Doomer

Americky ultra verici jih kazou lasku ale o tom ce se deje za zavrenymi dvermi uz svet nevi. Nechapu co je toto za narod kdyz poboznost se tam rovna duveryhodnost. Film je hodne drsnej a hned kdyz jsem videl polske prijmeni bylo mi jasny ze hodne verici americka jizanka s polskymi koreny musi byt hrozny clovek. ()

fojtas

Velice povedené zpracování skutečného případu, který musel otřást amerikou už jen proto, že se po něm jistě každý začal více dívat okolo sebe..Skvěla Ellen Page, výborně odvyprávěno... ()

lost_viking

Před zhlédnutím filmu jsem případ, kterým byl inspirován tento film, vůbec neznal. Následně jsem si ale provedl malou rešerši a musím říct, že ze skutečné Gertrudy Baniszewski šla daleko větší hrůza (připomíná mi kreslenou matku z Pink Floyd: The Wall) než z Catherine Keener. Bál jsem se, že se mi o ni bude i zdát... Hrůzný případ, emocionálně to se mnou zamávalo opravdu hodně. Nejde mi do hlavy, jak do toho mohlo být zapleteno tolik lidí, a nikoho ani ve snu nenapadlo, že by mohlo jít o páchání zla. Děsí mě, že všechno musí mít nějakého obětního beránka... ()

M4rkl4r

Je to jeden z těch filmů, který vás nutí vstát ze židle a běžet hlavní postavě na pomoc. Ellen Page je fantastická! ()

karlee

Tak to byl asi největší hnus, jaký jsem zatím viděl, a to jsem celkem otrlý. Ne že by se mi chtělo brečet, u tohoto filmu je člověku spíš fyzicky špatně z čiré nenávisti. Ke zpracování mám určité výhrady, ale u podobných filmů je to asi celkem jedno. No, klobouk dolů před herečkou, co vzala roli Gertie (i když ta mi tam třeba úplně neseděla). To se týče dějového zvratu před koncem, do filmů podle skutečné události to asi úplně nepatří, na druhou stranu tady to má smysl, ukázat, že stačilo tak málo... ()

snek888

Začal jsem se na to dívat s čistou hlavou a to co postupně přicházelo jsem zpočátku nechápal, moje racionalita, víra v lidi a do jisté míry má nezkušenost, prostě odmítala přijmout, že se něco takového mohlo stát. Později mi však empatie prozradila to tajemství a stav mé mysli byl najednou ve stejně bezvýchodné pasti, ve které byly Gertrudiny děti. Dobře nastíněná byla i myšlenka edukačně morální, a to myšlenka předávání způsobu myšlení od rodičů dětem, myšlenka předávání pokřiveného chování, myšlenka špatné výchovy a jejího dopadu. ()

Chamyl

Bude to znít velmi cynicky, ale z tohoto příběhu se dalo vytlouct mnohem více. Přes všechnu jeho hrůzu umocněnou skutečnou předlohou je podle mého názoru emocionálně velmi plochý a ve finále i trochu nudný. Nevím, jak to bylo doopravdy, ale ve filmu mě vyloženě iritovalo stádní chování všech zúčastněných, kteří jako zhypnotizovaní poslouchali nějakou přiblblou slepici. Buď ji tedy Catherine Keener nedokázala přesvědčivě zahrát a nebo k tomu nedostala prostor. Ellen Page hraje přesvědčivě, ale ani o chlup více. ()

sWONDER

Možno je to celé pravdivý príbeh, ale mne proste vadí, ak sú ľudia tak sprostý, že sa to nedá ani opísať. A teraz nehovorím o starej ..Extra ma netrápil osud týraných deti, teda nie že by mi to nevadilo , ale zdá sa mi to až neskutočne dementné(už aj kamaráti z ulice si chodili potýrať, rodičia ich mali v pci , atd...).Sfilmované to nie je najhoršie, ale že by to bola neviem aká silná dráma to nie! ()

windows

Zvěrstva páchané ženou v domácnosti, která je psychicky na dně. Bohužel se špíny dopustí i děti. Nejhorší je, že dívka, která je mučena byla nevinná. Je dobré shlédnout podobný snímek. Ti lidé jsou mezi námi a je to otřesné. ()

Nikol10

Je to velice silný příběh o naprosté zbytečné smrti mladé dívky. Kdyby se kdokoliv z nich ozval,tak by tomu mohl zabránit. Nepochopila jsem krutost těch dětí, nebyli ve věku,že by nevěděli co dělají,ale naopak moc dobře věděli co dělají a ještě ostatní děti z okolí se přidávali,nikomu to nepřišlo divné ani se nebáli trestu? Zbabělost její mladší sestry jsem také moc nechápala,vždyť měla tolik příležitostí to někomu říct,ve škole,v kostele,vždyť nebyli sirotci ,odkázaní jen na tu tyranku, ale měli rodiče, to neuměla vůbec zapojit mozek? Navíc jsem ani moc nepochopila,jak může někdo nechat děti u takřka neznámých lidí a odjet s cirkusem!!! ()

fantomas19

* žena v domácnosti, výchova detí * prísne pravidlá, kruté tresty * psychický tlak na deti * týranie a väznenie mladej dievky v sklepe * ()

Megynka

Někdo mi to před nedávnem doporučil a nikdy by mě nenapadlo, co všechno to ve mne zanechá. Je mi strašně z věcí, které se kolem nás dějí a ještě více z těch, o kterých vlastně vůbec nevíme. Jednu věc ale nikdy nepochopím - to opravdu existují lidé, kteří mají tak malý pud sebezáchovy, že neutečou, když mohou?! ()

ANTYCHRYST

Co k tomu říci.. silnej příběh, kde bych ale očekával trošku větší hraní si s divákem, větší citové vypětí a drama. Námět tomu dával dost velkej prostor, kterej mohl být ještě lépe využitelnej. Trošku mě překvapila reakce těch pravejch rodičů, já na jejich místě bych se sebral a tu ženskou stáhnul z kůže za živa. Dobře bylo vystiženo jak se chovají slabší jedinci v davu a jaká velká moc v tom je když se lidi navzájem hecujou a dělají něco špatného, tak i ten kdo zprvu nechce se nechá zlomit a pod tíhou okamžiku jedná jako ostatní. Měl jsem velké nervy a tu matku a všechny ty malé sráče bych do jednoho zničil. Celou dobu jsem tajně doufal a přál si aby ta nebohá holčička po úniku někde zůstala ležet na ulici, kde by jí našel nějakej zabiják, kterej by jí uzdravil a naučil boje a holčička by pak mohla jít a všechen ten lidskej odpad co jí tak ubližoval - postupně, bolestivě a pomalu zlikvidovat ..... bohužel se tak nestalo. Ps: ty sousedy jak dělali že nic neslyší, bychtaky na pár dnů zavřel do sklepa. 65 % ()

SkupaCorba

Pre mňa to bolo dosť suché. Poburujúce scény týrania malej Ellen Page som necítil.. Tento film vo mne nič nevzbudil. Jediné čo ma na tomto filme prekvapilo že je to podla skutočnej udalosti. 50% ()

Jakub

Tento film dokáže člověka opravdu rozčílit a znechutit. Pro mě osobně odpornější než postava Catherine Keener byly ti školáci , kteří si po škole asi z nudy šly týrat nebohé děvče. Opravdu hnus. ()

Amynka

O tomhle případu jsem nic nevěděla,takže jsem nebyla ani tak překvapená(znuhesená samožrejmě ano),že ňáká psychopatka týrala cizí dítě(když děti týraj i vlastní matky!),ale naprosto mě rozhodilo a znechutilo jak se chovali všichni okolo!!!!Že se chudák holka stala zábavou pro její smrady plus jejich povedený kamarády!!!To jsem valila oči a NECHÁPALA na co že se to proboha koukám!!!A po...aný sousedi co dělali,že nic neslyšej!!!A ten konec mě taky rozsekal-škoda že to byla jen představa nebo sen..:-(((Nakonec se mi ale aspoň trošku ulevilo,že odsoudily i některý ty parchanty a ne jen jejich narušenou matinku...No a k filmu jako takovýmu musim říct,že by se ani nehodilo,kdyby ho natočili schválně krvavej a brutální, snažíc se šokovat jen nechutnejma scénama mučení,ale svižnější tempo by mu taky neškodilo... ()

viky13

Tento rezonující silný příběh mě po emotivní stránce totálně dostal. Začíná klidně a stupňuje se až do obludných rozměrů. Ovšem není to jediný fllm o zdánlivě dokonalé rodině, kde začnou na povrch vyplouvat nehezká tajemství, podle skutečných událostí. Napříkad jen o tři roky mladší Rodinné Hříchy ( s Kristie Ally v hlavní roli ) mě taky opravdu dostal. Tyto dva filmy mají mnoho společného...od stoupající napětí, přes ukázky od soudu až po odsouzení viníka. ()