Gremlins 2

• slovenský

Gremlins 2

Komedie / Horor

USA, 1990, 106 min

Kdyby se mě někdo ptal na Gremlins, řeknu mu: "Podívej se na jedničku, jen ať si můžeš naplno užít dvojku, protože takovou legraci a sebeparodii už jen tak neuvidíte." I když jsem byl ze začátku skeptický a je to jen trochu jiná a přepálená jednička, nicméně tvůrci si pak ze sebe začnou dělat takovou legraci, že se člověk náramně baví. 71 %(30.12.2014)

• lennyd

Když Billy získá práci u televizního magnáta Daniela Clampa a navíc když ve stejné budově pracuje i jeho přítelkyně Kate, nemůže už být spokojenější. Ale až do okamžiku, kdy zjistí, že v tajných laboratořích v budově se chystají zkoumat jeho přítele Mogwaie. Při pokusu o jeho záchranu ale opět k porušení všech pravidel, a nikdo v budově si nemůže být jistý, odkud na něj krvežízniví gremlini zaútočí ... S Gremlins 2 je to přesně takové, jako to s pokračováními obvykle bývá. O třídu menší zábava, o třídu horší příběh, herci a vůbec (a to už původní Gremlins nebyli žádný odvaz). Gremlins 2 naštěstí o dost více sázejí na komediální žánr - a aspoň že tak, aspoň se člověk chvilkama zasmál. Každopádně stejně jako u jedničky - při porovnání s konkurencí (Critters) Gremlini prohrávají na celé čáře...(22.7.2012)

Snímek „Gremlins 2“ jsem měl zafixovaný jako komedii, a to je pro něj skutečně zásadní určení. Je to komedie a primárně jako komedie funguje. Jsou zde scény, které jsou opravdu zábavné a které si pamatuji i po letech. Ta kritika gigantických společností je zde podána hezky, zábavně, přehnaně. Je to jiný film, než ten první, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Zábavným jednoduše je.(6.7.2015)

No, podľa môjho skromného názoru ešte lepšie ako jednička. Vianočný cynizmus je preč, máme tu ale veľké množstvo postmoderny. Radosť budú mať opäť fanúšikovia sci-fi 50. rokov, Christopher Lee sa tu objaví z lúskom z Invázie lupičov tiel a telefónne monštrum pripomenie nehmotného zabijaka zo Zakázanej planéty. No a možno sú Gremlins 2 najobľúbenejším Stalloneho filmom. Hulk Hogan je tu ale už navyše a sebareflexia ohľadom fikčného a reálneho sveta nie je natoľko vtipná, aby tu namiesto nej nemohol byť ďalší odkaz.(5.4.2018)

• eraserhead666

Ten kreslený úvod na začátku filmu je strašně trapnej a vidět to v kině, asi bych znechuceně odešel. Ještě štěstí, že se samotným filmem (jeho dějem a zápletkou) nemá nic společného a je to spíše jen trapný a hodně nepovedený pokus o humor samotného studia. První půlka je zábavnější a záživnější než jednička a já si to docela i užíval. Moderně zařízená budova s docela zajímavými a zábavnými zaměstnanci. Dobré a humorné nápady. Fungovalo tady i to, co v jedničce ne – tedy scény bez Gremlinů. Jenže pak začnou Gremlini řádit a zvrhne se to v nepovedenou karikaturu s přílišným a pro mě až odpuzujícím popkulturním odkazováním (tu a tam až násilným). S výjimkou jednoho, hodně povedeného fóru s přepáleným filmem. To v kině muselo být velmi zábavné. Celkově lepší než jednička, nebýt té druhé půle. A vlastně u hodnocení beru v potaz i fakt, že ač jsem si oba díly pouštěl každý v jinou denní dobu, u obou jsem nakonec začal usínat a tu a tam nějaký okamžik prospal.(13.4.2012)

• - Ve scéně, kdy "Hrabě Dracula" uvádí svou show, můžeme spatřit snímek Octaman (1971). (Campbell)

• - Pro italskou verzi filmu dal hlas mozku Gremlinů proslulý italský výtvarný kritik Vittorio Sgarbi. (rafix)

• - V chodbě Clamp věže na jedné jmenovce stojí "Vectorscope Labs", což odkazuje na film Innerspace (1987), který také režíroval Joe Dante. (rafix)