Decker

Z Bonda se stava cistokrevny profesional, tam kde jini hlasili je Craig suchy a pohotovy, s nicim se vyrazne nemaze a zloduchy vozi Land Roverem doprostred pouste s plechovkou motoroveho oleje k dobru. Jinymi slovy, Daniel Craig mi osobne velmi sedi, je to vsak naprosto jiny James Bond, nez na jakeho jsme zvykli. Zkuste ho i vy, nekouse, ikdyz vypada tvrde a mozna vas pobavi. ()

Jirgen

Bond nebo Borne už se mi to začíná plést. Zdá se mi že bond snaží kopírovat Borne a nebo naopak :D V každém případě další povedený díl agenta 007 s povolením zabíjet i když mi to občas přišlo, že M si trhala ten zbytek vlasů co má na hlavě, že to vůbec někdy 007 povolila :D Když jsem zjistil před Casinem Royal, že má bonda hrát Daniel Craig říkal jsem si cože .... Ale ukázal mi, že je to bond nové generace i když pro mě nejlepším 007 zůstane Brosman a to také díky vymoženostem které v každém filmu dostal. A jak to tradičně bývá nechybí zde ani bondgirl teda jestli se tohle v tomto díle vůbec dá tak nazvat, ale Olga Kurylenko je krásná a třeba se jí dočkáme i v dalším díle s kulkou v hlavě aby se měl bond za co mstít.... ()

vadic

To, že se Forster Bournem inspiroval nepopírám, ale teze o tom, že ho pouze kopíruje nepodporuju. QoS je hodným nástupcem Casina, sice ne až tak skvostný, ale stále na velmi vysoké úrovni. Craig je stále výborný, věřím mu všechno. Mírné rozčarování zavládlo pouze u scény seskoku padákem, ale bylo napraveno Bondovým stylovým vpádem do pouštního hotelu. "You and I had a mutual friend." ()

trojtmberk

Asi to byl jen další akční nášup, ale tu čtvrtou tam musim dát za tu ruskou Olinu, která v sobě něco má, sice nevim co, ale hezky se na to kouká. ()

matezzz

Po stránce příběhu v podstatě nemám co vytknout. Daniel Craig hraje Bonda skvěle, opravdu mi do té role sedí. Ale zklamání přišlo s podáním akčních scén. Některé mi přišly strašně zmatkoidní co se týká kamery a hlavně střihu, celkově na mě působily zmateně a nepřehledně. Naštěstí ne všechny. Bohužel jich tam zas tolik nebylo, určitě né takové, které by se mi vryly do paměti. Oproti Casinu podle mě pokles, ale nijak radikální. 75%, ()

AntonG.

Škoda, že Quantum točil zrovna Forster. Jeho nezkušenost s akčním žánrem se totiž hlavně v první polovině filmu projevuje totální nepřehledností akčních scén. Na druhou stranu, některé záběry jsou po vizuální stránce opravdu na úrovni (hlavně v hořícím padouchově sídle), což je ale jen mírnou náplastí. A taky by se příště nemuselo tak plýtvat penězi, těch víc jak 200 milionů dolarů velký rozpočet tu skoro není vidět. ()

Jackxx

Vzhledem k tomu, že jsem Casino Royale neviděl poměrně dlouho před tímto pokračováním, tak se mi děj zdál ze začátku dost zmatený a i přesto, že jsem si postupně rozpomínal, tak mírná zmatenost mě po dobu celého snímku neopustila. Z toho co mi utkvělo z Casina, tak Quantum je o dost akčnější a moc se nějakým vysvětlováním zrovna nezabývá. Z Bonda opravdu dělají velmi chladnokrevného zabijáka a srovnávat to s bondovkama před Craigem asi nemá moc cenu, protože tohle je úplně jiný tip filmu a celé je to pojaté drsněji. Akční scény byli udělány hezky, ale jinak po Casinu, které se mi líbilo dost je tohle spíše zklamání. Průměr. ()

eye candy

Neřekl bych že se mi film vyloženě nelíbil, když jsem ho viděl poprvé, spíš jsem odcházel z kina tak nějak rozčarovaný, čeho jsem to vlastně byl svědkem. Rozhodně to není Bondovka, na kterou je snadné udělat si hned jednoznačný názor. Po druhém shlédnutí mi tak trochu dochází proč. Forsterův přírustek do rodiny je ještě dostatečně Bondovský, aby se dal považovat za náležitého pokračovatele oo7. Na druhou stranu se ale rozpíná o něco dál a hlouběji než předešlé díly. Na rozdíl od předešlých bondů se autoři navíc vyjadřují mnohem poetičtěji (závod koní v prostřihu s chasing sekvencí, přívěšek ve sněhu). Samozřejmě našel bych na Quantum of Solace spoustu věcí, ze kterých nejsem odvázanej. Zaprvé si nejsem zatím ještě úplně jist jestli chci až tak estetického Bonda. Bonda, který má maminku a který se opíjí protože má zlomené srdce (hrdinové jako Bond a Indy jsou svobodní, nevážou se, jsou na vrcholu sil a vrhají se do nových dobrodružství, takové je podvědomě chceme). Na druhou stranu po posledních brosnanovkách už tato série potřebovala zásadní změny. Přehnaně řečeno i kdyby následovalo psychologické drama o sexuálním delikventovi, o moc hlouběji už by, alespoň z mého pohledu, klesnout nemohla. Když se nad tím zamyslím, Frosterův koncept volného pokračování a dočasného vysvobození a přetvoření Bonda jakožto charakterově neměnné postavy do hrdiny, který prochází jakýmsi osobnostním vývojem je vlastně velmi účinné řešení. Co mi ale vadilo, byla roztřesená kamera při několika akčních sekvencích. Vzpomínám si, že mě z některých momentů v kině vyloženě bolela hlava (starší lidé jako my, už se v takovém stroboskopickém trancu prostě neorientujeme:). Byly to ale jen vyjímky, obecně se akce povedla (a bylo jí hodně). Nesedla mi ale bondgirl a už vůbec ne úvodní song Keys/White. Každopádně po druhém shlédnutí přidávám * a musím konstatovat, že pokud existuje nějaký záhadný způsob jakým propojit kvalitní filmařinu, mainstream a Bondovskou sérii, Marc Forster na něj nejspíš přišel. ()

LeoH

Agenta 007 sleduju hodně zpovzdálí, ale kdo by odmítl narozeninový dárek v podobě moc pěkně vypravené kolekce dvaadvaceti BD k padesátému výročí první bondovky, takže mě teď čeká hezká řádka večerů v jeho společnosti. Celý zvědavý, kam se žánr v poslední době dostal, dal jsem si coby ochutnávku to nejnovější, co bylo po ruce – vše je dle očekávání exkluzivní, lesklé, ostré, hbité, pružné, elegantní, současné, dravé, ale taky hodně odosobněné a sebeobdivné, víceméně bez nadsázky, kterou jsem měl s Bondem vždycky v dobrém spojenou. Víc možná později, až budu mít nakoukáno na srovnávání. ()

chelseaman22

Bezpochyby nejslabší Bond od roku 1962. Film byl pojat jako cestopis, jež evokuje ty chvilky raného mládí, kdy jsem LIVE sledoval dobrodružství Britů na Orinoku či Nema bojujícího s obřími kraby na palubě Nautilu. Primárně bych scénáristu vytahal za pysky. Jak proboha někdo může stvořit Bonda a současně ignorovat tradici v promenádování se obnažených žen?! Jediné, co nám bylo dáno, byla nějaká hnusná holka fandící Sborné. Závěr je vhodný leda k zblití. 35% ()

Remivsremi

Navazuje se přesně na konec Casino Royale. Prvních patnáct minut celkem pohodlně utečou, i když úvod dává nebezpečně tušit, že se bude dít něco nepatřičného. Začíná totiž nebetyčná zoufalost a beznaděj té nejvíc nevhodné části, akční složky. Přitom minimálně dvě věci mohu pochválit. Craig se do role již plně ponořil, i když si myslím, že minulé měl větší příležitost předvést své umění, ani v QoS se neztratí. Děj ve své kostře též není zbytečný. Vidíme, jak si jednotlivci pohrávají s osudy zemí a lidí v ní. Jak se vytváření převraty a nahrazují nejvyšší činitelé. Ale film je rozbitý již od jádra jakékoliv triviální filmařiny. Posloupnost scén je chaotická, nezáživná a mdlá. Vůbec se nepřemýšlelo nad nějakou strukturou. Občas se mi zdálo, jakoby se pustily kamery, většina štábu odešla a před kamerou si naprostí amatéři hráli na Hollywood. Je to smutné. Největší troufalostí je nezvládnutá akční složka. Tak rozbitou, nesouvislou, chaotickou a problematickou akci si nemůže tvůrce dovolit u značky Bond. Vše se řešilo jen jednou funkcí. Střih. Je všude. Skáče na vás, provokuje, prská vám do obličeje a potutelně se chlámá, až se za břicho popadá. Je to bordel. Amatérismus, který mě dokázal vytočit do nepříčetnosti a ke konci zase uvrhnout do letargie. Nedokážu pochopit, jak něco tak hloupého mohlo opustit střižnu. Je to buď naschvál vypuštěný výsměch, který vznikl z prapodivné sázky nebo všichni lidi stojící za exekutivnímy příkazy oslepli a bylo jim u zádele, jaký výrobek vypustí. Quantum of Solace je v mnohá momentech nekoukatelný patvar, u kterého budete proklínat jeho tvůrce a naříkat nad zahozeným potenciálem. ()

Motinski

Začiatok trochu netradičný, roztrasená kamera, rýchlejší strih, akcia ale ajtak celkom prehľadná. Postupne sa zoznamujeme s novými postavami a dej plynie bez výrazného spomalovania, lokality sa rýchlo striedajú a určite sa nebudete nudiť. V podstate som bol teda spokojný no chýbali mi silnejšie scény čo naozaj zarezonujú ako napríklad pokrový turnaj v Casino Royale. Finále na mňa pôsobilo ako skromnejšia misia v Hitman hre a keby tu bolo menej akčných scén išlo by o jednu zo slabších a obyčajnejšich bondoviek. Quantum of Solace je svižná jazda čo sérii nerobí hanbu ale ani nevyčnieva. ()

Honzíno

Nadupaná akční jízda, které se nevyhnou slabší chvilky a která v první třetině dost evokuje Bourne trilogii (stejný tým - děkuji, Injo). Jenže poté na mě dýchla ta nenapodobitelná atmosféra conneryovek a já zjistil, kde jsem a naplno jsem se usadil v křesle. Na začátku nejednoho diváka může přizabít extrémně nastavené tempo a vysoká rychlost střihu, tyto momenty jsou však postupem času proloženy klidnějšími pasážemi, jež právě dodávají ono kouzlo. Forster dodal filmu speciální šmrnc a Bonda posílá ještě do jiných sfér napříč extrémní akčnosti Quantumu (netřeba však digitálních orgií a velkolepých střílecích scén). Famózní úvodní píseň - thanx Alicia and Jack, úvodní pasáž (co to bylo za kachnu s délkou počáteční scény?), vhození do děje, finální scéna - artově propojená a kdo by čekal, že se bude Mathieu takhle prát?:), hudba, spousta vychytávek (traverza, hláškující Craig).. a scéna z divadla s následujícím setkáním tváří v tvář ... ona přímo elektrizuje. Dravý dojezd Casina Royale se povedl. Na filmu můžete najít spoustu chyb, jenže mně se líbil a zdá se mi též mírně podhodnocený. Gemmě Arterton by slušela Money Penny:), škoda:(. Kdo remcal nad novým obsazením po Brosnanovi? Daniel Craig se pro tuhle roli narodil! Dva nové Bondfilmy jsou úplně někde jinde než mnoho z posledních (Brosnan, Dalton, Moore) kousků série._ Pátou projekcí jsem lehce posadil euforii na zadek. :) Ale pecka, u mě skoro na stejné úrovni jako Skyfall, i když samozřejmě porovnávám zcela odlišné snímky. Ale teď bych si možná pustil raději Quantum. ()

filip.novak

Quantum of Solace skvěle funguje jako agresivní dovětek Casina Royale, ale jako samostatná bondovka už ztrácí na síle. Akce je dostatečně vynalézavá a dynamická, ale stejně jsem se při sledování nezbavil pocitu, že některé momenty nasnímané „klasickou kamerou” by vypadaly líp. Sugestivní podání akce vás sice vtáhne do dění naplno, ale v důsledku to znamená, že si nezapamatujete jedinou scénu. A to je setsakramentsky škoda! ()

JimmyII

Ať si kdo chce říká co chce, podle mě Bondovi hodně prospěl kasínovský restart. Vnesl totiž čerstvý vítr do zábavných, leč už příliš zajetých kolejí tohoto hláškujícího a nesmrtelného gentlemana. A smrtelnost je právě to, co do Bonda vnáší Daniel Craig, který je ve své roli fantastický a pro mne je nejzajímavějším Bondem vůbec. Po lásce s Vesper se v Quantum of Solace vrací, aby pomstil její smrt. Anebo ne? Stojí to vlastně za to? Tuto otázku Bond řeší a my sledujeme, jak se se situací vypořádá a jak se pomalu blíží té klasice, kterou známe. Ale pořád to dělá s lidským rozměrem, narozdíl od ostatních. A co na tom, že chybí Q a Moneypenny? Craig a překvapivě pohodová Olga Kurylenko si vystačí sami, společně se silným příběhem a výbornými bojovými scénami (hlavně začáteční honička s Mitchellem po italské Sienně je dokonalá). Quantum of Quality!!! ()

markuc

Film to nebyl uplne spatny, ale horsi nez Casino Royale, mimochodem na tento film docela navazuje (coz me prekvapilo, u filmu o Bondovi na to nejsem zvykly), takze nedoporucuji film sledovat bez znalosti pedchoziho dilu. Vadila mi zmatenost deje, nektere az mimozemske kousky Daniela Craiga, ale prijemne me prekvapila Olga Kurylenko - cekal jsem dalsi antiherecku-krasku, ale jeji postava bylo prijemne zpestreni filmu. Jinak dil neni uplne spatny a v historii Bonda se nemusi krcet v koute, ale dalsi dil bych do rukou Marca Forstera nesveril. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter