Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb? (oficiální text distributora)

The Viper

Film se veze na stejné cestě jako jednička s tím rozdílem, že tu máme partu mladých slečinek. Pro mě nejzajímější postavou z celého filmu ovšem Robert Bart. Záběr odříznutí penisu je vážně úžasná (haha), stejně tak jako útok psů. Ovšem brutalita nijak nevyniká a ve výsledku to vlastně je jen film plný násilí bez toho, aby jste se aspon trochu propojili k postavám a i jim fandili... Znovu - Amputace penisu na plnou kameru byla vážně úžasná. ()

Lukoboss odpad!

Achjo... to je tak, když se k odpadnímu prvnímu dílu natočí ještě dvojka. Jednička byla stupidní, ale aspoň se tam občas trochu něco dělo, tady se neděje prakticky nic a stupidita přetrvává, ba dokonce snad sílí. A to nemluvím o amerických představách o "česko-slovensku" stylu: "Na zdarovje!" nebo všichni jsou na slavnostech v krojích nebo že Český Krumlov je krásná vesnice. Pardon, ale tohle uřáží moji národní hrdost!!! ()

sedm.1

Co se týče zápletky, je Hostel 2 prakticky úplně to samé co jednička, jen se místo pánské jízdy koná jízda dámská. Takže partička holek chce opět cestovat a opět se při tom především bavit, opět se nechají zlákat na Slovensko, opět se ubytujou v tom samém Hostelu, opět jsou uneseny a opět i následně mučeny. Jenže bohužel, Eli Roth si asi řekl, že když jde o jízdu křehkých dívek, udělá i on film jemnějším a na pohled příjemnějším. Takže ta tam je syrovost z pánské jízdy, ta tam je působivá, drsná a špinavá atmosféra, opravdu dost ubilo krve, násilí a brutality a pryč je i nahota a sex, takže jediné co zbylo a je srovnatelné s prvním Hostelem je míra občasného napětí, zbytek ale jednoduše zmizel. Skutečně, Roth v tomto pokračování hodně ubral na tom pravém hororovém koření, a tak vlastně až na nějaké tři, maximálně čtyři krvavější scény je prostě dvojka zcela zbavena těchto pro pořádný a působivý horor nepostradatelných ingrediencí. Ani co se týče postav a jejich představitelů se žádný zázrak nekoná, prostě průměrný, nijak přesvědčivý standart. Mírným příjemným osvěžením je pak sice pohled do zákulisí organizace mučících radovánek a i jejich "zákazníků" - mučitelů, ale pohled to je bohužel jen velmi letmý a povrchní, takže ani v tomto případě nakonec žádné velké pozitivum. Za plus musím ale určitě brát alespoň závěr filmu, kdy hlavní hrdinka se svým mučitelem docela slušně vydupala, ale jako celek musím stejně toto pokračování zkrátka označit za pouze jen zcela nepovedenou kopii fajnové jedničky. ()

NICOX

Eli Roth asi nebude moc velkej perfekcionista, jde mi o detaily, který můžeme poznat asi jen my (Češi a Slováci) - český písničky, čeština.. První půlka filmu je spíš komedie a v druhý půlce jsou asi 3 krvárny, který teda stojej za to. Ale po tom roztahanym, neucelenym začátku, si to člověk ani nemůže pořádně vychutnat.. Ale co mě potěšilo? Nesnášim, když je předem jasný, jak se která postava zachová. A tady sem si myslela, že Stuart nakonec zjistí, že nemá na to někoho zabít a bude se snažit zachránit sebe i Beth ..ejhle.. chyba, dopadlo to uplně jinak. Naprosto geniální bylo cameo Ruggera Deodata (italský režisér snímku Cannibal Holocaust, který si zde střihnul roli „Italského kanibala“). Btw, řekla bych, že ta hudba schválně se nehodící k ději, je právě okoukaná z Cannibal Holocaustu. A to je možná Rothův problém - chybí originalita. Mezi dva a tři = 3-. 55 % ()

hudryhudry

Prázdninová nuda nás přiměla s kamarády přemýšlet o tom, jak zaplácnout hory volného času něčím, co by nás pobavilo a co by nám rozproudilo krev v žilách. Byli dvě možnosti, zlatý ležák a Rothův Hostel II. Každý normální člověk by si vybral pivečko, my jsme si však zvolili Hostel II nikoliv proto, že bychom byli úchylní jako Eli, ale protože jsme se chtěli královsky pobavit a zasmát. A toto naše očekávání splnïl Hostel II na 100%. Kdybych měl hodnotit objektivně, houpal by se jazýček mých soudcovských vah mezi smradlavým filmovým odpadem a jednou hvězdičkou. Jako komedie má však tento snímek daleko vyšší ambice. Eli se poučil z jedničky a udělal film, který jako by jí dějově z oka vypadl, avšak oplýval mnohem větším nadhledem, zajímavými nápady a smyslem pro humor. Opět mě pobavila stylizace Slovenska, i když už nebyla tak hrozná jako v jedničce. Parta malých Romíků však stále zůstává:-) Milan Kňažko alá tvrdý chlepec z východu mě upřímně pobavil. Co však musím ocenit je zajímavě volená hudba, která mě jako čecha pobavila. Většina filmu je podbarvena českými a slovenskými lidovými písněmi, které jsou svojí náladou dobře volené (ne už však tolik svým originálním obsahem, kterému tvůrci a hlavně diváci v USA pravděpodobně nerozumí). Mučení je opravdu plné krve a slabším jedincům by se mohl i zvedat žaludek, my jsme však v kině způsobili menší pozdvižení, kvůli našemu chování, neboť jsme se při těchto "hororových" scénách smáli, až jsme slzeli. Co se týče hereckého obsazení, holky jsou pěkné a to jim do takového snímku stačí, i když nemohu jim křivdit, nehráli (neřvaly a nekvičely) špatně. Ústřední mužská dvojka alá Zoufalé manželky mě také nezklamala, takže si za svým tříhvězdičkovým hodnocením stojím. Je to dobrá komedie... Mimochodem nejlepší ftípek je asi na závěr. Fotbal "pocigánsku" mě fakt dojal. ()

Han22 odpad!

V roce 2007 ubylo blbejch hororů a vznikly i některé úplně super. Mezi nimi ční další odpad Hostel II, u kterýho jsem měl co dělat, abych nehodil šavli. ()

jondoe

viac sa mi pacila jednotka az na ten zaver ten bol lepsi teraz.ale pribeh podobny az nato ze tu ukazali kdo za vsetkym stoji a ako to v kuchyni funguje.knazko bol vsak ako hlavny veduci dost trapny.ako v jednotke aj tu sa mi pacili nase akcne romcata. ()

BlackTom

Rothovi sa podarilo niečo neuveriteľné - z celkom solídneho originálu vytrieskal pokračovanie, ktoré ho ešte predčilo. Scény sú pekelne krvavé a odvážne (hlavne Mrs. Bathory, dotrhanie psom zaživa) a zameranie sa na bizarnú atmosféru Slovenska ešte detailnejšie (folklór). Nechýbajú ani dokonalé hlášky ("Tak pojď, Borate!"), s ktorými Roth zručne narábal už v jedničke. Skoro by som zabudol na paranoidný retrospektívny úvod - božské! Voľba hercom bola takisto korunovaná úspechom, pretože Burgi a jeho parťák Bart, ale hlavne náš Milan Kňažko ako gangster Sasha, vo filme excelujú. Kebyže Kňažka nepoznám, ani neprídem na to, že je Slovák, tak mi tu sadol. Nejaká nula ako Šuvadová sa môže v Štátoch snažiť ako len chce a tak či tak si ju nik nezapamätá (čo však nie je Kňažkov prípad) a tak či tak nikdy nedostane poriadnu rolu. Nuž, a ľahôdkový záver s viacnásobnou výmenou rolí poteší snáď každého. Bubblegum Gang sa vracia a s ním aj nedospelý brat Roba Zombieho konečne dospel. Tarantinov riťolez môže otvárať šampus :) ()

MareT.

Hrdina, který se štítí vraždit a pak se během vteřiny rozhodne a je z něho najednou maniak! No, tak to někdo přepískl! Nepozastavuju se nad tématem filmu ani nad scénařem! Když si pustím Hostel 2, vím, co mě čeká! Ale postavy, které nemají ani špetku realný základ, to už bylo moc! A ještě k tomu bez finále! ()

wosho

Po skoro všech stránkách je dvojka povedenější. Ale schází jí atmosféra tajemna z jedničky. Na druhou stranu, takový konec jsem fakt nečekal. Roth je prostě každým filmem lepší. Točí sice velmi silné "sračky" určené jen omezenému okruhu diváků, nechybí mu však odvaha a časem, až dospěje a vyblbne, natočí něco normálního pro normální publikum. A velmi mě dostalo zapojení folkoru a lidovek:) ()

Ripley

Oba Hostely jsou téměř za odpad,ale v obou dílech se našlo něco za co jsem ochoten dát tu jednu hvězdičku.Zde za "aukci".Každopádně dvojka mi přišla ještě horší než předešlý díl. ()

Admirall odpad!

Tie kroje mi moc slovensky nepripadali, ludove piesne na ludovej zabave tiez zneli skor moravsky... kazdopadne pokladam Hostel za dobry blivajz. Drahému Elimu by som želal pravú slovenskú ľudovú zábavu se všem všudy a možno by si rozmyslel, čo natočí... mrzí ma, že na tejto ohavnosti ešte aj zarobil ()

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (více)

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

Cesta časem, rozvod, zombies a Hobit

29.11.2006

Tak jako minulý týden, i tato středa je mimořádně plodná. Filmových novinek se urodilo tolik, že je prakticky nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší a nejzajímavější - a mě tedy nezbývá nic jiného, než… (více)