• imf

Jde to snad ještě hůř? Nevím... Ivo Macharáček by mohl z fleku napsat knížku "Tohle doma nezkoušejte"... film postrádá jakýkoliv řád, scénář má v sobě díry, že by jimi prolétla i vzrostlá ovce a nesympatické a špatně zahrané hlavní postavy rázem dělají z Poledňákovic Krokodýlů dílo hodné úcty. Existuje hodně významů slova špatný... a na Panice se hodí každý z nich. ;) Jestli tohle Kotík trumfne, tak nás čeká celuloidová apokalypsa.(27.1.2006)

• L_O_U_S

Tenhle film je sice dost velká volovinka, ale po pár štamprlích na mě vůbec nepůsobil tak špatně, jak jsem čekal. Dokonce se dá říct, že mě vůbec neurážel, což třeba nemůžu říct o amerických romantických komediích. Dost tomu přidala i atmosféra českého venkova se sámoškami a lidovými hospodami, pro které mám slabost. Jasně, postavy se chovají nemožně, animované sekvence jsou zbytečné a situace, které mají být vtipné, moc vtipné nejsou, ale člověk to dokáže ve zdraví přežít. A když už nic, tak na ženské osazenstvo (myšlena mladší část samozřejmě) se dá docela dobře dívat, ale že by Šárka Vaňková měla přes prsa 89 centimetrů, to se mi věru nějak nepozdává (stejně jako jednomu bývalému spolužákovi, který nad tím kroutil hlavou tři dny). (805., 27. IV. 2013)(28.4.2013)

• tron

Otrasné - a to mám rád blbosti (BLBÝ A BLBŠÍ, PLNOU PAROU VZAD!) i českú kinematografiu. Avšak PANIC JE NANIC (výborný názov, ktorý do kín priláka množstvo divákov) je zosobnením všetkých záporov, akým celovečerný film môže trpieť. Príšerná réžia, scenár útočí na diváka na všetkých frontoch, traja chlapčenskí hrdinovia sú až tak bolestivo neschopní hereckého výkonu, až mi boli odporní, nevraviac o tom, že keď sa vyzliekli, mal som pocit, že pozerám pedofilné porno. Producentom chýba súdnosť od prvých minút, soundtrack je o ničom, komické scény nie sú komické, dialógy sú také strojené až to nie je pekné a jediné, čo zostáva, sú tie štyri pi... dievčence.(1.3.2007)

• dobytek

Než jsem film viděl, tak jsem si nejdřív přečet všechny komentáře a čekal jsem to nejhorší. Dokonce jsem se těšil, jak si tento film vychutnám a napíšu, jaká to byla hrozná sračka. Takže k filmu jsem se vybavil flaškou vodky a zhlédnul ho. Možná to bylo tou vodkou, ale já nemůžu ani omylem říct, že by si zasloužil hodit do odpadu. Pro mě to byl takovej lehce podprůměrnej film. Hlavně ho srážely ty animovaný sekvence (nejspíš okopírovaný z básníků) a pak výkon Libora "dementa" Boučka v jeho miniroli (ten svuj nejlepší výkon předvedl zde, když se rozjel s traktorem tak razantně, až jeho slovenský kolega z traktoru slítnul a namlátil si kokos). Tahle scéna tam byla úplně navíc a byl to snad jedinej okamžik, kdy jsem měl chuť vypnout televizi. Na druhou stranu, když třeba ten jeden týpek jel v autobuse plnym důchodců na prázdniny, tak mi ho bylo opravdu líto, atd... atd... update 22.3.2008: No prostě pod vlivem jsem tomu dal 3 hvězdičky, ale musel jsem tenkrát bejt fakt hodně vožralej. V mojí alkoholem lehce poznamenaný paměti mi film utkvěl jako docela zábavnej. Dneska, téměř za střízliva (měl jsem jenom 2 Budvárky), mi to připadalo spíš na hovno a uprostřed jsem to přepnul na Něco na té Mary je. Přesto jsem se i tak něčemu zasmál. Takže po flašce vodky ***, za střízliva * - svoje hodnocení měnim na 2 hvězdičky a dodávám, že pokud do sebe nalejete flašku vodky, tak se možná budete bavit.(30.12.2006)

• castor

„Scénář byl plný vtipu, který vychází z reálných situací, do kterých se mladí kluci zákonitě dostanou, když nemají žádné zkušenosti s holkama. Přišlo mi, že má silný autentický výraz pro mladou generaci. To bylo pro mě rozhodující, proč jsem scénář přijal.“ - Tj. jen krátký, pro zoufalého diváka „lehce“ rozpačitý, úryvek z rozhovoru s režisérem snímku. Já osobně bych naopak ústřední trio spolu se "scénáristou" posadil na patník a nacpal do nich nějakou násilnou metodou (abych jim to vrátil) nutnou dávku logiky a inteligence!! Na některé skoky v ději nás nikdo neupozorní, na zoufalé dialogy tvůrci asi chodili do nejvzdálenějších končin někde v Horní Dolní, jejich konání srážené hubou k zemi prostoduchými reakcemi dohání k slzám – stejně jako ztrapňování hereckých legend (Milena Dvorská). Do závěrečných titulků vede cesta bolavá, okořeněná měřením předností Šárky Vaňkové, která vlastně žádná prsa nemá!! K tomu všemu nevýrazná kamera kroužící neustále kolem intimních partií hlavních hrdinek, až to místy hraničí s pedofilií.. Děkuju nejen za slibného režiséra Marka S. Waterse, za Sexbombu od vedle, za Chrise a Paula Weitzovi, kteří leccos odstartovali, když přivřu oči, tak i za kdejaké jiné „poprcičkovské“ komedie z americké provenience, ale i za toho Kotka s Mádlem. Po shlédnutí Panice si člověk srovná v hlavě jejich význam. Nejnižší možné hodnocení nedávám za nějaké zásadní znechucení (režisér s tělními tekutinami naštěstí nevyrukoval - navíc oproti mladšímu Ro(c)ku podvraťáků není tak smutně vulgární), nýbrž za naprosto nenápaditý odvar zvučnějších teenagerovských komedií, laciný soundtrack, za podprůměrné herecké výkony, bez jakéhokoliv náznaku humoru, originality, stylu. A už jen za to neustálé tlemení (tak ve stopadesáti případech jsem netušil, čemu se vlastně smějí) bych je všechny na onom METRU oběsil!!(30.12.2006)

• - Kapela, která hraje v hospodě na vesnické zábavě, je UDG. (Indy21)