Edith Piaf

Scénář:

Olivier Dahan

Kamera:

Tecuo Nagata

Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Emmanuelle Seigner, Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Clotilde Courau, Jean-Pierre Martins (více)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."

Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem...

Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiální text distributora)

Gwaihir

Protože nejsem žádným znalcem zřejmě nejlepší šansoniérky, kterou svět spatřil, byl jsem trochu překvapen tím, jak spletitými cestami se ubíral celý její život. To, že jsou v tomto životopisu zvýrazněny spíše smutné a melancholické chvíle než momenty slávy, možná může vyvolat otázku, proč vlastně byla tato excentrická žena tak slavná. Rozhodně je to však, tedy alespoň pro mě, mnohem zajímavější pojetí příběhu než idylické zobrazování cesty na vrchol, jaké se objevuje mnohem častěji. Docela zajímavé je i to přeskakování v čase, které působí skoro jako vzpomínky, jež se objevují a zase mizí v mysli zpěvačky, která si svým nádherným hlasem a krásnými písněmi získala srdce mnoha lidí po celém světě. Mohu jen litovat toho, že jsem tento film neviděl na plátně. 90% ()

maseer2

herecký koncert Marion Cotillard ve filmu, který mě ale jinak po všech stránkách příšerně nudil.. slabé 2* ()

bouncer

Poslední dobou mám se životopisnými filmy o slavných hudebnících problémy, přijdou mi všechny stejné...přesto jsem chtěl Edith Piaf shlédnout a udělal jsem dobře. Olivier Dahan mě během uvodní půl hodinky dokázál, že jeho film se od ostatních v mnohém liší. Některé scény jsou nezapomenutelné a Marion Cotillard mě prostě dostala...její výkon mě úplně pohltil. Možná jen ta stopáž byla malinko ubíjející, 140 minut pomalého příběhu...ale co, nebudu kárat, když jsem si to tak užil :) ()

Agatha

Když jsem poprvé zjistil, že se má natáčet biografický film o Edith Piaf, nevěřil jsem, že se to tak moc povede. Připadalo mi, že jsem se za celý film jen jednou nadechl. Hlavní představitelka Marion Cotillard má u mě schovanýho Oscara, nevím jestli by se někomu z Hollywoodu podařilo jejímu výkonu alespoň vyrovnat. Atmosféra Paříže je také nepopsatelná. Pozornost si zaslouží i masky, pod kterými se mladíčká Edith Piaf proměnila v nemocnou a životem těžce zkoušenou ženu. Nevím co vyzdvihnout dříve, ale přehnaná chvála škodí. Mně se snímek líbí tak jak je, nic bych neměnil. O hudbě snad není třeba mluvit. Záverečná scéna, kde Edith Piaf před koncem svých sil zpívá svou "Non, je ne regrette rien", musela oslovit a obměkčit i to nejledovější srdce... ()

murakamigirl

Životopisnej snímke o kráľovnej francúzskeho šansónu nemám čo vytknúť, preto jej patrí môj plný počet. Je to nádherná, sugestívna záležitosť. Vizuálne skvostná, hudobne božská (aby nie, keď nás omamujú pôvodné nahrávky Edith Piaf a ostatné skladby sa tiež vôbec nedajú zahanbiť, vytvárajú dokonalú atmosféru), formou citlivá i dramatická... Je to puzzle jedného NERUŽOVÉHO ŽIVOTA. Opakujem, S CITOM poskladané. Scéna, keď Edith poprvýkrát predstúpi pred publikum v divadle, je natočená ohromnou, netradičnou cestou: čakáte s nervóznym srdcom, kedy každý kút rozozvučí Edithin hlas, ale keď začne spievať, ústa sa otvárajú naprázdno, a vy sledujete reakcie ľudí, Edithin spev, mimiku či gestá, ktorými sa zmocňuje obecenstva, a to všetko za inštrumentálneho doprovodu. Úchvatné!!! Herecky je to veľmi dobre zaľudnené, ale bez pochýb ide o "one man show v sukni" a majstrovstvo Marion Cotillard, ktoré sa slovami nedá opísať. Tak ako je strhujúca Cotillardovej premena v maskérni, taký je aj Edithin prerod z mladej ženy v dospelú až napokon v umierajúcu. V labyrinte emócií veľkej umelkyne sa Cotillardová umne a láskavo zorientovala. Verte, aj ďalej by som mohla spievať árie na tento čistý, nevídaný výkon, no nechcem unavovať... Nedá mi však neskloniť ešte poslednú (prisahám!) poklonu: Edithine piesne vychádzajú z jej hrdla ako vlastné (!) Ak ste priaznivcami neobyčajných životných príbehov, vo filmoch vyhľadávate drámu, lásku a podmanivú hudbu, siahnite po tejto úprimnej pocte francúzskej šansoniérke. ()

Hismael

Edith Piaf ve filmu předvedla všechno co jen mohla a i když řeknu že líp to asi udělat nešlo, je jediný můj argument kterým bych vysvětlil 2 hvězdičky, že mě to prostě nebavilo. ()

Terva

Marion Cotillard se do role Edith Piaf perfektně hodí. Chvilkami jsem si myslel, že do dokonce Edith je. Jeden z těch mála životních dokumentů, který se mi líbil. ()

Marek1991

Herecky skvelý film s úžasnou Marion Cotillard, človeku sa ani nechce veriť, kde zmizla tá krásna Marion. Čo sa týka hudby, je to zaujímavé, mne sa však páčili aj mnohé režisérsky skvele zvládnuté momenty ako vypnutí zvuk pri dôležitom vystúpení, scénka so sépiovou farbou, novinové výtlačky, avšak mohli byť viac zreteľnejšie, kostýmy by si tiež zaslúžili pochvalu, lenže to je asi tak všetko, čo by som pochválil. Celý film mi príde chaotický, tými časovými návratmi mi z toho urobili guláš, veľmi mi totiž tie spomienky nesedia s tými udalosťami neskôr, taktiež je to dosť ponuré, tmavé, pri mnohých scénkach nezaujímavé a skôr by som povedal, že dosť obyčajné, než aby sme si spravili názor na Edith Giovannu Gassion, zvanú Piaf. Z niečoho zvláštnejšieho, aj keď sa ma to netýka, si z toho odnášam, "Miluj, miluj, miluj", pri otázkach, čo by odkázala žene, dievčaťu a dieťaťu. ()

Skrk

Připadal jsem si jak na houpačce. Jednou dobrá scéna, jednou špatná. Stejnak tomu bylo u přeceňovaného výkonu slečny Cotillard. Co se naopak drželo laťku, byl průměrný scénář... ()

corpsy

Jeden z tých životopisov, z ktorých nebudete mať dobrý pocit. Zrejme každá veľká osobnosť, si prešla okamihmi, na ktoré nestačil ani morfín. Úspech, ak ho neovládnete, je tým pádom pádom. Lásky sa hrnú, ale vyjdú do stratena. Smútok prevláda. Sebavedomie klesá. A to všetko slečna Cotillardová dokázala vo filmových obrázkoch ukázať a dokázať. A dokázali to aj zaslúžene oscaroví maskéri. ()

sidzej

Skvelý herecký koncert Marion Cotillard, normálne jej závidím tie masky takto presvedčivo zachytiť celý život jednou herečkou to je skutočné umenie. Zaslúžené oscary za tieto 2 kategórie. Život Edith Piaf bol skutočne zaujímavý a rozhodne stál za sfilmovanie ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - "Nóóón rada ri jááán, nóóón rada gregoriááán". :) Zajímavý snímek se skvěle hrající Marion Cotillard, ztvárňující zajímavou skutečnou postavu, která byla v reálu opravdu cvok (myšleno v dobrém). CZ dabing zněl celkem přijatelně a až do konce filmu jsem Tatianu Vilhelmovou nepoznal. 75% (with J.) ()

spaceboyCZ

Emocne naprosto vycerpavajici, po hudebni strance naplnene az po okraj, spolecne s neuveritelnym vykonem marion Cotillard. Skoda jen, ze nektere (pro Edithin zivot vyznamne) momenty ve filmu chybi... ()

EastWicka

Vzhledem k tomu, jak pestrý život malá velká první dáma světového šansonu vedla, jeho pohnutým událostem, bouřím emocí a nejednoznačnosti její osobnosti... se mi ani nechce věřit, že na to téma vůbec šlo natočit cosi tak mdlého jako je tento film. S výjimkou skvělé Marion a jedné překvapivé scény v závěru, které pro mě bohužel nezáživnou podívanou nezachránily, ()

fannah

Vynikající film. Byl jsem opravdu nadšen jednak z toho skvělého zpracování, jednak z výborné kamery, z dokonalých masek no ale hlavně z úžasného hereckého výkonu Marion Cotillardové. Zasloužený Oscar, krásný film. ()

Cimr

Krásné prostředí, skvělá herečka a dlouhý, zpočátku rozvleklý a trochu roztříštěný sem-tam film. V těch Edithtiných milostných avantýrách se jeden ztrácí, a když si zvykneme na jednoho, šup, už je tam zas jiný. Přesto velice silný film a důstojný pomník velké osobnosti. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu