Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Nessos

Cesta do historie značky Wolverine se povedla. Dostal jsem, co jsem chtěl, i když mám pocit, že by to šlo udělat obsáhlejší. Vždyť Wolverine je dneska už kultem, tak proč to neudělat "epičtějším". Spousta pěkných scén, ale asi žádná "cool", kterou bych si pamatoval. ()

Maw

Hugh aka Wolverine je opravdu "pissed off" a to prostě miluju. Možná dějově slabší než první tři filmy, ale tohle je prostě Wolverine, a pro toho mám velikou slabost. Takže pro mě nejlepší ze všech čtyř snímků. ()

Uberlord

Dlouho jsem se na Wolverinův příběh těšil a rozhodně mě nezklamal. Hugh Jackman mě prostě adamantinového chlápka šitého přesně na míru a je to opravdu vidět. Záporáka zvládl na výbornou Liev Schreiber, kterého jsem si díky tomuto filmu všiml a později si ho velmi oblíbil. ()

angel.CZ

Tak vám nevím, ale od čtvrtého dílu bych čekal lepší vizualní efekty než ve trojce. Na některých místech jsem si říkal jo slušně, ale poté na další scéně se to všechno vys..o. Příběhov nás to přesouvá před první díl k Loganově životu. Možná časem změnim ale zatím 55% ()

darthvader77

Vlastní Wolwerinův snímek mě dostal svým tónem na vážno. Co a jak dělal předtím než přišel do superslavné patry bylo podáno velice brilatně. Také musím ocenit hudbu, která je jedna z nejlepších co jsem slyšel. ()

helrohir

Veľmi vydarený prequel k pôvodnej trilógii. Zameranie deja na najlepšieho a môjho naobľúbenejšieho mutanta - Wolverina v podaní úžasného Hugha Jackmana je pre mňa veľkým pozitívom, pretože v kadžej situácii je fakt dokonalý, štýlový a charizmatický ako nik iný. Výkonom potešeil aj Liev Schreiber, aj keď spočiatku som mal z jeho vystúpenia obavy, ale napokon svoju úlohu zvládol precízne. K celkovému hodnoteniu musím povedať, že film je pocta celej sérii, ale zároveň ma bavil o čosi viac než The Last Stand. 75%. ()

Toustovač

Překvapivě dlouho dost slušné (a drsné), ale pak kdo ví proč přijde ohňostroj debilit. Další film z X-Menovské série, který u mě přes 3* nepřeleze. Letošnímu The Wolverine přesto držím palce. ()

anyonecek

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů x-mena. Je to tu pojato úplně jinak než ostatní díly a jak už název napovídá, tak jde o seznámení se s Wolverinem. Spousta skvělých hereckých výkonů a speciálně Hugh Jackman a Liev Schreiber. Úvodní scéna, kde spolu utíkají bok po boku a prodírají se různými válkami je bezpochyby skvělá. ()

Wooke

Lynn Collins je neskutočne sexy herečka. Ale prečo to tu vlastne pletiem, keď tento film je o Wolverinovi. Hugh sa chopil žezla a chvíľu vládol svetu superhrdinov. ()

kubilov

První díl z X-Menovské série, který se přednostně věnuje jen jednomu z party a to tomu nejslavnějšímu, Wolverinovi. Film, ač velmi očekávaný byl však spíše zklamáním, hlavně pak kvůli mnoha nelogičnostem a přílišné přeplácanosti, které nebyly smazány nijak nadprůměrnými výkony a ani nijakou super akcí. A i když přináší Wolverinův Origin zajímavý pohled do minulosti, zejména pak na samotné Wolverinovo "stvoření", nemohl jsem se ubránit pocitům, že film nepřináší nic extra objevného a nového, že by si to zasloužilo vlastní samostatný film. Abych ale jen nekritizoval, tak třeba Will I Am potěšil nebo konečně objevivší se Gambit, takže celkově tak zhruba na úrovni třetích X-Menů. ()

ManOfPhoenix

Tohle byl můj sen. Už od té chvíle, kdy jsem začal sledovat X-Meny. Wolverine byl z nich největší drsňák a oblíbená postava. A proto si svou sólovku musel zasloužit. A tahle, se povedla parádně. Tenhle film nás dostává do počátků Wolverinovi zajímavé minulosti, které je plné zvratů, akce, a skvělého příběhu. Herecké výkony jsou skvělé, obzvlášť Hugh Jackmana a Lieva Schreibera, který si zde zahrál jeho bratra, Victora Creeda. Samozřejmě ale nechyběli další postavy, jen je škoda, že nedostali příliš prostoru. Je také ale škoda, že v některých scénách jsou CGI (vizuální efekty) poznat. Hudba a děj byli úžasní, postavy se mi líbili, a myslím že tohle je bezva sólovka pro Wolverina. PS: Ale toho hrozně udělaného Deadpoola v závěru si mohli odpustit. ()

ac1976

Na rozdiel od prvých troch častí ma toto vôbec nezaujalo, už ten začiatok ako z Highlandera je sračkový a ani popová hviezda, ani zvyšok filmu nestojí za veľa. Zaujímavé pre skalných fanúšikov kvôli pôvodu Wolverina, ale inak nič moc. ()

Joedas

Tak v porovnání s tímhle je poslední vzdor geniální. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych tolikrát nevěděl, proč se postavy rvou a vůbec celé to působí, jako že scénáristi tuhle blbinu spíchli dohromady za jedno odpoledne po škole. A naštěstí pro jednoho z nich přijela v pět máma, takže nestihli napsat pokračování, které po zdejší zkušenosti asi vynechám. Je to skutečně škoda, protože Jackman se svým Wolverinem rozhodně má na to, aby to utáhl sám, jen mu to v tom týmovém dresu prostě padne líp. ()

Barghest

Hood by měl svým hercům líbat kotníky, protože ho zachránili před slušným průserem. Především díky trojici Jackman-Schrieber-Reynolds se na Wolvieho origin dá koukat. I přes ten nepříliš podařený scénář. Ovšem za to, co provedli Deadpoolovi, si autoři zaslouží pověsit za koule do průvanu. Reynold se na roli překvapivě hodí a jeho postava sama o sobě by nebyla až tak špatná, kdyby se nejmenovala Wade Wilson. ()

Brano

Pre mňa príjemne prekvapenie, pretože som po predchádzajúcich dieloch nečakal, že bude nasledovať také vydarené pokračovanie, ktoré nadväzuje na začiatok príbehu o X-Menovi menom Wolverine. Takmer počas celého filmu som sa nenudil. Plno akcie, veľmi vydarený a zaujímavý príbeh a hlavne skvelé postavy bez detského zastúpenia. Pre mňa aj v prechádzajúcich častiach bola najväčším ťahúňom tejto série práve postava Logana v skvelom obsadení Hugha Jackmana a samostatný film o ňom som veľmi rád uvítal. Takisto potešila postava Victora (Liev Schreiber) a Strykera (Danny Huston). Tento diel hodnotím ako najserióznejší, pretože deti s nadprirodzenými schopnosťami ma veľmi nezaujali. /75%/. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)