Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Petroff

Statham je na roztrhání... Co takhle vymyslet akčňák, kde by se hlavní drsňák nezdržoval dialogama a nějakym přemejšlením? Prostě poběží a bude vraždit všechno co mu pod ruku přijde. Alespoň si to ale nehraje na žádný umělecký drama... ()

maverick10

Statham je film od filmu lepsi. Vypada to na nastup druheho B. Willise. U tohoto filmu si snad neodpocinete. Akce strida akci. Jedna silenost strida silenost vetsi. Ten konec snad nema chybu. ()

Carlossss

Dobrá adrenalinová akce! Sice ten scénář nestojí ani za starou botu, ale akční scény jsou vynikající. Spolu se skvělou muzikou se z Crank stává skvělá relaxační věc. Jako dělaná na to pustit, vypnout mozek, před koncem třeba i usnout. Statham není dobrý herec, ale je skvělý akční herec, což je rozdíl:-D Amy Smart mi tam přišla celá tak trochu zbytečná, i když co by to bylo za americký akčňák bez krásné blondýny, že? Resumé: Dobrá zábava.... ()

Cl3ricK

Tímto filmem se Jason Statham pasoval do pozice krále akčních fimů. Je opravdu těžké napsat něco o tomhle filmu, aby to bylo alepsoň trochu originální. Ten film má všechno, koule, natřískanou rockovou hudbu, a další koule. Tady není co dodat. Debut pánů Neveldina a Taylora vyšel na jedničku. ()

SonG

3,5*.....Stathama mám rád,ale umí zahrát opravdu jenom drsňáky, kteří se ničeho nebojí. Nutno ovšem uznat, že to umí dobře. Crank je adrenalinová zábava, která na první skouknutí nenudí a díky dobré stopáži uteče jako voda. Pár scén mne fakt dostalo, ale jinak je celý film dost předvídatelný a herecké výkony veskrze nic moc.Pořád mi přišlo, že Crank má velmi originální nápad, který ovšem není dotažený úplně k dokonalosti.Ovšem co není, může jednou být, a Statham na to potenciál má...Co mne však usadilo, byla poslední minutka filmu. ()

kagemush

Hard and Heavy film. Poměrně dlouho třeštil jsem oči i uši nadšen nekompromisní zběsilou jízdou,kde slovo myšlenka je jen prázdný a naprosto zbytečný pojem.Už to skoro vypadalo,že se začnu tlemit jak u Sejmi je všechny. Jenže pak se objeví jistá Smart a od té chvíle je nejen film,ale i pro tuhle roli dokonalý Statham občas v pr a občas v pi.Škoda. ()

ilemas

Dosti ujetá akční komedie se spoustou sprostých slov a vynikajícím J.Stathamem. Nebýt debilní zastavovací kamery, tak bych hodnotil víc. Po zhruba 5-10 minutách jsem to chtěl vypnout, ale bylo to tak ujetý, že jsem vydržel do konce. ()

Pirabin

Ale tak jo, dá se to. Někomu se to může fakt líbit, neberu. O proti dvojce je to fajn. (Proti dvojce je fajn i experimentální léčení chřipky kopáním do genitálií.) ()

Chen

Divné, zběsilé, ale docela zábavné. Jason Statham sice v Zastav a nepřežiješ není tak charismatický jako v jiných filmech, ale i tak je jeho výkon sympatický. Trošku mě zklamala akce, které je překvapivě málo a ještě není zrovna z nejpovedenějších. ()

kombajn

Strašně moc rozporuplný film. Například nápad je geniální. To že se kurvuje a pičuje 3x za minutu, budiž. Na druhou stranu, dialogy jsou občas docela nesmyslný a chování postav je jak z Marsu. Plus za necenzurované násilí, ve kterém se tvůrci doslova rohní. Další plus nápady za kameru. Občasné projekce na stěnu, výplň obrazu do zrcatka auta nebo hrátky s perspektivou. Bez toho by ten film byl na 2-3 hvězdičky. Když si vezmu na pomoc žargon tvůrců, jedná se o zkurveně dobrou zábavu, jen se u toho kurva nesmí moc přemýšlet... ()

HappySmile

Akční nářez s originálním tématem a povedeným koncem. Délka filmu byla zvolena velmi střízlivě. Rozhodně to nutilo člověka pořád sledovat, co se neděje a nebyl čas na žádné zívání. ()

lekr

Kurevsky nadupaný akční nářez od začátku až do konce!! Tenhle film mi vždycky spolehlivě zvedne hladinu adrenalinu v krvi! ()

johny89

Vcelku příjemný akční film se vším všudy - nekonečné zásobníky do pistolí, neschopná policie a žena, které nevadí, že její přítel je nájemný vrah. Jediné co mě zklamalo je konec :) ()

peto12

Jednoznačne takéto filmy ako sú : Zastav a nepřežiješ alebo Kurýr od Jasona uznávam. Zastav a nepřežiješ - najviac ma pobavilo, jak ten koniec bol dobre spravený. Jason letel dolu a ešte si stihol aj zavolať. ()

Martin741

Tomuto filmu som sa dlho vyhybal, az som si ho pozrel po niekolkych prehovaraniach. Tazko sa zacina s tymto komentarom. Tak hadam najprv dobre stranky. Akcne sceny sa mi pacili, Scenar este ako tak ujde, mozem kludne vypnut mozog a nechat sa unasat hlupuckym, ale velmi zabavnym filmeckom. Netreba pri tomto filme rozmyslat. Plus este jedno pozitivum som nasiel, a to kameraman toci zabery zo vsetkych moznych a nemoznych uhlov. Tolko pozitiva. Teraz par slov k negativam. Zaporaci su tragicki, Statham sa za kazdych okolnosti tvari ako najvacsi drsnak a. k.a. Terminator, na mna je tu toho drsnactva az prilis. Reziser mne neznamy. Film vsak dobre odsypa a mal som na 88 minut postarane o zabavu 60 % ()

kaposlav

Sledované jedným okom, ale dalo sa. Asi by som si to mal ešte raz pozrieť o pár rokov, ale normálne pozorne a relaxačne. ()

honajz2

Asi nějak takhle si představuju akčňák - prostě akce od začátku do konce, před ničím se ten film nezastaví a když se to podaří natočit v takové míře, že to nepůsobí přehnaně, je to super. Tohle přesně tak funguje, bavilo mě to, nenudilo a svůj účel to splnilo. Myslím, že si na mnoho scén vzpomenu i po letech, uvedl bych třeba jízdu obchodním centrem, soulož v čínské čtvrti, celou část v nemocnici, i ten začátek a to jsem nevyjmenoval všechno. Jako jo, v realitě by se tohle fakt nejspíš nestalo a jsou tam nelogičnosti, ale na ty tady výjimečně celkem kašlu. Je to oddychový akčňák a v tomhle žánru to funguje parádně. A k dobru musím připočíst i občasný (a to povedený) humor. 4* ()

dezorz

celkom slusny narez. pribeh jednoduchy, napad ala the speed, aj ked dnes je to uz o inych drogach. nic hlboke, ale v tej akcnej plytkosti zaroven uzasne. lepsie, nez statahmovi transporteri. ()

Rocky88

Wow! Smrtelně svižná a smrtelně adrenalinová jízda, která bohužel pozbívá jakéhokoli smyslu. Neveldine s Taylorem nám předkládají zajímavý námět, který bohužel moc dobře neutáhli. Statham je stále stejný drsňák, kamerové filtry občas pěkně ruší a zvolená hudba se mi poměrně často zdála naprosto nevhodná a srážela tak akční zážitek. Kdyby scénář ke Cranku dostal Bay, byla by to pravděpodobně bezchybná akce. Což se ale nestalo. Pokud se ale chcete pobavit, neváhejte a koukejte. ()

shyster

Bohužel film mě neoslovil jako ostatní zde. Možná to bude tim, že u tohohle musíte vypnout veškeré, opravdu VEŠKERÉ myšlení a na tu hodinu a pár minut na nic nemyslet (na nic - coz bohuzel u me neslo). Škoda nápad to byl dobrý, ale ta režie (patřící do škatulky "moderní videoklipového režie a střihu) mě nenadchla. Spíš mě z toho bolela hlava. Takže jízda od začátku až do konce se u mě nekonala. Co to mělo znamenat ta "konzumace lásky" na rušné ulici? Tak špatně zahrané mě u Statham a Smarta nepřekvapila, ale jak to všechno bylo špatně napsané. ach jo ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize