Jmenuji se Bruce

Scénografie:

George Costello

Kostýmy:

Claudia Everett

Než cokoliv napíšu, tak se doborovolně přiznám, že nejsem fanoušek hororů a před tímto filmem jsem Bruce Campbella vůbec neznal a pokud je mi známo, tak jsem ho dosud ani v žádné velké roli neviděl. Tím pádem jsem se až po zhlédnutí filmu dozvěděl, že opravdu nějaký takový herec existuje a že hrál ve všech těch filmech, o nichž je v tomto komediálním hororu řeč. Ale ani mi to nikterak nevadilo, film jsem si užil i tak, je zde solidní prostředí maloměsta, které mám ve filmech docela rád, a hlavně tenhle film se netváří nijak vážně a spíše to vypadá, jako by si sám ze sebe dělal srandu, což je mi velice sympatické. Na tenhle film jsem se podíval jen z toho důvodu, že horor v kombinaci s komedií mám docela rád a taky jsem se zde i několikrát zasmál (měnící se počet obyvatel na ceduli nebo městská schůze byly docela vtipné části), ale celkově bohužel nemám pocit, že bych viděl něco, co si zaslouží, abych na to ještě za nějakou delší dobu vzpomínal. Prostě tenhle film vnímám jako průměrnou záležitost, která nenabízí nic navíc a u které nevidím jediný důvod, proč bych měl hodnotit nadprůměrně. Jako zábava na jedno podívání je to naprosto vyhovující, ale vidět to vícekrát bych určitě nemusel. A protože film vnímám jako průměrný, tak tomu odpovídá mé hodnocení. Uděluji tři hvězdy.(4.6.2010)

Bruce Campbell je Bruce Campbell ve filmu Bruce Campbella ;-). FIlm, který si sice maximálně užijou především Brucovi fanoušci (mezi které se počítám), ale myslím, že své si najdou i ostatní. Film je především parodií na samotného hlavního představitele, včetně jeho populárního egoistického ega, tak často prezentovaného ve svých filmech a pak samozřejmě parodie na druhou na všechny béčka a céčka a všemožná jejich klišé. A kromě samotného Bruce musím vyzdvihnout především Teda Raimiho, který si svojí víceroli pěkně užívá a byvil mě skoro víc, než samotný Bruce ;-) Ale to vlastně nejni možný, protože Bruce je jedinej King. Hail to the King, baby!(8.8.2012)

Po výborné a originální oddychové akci Bubba Ho-tep se Bruce opět pokusil zaútočit na bránice diváků, to se mu však dle mého názoru nepovedlo. Snímek samotný je vlastně parodie na sebe sama, z čehož se už mnoho vyždímat nedá. Narážek a vtipů je celá řada, avšak jen málo z nich je skutečně zábavných a tak se často stane, že je Bruce střílí všemi směry, leč nic nezasáhne. Jeho schopnost režírovat film se tak zatím ukázala být slepou cestou. Žádného většího překvapení se během filmu nedočkáme a jak už to tak bývá, ty lepší kousky jsou bohužel známé již ze samotného traileru. Uvařené je to zkrátka především pro základnu fanoušků, ale tak snadno se nakrmit nenechám. Na Bruce prostě slabé a i přes fakt, kterým je zahrnutí mé osoby mezi řady jeho příznivců, ** navíc nepřihodím a nechávám je tam, kam zaslouženě patří, tj. sérii Evil Dead, zarytí fanoušci si ale jistě mohou přidat něco navíc. (5/10)(27.11.2008)

Bruce si natočil pohodové béčko, kde paroduje sám sebe a které se nebere vůbec vážně. Spousta odkazů nejen na jeho filmy, kterých si zarytý fanoušek určitě všimne, ale i herců, kteří s ním v jeho filmech hráli (Ted Raimi, Dan Hicks, Ellen Sandweiss...). Stejně by to ale chtělo lepší nahláškovanost a více béčkovejších efektů, pak by to mělo ty správný koule. Takhle spíše průměr, neurazí, ale ani nenadchne.(18.12.2016)

Popravdě očekávání bylo větší, než čeho se mi nakonec dostalo. Campbell je můj oblíbenec, jistě, hlavně v nesmrtelné trilogii o Smrtelném zlu...Nápad dobrý, realizace pokulhává. Potěší pár hlášek, třeba ta o polévce, létající hlavy či prastarý hřbitov. Škoda, že Bruce ze sebe dělá většího debila, než by musel. Závěr rozhodně bombastický není, více napětí by filmu prospělo. V dabované verzi mluví Bruce A.Procházka. A dobře. Asi tak. A malý čertík s andělíčkem připomenou Armádu temnot stejně jako motorová pila. Bohužel, pilu v akci neuvidíte. Na jedno podívání naprosto dostačující.(13.4.2013)

• - Automobil, ve kterém jezdí Jeff je 1973 Delta 88 Oldsmobile, což je ten samý automobil, který se objevoval v sérii Evil Dead. (Kryton)

• - Farmář volající po angažovaní kováře z Army Of Darkness je herec, který hrál kováře v Army Of Darkness. Je to herec Timothy Patrick Quill. (Kryton)

• - Postava malíře cedulí, kterého ztvárnil Ted Raimi, odkazuje vzezřením i jménem na herní postavičku Luigi z her Mario. Několikrát se tak sám pojmenuje, přestože na jeho má na pracovím overalu jmenovku se jménem Ted. (Lorge)