Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Andre3000

Komerční padělek mnoha předchozích filmů s opotřebovanými (zdánlivě novými) hrdiny. Začátek ujde, ale druhá polovička filmu je reklamou na trapnost filmové výrobny na sny. Vlastně mi bylo jedno jak to dopadne, chtěl sem konec, stejně jsem věděl, že W přežije. Hodně známých herců a v čele Hugh Jakcman, ale zpracování a pojetí filmu jejich kvalitám neodpovídalo. ()

eaten

Som rad ze som si Wolverina pozrel pred X-Menom, vela veci dava potom zmysel. Mozno ze pre niekoho sa moze zdat 5 hviezdiciek vela, ale Wolverine je moj (a tipujem ze vacsiny) najoblubenejsi X-Man takze som si ten film vychutnal. A tesim sa na dalsi Origins: Magneto. ()

Pajky3

Samostatný film, který mě konečně donutil vžít se a fandit Wolverinovi. Vedlejší postavy mutantů jsou úplně skvělý, jejich vlastnosti mě fakt baví. Škoda jen, že nejsou víc rozvedený. Protože takovej Gambit, to je postavička. Mě to bavilo, nenudil jsem se u toho a už se docela těšim až natočí ten další díl. ()

Wormboy

V ramci filmoveho sveta X-menov absolutny fail, ktory okrem postav a temy nema nic spolocne s tym, co vytvoril Bryan Singer. Ako samostatne stojaci akcnak ako tak preziva, no v podstate neponuka nic mimoriadne, co by stalo za specialnu pozornost a co by sa vymykalo zo siveho priemeru. 2,5/5* ()

necisty

Strašně si mě to upoutalo prvními minutami, ovšem pak to ztrácelo svůj šmrnc. K X-Menům jsem se vyjadřoval už několikrát a jak to tak vypadá, tak ještě hodněkrát se vyjádřím. Řekněme, že tady to vyloženě ničím neposrali, ale vzhledem k úvodu měli teda na víc. Každopádně oproti předchozímu rozhodně pokrok. ()

Juto

V žiadnom prípade by som to nenazval dobrým filmom. Ale! Celú cestu som sa skutočne bavil a bolo tam dosť skutočne zaujímavých scén, ktoré takmer dokázali vynahradiť neuveriteľne neohrabané momenty, ktoré im poskytol veľmi divný scenár. 6/10 ()

c.tucker

Jako fanda komiksových témat mě to velmi pobavilo, ale už né tolik potěšilo. Bylo to působivé, ale přeplácané a někdy zbytečně zkratkovité. Vím, že se to mělo především zaměřovat na Logana a vše kolem něj, jenže z toho posléze všichni ostatní mutanti vyšli naprázdno a zzbytečně se jich tam cpalo tolik. Některé triky byli příliš okaté. Ale abych na to neházel jen hnůj, bylo to nabito velmi působivou akcí, které nebyl nedostatek a i celkem fungovala v celku. Logan zase frajer a metač hlášek jako vždy. Normálně by to bylo asi za 3*, ale s mou zálibou v komiksu dávám 4*. P.S. Zajímavá potitulková scéna - doufejme, že když bude pokračování, tak bude v Japonsku podle Franka Millera, jak tomu právě tato scéna napovídala ;-) ()

emo

Pre mňa prvé sklamanie z nádielky potenciálnych letných peciek. Wolverine je asi o triedu slabší ako Ratnerovi X3, takže akékoľvek porovnávanie a spomínanie na Singerove počiny ešte výrazne zhorší celkový dojem... Wolverine sa tvári ako áčkové béčko, ale ani to mu veľmi neide a to predovšetkým vďaka katastrofálne strnulej a neinvenčnej réžii a vizuálnym efektom, ktoré miestami pripomínajú časy T2... Skor ako X2, Spider-mana ci Dark Knighta mi tento film pripomenul AvP, Doom alebo Ghost Ridera, takže nič moc... :-( ()

DominikV

Velmi zajímavě natočený film plný akce a výborných hlášek. Škoda jen že si s tím režisér trochu nepohrál. Ale bravo za parádní konec ()

čidlo

Nevím nevím. Zdá se mi jako by Američští scénaristé a producenti ztrácely pevnou půdu pod nohama! Vydělat co nej. peněz a z mohloby dobrého filmu na ukor prachů udělat zatracenihodný průmněr! 60% ()

BoXBe

S Wolverinem nelze jinak než s nízkým očekáváním a ještě nižším hodnocením. Film nedosahuje kvalit ani obrázkového čtení. Scénaristé si mysleli, že když to nabijou comicsovým příběhem, postavami a lokalitami, že se to prodá samo. Finančně se to producentům vyplatilo, tržby hovoří samy za sebe. Co se dojmu z filmu týče, odpovídá mentálně asi desetiletému dítěti. A zanechaná pachuť z triků říká, že McG je zlatý, když trvá na tom, aby stroje v Terminátorovi byly pokud možno zpracovány mechanicky a jen v nutném případě digitálně. Režisér Wolverina neumí pracovat s trikovou podívanou, ale co umí jsou průlety kamerou nad lesem dodávající filmu takový ten bombastičtější vzhled, ale to je spíše práce kameramana. Pokud to shrnu, film Wolverine by se spíše vyjímal jako animovaná podívaná v osm ráno v neděli na Nově v bloku pro nejmenší. Jediným příslibem je Deadpool, ale s jiným scénaristou, jiným režisérem, jiným týmem, jen ten Jackman, prosím pěkně, ten jediný nechť zůstane, protože s ním to stojí a padá, co si budeme povídat. ()

SHI-SHA

Čekal jsem mnohem větší propadák. Film jsem si opravdu užil, ale nic to nemění na tom, že tenhle X-Men je jen čistokrevná akce a spíš jakási "předmluva" k celé trilogii. Úvodní flashback je perfektní. Krásné čtyři hvězdičky ;-) ()

fars

Ty vole ale ten scenar... zvraty jak pro deti ze skolky. Nejdriv nejaky ozrala zabije malemu Wolverinovi otce, on pak zabije jeho a vyjde najevo ze vlastne on byl jeho otec (pri vete -on nebyl tvuj skutecny otec... synu- jsem sel do kolen), potom behem uvodnich titulku profrcime cely jeho zivot vcetne obou svetovych valek a tada... muzeme zacit. V tom filmu zemre fakt kazdy koho Wolverine potka, coz ho docela sere, kdyz mu sejmou i zenu, necha do sebe napumpovat adamantium a jde do akce. Nastesti ta akce vypada fakt dobre. Evidentne byl ten film dost drahy a jde to na nem videt. Vybuchne tu uplne vsechno, lidi tu porad litaji vzduchem, Jackman s Sreiberem si porad rozbijeji drzky a u toho kompletne nici vsechno kolem sebe, no diva se na to docela dobre. Wolverine je sice naivni, ale pohodovy akcni film, co ma kliku ze ma Hugha Jackmana, jinak bych mu ty 4* nedal. P.S: Kdyz jsem poprve videl zaverecneho zaporaka tak jsem sel do kolen znovu, to byla docela sila :-) ()

Plangi

Ou jej…i Ratnerovo „dílo“ bylo alespoň cirkusové číslo s tygry v porovnání s touhle chudinkou micinkou, tasící drápky, aby se vyprostila ze scénáristické bubliny snůšky klišé a jedné předvídatelné scény za druhou. Je jí to ale prd platné. S předchozí trilogií má společný pouze název a hlavního macho, kteréhož charizma je pasé taktéž. Snad by se dala překousnout nezastíraná dějová vykalkulovanost, ale konečný dojem ještě více shazuje absence kontrastu mezi mutantím a nemutantím světem, na němž Singer vlastně vystavěl začátek série. Ti mutanti holt nejsou už co bývali…smiřme se s tím. 40% ()

Demon.N

Dle mého soudu nevyužitý potenciál hlavní postavy (a koneckonců i některých dalších), některé scény (a především záběry) jsou vykrádačkami starších akčních filmů (záběr helikoptéry mi například éé-evokoval scénu z RAMBA III). Když si k tomu připočteme děravý scénář (s některými prvky patřícími spíše do parodie - viz poněkud korpulentnější mutant s dechem vonícím po uleženým bůčku - inu porucha příjmu potravy je porucha příjmu potravy) a průměrnou režii (jak má někdo bez nápadu udělat ze skokovitého scénáře zážitek hodný promočené sedačky v kině -tj, když byste rád utíkal na toaletu, ale prostě to nejde???), chválil bych za volbu herců, ale to by nesměli být někteří bráni jen zábleskovitě, navíc zavřít hláškujícímu Ryanu Reynoldsovi hubu? To je s prominutím kolosální číčovina (byť je jasné, že to neměl být buddy movie)! A proto budu kritický, neboť jsem od začátku ve filmu cítil jistý patos s pachutí narychlo vyzvracených ančoviček...sorry "Rosomáku", ale měls na víc :( ()

WolfR

Čekal jsem pořádný X-Men biják o zrození, počátcích a životě, zřejmě nejlepší postavy tohoto univerza, Wolverina, který by útočil na nejvyšší hodnocení. Avšak místo pořádného rozšíření zajímavé mytologie jsem dostal komerční, nic moc důležitou, vcelku odbytou, ale zábavnou jízdu ve, ve které Wolverine (charakterní Hugh Jackman) kosí vše, co mu přijde do cesty. X-Men Origins: Wolverine je zábavná komiksovka plynoucí ve vysokém tempu se spoustou akce a skvělých postav, bohužel s horším scénářem a nevyzrálou režií. Vidím tady dosti nevyužitý potenciál. Průměrné 3 hvězdy. ()

elis7

Asi čtvrté zhlédnutí mě donutilo snížit hodnocení - ano jsem hnidopich. Wolverinovu operaci, která byla v dalších dílech nafukována jako bublina do hrozivých rozměrů a předváděna jako něco temně děsivého, zde byla ukázána jako vcelku "normální" zákrok ve sterilních podmínkách, tu bych ještě překousla. Mám ale ještě v živé paměti jak profesor X (v té době jen Xavier) ve filmu X-men: První třída utrpěl zranění, kvůli čemuž přestal chodit. Jestli si dobře vzpomínám, měl vlasy a akademie ještě nestála. Jak mi tedy vysvětlíte, že si na konci Xavier krásně vykračuje a hlavu má holou jako dětská prdelka? Možná je to přehnané šťourání, možná bych tedy spíše měla tvrdě hodnotit První třídu, ale poněkud mě to zaskočilo. Jednotlivé díly na sebe prostě nenavazují. Můžete mě soudit, jak chcete, i kdybychom všichni zavřeli oči, před nenávazností - ale i samotný děj má svoje trhliny. Proto čtyři hvězdičky. Filmy X-men mám ale až příliš ráda na to, abych v hodnocení ještě více polevila a přeci jenom - příběh o Luně a Rosomákovi, samotný Wolverine nebo dobrota těch stařečků a další a další plusy, mě ve svém (novém) hodnocení utvrdily. ()

mortak

Absolutně brakové béčko s áčkovým rozpočtem. Jenže výhledem k tomu, že děj je zpatlanina všech možných motivů - Wolverine jako monstrum šíleného vědce (Frankenstein), Viktor jako vlkodlak, celé to připomíná brakové Hammer produkce naroubované na nějakou tu trikovou podívanou. ()

KajusaK

Wolverine je skvělý začátek téhle ságy. Mnohem lepší než Batman začíná. Ačkoliv skoro celý film drží Hugh Jackman, tak efekty jsou opravdu nádherné, dokonalé a nepopsatelné, příběh ucházející .. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)