Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

Tomas_PO

Skvelá Bourneovka, jednoznačne najlepšia zo všetkých. Pozeraná ako štvrtá v rade, čo ešte viac umocňuje dobrý dojem, keďže človek čaká vyhorenie scénaru, napätia, nápadov,.... Zároveň to však mohol byť dobrý moment na ukončenie trilógie., keďže dej sa defacto vrátil na začiatok, stratený syn našiel svoju identitu, pohlavári išli sedieť a spravodlivosti bolo učinené zadosť. ()

Hird

Vse je tu oproti minulym dilum prehnane, hlavni hrdina se stava prilis superhrdinovskym - z Jasona Bournea se stava spis James Bond, ktery umí vse vcetne sjizdeni zdi na motorce a parkouru po strechach, neni pro nej problém bez vysvetleni se dostat do stredu sidla CIA apod. (To tam jako nikdo nezůstal? A proc mu Jason proboha rikal, ze je prave u nej v kanclu?? Aby se nenudil na odchodu??) O zenskych postavach, ktere byly v minulych dilech vcelku racionalni a nyni nevahaji riskovat kariéru i zivot aby 007 pomohly ani nemluve... Kouzlo uveritelnosti se pro me zcela vytratilo. ()

Astonko

Z celej série mám práve túto časť asi najradšej, pretože vrámci pomerne krátkej stopáže dokáže kombinovať tony fantastickej akcie a zaujímavý dej s vypointovaným koncom. Je to namiešané tak skvele, že ani nebudete mať čas nad ničím iným premýšľať a ja som nad tým dlho rozmýšľal aj po skončení. Škoda len, že som to nestihol v kine :( 8.5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

wdc

Pěkná prasárna. Pokřivená zpravodajská služba USA vraždí nepohodlné občany USA, trestuhodné ničení majetku, nájemní zabijáci, brutální bojová scéna. Hlavní hrdina je téměř neomylný superman. Tato třetí část je plná akce. ()

Tunheber odpad!

Po třetí a pořád to samé: jen akce, nudný příběh a ani jeden charakter, kterýmu bych doopravdy fandil. Zzz ()

Skylwalker42

Parádní tečka za dokonalou trilogií. Vše dokonale sedí a finále může býti pompézně zakončeno. Ve skvělé režii, s našlapaným hudebním doprovodem a dalšími filmovými pozitivy. Damon RULEZ! ()

PTuranyi

Jason Bourne opäť robí problémy a súkolie tajnej služby sa snaží ho zomlieť. Lenže Jason je príliš tvrdý oriešok aj pre CIA. Jason sa vydáva zistiť informácie zo svojej minulosti, aby zistil kto vlastne je. (Mimochodom neriešil toto už v prvom filme?) To sa zjavne nepáči niektorým jeho nadriadeným a tým sa rozbieha svižná špiónska akčná jazda. Nečakajte šarm Jamesa Bonda ale profesionálne zvládnutú akčnú drámu. Dej má dobré tempo a strihač to na diváka sype pekne zhusta. ()

MTE

Najlepsi Bourne. Na konci mi bolo fakt luto je to koniec a dalsi Bourne (snad) uz nebude. Naozaj vynikajuca trilogia s uzasnym zakoncenim. Plnych 100 za tento diel za trologiu 90. ()

Georgeo2

Ejha, ujha, ale toto?Velmi podareny kusok, na ktorom mi vadi snad len to(koniec koncov ako aj na ostatnych Bournoch) ze sa zasa tak malo dozvieme az to neni pekne...a teraz co?Cakat na stvrtu cast, pozriet si pred tym rychlo vsetky 3 predchadzajuce casati(aby nam nehodou nieco neuniklo) a znova sa mozno dozvieme nekay minimalny element celeho pribehu.Cakal som skratka ze to na mna cele vyblafnu... Preto z mojej strany "len" 4*.PS:bitka medzi Jasonom a Dashom-dokonala!!!! ()

Rozmarýna

Výborně natočený napínavý akční film. To jak byly natočené ty "sledovačky" a skvěle doplněné hudbou, která zvyšovala napětí, se mi moc líbilo. Zabití Danielse a to, jak se to projevilo v sídle CIA na monitorech PC a na obličejích agentů, kteří ty monitory sledovali, bylo působivé. Podle mně je to jeden z nejlepších akčních filmů. ()

myryam

No proste super, moc jsem se na to tesil a nebyt zrovna pryc na morave, byl bych sel na premieru. nevadi.Myslim ze stejne jako Mission impossible 3 nejlepsi z dílů, zatím nejlepší film tohoto žánru co jsem letos viděl.Kéž by bylo takových filmů víc. ()

Blitzkrieg

Osobně nechápu čím si tenhle film zasloužil tak vysoké hodnocení. Zaprvé je to to stejný jako Bourneův mýtus jen se pozměnily postavy a za druhé, což je ještě horší, kamera v akčních scénách je jednoduše dementní. Kamera která se třepe aby dodala pocit že jste přímo v akci se hodí do snímku typu Bratrstvo neohrožených, kde bojuje spousta vojáků a není potřeba se zaobírat jednotlivými akcemi. Jenže do filmu, kde je většina soubojů muž proti muži se tahle kamera prostě nehodí a často si člověk klade otázku, kdo komu vlastně nandává nebo kdo zrovna omotal auto okolo sloupu. Jediné co film zachraňuje je příběh, který je provázaný s ostatními díly a zároveň samostatný, takže můžete film zkouknout bez toho abyste je viděli. ()

Xylobalsam

Nejlepší neválečný akční nářez historie. Dokonalý Greengrass, dokonalý Damon. Máme nového krále, do šrotu s Bondem, dámy a pánové, je tu Jason Bourne. ()

f1

A tak vznikl novy idol spolecnosti... Kazdy se s nim chce ztotoznit, a ten, kdo nechce, tak lze... ()

tom05

Splněný sen. Nejsmutnější pro Ethana Hunta,Xandera xXx Cage a všechny další ( schválně do toho netahám Bonda , aby nebyl smutný , ale platí to i pro něj ) je , že by jim nakopali prdel i ti , které Bourne převálcoval ( Desh , Kirill , Profesor atd ). ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)