Maty85

Výbornej akční film, který má opravdu skvěle vychytaný scény. Avšak pokuď se někdo na to koukne s očekáváním, že uvidí všechny vymoženosti a prvky které dělají a rozlišují Bondovky od klas. akčňáku, tak bude asi trošku zklamán. Nic takového v tomdle snímku nenajde. Je to zkrátka jenom nelítostná skvělá akce od začátku do konce. A k tomu ten vynikající song :-) ()

emo

Ak poodhliadneme od faktu, že to mala byť bondovka, tak máme pred sebou kvalitný, aj keď miestami naivný thriller. Forster zvládol akčné scény bravúrne (jedine tie člny sklamali...), Craig hraje drsného prďáka s prehľadom, slečna Kurylenko je vskutku bohyňa, ale celé to "rozuzlenie" zápletky z Casina mi prišlo nejaké nemastné-neslané a akoby z prsta vycucané... Radšej to mohla byť úplne samostatná časť. V kine som sa však napriek všetkému ani trošku nenudil a that´s the point... ;-) ()

messiah

21 bondovek. Všechny jsem snad ani neviděl, ale drtivou většinu ano. Takže jdu do kina na dvaadvacátou bondovku a čekám...bondovku. Jak prosté. "M", "Q", 007, promíchat - netřepat, buchty, Aston Martin, typická titulní melodie, doktor Zloun, akce a především...zábava. A hele, ono je to ňáký divný, titulní melodie je nebondovská, Bond neví co pije, Q tam neni. Huh, ale co sakra...nakonec je to uplně jedno že tam tyhle detaily který dělaj z Bonda to čím je přímo nejsou. Bylo jich dost a faktem je, že pokud jde o ty důležitější aspekty, Bond to furt je...stále s kamennou tváří a a tentokrát se svěžím vánkem. Zběsilé honičky - auta, lodě, letadla, střechy...jo, přehnaný to je, ale sakra s tím na Bonda jdu. A pozor, tentokrát jsem měl, snad poprvé u filmu s Bondem, trochu strach, aby nám 007 ze střechy nespadnul, s autem se nerozšvihal a s letadlem nespadnul. Stále takový nejistý pocit že se náš špionátor pohybuje na hraně a jde mu opravdu o krk z toho činí vyjímečnou bondovku. Já jsem tenhle pocit měl zejména u honičky po střechách. Do kina jsem šel s čekáním s tím že mě nicmoc nepřekvapí a vidinou akční zábavy. Trochu mě to překvapilo, co se zábavy týče tak nezklamalo, spíše naopak a vykreslením postav dost zaujalo. Bond totiž není jednoznačně pozitivní, lehkou pochybnost vyvolá. A hlavně Dr.Zloun (zde Dominik Green) není vyloženě špatný a globální gangster, jen prostě syčák s touhouh po penězích. Skvělá věc po té spoustě Zlounů kteří chtěli zničit svět. Takže další letošní akčňák se vydařil pro můj skromný vkus mnohem lépe než přeceňovaný Temný Rytíř u něhož se člověk třetinu, možná polovinu filmu nudí. 85% pro 007, dostal jsem víc než jsem chtěl a doufám že se tímto směrem bude nesmrtelný agent ubírat i nadále. ()

chemopren

Od tohto filmu som presne dostal to co som ocakaval. A to skvely film plny akcie, krasnych zien a neustalych honiciek. Craig je podla mna najlepsi predstavitel bonda. Proste Bondovka ako sa patri. Len jedna chybicka krasy, kde sa podelo slavne: "Bond, James Bond" ?!! ()

Plangi

Čert vem absenci martini protřepaného nemíchaného, na těchto detailech může bazírovat jen rejpal. Film splnil moje očekávání po formálních stránkách...akce skvělá, krásná bondgirl (jedna z nej), jakžtakž zápletka. Ale přesto mě mrzí, že s Craigovým Bondem je tatam i notná dávka humoru a nadhledu. Holt nové tisíciletí, nový prototyp hrdiny...nechť je tedy Bondovi Bourne příkladem. ()

DominikV

Tak trochu (dost hodně) tomu chybý spád, akční scény jsou nevýrazné až mdlé a Olga Kurylenko je sice krásná ale její postava je v tomto filmu zbytečná. Tři hvězdičky jsou tak akorát. ()

campix

Martin Cambell započal "novou éru" legendárního agenta jejího veličenstva a Mark Foster v jeho vizi pokračoval. Bohužel Quantum of Solace nedosahuje kvalit Casina Royale. A i když je v hlavní roli stále důstojný nástupce všech bondů Daniel Craig a záporákem je zde vynikající Mathieu Amalric, tak to nefunguje tolik jako předchozí film. To že je James Bond jaksi nadčlověkem a kulky se mu vyhýbají, na to by se dalo zvyknout, ale prkennou Olgu Kurylenko a podle mě slabší scénář s hodně slabým koncem už je na pováženou. Přesto vysoké hodnocení, za nový přístup k bondovi. Uvidíme jak se žezla chopí Sam Mendes. ()

WolfR

Quantum of Solace není špatný film. Ale není to ani dobrý film, lepších Bondovek bylo daleko více. Ten nový svěží a jiný Bond co byl minule k vidění v Casinu Royale jakoby také zmizel. Je tu ještě jinačí verze. Klasické aspekty Bondovek jsou pryč! Tohle už není ten pravý Bond! Co Casino Royale, započalo, to Quantum of Solace nedokončilo a já říkám, tohle není ten správný Bond. Tak například (dočtete se to i v zajímavostech), klasický opening každé Bondovky, scéna s hlavní, se tedy vlastně objeví až na konci, je to maličkost, ale dost mi to vadí. Dále, Bondgirl se zde s Bondem ani nevyspí, jak je to možné? To už pak není Bondgirl! Potom ještě třeba, Bond se zbavil svého klasického motýlku, který k němu prostě patří, a začal nosit kravatu! Znovu opakuju, maličkost, ale dost mi vadí! A takhle bych dál mohl pokračovat! Já prostě nechci žít ve světě, kde James Bond neřekne svou legendární větu; “Jsem Bond, James Bond". Navíc příběh nemastný neslaný a nenašel jsem tady jedinou zapamatovatelnou scénu, takže 3 hvězdy. ()

mortak

Craig je jako Bond v úžasné formě a hlavně díky němu je to dobrá bondovka. Bohužel nohy mu podraží dvě věci: stávka scénáristů a režisér. To, že scénář nemohli dopilovat profesionálové, a nakonec to musel dělat Craig s Forsterem, to mi tak nevadí, snad až na tu nestandardní délku filmu, ale že Forster kazí akční scény rádoby uměním, to se odpustit nedá. Všechno to prostříháváni na koně, či operní zpěváky je prostě trapné. A přitom ta opera je geniální nápad. Forster prý ani akční scény natočil, nepohlidal si je, a proto často při stříhání něco chybělo. Ale jako pracovník v oboru vodikovych technologií musím jen za ten výbušný závěr dát čtyři. ()

dr.fish

Naprosto prasácky sestříhaná úvodní scéna a některé další mne málem donutily film vzdát. Měl jsem pocit, že se dívám do stroboskopu. Naštěstí jsem vydržel prvních zbytečných dvacet minut a pak už se to dalo přežít. Rozhodně nejslabší ze všech nových Bondů. 55% ()

Jermann

Quantum mi k srdci přirostlo asi až na třetí pokus, ale přece. Casino Royale nasadilo laťku opravdu vysoko a bylo by skoro naivní očekávat, že se ji podaří hned po dvou letech suverénně přeskočit. Nedotažený a lehce chaotický scénář s hromadou akce a explozí mi trochu připomíná Brosnanovky, proti kterým obecně nemám dišputát, takže za mě se tady vlastně nic zlého nestalo. Kamera, střih i score jsou opět bez chybky, a ten ikonický záběr padající kamerou v rekonstruovaném kostele zařazuji do svého osobního zlatého fondu akčního vizuálu. ()

zorro

Na Quantum of Solace jsem šel trochu s obavami po recenzi Civala, ale na konec to dopadlo velmi dobře. Akorát mě štvalo to, že děj je takoví prázdnější, ale co jako celek to fungovalo dobře. Nesmí na to člověk jít s tím, že to bude další Casino Royale. Mimochodem Daniel Craig opět výborně. ()

okkac

Těžké rozhodování mezi 3* a 4*. Zatím nechávám na 3*. To že tohle není už ten klasický bond na jakého jsme zvyklí mi vůbec nevadí. Kritizovaná akce mi zas až tak špatná nepřišla, ale někdy je střih opravdu dost rychlý, aby se člověk stačil zorientovat. Např. úvodní automobilová honička je hodně dymamická, jednotlivé záběry a to co se v nich odehrává jsou cool, ale seřazením oněch záběrů v rychlém sledu za sebou moc nefunguje. U ostatní akce už je to lepší. Akorát co mi nejvíce vadilo bylo nečekaně to vychvalované prolínání mezi Toscou a přestřelkou, kdy byl totálně tlumený zvuk výstřelů a záběry značně rozmazané, že se nedalo moc orientovat. Je zajímavé, že neakční režisér natočil prozatím nejakčnější bondovku (a taky druhou nejkratší). To je celkem plus -pořád se něco děje: akce, dialogy, akce, dialogy akce...atd. Hlavní problém byl, že v příběhu jsem se nestačil moc orientovat. Casino Royale jsem viděl před několika měsíci a pomatoval jsem si ho, ale i přesto jsem občas nevěděl, co vede ostatní postavy a organizace Quantum je zde jen naťuknutá, takže jsou to otevřená vrátka do dalšího dílu, kde bychom se o ni měli dozvědět víc, než že jen existuje. Po dalším shlédnutí na jeden zátah společně s Casinem možná hodnocení zvýším. ()

SeanLSD

Veľmi artová, ale k tomu navyše prekvapivo akčná bondovka, možno najviac. QUANTUM OF SOLACE ide v stopách fenomenálneho CASINO ROYALE, ale pridáva aj niečo vlastného. Hoci scenár môže pôsobiť trochu zbrklo a nedostatočne ( netreba zabúdať, že tentokrát vznikol na motívy poviedky, nie románu ), tvorcovia to bohato vynahradzujú výbušnou akciou a veľmi originálnym technickým spracovaním, možno trochu neprehľadnejším, ale o to lepšie evokujúcim pocit zbesilosti a rýchlosti, v ktorej sa všetko deje, v ktorej sa okolnosti menia stále a príliš rýchlo, je potreba bleskovo a bezchybne sa rozhodovať a pumpovať adrenalín v konských dávkach. Bond sa ženie ako buldog po najkrajších turistických destináciách, provokuje najmocnejšiu organizáciu na svete aj svoju šéfku, zabíja na potkání tak, ako kedysi zvádzal ženy, a popri tom ešte stíha pomáhať jednej neschopnej ruskej modelke s otrasným prízvukom a len tak akosi pomimo zabraňuje ekologickej katastrofe... A kto by pritom za tých 40 rokov povedal, že sa bude v bondovke tešiť na rozhovory a vzťahy rovnako ako boj ? Už sme si zvykli na nový Bondov image nezastaviteľného stroja na zabíjanie s urputným výrazom sa ženúceho za splnením svojej misie ( tentokrát už aj rýdzo osobnej ), kde potom chvíle nežnosti či vtipu pôsobia ako séria malých rozbušiek. Teraz sa už ale úplne vymyká kontrole systému a stáva sa takmer spasiteľskou bytosťou a pritom prudko individualistickým hrdinom, pričom famózny Daniel Craig dokáže cez ten večne nasraný výraz akosi záhadne pretlačiť aj širokú škálu iných emócií. Tento fakt u herecky tak skúseného režiséra ako je Marc Forster rozhodne neprekvapuje tak, ako oproti CASINU ešte znásobená dravosť réžie, popri chvíľami takmer prestrelenej akčnej smršti aj v „európskom“ umeleckom ladení. ( Veď netreba pri všetkých tých šialených parkourových naháňačkách, krvavých košeliach a špine zabúdať ani na to, že Bond ako špeciálne cvičený agent je kultúrny, vzdelaný človek dobrých spôsobov, zvyknutý pohybovať sa vo vysokých kruhoch - takže nejaký ten "art" k nemu prirodzene pristane.) Pritom tam kde sa Martin Campbell vtipne pohrával s bondovskými trademarkami, Forster na ne úplne kašle. Akoby nevedel o Bondovi, jeho obnažených ľahko zmanipulovateľných krásaviciach, autách, technických superhračkách, uhladenosti a obrích výbuchoch, z ktorých vychádza bez škrabnutia s cynickou hláškou na perách, pozerá sa iba na predchádzajúci film a pokračuje v ňom, ale vlastným spôsobom. Nepokračuje v legende, tvorí novú - nevedome, len vďaka svojskému prístupu. A ja som strašne zvedavý, čo s ňou urobí jeho nástupca. ()

kopfa

Živočišně pojaté jsou zde všechny složky, což na jednu stranu znesnadňuje vnímání prostoru i děje v něm, ale působí hodně na emoce, a ty v extrémním vypětí nejsou nikdy vyrovnané. Každopádně žádná aseptická hříčka, ale ani čistý agresivní zážitek, hlavně kvůli kinu atrakcí s nádhernou montáží v Tosce, až tato sekvence mě přesvědčila, že se dívám na něco, co si chci užít. ()

bartias

Daniel Craig je sice skvělý Bond a Olga Kurylenko je neuvěřitelně hot bond girl, snaha o drsného, realistického 007 se ale Marcu Foersterovi, který není zvyklý dělat akční filmy, rozpadá pod rukama. Příště by měli Martina Campbella prosit na kolenou. ()

wendelin9

Popravdě jsem od snímku čekala víc. Po úžasném Casinu Royale, které jsem viděla asi jen 2 hodiny před tím, než jsem se vydala do kina na novou Bondovku, jsem očekávala minimálně stejně dobrou řežbu jako v předchozím díle. Ale bohužel jsem se toho "pravého ořechového" nedočkala (ikdyž nemůžu říct že bych se nudila!)... Ano pořád je to Bond s velkým B který mi učaroval již v Casinu, ale nějak to není ono... Hned na začátku mě rozhodila návaznost s předchozím dílem, která u Bondovek není zrovna obvyklá, takže divák, který CR neviděl byl nejspíš poněkud zmatený... Nicméně film nepostrádá žádný z "bondovských prvků" takže fanoušek si příjde opět na své... A když ne, na Daniela Craige se vedle Olgy Kurylenko dívá ještě líp než předtím:)... ()

otík

Nemohu říct, že bych byl přímo nadšen tak jako z Casino Royale, přesto jde určitě o jednu z těch lepších bondovek. Daniel Craig potvrdil, že mu role Bonda sluší, jen nevím, proč tentokrát je vše tak úděsně smutné a vážné. Ano, Bond se mstí a duševně trpí, ale aby ztratil veškerý smysl pro humor? Bondovky byly a snad i budou vždy především zábavou, při jejíž sledování se člověk opravdu bavil a říkal si: "Jo, ten Bond je fakt borec!" Při sledování této Bondovky si řeknu také, že je borec, ale rozhodně bych nechtěl být v jeho kůži a trpět vnitřně tak, jak se to snažil režisér umělec naznačit. Podle mne to přeci jen trochu přehnal a to právě na úkor oné pohodovosti. Doufám, že příště už Craig dostane pohodovějšího režiséra a svou roli si opravdu užije. ()

Medwídek

Nu, minulý díl (Casino Royale) mne tedy oslovil více. Není to vyloženě špatné či hrozné, ale na mě až příliš akční a pomstychtivé. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter