poster

Gremlins 2

 • český

  Gremlins 2: Další várka

 • český

  Gremlins 2: Nová generace

 • anglický

  Gremlins 2: The New Batch

 • slovenský

  Gremlins 2 - Nová várka

 • slovenský

  Gremlins 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilhan
  ****

  Kdyby se mě někdo ptal na Gremlins, řeknu mu: "Podívej se na jedničku, jen ať si můžeš naplno užít dvojku, protože takovou legraci a sebeparodii už jen tak neuvidíte." I když jsem byl ze začátku skeptický a je to jen trochu jiná a přepálená jednička, nicméně tvůrci si pak ze sebe začnou dělat takovou legraci, že se člověk náramně baví. 71 %(30.12.2014)

 • lennyd
  **

  Když Billy získá práci u televizního magnáta Daniela Clampa a navíc když ve stejné budově pracuje i jeho přítelkyně Kate, nemůže už být spokojenější. Ale až do okamžiku, kdy zjistí, že v tajných laboratořích v budově se chystají zkoumat jeho přítele Mogwaie. Při pokusu o jeho záchranu ale opět k porušení všech pravidel, a nikdo v budově si nemůže být jistý, odkud na něj krvežízniví gremlini zaútočí ... S Gremlins 2 je to přesně takové, jako to s pokračováními obvykle bývá. O třídu menší zábava, o třídu horší příběh, herci a vůbec (a to už původní Gremlins nebyli žádný odvaz). Gremlins 2 naštěstí o dost více sázejí na komediální žánr - a aspoň že tak, aspoň se člověk chvilkama zasmál. Každopádně stejně jako u jedničky - při porovnání s konkurencí (Critters) Gremlini prohrávají na celé čáře...(22.7.2012)

 • kaylin
  ****

  Snímek „Gremlins 2“ jsem měl zafixovaný jako komedii, a to je pro něj skutečně zásadní určení. Je to komedie a primárně jako komedie funguje. Jsou zde scény, které jsou opravdu zábavné a které si pamatuji i po letech. Ta kritika gigantických společností je zde podána hezky, zábavně, přehnaně. Je to jiný film, než ten první, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Zábavným jednoduše je.(6.7.2015)

 • Anderton
  ****

  No, podľa môjho skromného názoru ešte lepšie ako jednička. Vianočný cynizmus je preč, máme tu ale veľké množstvo postmoderny. Radosť budú mať opäť fanúšikovia sci-fi 50. rokov, Christopher Lee sa tu objaví z lúskom z Invázie lupičov tiel a telefónne monštrum pripomenie nehmotného zabijaka zo Zakázanej planéty. No a možno sú Gremlins 2 najobľúbenejším Stalloneho filmom. Hulk Hogan je tu ale už navyše a sebareflexia ohľadom fikčného a reálneho sveta nie je natoľko vtipná, aby tu namiesto nej nemohol byť ďalší odkaz.(5.4.2018)

 • eraserhead666
  **

  Ten kreslený úvod na začátku filmu je strašně trapnej a vidět to v kině, asi bych znechuceně odešel. Ještě štěstí, že se samotným filmem (jeho dějem a zápletkou) nemá nic společného a je to spíše jen trapný a hodně nepovedený pokus o humor samotného studia. První půlka je zábavnější a záživnější než jednička a já si to docela i užíval. Moderně zařízená budova s docela zajímavými a zábavnými zaměstnanci. Dobré a humorné nápady. Fungovalo tady i to, co v jedničce ne – tedy scény bez Gremlinů. Jenže pak začnou Gremlini řádit a zvrhne se to v nepovedenou karikaturu s přílišným a pro mě až odpuzujícím popkulturním odkazováním (tu a tam až násilným). S výjimkou jednoho, hodně povedeného fóru s přepáleným filmem. To v kině muselo být velmi zábavné. Celkově lepší než jednička, nebýt té druhé půle. A vlastně u hodnocení beru v potaz i fakt, že ač jsem si oba díly pouštěl každý v jinou denní dobu, u obou jsem nakonec začal usínat a tu a tam nějaký okamžik prospal.(13.4.2012)

 • - Ve scéně, kdy "Hrabě Dracula" uvádí svou show, můžeme spatřit snímek Octaman (1971). (Campbell)

 • - Pro italskou verzi filmu dal hlas mozku Gremlinů proslulý italský výtvarný kritik Vittorio Sgarbi. (rafix)

 • - V chodbě Clamp věže na jedné jmenovce stojí "Vectorscope Labs", což odkazuje na film Innerspace (1987), který také režíroval Joe Dante. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace