Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

david666

na českou úroveň nadprůměrný film - konečně někdo dokázal uchopit vázně věci uměleckým způsobem a zachovat srozumitelnost děje. takže v rámci ČR za 4 - ve světovém měřitku bych dal 3,5 ()

superzurda

Co je platné, že každý člen štábu umí dobře své řemeslo, když z toho vzejde film, který člověka nechytne, nezajímá a ani nebaví. Ne děkuji ()

DonFrolimo

Tenhle český snímek si rozhodně zaslouží pozornost. Má hned několik plus. Za prvé má neuvěřitelný švih, který vás drží až do konce, tudíž máte možnost se bavit. Opravdová jízda na kole, což je ideální rychlost která v rozumným poměru kombinuje požitek z rychlosti a časem potřebným k všímání si toho, co ubíhá. Perfektně střižená hudba samplující válečný synkopy otáčí pedály za vás. Ostatně právě neotřelý přístup hudební možno brát jako předznamenání celé série "moderních" přístupů, kdy z příběhu vystupuje zvláštní rovina sekundárního stříbrného plátna, kde se právě ujíždí na kole spolu s dějinnými stigmaty jako jsou scéna s cedulemi a dalšími všepitomými příkazy. Tahle sémiotická nákaza sice požaduje jistý kontrpunkt v hraní, takže postavy jsou víc figury než živí lidé, ale to právě zesiluje celkový efekt, jímž je - co si budeme nalhávat - atmosféra vlastního hnusu (to je pro mně největší plus, co do obsahu). Právě výstřižkovitá, retušovaná, sestříhaná defacto alternativní historie dává snímku šmrnc silné autenticity - autenticity skrze hru s filmem a divákem. A tohle zvládnout je kumšt. Díky. ()

christeena1

Výborné zpracování, krásné záběry, styl a sladění. Herecké výkony přesvědčivé, jedině Sandra Nováková trošku naráží. Příběh, ke kterému si stojí za to přečíst Jaspersovu Otázku viny a hledat podobnosti. ()

JackieBliz

Originální film zasazený do doby protektorátu. Muž chce chránit svoji ženu, ale nakonec to dopadne tak, že ji spíš vězní. Láska, emoce, válka, nenávist, zakázané ovoce a všechno zpracované do naprosté dokonalosti. Výtečný český film se může bez ostychu "posadit" vedle Pelíšků a Šakalích let, to se nestydím říct. Hudba, nádherná poslouchavá hudba (Midi lidi). Nelíbila se mi Sandra Nováková, ale to je snad vše. Co budeme dělat? Nic. Rozešla jsem se s ním. Komu není rady, s tím nespím. ()

Flamik

Super Marek Daniel, pro každého občana republiky blízké téma. Trvalo mi asi rok, než sem si protektora pustil, nikdy sem prostě neměl tu správnou náladu na film o protektorátu. Nakonec trošku paradoxně jedno slunečné odpoledne když sem měl asi dvojnásobný koleno a nemoh sem chodit protektor vyhrál. A k mému překvapení mě překvapil. Ukázka toho jak každý sebemenší čin mohl znamenat odchod do lágru.. Ta atmosféra-myslím že TOP. ()

Ondrew

Netusim, co tunajsie osadenstvo prave na tomto filme az tak ohurilo, pretoze z mojho pohladu ide sice o spravne extravagantnu snimku, akych sa v Cechach vela nerodi, no v globale som pri tom celom tak ci onak umieral od nudy. Bohate stacila jedna projekcia, dalsiu by som uz zrejme neprezil. 40%. ()

Aidina

Příběh se odehrává za dob protektorátu, kdy manželský pár, on úspěšný komentátor Českého rozhlasu, ona úspěšná herečka židovského původu, řeší svoji další společnou budoucnost. Jak se zachovat a co všechno se dá obětovat? Zavrhnout milovanou ženu a požádat o rozvod? I přes vážnost tématu, se najdou "odlehčující" komické momenty: ..." Přinesl jsem ti vánoční stromeček." "To jsi hodnej. My židi si na Vánoce potrpíme...." Protektor je na domácí tvorbu velmi kvalitní a vyjímečný film a oba hlavní představitele (Emil a Hana) příjemně překvapili. ()

paniColombova

Natočený orgilnálním způsobem, výběr herečky Plodkové byla teda trefa do černého, její vizáž se perfektně hodí do této role, její charisma je nezapomenutelné. Na mě byla možná až moc klidná na to co prožívala, v podstatě si myslím, že i ten nejklidnější a nejvyrovnanější člověk by v její situaci měl nervy při nejmenším na pochodu (včetně toho jak na ní manžel totálně kašlal, když byla zavřená věčně v jednom bytě), ale co já vím, třeba je to možné. Podstatné je, že jí to pomohlo jakžtakž vydržet až do konce. Musím ale říct, že bez té její rovnováhy by neměl film ten správný šmrnc. ()

tomino28

Výborný film, který na mě působí tak trochu jako zjevení na českém filmovém nebi. Netvrdím, že je dokonalý a bez chyb, ale Najbrtovi se podařilo stylově a minimalisticky zachytit dobovou atmosféru okupovaného Českého státu. Přitom téma je to zrádné, protože bývá zobrazováno velmi často, a každý z nás už se s ním jistě setkal v nějakém jiném snímku. V tomto případě ale bylo zachyceno poněkud netradičně a já jsem s napětím sledoval celý příběh od začátku až do konce. Nesmím opomenout ani skvělou hudbu od MIDI LIDI, která do Protektora krásně sedí a perfektně dokresluje atmosféru. Po The Social Network další parádní "veslovací" scéna. ()

kolodej1

dospělý český film, který pěkně vykresluje, jak se ve velmi složité době těžce žije, jakou zkouškou charakterů prošla v té době spousta lidí. Na jednu stranu chtěli nějak přežívat, ale na druhou měli někde meze, hranici osobní důstojnosti, za kterou už zajít nedokázali. Tedy, alespoň většinou. A o to v tomto filmu šlo, ukázat to vnitřní dilema, které s reportérem Vrbatou cloumalo. Velmi kvalitní snímek s výborným Markem Danielem v hlavní roli ()

tucnakova

Óóó. Dobrý obraz i ostře kvalitní zvukohudba, za kteréžto především tolik hvězd. A ta podprahovka těch partnersko-mileneckých vztahů pro mně daleko víc, než běžný standard. ()

Saxos

Dne 27. května 1942 byl v Praze spáchán atentát na Zastupujícího říšského protektora eses Obergruppenführera generála policie Heydricha. Na dopadení pachatelů vypsal již Vyšší vedoucí eses a policie u Říšského protektora v Čechách a na Moravě dne 27. května 1042 odměnu 10.000.000 K. Vláda Protektorátu Čechy a Morava vypisuje na dopadení pachatelů odměnu dalších 10.000.000 K. Podepsáni Dr. Krejčí, předseda vlády a Bienert, ministr vnitra. Jo, jo Česká vláda se vždy umí i uměla rychle rozhodnout. Milostné drama na pozadí válečných dramat na území protektorátu Čechy a Morava ukazující, jak těžce se žilo s nacisty. "U mikrofonu Emil Vrbata" si krásně zanotoval pochod Erika. ()

zigy

Život za protektorátu nebyl nic růžového, to nám film ukázal film víc než dobře. Morální dilema zní: mám držet hubu a krok, anebo se mám tomu hrdinně postavit a pak za to jít pod ruky německých katů. A pokud zvolím první možnost, kde jsou ty hranice, kam až jsem ochoten zajít? Tak tohle film zvládnul dost dobře, ale hrozná škoda, že Daniel hraje hrozně povrchní postavu, já jsem se mu nedokázal dostat pod kůži. A už vůbec ne jeho protivné ženě. Námět - super, ale scénář = nuda. Občasná nahota ženských postav je zde zcela samoúčelná, zřejmě jen proto, aby se unuděný divák jako já včas probudil. ()

Winster

Chodit se fotit k cedulkám s juchavou hudbou "židům vstup zakázán"...Je prostě typickej moderní pohled jak je to děsně kůůůl dělat něco zakázaného nedovoleného, ale v reálném životě si to myslím opravdu každý 10x rozmyslí. Je to fakt k popukání, bohužel né autorův záměr, ale pohrdání vážnou věcí. To jak si stoupla před transport a dala tam tu cedulku, to už bylo opravdu moc...Okupace ač to může být pro někoho překvapení....nebyla telenovela :-). JInak pokus o silný příběh a velké lasce. ()

buchannon

Další užvaněná česká S R A Č K A, nic jiného bohužel ani natočit neumíme. Přitom jsem se na tento převelice protěžovaný a přeceňovaný "film" celkem těšil. Současný český "film" se vyznačuje tím, že většinou stojí absolutně a totálně za H O V N O. Opravdu mě baví snaha těch českých diletantů natočit koukatelný "film", což se jim většinou nedaří, navíc hodně často z válečného období, a to považuji skutečně za trapné. Ta snaha vytěžit něco z druhé světové války a vytvořit "dobrý" film je už skutečně trapná. A vůbec nechápu, jak můžete takto vysoko hodnotit takové české velesračky, už se probuďte. A to jsme přitom kdysi točili tak skvělé filmy, jó kdeže loňské sněhy jsou. :((( ()

Repulsion

Velká podivnost. Začalo to dobře, leč slibované drama se nakonec nekonala. Ve výsledku je to film o lidech, kteří se za protektorátu chovají jak totální idioti. ()