...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

decouble odpad!

Nechci být jen dalším ve frontě, kdo hází kameny (velký šutry) na tenhle film, ale nemohl jsem uvěřit čemu jsem venoval 100 minut života. Kéž by ty kluky ten velkej a tlustej chlapík zabil. Stejně se určitě i on vyspal se Šárkou Vaňkovou. A soundtrack byl taky pěkně debilní. Pořád ty teplý pop-rockový odrhovačky už od Snowboarďáků. ()

mat.ilda odpad!

Jestli se tímto způsobem baví a uvažují dnešní teenageři, tak je mně jich upřímně líto. Ale pravda spíš bude, že doby a situace neznalí tvůrci mysleli, že se trefí do vkusu dnešních náctiletých, ale to se šeredně spletli, předpokládám, že se nepobavily ani ročníky 1999/ 2000. A že u nás nejsou peníze na nové filmy? Pokud jsou podobného ražení jako tento, pak nemáme čeho litovat. ()

Slarque

Narychlo spíchnutá variace na Snowboarďáky má opravdu pitomý scénář, ve kterém bohužel není ani moc humoru. Po technické stránce to není tak špatné jako Experti, ale na druhou stranu neherecké výkony nejen náctiletých jsou vyloženě ubohé. Docela poslouchatelný by mohl být alespoň písničkový soudtrack, přestože tu nezní žádný opravdový hit. V tomto ohledu je tedy Panic také až za Experty a Snowboarďáky (30%). ()

Dan9K

Je snadné hodit tento film do odpadu, protože se skutečně jedná hned na první pohled o ryzí odpadovou záležitost. Ale já jsem ( zejména ze začátku) měl velmi rozporuplné pocity, jak se k filmu postavit. Dialogy hlavní trojice jsou totálně ubohé, ale vesměs, když se nad tím zamyslím, podobně jednostranně zaměřené rozhovory a vzorce chování mezi takovýmito lidmi skutečně existují. Někdy je to sice trochu mimo a často dovedené do extrému (například zaklesnutí se za nohy o držadlo v MHD), ale zas tak daleko od pravdy to není. Je to takový klasický záhadný filmový jev, že čím jsou dialogy, scény, barva snímku a postavy blíže skutečnosti, tím nám to paradoxně přijde nepřirozené, divné a nereálné. Zato perfektně promyšlené rozhovory bez jediného přeblebtnutí či zakoktání, v nichž mají postavy pokaždé co říct, filmy, v kterých je více animace než normálních záběrů a jejichž barva je tlumená a tmavá, u nich máme dobrý pocit a libujeme si, jak je to reálné. Jinak ale máme samozřejmě tu čest s kravinou od A až do Z, u které se ale člověk rozhodně pobaví a zastydí. Mimochodem, chválíte tu Boučka, ale nejlepší scéna byla rozhodně v obchodě při nakupování prezervativů :-) ()

imf

Jde to snad ještě hůř? Nevím... Ivo Macharáček by mohl z fleku napsat knížku "Tohle doma nezkoušejte"... film postrádá jakýkoliv řád, scénář má v sobě díry, že by jimi prolétla i vzrostlá ovce a nesympatické a špatně zahrané hlavní postavy rázem dělají z Poledňákovic Krokodýlů dílo hodné úcty. Existuje hodně významů slova špatný... a na Panice se hodí každý z nich. ;) Jestli tohle Kotík trumfne, tak nás čeká celuloidová apokalypsa. ()

• Kapela, která hraje v hospodě na vesnické zábavě, je UDG. (Indy21)
  • Do českých kin na film přišlo 82,7 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 7,1 milionu Kč. (NIRO)

Související novinky

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)