz většinu filmu. ()

strikeman

No tak zas jako na pouhých 62% bych to neviděl. Myslím, že 75% úplně v pohodě. A nesmí se to samozřejmě brát moc vážně - je to jiný typ komiksovky, než Batman či Watchmeni, spíš má blízko k starému Supermanovi - ostatně celá série si z něj dost momentů "půjčuje";-) Souhlasil bych s tím, že některé scény či scénáristické kýčovinky jsou fakt úleťácké, ale akce je tady fakt vychytaná a na tom to celé taky hlavně stojí. So relax, please... ()

Heroine

Ale trojka už je zase síla. Víc postav, víc zla, víc problémů. Splňuje všechny aspekty "třetích" dílů, včetně zjištění, že největším nepřítelem je člověk sám sobě :-) Pořád dál si sice stojím za tím, že se Dunstová do role Mary-Jane vůbec nehodí, ale ostatní jsou obsazeni dost slušně. Ve výsledku mne to baví, a klidně by mohlo u téhle filmové verze Spider-Mana zůstat, z té nové mám spíš trochu obavy. ()

GOREGASM

Sam Raimi neměl ani do třetice sebemenší důvod vystoupit ze zajetých kolejí a tak jako u prvních dvou dílů v určitých aspektech exceluje, v jiných zase způsobuje neutišitelný bolehlav. Story opět není vůbec špatná a má drive, ale ty kecy okolo... Dialogy mezi Mary Jane a Peterem by se měly černě zarámovat a uvést na ještě černější listinu jako odstrašující příklad pro všechny scenáristy. A to ani nekomentuji opětovné moudra, které se na diváka valí v těch nejpatetičtějších variacích ze všech stran. Veselejší už je nápad s hned třemi záporáky, který udržuje děj s permanentně zařazenou rychlostí, i když je to logicky na úkor prokreslení jejich charakterů a Venom díky tomu i přes svou vizuální atraktivitu filmem téměř prošumí. Akce je každopádně spectacular (parádní destrukce jeřábem) s řadou vizuálních piruet a Raimiho cit pro tento prvek se od prvního dílu posunul o pár levelů výše. Herci odvádějí svůj "pavoučí " standart, jen tomu Tobeymu jsem jeho MachoEvil alter ego nevěřil. P.S. Cameo Bruce Campbella je opět excelentní. 60% ()

helloween93

Třetí díl Raimimu nevyšel tak, jak by měl. Na můj vkus je tu na jeden film moc padouchů. Příběh mi přijde poskládaný ze tří epizod - návrat Harryho paměti, boj se Sandmanem a boj se symbiontem. Nicméně Sandman nedokáže utáhnout celý film. Co mi nejvíc naštvalo bylo to, že Venom, záporák všech záporáků, dostal v tomto filmu (a nejspíše i sérii) cca 30 minut. WTF? Tenhle záporák by zasloužil minimálně jeden celovečerní film a možná i pokračování. Tenhle díl mi velice zklamal. ()

BeranSon

Třetí spider man měl být vrcholem celé této impozantní série, a to se myslím i celkem vydařilo. Film je z celé trilogie nejvíce šlápl na plyn a jak už je u velkých sérií známo, tak třetí díl je slabší na děj a jiné serepetičky, ale zato se pyšní překrásnou a strhující akcí. Pravda je že Raimi skutečně použil hodně kvalitní akce. Začátek filmu fakt slabí, snaha navodit shrnutí celého Peterova života se vážně nepovedla. Ve chvíli když se poprvé objeví venom a začne působit na Parkera je vidět herecká vyrovnanost Tobey-ho Maguire-a. Kirsten Dunst mi pro tentokrát ve filmu, povahou, ani vlastnostmi neseděla. Spider Man 3 je ukázkou toho, že padouši v něm jsou ve skutečnosti dobří a ochotní lidé a že hlavní hrdina má své temné stránky. Určitě nadprůměr. -7/10- ()

Ydrosten

Je potřetí zpátky. Jedna z nejznámějších a nejlepších komiksových hrdinů současnosti. Zdá se mi, že v poslední době se tvůrci předhánějí čím dál více, kdo z nich natočí lepší film podle předlohy o super hrdinech z komiksových sešitů. A fakt, že se do projektu nacpou neuvěřitelné miliony dollarů, nemusí vzniknout skutečná bomba, která bere dech! Spider- man 3 je opravdu napěchovaný skvělými efekty, dobrou kamerou a plný úžasných soubojů. Ale za ty peníze jsem čekal mnohem více a musím uznat, že jsem se chvílemi dost nudil. Pokusy na emoce diváka u mě trochu ztroskotaly jako např: smrt Harriho a hádka mezi Peterem a Mary Jane. Zvolení nepřátel Spider-mana, musím ocenit. Písečný chlápek působí jako rovnocenný a silný protivník a přes jeho úmysly ukrást dostatek peněz na záchranu milované dcery, jsme mu chvílemi i fandil. Scéna, při které se snaží vstát z písku (po jeho přeměně) a přitom se stále snaží chytit do ruky medailonek je výborně efektivně propracovaná a plná emocí, brilantně to doplňuje hudba D. Elfmana. A stará známa černá, mimozemská hmota z vesmíru, kterou dobře známe z animovaného seriálu. Jako protivník mě neoslnil a to jsem od toho čekal hodně! V celku povedené, efektivní, ale ubohé zakončení. ::::: ()

Folky

Jednotlivé linie dobré, ale bohužel strašně přeplácané. Obsahově by to stačilo minimálně na dva filmy a je to hrozně poznat. Škoda, Venom měl velký potenciál. ()

bolf!k

Není to vyloženě odpad a věřím ,že malým dětem se to bude zase líbit, ale já u toho umíral. Poslední hodinu všechny hlavní postavy neustále sentimentálně pláčou, staří kolemjdoucí trousí rady aniž by se o ně někdo prosil a nakonec americká vlajka přes celé plátno. Tupoučký scénář a vyvrcholení celé zápletky, které by neuhádla ani Vědma z matrixu, všemu nasadilo korunu. Jediným plusem bylo několik povedených vtípků a Venom, ale tyhle maličkosti nemohou napravit ten 140 minut dlouhý brak, který mi cpal Raimi do hlavy. Holt "výborných" komiksových adaptací se "náročné" americké publikum nikdy nenabaží. PS: Tobey Maguire je stejnej sympaťák asi jako Hitler. 25% ()

Hovado

Každý rok se objevují filmy, které mají zbořit očekávání a mají ohromit. Spidermanovi se to podařilo v prvním bodě a to úplně opačně a ve druhém ohromil, ale pouze tím, kde je sakra těch 300 melounů? Film byl šíleně natažený, občas nás ohromý nějaká ta nedoatžená akční scéna viz.jeřáb, který asi v New Yorku ničí mrakodrapy dodnes. Další věc neskutečně kýčovité zasazení Sandmana do příbehu (nečetl jsem žádný komiks o Psidermanovi, tak s eomlouvám jestli to tam bylo), ale Sandman tam byl naprosto zbytečně, jen aby tam byl další záporák,ovšem se musí nechat dokonalý přerod na písečného muže a samotné poznávání sebe sama, že jsme vlatsně písek. Skvělé. Ale napadá mě,to jsem věděl že to musí být dokonalé, pač to stálo 300 melonů. Temné já Spidermana to jsou asi dvě ejdiné hvězdičky, které tomuhle filmu dávám. Temná stránka geniální. Šílený kontrast s šíleně nataženou telenovelou. Ach hrůza, tohle se dá vidět denně na tuzemských televizích. Brečící hrdinové v každém pátem záběru?A finále filmu?Zase jsem čekal nějký bombastičtější nápad. Jedna velká chyba Spidyho je, že okolo jeho rozpočtu se nafoukla velká bublina, která měla vzlétnout a prolétnout světem a vrátit se ještě s více vzduchem než první dva balony.Třetímu balonu dochází vzduch už při vzletu a kdo ví jestli čtvrtý balon vůbec nafouknou.Pro mě od dob Ligy vyjmečných největší zklamání. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)