Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

P1tr

Odstřelovač je solidní oddechovka, která splňuje všechny žánrové předpoklady, ale nenabízí žádnou vlastní přidanou hodnotu. Antoine Fuqua potvrzuje svojí roli nepříliš kreativného rutinéra, který nedokáže pozvednout průměrný a předvídatelný scénář na vyšší úroveň. Leccos tak musí zachraňovat herci v čele s Markem Wahlbergem. Na Nedělní odpoledne v televizi je to ideální pokoukání, víc nečekejte. ()

Looser

Těsné tři hvězdy i když při posledních 20 minutách jsem se kroutil jak na elektrickým křesle. Celkem standardní akční film, kterej není natahovanej až tak jak je v poslední době zvykem. Na letní oddechovku to stačí, ale rozhodně za tímhle filmem nehledejte něco víc. ()

Soweek

Čekal jsem od toho víc sniperské akce, takže vlastně vyčkávání, plánování, takže vlastně nudu, ale nakonec z toho vylezl akční film, kde jediným důvodem pro zabití je pomsta (a to se mi líbilo:-) ) Díky nekompromisnímu konci a "sněhové akci" dávám 4* a říkejte si co chcete, vim, že je to levný film bez nápadu, ale má šťávu:-) ()

Ploutev

Rozporuplné komentáře, průmerné hodnocení..nevěděl jsem co čekat. Po shlédnutí můžu doporučit. Doporučit jako akční film. Žádná velká zápletka, nic co by se nedalo vytušit dopředu, ale přestovšechno dobrá zábava pro lidi, jako jsem já, tudíž ty kteří mají rádi akci. Navíc nádherná příroda. Pro mě minimálně srovnatelné s Training day. ()

sedm.1

Velmi podařený přírustek do rozrostlé rodiny akční jízd,osamělých hrdinů a předem odrovnaných parchantů.Mark Wahlberg je můj velký oblíbenec,zde se navíc zhostil právě postavy,které mu sednou nejlépe.Drsný výraz,velké svaly,syrové jednání,nekompromisnost.Děj pěkně odsejpá,mrtvoly se hromadí,akce střídá akci,navíc vše v poměrně inteligentním hávu.A ikdyž je celý film dost předvídatelný,přímočarost,Wahlbergova sympatičnost a akční nabušenost řadí Odstřelovače k nadprůměru žánru.P.S.nekompromisní závěr mě opravdu,ale opravdu potěšil,žádná milost vy šmejdi!!! ()

vitekpe

Slabsi bezny akcnak, ktery zachranuje predevsim nesmrtelny hrdina v podani Wahlberga. Mozek muzete nechat odpocivat. 3- ()

herr_carter

hezky pěkně typicky "po marky-markovsku" = několikrát ohraná písnička, která ale neomrzí v hlavní roli z asi nejtypičtějším člověkem pro role pomsty, navíc ve vojenském hávu. Jenom mě mrzel Danny v záporné roli, tomuto dobrákovi to nemůže snad nikdo věřit...........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Maynard.

Druhej kousek v blízký době od sebe s tímhle Markem... A tědlech filmů jsou mraky. Není to nudný, a není to ani moc předvídatelný, ale je to tak nějak obyčejný. Pár pěkných momentů z pohledu snajprofky, pár kousků alá Rambo. Ale za tejden už si nebudu pamatovat zhola nic. ()

hudryhudry

Tento snímek mě svým "usedlým" pojetím, jako filmy z 80. let, příliš nezaujal. Každý třetí záběr třepotající se americká vlajka, prezident v ohrožení... I když se pak tento film zajímavě vyvrbí, stejně mě moc neoslovuje. Nejvíc mě na podobných filmech mrzí to, že si scénáristé nedokáží vymyslet nic méně okoukaného, než atentát na prezidenta. Že by tím chtěli naznačit, že Bush by byl po Kenedym dobrým adeptem? ()

casioa....

konečne dobry /i keď nereálny :))/ akčny film...na tomto poli som už dlho dačo "husté" postrádal...a ono to došlo..Wahlberg ma presvedčil že je kua pán herec....dobry však bol aj v INVINCIBLE---sa mi pači že aj v Shooter-ovi vzdal opäť hold klubu americkej NFL-----EAGLES :-))) no najme športovej legende Vincovi Papaleovi!!!!!respect ()

jondoe

bola to nuda to sa musi nechat ale malo to aj silne stranky ,lubil sa mi zaciatok.v strede sa tepmo dost spomalilo a zaver bol ozaj pritiahnuty za vlasy.ale mark bol v pohode tak jedna * za nho. ()

rozbris

Antonie Fuqua nám zase ukázal jaký je bordel v americké vládě. To už víme dávno, stačí se kouknout na Novu:-) Co ale musím vypíchnout je výkon Marka Wahlberga, který se vžil do role odstřelovače na výbornou, trošičku to vzal až moc vlastenecky, ale to tomu vůbec neubírá. Co ale filmu ubírá je až moc přehnané akce, které by ani opravdu vycvičený voják, natož agent FBI nemohl přežít ani s velkou dávkou štěstí. Ale pokud chcete vidět velkolepé akce a jste fandové střelných zbraní, pak je právě tento film to "pravé ořechové". ()

Lukoboss

Takovej ten klasickej americkej akční průměr, kterej obsahuje světlé okamžiky i horší scény zároveň. Najdou se i nesmysly, o kterých je lepší nepřemýšlet a brát to, že tam prostě jsou. Jako plus je pro mě Wahlberg, kterýho mám vcelku rád, přestože tady ten výkon nebyl zrovna hvězdný, ale pořád v pohodě. Řekl bych, že to jsou úplně klasický tři hvězdy. ()

Han22

Odstřelovače mi doporučil bratr, který akční filmy příliš nemusí jako super film a já musím souhlasit. Není to absolutní špička, ale je to kvalitní podívaná. Mark Wahlberg jako sniper, který je obviněn a pronásledován za pokus o vraždu prezidenta prchá, snaží se očistit a odhalit spiknutí. Příběh fajn a že jsem ho viděl už xkrát? Nevadí! To vše v perfektních, čistě natočených akčních scénách, které nejsou založeny na střihu, ale na nápadech a napětí. Kdysi to bývalo pravidlem, dnes už bohužel ne. Perfektní akcí odlschoolového střihu je třeba čistka vojáků u sídla bývalého snipera, z těch sniperských pak především úvodní scéna - úplně jak z nějaké dobré 3D akce. Pro mě za 4 a Fuquo, jen tak dál, nedej se a toč postaru! PS: A ten závěr - mazec, konečně hrdina, co se nesere. ()

bruceman7 odpad!

Upřímně řečeno, těšil jsem se na odpadové hody, ale zdejší hodnocení mě vyrazilo dech. Dobrá - prvních 20 minut bych obodoval stejně, zbylých sto jsou však jedna velká tragédie. Vždyť už jenom snaha pana Wahlberga o to být neskutečným Rambo-tvrďákem s fakt ukrutnýma hláškama je tak směšná až to bolí. A "parťák" Wahlberga agent Memphis z drsné FBI je tak neskutečný vemeno, že by se ruská GRU tetelila blahem. No hlavně že se můžeme pokochat zpomalenými záběry. Pokud by se vyměnilo osazenstvo Wahlberg & Glover za kohokoliv jiného, nazval bych to béčkovým brakem s moderním kabátkem a dal bych hvězdu za pokus o akční film. Nechápu jak si zrovna tihle herci mohou snížit k účinkování v takové sračce. Totálně to ale zazdil příšernej dabing. Je to vůbec škoda se dál rozepisovat a že by bylo o čem, nechápu co jste vy ostatní na tomhle filmu viděli. Chce se mi blít. Pro mě za 0,3/10 ()

Lexion69

Nečekaná pecka. Jasně, je to jen akční oddychovka, ale potěší, z Wahlberga chrisma přímo stříká(stejně jako krev ze stylových průstřelů), příběh, ač banální není hloupý a neruší a akční scény jsou na jedničku. ()

Nassau

Film má absolutně všechno. Drsného hrdinu, patriotismus, prezidenta USA, FBI, chrabrého mladého kadeta vzpírajícího se systému, padoucha v podobě senátora, ropu, ženy, skvělou hudbu, vyhrávající trubky kdykoliv je třeba, morální dilema. Někteří režiséři s tím pracovat neumí. Tady se to povedlo. Výsledkem je film, u kterého netřeba přemýšlet. A jako bonus dostanete solidní zábavu. ()

Chipsonator

Odstřelovač je fajn film. Akce baví, Mark Wahlberg se pro tuhle úlohu hlavního hrdiny hodí jako prdel na hrnec, Kate Mara je sexy, Michael Peňa je sympaťák (pouze český dabing k němu je divný a on zní jako retard který dělá maximálně tak někde v mexický kuchyňi a né u FBI). Co se týče hlavního záporáka v podání Dannyho Glovera, tak nemám výhrad, celou dobu mě strašně sral a já chtěl aby dostal kulku mezi oči, takže vlastně splnil to co měl. Co se týče příběhu, tak je to takový mišmaš všemožných klišé o zradě hrdiny agenturou co ho na něco najala. Odstřelovač tedy rozhodně není nic světoborného a i přesto že příběh je matlanice, tak to odsejpá a ty dvě hodiny utečou jako nic. Odstřelovač si tedy u mě vystřílel velmi dobré tři hvězdy a 65%. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty