...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

Enšpígl

No nevím jak panic,ale tenhle film je zcela evidentně na nic.Jediné co jsem od toho čekal byl vtip,jediné čeho se mě nedostalo byl vtip.Zato se Vám dostane v míře vrchovaté product placementu, kolik jen bude chtít, zejména ten na koupelny rabak, je jak ze snu.Ještě že se tam objevil Libor Bouček, ten mě pořádně probral ze snění.No nepopírám, že Šárka Vaňková je krásná mladá dívka,ale myslím , že herečka z ní nebude. Navíc těm klaunům ve filmu by v realném životě nedala ani zoufalá osmedesátka, natož Šárka Vanková:).Ale neva hlavně že máme třetí řady Superstar, může pak alespoň být druhý díl Panice.Děti hladoví v africe a sponozři platí panice. ()

imf

Jde to snad ještě hůř? Nevím... Ivo Macharáček by mohl z fleku napsat knížku "Tohle doma nezkoušejte"... film postrádá jakýkoliv řád, scénář má v sobě díry, že by jimi prolétla i vzrostlá ovce a nesympatické a špatně zahrané hlavní postavy rázem dělají z Poledňákovic Krokodýlů dílo hodné úcty. Existuje hodně významů slova špatný... a na Panice se hodí každý z nich. ;) Jestli tohle Kotík trumfne, tak nás čeká celuloidová apokalypsa. ()

Matty odpad!

Existuje pouze jeden důvod, proč jsem se díval na film Panic je nanic, chtěl jsem zjistit, jak moc je špatný. Více než cokoliv jiného, zní odpověď, ale vezměme to pěkně po pořádku. Děj: Tři nesympatičtí sígři chtějí během letních prázdnin přijít o panictví. Potkají čtyři nepříliš pohledné dívky. Nadrženost je oboustranná, nicméně neopětovaná. Otěže do svých rukou nakonec uchopí Šárka Vaňková, která dá všem (klukům). Pokud máte dojem, že jsem prozradil z děje příliš, vězte, že jsem vám pouze chtěl ušetřit čas zabitý jeho sledováním. Vtipy: Vtipy jakoby ve filmu ani být neměly a těch pár nevypointovaných pokusů o ně vzbuzuje úsměv jedině svou nepatřičností. Sex: Nejodvážnější scénou filmu je asi třívteřinový záběr na šedesátiletou ženu bez horního dílu plavek. Něco dalšího: Když milostivě přivřeme oči nad trapným cameem Libora Boučka, nad amatérskou režii, nad vrcholně (ne)nápadným product placementem (Semtex) a sadistickou délkou, nezůstane nám nic, vůbec nic. Vůbec nic mi tudíž nebrání napsat tento stupidní vtípek: Panic je nanic je na nic. 10% ()

Tom Hardy

Slováci tu vedle u Hostelu brečí, že díky filmu vypadají jako idioti. Myslím, že u Panic je nanic budou podobně skuhrat Pražáci (sám jsem tímto postižen). Pokud si dodnes někde mysleli, že máme „svoje“, kvůli kterým bychom si zasloužili dostat po papuli, pak nechci vidět ty reakce, až tohle projde kiny. Úvodní trojice nadrbaných Pražáčků je tak nesehraná, debilní, namachrovaná, nezábavná, hloupá a nesympatická, že to nemá v teenagerovské žánru obdoby. A s tím padá celý film. Pár slušných vtípků tu sice je, stejně tak třeba žánrově vydařený soundtrack, ale ti tři kluci v hlavních rolích, co jsou fakt „děěěsně v pohodě“, táhnou film k zemi (o náznaku zábavnosti lze mluvit pouze u Žatečky, jehož kyselé ksichty mají jistý potenciál). Holt ne vždy může zafungovat chemie, jako v případě dua Mádl/Kotek ()

Tosim odpad!

Oproti většinovému mínění tady mi to přišlo ještě příšernější než Experti. Z větší části to bude asi dáno tím neschopným hereckým obsazením. Od kluků až po Šárku Vaňkovou. Technicky je na tom Panic lepší, než ti druzí experti, ale vyprávění je ještě o chlup impotentnější. Trošku jsem se zasmál jen jednou (Bouček.) A už k čertu s tím! ()

• Kapela, která hraje v hospodě na vesnické zábavě, je UDG. (Indy21)