Gremlins 2

Gremlins 2

Gremlins 2: The New Batch

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1990, 106 min

Není to rozhodně inteligentní film, ale je to sakramentsky dobrá, šílená, hnusná, ale zábavná komedie. Na rozdíl od prvního filmu jsou zde gremlini více propracovanější - odpornější a šílenější, a to se mi líbilo. Ale potom, co gremlini vypily ty vědecké humusy, se mi to přestalo líbit. Ale kvůli Gizmo-Rambovi, a taky kvůli Gremlinu géniovi (z kterýho jsem se málem smíchy zechcal) musím tu hvězdičku přidat.(1.1.2017)

Neporušovat pravidla, neporušovat pravidla! Měli ten vodovod zkontrolovat, ale proč by to dělali, když ten mrakodrap byl supermoderní. Pak se nemají divit, že ty zelené potvůrky začaly vyvádět ztřeštěnosti, kterých nezůstal nikdo ušetřen. Krásně parodovali lidi, tentokrát mnohem větším způsobem. Ta zelená nevěsta byla šílená.(28.7.2009)

Hm. Už to nie je to, čo jednotka. Tá je nostalgická bomba z môjho detstva, no hoci som sequel videl v rovnaký čas, nikdy ma nechytil až tak, ako jeho predchodca. Dvojka už nemá až také sympatické postavy, výmena mestečka za mrakodrap je dosť zvláštny WTF nápad a preč zmizla aj pôvabná vianočná atmosféra. Gizmo je stále borec, čo o to, a jeho "deti" sú stále rovnako príšerné. Ale jednotka ma vždy bavila viac. Dvojka je o dosť humornejšia a mne humor a horor nikdy moc nešli dokopy. Každopádne jej nemožno uprieť, že je napratané nápadmi a gagmi (Hulk Hogan alebo detailné zamyslenie sa nad tým, čo sa stane, ak Gizmo dostane po polnoci nažrať v lietadle, ktoré práve vletelo do inej časovej zóny).(15.12.2004)

Zo začiatku som bol milo prekvapený- vrátili sa starí herci, vrátil sa Gizmo a jeho pekná melódia a vrátila sa aj akási rozprávková naivita, ktorú do prvého dielu nasadil scenárista Chris Columbus. V momente, keď sa však vo filme vyskytujú prví Gremlini, kvalita začne strašne kolísať. Tvorcovia berú Gremlins 2 s ešte väčším nadhľadom, čo je niekedy dobre (Rambo- Gizmo), no niekedy je to už priveľa (zelenovlasá Gremlinica). Horšie však je, že noví Gremlins úplne stratili schopnosť vystrašiť a tak skôr ako horor pripomínajú animované grotesky. Cením si však snahu priniesť nové príšerky- vydaril sa inteligentný, či lietajúci Gremlin, no tvorcovia si ani tu nedali žiadne hranice a tak vznikajú prúsery ako Gremlin pavúk, či dokonca elektrický Gremlin. Neviem, či aj do tohto filmu kecal Spielberg, no vôbec som ho tu necítil a keby sa má niekedy točiť Gremlins 3, dúfam, že to nebude len crazy komédia ako tu, ale aj horor s poriadnym príbehom. Takto príšerky síce pobavia, no nútia človeka ťukať si pri niektorých scénach na čelo a plakať za prvým dielom.(28.9.2009)

Sice slabší než jednička, ale pořád dobrá podívaná. Po šesti letech se společnost WB rozhodla, že uzrál čas natočit pokračování úspěšné hororové komedie. Do režisérského křesla opět usedl Joe Dante a záplava černého humoru mohla opět nerušeně vypuknout. Tentokrát se však většina děje soustředí hlavně na teror v mrakodrapu, což někteří fanoušci původního dílu nemohli pořádně rozdýchat. Tvůrce tato situace nikterak nerozhodila a přestože se dvojka nedočkala takových ovací jako první díl, dokázali natočit další solidní podívanou nejen pro děti. Vzhled gremlinů je tu skvělý stejně, jako v prvním díle a to hlavně díky těm genetickým mutacím viz- křídla netopýra, gremlinice atd... 7/10(9.6.2010)

• - Zeleninový Gremlin odkazuje na obrazy malíře Giuseppe Arcimbolda z 16. století, který proslul portréty poskládaných ze zeleniny a ostatních plodů přírody. Portrétoval i mj. třeba císaře Rudolfa II. (Petsuchos)

• - Ve scéně v kuchyni, kde se Kate (Phoebe Cates) snaží nakrmit gremlina (v domění že jde o Gizma) je možno na sektorce zahlédnout Peltzerův odšťavňovač z prvního filmu Gremlins (1984). (Nýdnol)

• - Pro italskou verzi filmu dal hlas mozku Gremlinů proslulý italský výtvarný kritik Vittorio Sgarbi. (rafix)