Jason Bourne se opět vydává na cestu za pravdou a svojí minulostí, ale tajná sekce CIA po něm stále pátrá. Na scéně se objevuje novinář Simon Ross, který pátrá po informacích o projektech Treadstone a Blackbriar. Využívá při tom zdroj z řad CIA a dostává se blízko k důležitým informacím. Neunikne tak pozornosti Jasona Bournea, lačnícího po informacích o své minulosti, ale především pozornosti Národní bezpečností agentury, pro kterou je případný únik informací naprosto nepřijatelný a je připravena mu zabránit za každou cenu. Nikdo tak není v bezpečí. Na mušce je nejen Simon Ross, ale i Jason Bourne, který chce definitivně odhalit pravdu o své minulosti. (TV Nova)

Scaevola

(možný spoiler) Dle mého názoru je Ultimátum z kompletní trilogie jednoznačně nejlepší ve smyslu "akčně-thrillerově-špiónském" (vyzdvihnul bych především úvodní scénu s naváděním zmateného novináře nebo akci v Maroku). Na druhou stranu jsem stále nezaznamenal nic objevného, díval jsem se pouze na kvalitně odvedenou práci. Výsledek mírně shazuje finální odhalení, které nebylo tak kruté k osobě hlavního agenta, jak mohlo být, a i zcela závěrečná scéna ve vodě, jejíž vyznění nemuselo být tak jednoznačné - úsměv J. Stiles by postačil. ()

rigby

Po trochu slabším druhém pokračování se Bourne vrací na scénu v naprosté pecce. Od prvních vteřin nekončící téměř dvouhodinová akce zcela mistrně zrežírovaná a zahraná. Chvílemi nelze sledovat veškeré dění, kolik se toho v jedné vteřině odehraje. A Bourne přichází do cíle. Ačkoli akční filmy moc nemusím, sledovat tohle je životní zážitek. Určitě nejlepší film celé série. ()

LeePriest

Po skvělé jedničce a stejně perfektní dvojce bych nečekal, že trojka může být ještě o něco lepší. A přece ano. Všechna akce, napětí, atmosféra a další věci z minulých dílů jsou zde zachovány a dovedeny téměř k dokonalosti. Pokud ne zcela nejlepší, tak rozhodně jeden z nejlepších akčních thrillerů moderní doby. Klobouk dolů. ()

ludovit14

TAK Paul Greengrass sa prekonáva ,ako aj M.DAMON! Túto sériu uzavreli vo veľkom štýle,tak ako sa patrí na profesionálov. Tu nie je čo riešiť, iba sa poďakovať TVORCOM za skvelý a nezabudnuteľný filmový zážitok.HOD:100%.PS: je to moje štvrté HODNOTENIE , ktoré si zaslúži ( 100% ). ()

Jifo

Rozhodně nejlepší akční thriller, který znám. Pro mě osobně, jeden z nejlepších filmů vůbec. Skvělý scénář, dokonalá režie, precizně a autenticky natočená akce a parádně hrající Matt Damon. To samé platí i pro předešlé dva díly. Trilogii Jason Bourne se podařilo něco, co se jen tak nějaké sérii nepodaří, a to natočit trilogii, kde každá třetina má stejnou kvalitu zpracování a film by se ani bez jedné části neobešel. Geniální završení série. 100 % ()

Pan_Kritik

Neměl jsem, co napsat k předchozím dílům a tak shrnu celou Trilogii Bourne. Jednička (Agent bez minulosti) pro mě zrovna nebyl nejlepší úvod( 3 hvězdičky), ale byl to jenom začátek. Potom byla dvojka (Bourneův mýtus), ta byla mnohem lepší než jednička, ale sotva to šáhlo na 4 hvězdičky, ale potom přišla trojka a to bylo na co jsem čekal celou tuhle trilogii. Opravdu fakt bomba. Až na předlouhé honičky v autech. Trojka pět hvězdiček. Trilogie, která dala podklad všem dalším akčním filmům. Viděl všechny díly doma. ()

Eeve

Takéto filmy by som pozerala aj 24 hodín denne. Často sa veru nevidí taký súlad kvality hereckého prevedenia (Damonova životná rola), režisérskej šikovnosti (schopnosť vyťažiť z každého záberu maximum) a výborne spraveného scenára (ani sekunda nudy, akcia za akciou, ale pozor, bez ťažkotonážnych hollywoodskych efektov). Táto séria je to najlepšie, čo mohlo Damona a nás divákov postretnúť. Škoda, že v zmesi dnešných amerických "bombastických" akože-filmov je toto skôr výnimka, ako pravidlo. ()

Sealteam6

Co k tomu říct? Prostě vynikající film a vrchol této série s vším všudy. Bezchybně natočená scéna na Waterloo je jen skvělý předkrm akční jízdě. Co tenhle člověk dokáže se simkou a mobilem je prostě neuvěřitelný. A kdo by potřeboval nůž, když máte knížku s pevnou vazbou. ()

LencaN

No sakryš, vrrr :D tohle byla pecka. Tahle trojka jde ve šlépějích předešlých dvou dílů a vytváří s nimi naprosto jednotný celek, kdy by jeden díl bez druhého nebyl úplný. Klidně prominu i opět roztřesenější kameru, než by se mi líbilo, ale i tak to byla chuťovka. Tolik krásných akcí, tak promyšlené, tak hezky se stupňující atmosféra, která vás na začátku drapne, na konci vám vyrazí dech a to hned dvakrát - moje sympatie k postavě agenta Jasona Bourna se při posledním záběru snad ještě zdvojnásobila :) je to vlastně příběh o tom, jak si myslíme, že budeme potřební, jak budeme činit dobro, ale už nám nikdo neřekne tu stinnou stránku věci, za což my pak pykáme... Celý film prožíváme s Jasonem, ale zároveň nejsme ochuzeni o moment překvapení, který nás posadí na zadnici zas a znova. Hudba byla opět totožná jako v předchozích dílech a tím totožná myslím, totožně super k takové nadupané akční kriminálce, ale zase ne přehnaně. Bournovo ultimatum bylo prostě precizní, napínavé, inteligentní, srdečné a zároveň chladné, bylo to sexy, obohacující, odzbrojující, dechberoucí ... a už by to možná pro pochopení mého názoru na tento film stačilo ;) ()

Rust_Francis

Nejlepší zakončení jaké mohlo být. Akční film, který šlape každou minutu a udržuje si vysoké tempo. Realistické a proklatě dobré. Tep 200 za minutu. Hudba, která udržuje napětí i tempo vás žene kupředu společně s Bournem. Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

vdobes

Parádní zakončení Damonovské trilogie, které v tomto žánru prostě nic nepostrádalo. Co víc k tomu dodat, jasných 5 hvězd. ()

FandaF

Tak já zas tak nadšen jak ostatní tady nebyl. Ano je to v mnoha ohledech super film. Ale totálně to zazdili tou amatérskou roztřepanou "rádoby-akční" kamerou s úzkým ohniskem. Amatéřina :( Místy se na to nedalo dívat. Jako kdyby to natáčel 80-letý senior s parkinznem na nějakou lowendovou "domácí" kamerku a ještě měl vyplou stabilizaci obrazu :( ()

oSiSko

Táto trilógia to sú tri filmy, ktoré si môžem pozrieť aj 10krát. Nenudí to ani sekundu, je to absolútne premakané, čo ja milujem a hlavný protagonista tam sedí ako riť na šerbel. Skvelé, skvelé, skvelé. 90% ()

r007

Co všichni na tom Bournovi vidíte? Uznávám, že kamera je brilantní, scény napínavé a Mat výborný, ale mně prostě vadí, že v půlce filmu není hudba, ale jen nějaké počítačové zvuky. Třetina filmu se odehrává mezi telefonem a počítačem a to je na můj vkus moc. Asi nejsem ani ajťák ani milovník akčních filmů, tím to bude... ()

BrusVejn

Po všetkých stránkach lepšie ako Bourne Supremacy. Toto je vrchol akčného žánru. Nezastaviteľná jazda od začiatku do konca s tak pútavým príbehom, že konkurencia (Bond) len zdiaľky závidi. K tomu si treba prirátať kopu nezabudnuteľných scénok (Londýn, Maroko) a pred sebou máme skutočne žáner redefinujúci film. ()

pold

Důstojné zakončení trilogie (nebo jím mělo být). Nicméně, nic světoborného nebo ohromujícího jsem na tom opravdu nenašel. Velmi slušných 75%. ()

Spoiler

Děkuji Matte. Děkuji Paule. A děkuji všem. Udržet si tak vysokou kvalitu v celé trilogii a zakončit ji asi nejlepším dílem celé trilogie? Klobouk dolů. Všichni víme, že to se moc často nestává, tak si to pojďme užít a zemřít společně s Bournem. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)