...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

+sfinx+ odpad!

Tři drzí debilové a výstavní zoufalci, kterým bych hned úvodu nejraději prokázal milost a přejel je tím autem. Stačilo si poslechnout jejich úžasné vtipy a především jejich smích, který by nedohnal ani Jim Carrey a jeho nejotravnější zvuk na světě. Teď trocha komerce: Ať žije Siko a Modří připosraní ptáci! Vím, že špatná reklama prakticky neexistuje, ale i člověk s naprostým minimem soudnosti (tedy alespoň to Siko) by s něčím takovým nechtěl mít nic společného. Vzhledem k nápaditosti a úrovni příběhu, jsem po si zbytek filmu krátil čas vymýšlením scénáře k dalšímu Nezvratnému osudu s takovýmto obsazením. Jak mohli na tento film někoho utáhnout? Vždyť i Aichmajerovýá musela vědět, že porno je mnohem důstojnější. ()

Miba1

Další silně nepovedený pokus českého režíséra "teen-age" komedii. Nemá smysl se tady psát s komentářem, který si ani podobnej shit nezaslouží. Jedna hvězdička jen za Šárku Vaňkovou a to jsem ji ještě zadal s jedním zavřeným okem. ()

dranesy

Parodie na ty dvě české kraviny Snowboarďáci a Rafťáci. Nebo to není parodie ?... To má být normální film ? Ale prd ! Stejné jako u Rafťáků a Snowboarďáků. Pár nadržených, penisem poháněných debílků co se ho snaží narvat konečně do něčeho jiného, než do své(ých) promaštěné(ých) ruky(ou). Že je třeba nenapadlo vzít útokem svoje čokověnečeky. Filmový tvůrci se ani nesnažili udělat ten film po nějaké stránce dobrý co se týče obrazu, děje, sympatických hlavních..no spíš všech postav. Prostředí na prd, herci na prd, film na prd... Ani nevím proč to má ode mě tu jednu hvězdičku... Snad jen ten trik s prstem, díky kterému konečně vím jak mám velký péro. TEN FAKT STÁL ZA TO ! ()

rass

Že se tento film nepovedl, tak o tom není sporu. Spatlaný scénář je něco jako počtvté vymáchaný pytlík snowboarďácko-rafťáckého čaje, zoufale nevtipné dialogy, absence jakéhokoliv originálního nápadu, či náznaku pointy, plno hluchých, nudných pasáží, které děj nikam neposunují, bezradná režie. O úrovni hereckých výkonů vypovídá už jen to, že někdejší hvězdička ze Superstar, neherečka Šárka Vaňková, není ani zdaleka nejhorší. Přes to všechno ale nemohu souhlasit s názory, že je to jeden z absolutně nejstrašnějších českých filmů, úplné dno. V porovnání s kokotinami typu Babovřesky, nebo Kameňák, kde je míra trapnosti k nevydržení, stojí tohle dílo přece jen o stupínek výše. ()

Richmond odpad!

No tak v tomto prípade by som si asi oči polial bielidlom. Český film má svoje svetlé stránky- ktorých je HROMADA ale zároveň aj temné zákutia do ktorých sa bojíte čo i len pozrieť jedným okom. Je to také strašné, že tento film na mne asi zanechá doživotné následky v podobe- keď už teda budem na smrteľnej posteli ležať a budem premýšľať nad mojím životom, spomeniem si práve na túto 1 hodinu a 28 minút hlúpo premárneného času. Film sám o sebe komentovať nebudem- hovadina vraj z prostredia puberťákov ktorej nielenže nepochopí ani samotný puberťák ale ani inteligentný človek s IQ aspoň 110. Absolútny odpad! 0% odpad! ()

Hanys7

90% filmů hodnotím pozitivně a i na horších kouscích najdu něco povedeného. Zde mi to ale činí obrovský problém, dlouho jsem takto nehodnotil, ale musím říct, že tento film je ne vtipný, ale trapný. Za mě nedoporučuji. ()

zamukooo

Film, kde hlavní postavy jsou tak nesympatičtí sígři a navíc slizcí, že bych si o ně ani neopřela kolo. Scénář byl vymyšlen asi až cestou na natáčení, vtip 0, nečekané zvraty 0. Mám obecně ráda nenáročné filmy, které nemají bůhvíjakou myšlenku, ovšem to nesmí být děj stokrát zrecyklované klišé o tom, jak teenageři chtějí přijít o panictví/panenství a vymýšlí plán, jak na to. Jednu hvězdu dávám za Šárku Vaňkovou, které to sluší. ()

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)