Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

E.T.Martin

Už jen ta úvodní naháněčka na londýnském nádraží. No chápete to někdo? Takovouhle dávku adrenalinu jsem od filmu už dlouho nedostal. A dá se na to dívat znovu a znovu... ()

jukyn

Největší jízda tohoto roku, mistrovské dílo završující skvělou trilogii.Celkově vzato bez chyby.Matt Damon rulez a Bond ať se jde zakopat:) ()

worth

Ten kto videl predošlé dva diely a páčili sa mu nebude sklamaný ani tentokrát. Vzhľad filmu sa nezmenil, vynikajúce herecké výkony hlavých aj vedľajších postáv (najmä Damon sa pre túto rolu narodil), kvalitná réžia a samozrejme skvelá hudba. Taktiež choreografia bojových scén ostáva vynikajúca, možno malé vytknutie kamere a strihu. Niekedy sa mi zdali zábery v akčných scénach trochu chaotické a takmer som stratil prehľad, kto je teraz na rade zasadiť súperovi úder do brady. Je to však minimálna chybička, vzhľadom na rýchle tempo filmu sa takými drobnosťami ani nebudete zaoberať. Keď sme pri rýchlom tempe, verzia ktorú som zhliadol mala stopáž takmer dve hodiny, ale nemal som čas si to uvedomiť. Akcia je umne „dávkovaná“ a prakticky stále sa niečo deje. Teda aspoň ja som si nevšimol žiadne hluché miesta. ()

Dim-mak

Zatím každý díl překonal svého předchůdce.Tak, proč ne čtyřku? Nebo prequel než Bourne ztratil paměť? Argument o Ludlumovi neberu. S kvalitním scénářem a duem Greengrass + Damon by to nemuselo špatně dopadnout. ()

mijano

Málokedy sa stáva, že aj posledná časť trilógie je minimálne tak dobrá ako prvá časť. V tomto prípade sa táto výnimka naskytla. Že by sa nám naskytlo obdobie voľnosti a pohody, kedy sa náš agent nemusí pozerať dozau a kryť chrbát? Ako z nás každy pozná Hollywood, taktiež si myslím, že nie. ()

kanalek

Grandiózní vyvrcholení trilogie!Opět stejná magická formule složená z akce, napětí, perfektní akční kamery, propracovaného scénáře a skvělého prostředí evropských měst, která stále funguje a diváka totálně pohltí.Musím říci, že tři večery po sobě strávené s Bournem, byly opravdu filmový zážitek! ()

vasek.raul

Tak tohle je opravdu výborný film. Kde se na něj hrabe agent 007. Matt Damon jako správňák s uměním zabijáka podává další skvělý výkon. Výborně provedené bojové scény. Od začátku do konce jsem jen tajil dech, napětím se takřka třásl a pro ostatní vypadal jako šrotující turista v hispánské čtvrti...zkrátka neuvěřitelný film...poslední ze série se opravu navýsost povedl... ()

Mr.PeP's

Když sem se koukal na předchozí dva díly tak sem si nedokázal představit, co by šlo ještě vylepšit. Po první půlhodině filmu mě Greengrass naštěstí poučil:-) Podle mého nejlepší akční film a nejlepší závěr jaký si tato trilogie mohla přát. ()

tubera

Famózní zakončení celé trilogie! Akce a přestřelky ještě o třídu lepší jak v dílech předchozích. 9/10 ()

Sentinel

Po velmi dobrém AbM a obstojném BM (ty 4* byly tak tak) jsem byl vážně zvědav, s čím se vytasí Paul Greengrass potřetí. Výsledek je opravdu dechberoucí - téměř dokonale promyšlená akce trvající od začátku do konce, skvělý Matt Damon a nezapomenutelná šarvátka v koupelně:-) Už se nemůžu dočkat čtvrtého filmu! ()

potapka02

Zase o trochu méně překvapivé, ale o to efektnější. Matt Dammon zase zazářil v dalším Bourneovi a opět musím říct, že má o trochu efektnější úniky ze spárů pronásledovatelů než minule, což ale trochu ubírá na obsahu. Krásná akční honička - 95%. ()

cobr

Nejlepší akční film od dob Terminátora dvojky. Skvěly Damon, režie, kamera, akční scény jsou dokonalé. Nemám co dodat. ()

ArMinO

Pán Greengrass narežíroval parádny kúsok. Herci ukázali svoj talent, a že ho nebolo málo. No Matt Damon vo všetkých smeroch vynikal. Kamera stále v pohybe, čo diváka vtiahne priamo do deja. Mňa to vtiahlo do deja hneď ako film začal a keď skončil, tak som neveril, že žijem v reálnom svete a nie vo svete tohoto filmu. Ešte raz pochvala pánu Greengrassovi. 98% ()

Mr. Movie

Hodnotím mezi akčními jako to lepší, jinak mi to nepřipadlo nijak geniální, pořád jsem vlastně čekal na bombastický závěr, který z toho "udělá" tu v tuto chvili 64. pořadí, ale nic se nekonalo. Děj začal, plynul, plynul a skončil. Škoda. ()

Fosgo

Příliš rychlé, příliš rozstříhané, a příliš ....bezduché, ale dosti zručně natočené. Byl neviditelný, nebo jen kamery nestíhaly jeho pohyb sledovat? Za hodinu a půl obletěl půl zeměkoule a... ač ho hledal nejsofistikovanější a nejkvalitnější vyhledávací systém, vždy se vynořil o stovky kilometrů dále nepoznám a nezjištěn... opravdu klobouk dolů. Jak jen všem naháněčům unikal? Zase jeden z dokonalých ale prefabrikovaných hrdinů, neporazitelný, nezničitelný , neúnavný a absolutně inteligentní … a také chladná a bezcitná mašina na zabíjení. Bože, bože, ......vždyť neměl ani čas se zaláskovat ... co je to potom za film bez důvěrnějšího vztahu (je to sice klišé, ale bez něho film a život jaksi nefungují). Tolik akce, honiček, střelby a nahánění, kam jen se vytratil prvek tajemství? Příběh se posouvá mílovými kroky vpřed ...jenže, čitelně a předvidatelně. Co změny tempa filmu, zpomalení příběhu, hrdinova katarze, alespoň špetka podobenství …..možná si dobří scénáristé vybírali před natáčením dlouhou dovolenou? ()

Nashy

Většinou to bývá tak, že poslední díl série je ten nejslabší. V tomto případě to tak není. Naopak, naprosto úžasné zakončení, i když kdo ví, možná se ještě pokračování dočkáme. ()

halberdier

Po delší době (zaviněné sledováním televizních klasik Prison Break a Akta X) jsem viděl nějaký novější film. Panečku a jaký! Jelikož běžel minulý týden v TV Bourneův mýtus, mám ho v živé paměti a tím pádem mně nevadilo, že Ultimatum nemá klasický začátek a navazuje na druhý díl. Podobně jako Mýtus i třetí díl je jedná velká honička. Skvěle natočená akce, které můžou všechny Matrixy tiše závidět.Třeba souboj Bourne vs agent v Maroku je daleko efektnější než všechny zpomalené bitky v Matrixu. Skvěle je tu vykreslena i "paranoia" dnešního světa, kdy skutečnými vladcí světa jsou všemožné tajné sledovací organizace. Nenapadá mě snad výjma Paná prstenů žádná trilogie, kde by každé následující pokračování bylo lepší než předchozí díl. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)