Vysokoškolský profesor Dr. Jack Gramm, který zároveň pracuje jako forenzní psychiatr FBI, dostane ultimátum – zbývá mu 88 minut života. Aby se zachránil, musí Jack použít všechny své dovednosti a zkušenosti, aby zúžil okruh možných podezřelých, mezi něž patří nespokojení studenti, opuštěná milenka i sériový vrah, který sedí v cele smrti. Jack Gramm založil celou svou kariéru na spolehlivém „určování“ povah lidí a faktorů rizik. Svoje expertní osvědčení získal díky případu sériového vraha Jona Forstera a nyní, s pocitem zadostiučinění, čeká na Forsterovu popravu. Ale když se začnou objevovat další podobné vraždy, musí Jack obhájit, že Forster je skutečně vinen, jak celou dobu tvrdil. (oficiální text distributora)

castor

Jedno pozitivum na úvod: Al Pacino vypadá v kravatě a dlouhém kabátě stále zatraceně dobře a charisma mu neschází ani v šablonovitém thrilleru 88 Minutes, který si pohrává s nebezpečnými ambicemi, ale absolutně je nezvládá. Scénář působí neuvěřitelně vykonstruovaným dojmem, což vyvrcholí stupidním finále, snaží se vyrovnat současnému trendu o „šokující pointu“. A po Pacinovi nejznámější herečtí představitelé, William Forsythe a Leelee Sobieski (u ní je to s povzdechem dvojnásob), přepínají svoje postavy až do křečovitých kreací. ()

viperblade

Už jsem se smířil s tím, že některé věci zkrátka nepochopím. Např. kvantovou fyziku, proč je Twilight sága tak oblíbená nebo proč má tento film pouhých 60 %. Dobře, beru, není to žádný zázrak, ani po příběhově stránce a zřejmě ani po technické, ale mě to zabavilo. Pustil jsem si DVD okolo půlnoci s tím, že jsem chtěl oddychovku, která mě neuspí. A to se povedlo perfektně. Jako vždy skvělý Al Pacino zde opět táhne celý film kupředu a navíc mu věříte každé slovo, každý pohyb. Nebudu tu mluvit o předvídatelnosti filmu (ale hlavní záporáka jsem neodhadl, v průběhu filmu jsem měnil své typy co 5 minut) nicméně film mě zabavil, já se ani na chvíli nenudil a hlavně jsem neusnul. Netvrdím, že 88 minut je bezchybný snímek, jen říkám, že jsem si chyb nestihl všimnout. Takže za mě 90 %. P. S. A tohle je další případ, kdy mě fakt zajímá, kolik lidí zde hodnotí opravdu podle sebe a kolik podle ostatních, aby zapadli… ()

Spooner

V rámci žánru naprosto tuctový a předvídatelný kousek. Al Pacino chodí hodinu a půl po městě, furt s někým telefonuje a hledá vraha, kterého už jsem poznal po půl hodině. Když to má ale tak šablonovitou zápletku, tak to chtělo natočit aspoň trochu svěže a ne takhle unyle. Škoda, nepovedlo se. Alespoň, že ten Pacino má pořád charizmatu na rozdávání, ostatní herci taky nejsou špatní a na ten večer to přece jenom neublíží. Dalo se z toho ale udělat mnohem víc. 50% ()

Faustka

Celkem průměrný thriller s nadprůměrným Al Pacinem, protože právě on byl tím hlavním a asi jediným tahounem celého filmu! : )) Hlas v telefonu soudnímu psychiatrovi Jacku Grammovi oznámí,že za 88 minut zemře a než si uvědomí,že to není žádný vtip,tak nastává šílený závod s časem. Minuty nemilosrdně ubývají a hrozba blížící se smrti je už na dosah. Ale za těch 95 pořádně nadupanejch minut si " Al " ty 4* zaslouží. :-) ()

HOCKEYKA

Toto je jeden z tých typicky smutných prípadov,ked jeden skvelý,historicky významný herec znenazdajky klesne na úroven priemeru a každý sa len pýta kedy a ako sa to stalo.Al Pacina neobišiel osud starnúceho uja,ktorý sa bezmyšlienkovite upisuje priemerným filmovým projektom bez väčšej perspektívy.88 minút je rýdzo priemerná záležitosť a aj to len vdaka Pacinovi.Herci vo vedľajších úlohách sú zúfalo nezáživní,pričom Leelee Sobieski je doslova strašná(nielen v tomto filme).Tri hviezdičky len z nehynúcej úcty k Pacinovi,inak by to bolo menej. ()

Wacoslav1

Má to docela slušnej nápad. Pacino to v rámci možností i táhne jak se dá, ale sám na to nestačí. V druhé polovině začne film nenávratně nudit a už ho nic nezachrání. Potom si člověk říká proč vlastně některý projekty zůstavají tak hrubě nedotažený, ale podobných snímků už tu bylo...40% ()

gogo76

Je fakt, že Pacinovi zožeriem všetko. Kľudne aj trojhodinovú prednášku o kresťanstve, ale fakt je aj ten, že bez neho by bol tento film priemerný, miestami až podpriemerný. Ako vždy, drží tento film svojimi hereckými schopnosťami, ktoré sú samozrejme obmedzované predvídateľným scénarom a priemernou réžiou. Takýchto filmov najdete v požičovni stovky. Škoda plytvania hereckým talentom v takýchto stokrát prevarených sračkách a trochu sa aj Pacinovi čudujem, poslednú dobu (DeNiro je na tom ešte horšie), nemá práve najšťastnejší výber s výnimkou vedľajšej úlohy v Dannyho parťákoch 3. Hádam to zachráni spoločný film týchto hereckých velikánov, ktorý sa práve natáča. Ale priznám sa, že nečakám nič moc, ďalší Heat to asi nebude. Napriek tomu nikoho neodrádzam, s Pacinom je to stále ľahko nadpriemerný thriller. 60%. ()

Davies182

Jedna velká nuda s podivným výkonem Pacina, kde zaujme maximálně tak jedna akční scéna, a to ta závěrečná. Scénář je sice docela zajímavý, nicméně pohřbít se jej povedlo vskutku solidně. ()

Xmilden

Výhoda scénáristů byla že mohli jako vraha označit kohokoliv a myslím že by to bylo i uvěřitelně neuvěřitelné. Takto tedy vybrali a ukázali. Mě totiž přišla podezřelá celá třída. Al Pacino hraje jakéhosi zasloužilého playboye na kterého se lepí všecky mladé holky v okolí. Akce minimum a když nastane např. výbuch auta, tak to vypadá jako v německém televizním filmu. ()

sepp

Al predvadi, ze hrat stale umi a tento talent mu uz nikdo neuzme, a to ani prumerne filmy do kterych nyni byva obsazovan. A mezi ne patri i 88 minut, film kteryzto se dost dlouho rozjzdi a co je nejhorsi - vlastne po celou dobu ani poradne nerozjede do nejakeho aspon prumerneho tempa. Krom par krvavych scen zde neni v podstate nic, co by podrazdilo nase smysly, ktere by v nas mohly vyvolat napeti, strach ci podobne adrenalin zvysujici emoce. Namet neni uplne nejhorsi, ale nudne vystaveny pribeh, nijak vyrazne hrajici herci krome Ala a jeho neustale otravne pipajici telefon strhavaji tento kousek do podprumeru. ()

-bad-mad-wolf-

88 minut jsem si pustil bez velkých očekávání. Dynamická režie v první polovině spolehlivě udrží oči na obrazovce a dokonce nabídne náběh k nevyzpytatelnému konspiračnímu thrilleru. Většinu času jsem tak byl dostatečně zabaven a těšil se z pohledu na sympaťačku Alicii Witt. Pak se ale zpočátku energická hříčka zvrhne ve změť slabě provedených žánrových rekvizit a vyvrcholí ohromně hloupým závěrem. Škoda. Mít lepší scénář (nebo aspoň jeho druhou polovinu) a udržet krok s nadějným začátkem, šlo by rozhodně o nadprůměrnou podívanou. ()

lesumir

Filmy se dají přirovnat k čemukoliv. Tentokrát ho přirovnám k mrakodrapu. Mrakodrap jako takový se staví třeba jen rok. Ale základy, které se zarývají hluboko do země třeba i pět let. Jasně, filmy se tak dlouho netočí, ale mít základy je samozřejmostí. Tenhle film je nemá, příběh obyčejný a pokus o časotíseň vůbec nevyšel. Divák se házen z okraje na okraj a nestačí se rozhlížet, co se to děje. Závěr je sice nepředvídatelný, ale hloupý. Jedinou devizou 88 minut je Al Pacino. Ten by opravdu mohl dělat cokoliv a byla by to paráda, ale to bych se stále opakoval. Bez něj by šel film do "černých" hlubin čsfd. S tímhle rovnou do televizi, žádná distribuce. ()

Hrabka

Al Pacino má před sebou jen 88 minut života. Thriller, ve kterém si nemůžete být ničím jistí. Rozuzlení není nic extra a samotný film mě spíš nudil než abych se bavil. 45% ()

cheyene

Ve své podstatě je 88 minut solidní thriller s charismatickým Pacinem v hlavní roli, který by do vyloženě špatného filmu asi nikdy nevlezl. Tento počin však postrádá nějaké osobní kouzlo, které by v divákovi zanechalo dojem na dobu delší, než je samotné trvání filmu. Před chvílí jsem 88 minut dokoukal a nemám z něj takřka žádný pocit, nemám potřebu o něm přemýšlet a říkat si, že v tom či onom mi vlezl pod kůži. A to je důvod, proč dávám jen 3*. ()

Jamal

Al Pacino jako psychiatr a profesor na vysoké škole, kterému někdo zavolá, že zemře za 88 minut zahrál dobře, ale umí mnohem lépe. Leelee Sobieski jako jeho studentka, které od začátku nevěříte .... a máte proč. To vše v celkem slušném trilleru, které neuchvátí ani nezklame. Hudba ED SHEAMUR, (Wimbledon, Johny English). ()

Pepinec

Úlety jsou fajn, úlety jsou super, úlety mám rád. Díky zálibě ve filmech mám jistotu, že minimálně dvakrát za týden nějaký úlet zažiju, i když nepozvu žádnou holku na rande. Navzdory tomu bych se ale vážně ani trošku nezlobil, kdyby film, na který čekám do půlnoci, stál za něco víc než za starou bačkoru. Tou starou bačkorou myslím Al Pacina, který také jako jediný na tom všem vydřel bídné dva body. Zabíjet tam vlastně mohli úplně všichni a je s podivem, že to nakonec tolik lidí přežilo. Koukat na takové filmy má asi podobný smysl, jako chodit na rande s holkou, která na vaše pozvání odpoví "no jo, stejně nemám co dělat." A název? Podle všeho inspirován příběhem scénáristy, kterému tajemný hlas v telefonu nahlásil "máš 88 minut, piš!" ()

Madsbender

Ani neviem, čo sa mi vlastne kedysi na tomto filme tak páčilo... Indikátor toho, že by som si ho mal pozrieť znovu, nech som schopný zmysluplného a objektívneho komentára. ()

kingik

Al Pacino hraje renomovaného soudního psychiatra FBI Jacka Gramma, který se dostal do svízelné situace. Tajemný hlas v telefonu mu oznámí, že mu zbývá jen 88 minut života. Gramm kdysi pracoval na složitém případu sériového vraha dívek, který má být po deseti letech strávených ve vězení popraven a možná právě tento muž bude mít spojitost s tajemným volajícím. A navíc umírají další dívky a někdo je vraždí úplně stejným způsobem jako uvězněný vrah a všechny stopy tentokrát vedou k psychiatrovi. Výhružný telefonát, který psychiatr zpočátku považuje za nejapný žert některého ze svých studentů se brzy ukáže jako nefalšovaná hrozba. Mohl to být skvělý a napínavý thriller, ale zůstalo jen u průměrného vyznění. Scénář je celkově dost odfláknutý. Vše co se ve filmu odehrává by rozhodně trvalo mnohem déle než 88 minut. Představoval bych si, že stanovený časový limit nabídne napínavé honičky s tajemným iniciátorem výhružných telefonátů, ale větší prostor dostávají horlivé debaty na ulici, v bytě nebo v autě a scénář je nepříjemně napěchovaný množstvím logických děr, kterých si povšimne i méně zběhlý divák. A aby toho nebylo málo tak musí mít hlavní postava nějaké trauma a v tomto případé je to smrt malé sestřičky k níž se vztahuje lhůta 88 minutového limitu, ale málem jsem se vážně míněnému vysvětlení zasmál. To vše by se dalo klidně tolerovat, ale Jon Avnet nemá dar režiséra jehož režie překoná nedostatky scénáře a jeho "televizní" režie nijak neohromí. Celkově však film nenudí a místy ukazuje, že kdyby se víc zapracovalo na nezanedbatelných detailech, tak to mohl být brilantní thriller. Pointu filmu není těžké při troše pozornosti odhadnout, ačkoliv odhalení identity volajícího se ve filmu "mistrně" maskuje. A když to elegantně ustál Al Pacino, tak to jistě ustojí i lehce zmatený divák. Mé hodnocení: 60% ()