Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všechny plakáty
Trailer

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiální text distributora)

Trailer

Dexter1

Tento film dokáže osloviť len veľmi malú skupinku ľudí. Komerčný či iný akýkoľvek úspech v Amerike je niečo čo sa nedalo čakať a bol vytvorený len pre fajnšmekrov. A o týchto končinách ani nehovorím. Avšak kto pozná trošku minulosť Brucea Campbella a sériu Evil Dead, tak sa so slzičkou nostalgie s chuti pobaví takmer na každej jednej scéne. ()

MartinezZ odpad!

24.7.2010 ~ Možná zamýšlená jakoby pocta Bruceu Campbellovi zvrhla se v trapnou nezábavnou nezajímavou a ultralevnou parodickou hovadinu. ~ Bruce Campbell je ten herec, co se proslavil hlavně tím, že hrál v totálně béčkové trilogii Armáda temnot z počátku devadesátých let. Od té doby se občas někde objevil, ale většinou spíše proto, že mu za zadkem stál přítel Sam Raimi. Do většího povědomí se ale nikdy nijak zvlášť nezapsal. Armáda temnot byla sice béčková hororová komedie, ale tak záměrně pitomá, až byla zajímavá. Přesto mě ale udivuje, jak tyhle koniny některé zaujaly natolik, že je považují až za kultovní. Asi se ale nemám čemu divit, kultovní je dneska kdejaká štupovaná fusekle. Bruce sice možná má práce dostatek, Armáda temnot bude ale vždy tou nejznámější rolí a tak si Bruce sám postavil něco malého k uctívání sebe samého. Film o sobě. Napsal si ho, zrežíroval si ho, zahrál si v něm hlavní roli a samozřejmě to dopadlo katastrofálně. ~ Bruce zrovna dotáčí nějakou totální sračku, když ve stejnou chvíli na jiném místě místní mladík probudí vražedného čínského boha války a ochránce Tofu z místního starého dolu, kde kdysi zahynulo 100 čínských dělníků. Onen mladík je ale velkým Bruceovým fandou a tak Bruce přivede a ten musí městečko i jeho obyvatele zachránit. ~ Natočené je to blbě, vtipy jsou blbé, námět a nápady jsou blbé, rozpočet byl nulový, hodina a půl příliš dlouhá. Samotné imbecilní ničení démona proběhne snad až v posledních dvaceti minutách, jinak je děj vyplněn nevtipnými gagy a vtipy na téma "Bruce si myslí, jaký je pan herec a přitom je to 'sračkát' nejhrubšího kalibru" a "Duch jde a seká hlavy všem, na které narazí". Campbellovská parodie parodující Campbellovské už tak pitomé parodie prostě nemůže být přinejmenším ani zajímavá. Ztráta času. ()

TheRaven

Velice průměrný počin, který snad může zaujmout jen příznivce Bruce, mezi které se také tak trochu počítám. Bruce se pokusil natočit vtipné béčko, které neustále svou kvalitu připomíná a dává najevo divákovi, aby náhodou nebral nějakou scénu vážně. Bohužel, obtlostlý Bruce, který se promenáduje v barevných havajských košilích už není to co býval. Sice má stále charisma, ale to nestačí. Příliš často, i na tento žánr, přehrával. Dějová linka také velmi kostrbatá s několika lepšími scénami, ale bohužel téměř žádnými vtipnými (což je u komedie menší problém) situacemi. Možná je to jen moje zdání, ale podstata děje mi přišla analogická poslednímu dílu ze série Evil Dead - Armáda temnot , ač jen velmi povrchně a celkem nenápadně, přece jen tam něco bylo. Jedním z příjemných zpestření byla i přítomnost jednoho z herců z Evil Dead 2, dále pochopitelně potěšila dvojrole odvěkého Bruceova souputníka, Teda Raimiho. Musím se přiznat, že jsem očekával trochu víc a jsem tedy trošku zklamán. ()

J*A*S*M

Tak z tohoto netrpělivě očekávaného filmu mám nakonec značně rozporuplné pocity, přičemž převažuje zklamání. My Name Is Bruce je totiž čistokrevná komedie, která hororové prvky podává takovým stylem jako třeba Army of Darkness, ale bohužel (pro mne) na mne její humor vůbec nepůsobí. Laciné a předvídatelné fórky se sice do filmu o "béčkovém králi" formálně hodí, ale já se u nich prostě smát nemůžu. A pokud mě komedii za celou svou délku přinutí pouze několikrát se mírně pousmát, lepší hodnocení si nezaslouží. Každopádně Campbellovi fanoušci možná budou nadšení. ()

topi

Bruce si natočil pohodové béčko, kde paroduje sám sebe a které se nebere vůbec vážně. Spousta odkazů nejen na jeho filmy, kterých si zarytý fanoušek určitě všimne, ale i herců, kteří s ním v jeho filmech hráli (Ted Raimi, Dan Hicks, Ellen Sandweiss...). Stejně by to ale chtělo lepší nahláškovanost a více béčkovejších efektů, pak by to mělo ty správný koule. Takhle spíše průměr, neurazí, ale ani nenadchne. ()

• Automobil, ve kterém jezdí Jeff je 1973 Delta 88 Oldsmobile, což je ten samý automobil, který se objevoval v sérii Evil Dead. (Kryton)
  • Sojový tvaroh neboli tofu je jídlo vyráběné srážením sojového mléka se sádrou (případně jinými prostředky). Jedná se o tradiční jídlo v Asii. (Kryton)
  • Farmář volající po angažovaní Jacka z Evil Dead 2 je herec, který Jacka v Evil Dead 2 hrál. Je to herec Dan Hicks. (Kryton)

Související novinky

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)