Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

Trailer

viperblade

Pokud jsem u jedničky napsal, že je to klasika, u které nechápu, jak se klasikou stala, tady musím napsat, že nechápu už vůbec nic. Druhý díl je o třídu horší a hlavně nudnější. A to je to, co nechápu, když zde máme daleko více akčních scén, daleko více Gremlinů… prostě typické pokračování, vše, co znáte z předchozího dílu, akorát ve větším a tupějším balení. Za pár dobrých scén ještě dám 40 % a půjdu přemýšlet o tom, co je na těchto dvou filmech klasického či opravdu skvělého… ()

tron

Hm. Už to nie je to, čo jednotka. Tá je nostalgická bomba z môjho detstva, no hoci som sequel videl v rovnaký čas, nikdy ma nechytil až tak, ako jeho predchodca. Dvojka už nemá až také sympatické postavy, výmena mestečka za mrakodrap je dosť zvláštny WTF nápad a preč zmizla aj pôvabná vianočná atmosféra. Gizmo je stále borec, čo o to, a jeho "deti" sú stále rovnako príšerné. Ale jednotka ma vždy bavila viac. Dvojka je o dosť humornejšia a mne humor a horor nikdy moc nešli dokopy. Každopádne jej nemožno uprieť, že je napratané nápadmi a gagmi (Hulk Hogan alebo detailné zamyslenie sa nad tým, čo sa stane, ak Gizmo dostane po polnoci nažrať v lietadle, ktoré práve vletelo do inej časovej zóny). ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $41,482,207Tržby Celosvetovo $67,400,000║ Už prvý film ma nejak moc nezaujal a dvojka je už len varenie s prevarenej vody, kde potešia nejaké tie momentky, či odozva malého Gremlina na Ramba ale je to dosť málo na to aby to mohlo na celej ploche nejak zaujať a ťahať niekam bez tak prázdny dej. /40%/ ()

MM_Ramone

Režisér Joe Dante pokračuje v tom čím si získal divákov v prvej časti. S tou istou ústrednou hereckou dvojicou (Gilligan, Cates) privádza späť novú generáciu Gremlins. Armádu šialených príšer, ktoré majú podobu oživlých chrámových chrličov. Príbeh sa presúva do New Yorku, v tom vidím jediný odklon od úvodnej časti. Inak je to to isté vandalské vyčínanie týchto zvláštnych stvorení a ich následná likvidácia. Ja som sa pri tom zabával rovnako dobre ako pri jedničke a preto i moje hodnotenie ostáva rovnaké. *** ()

Shit

Druhwej díl se mi už moc nelíbil. Na to že ani první díl nebyl něco extra, tak tohle už je jen taková splácaná kravina, která dost často nudí, ale zase na druhou stranu pár vtipů se povedlo a tlemící se gremlins jsou zase zábavný. Jenže víc než 2* si to prostě nezaslouží, na to to je moc velká blbost, která vypadá jako by si jí režisér vycucal z prstu ()

• Když Billy (Zach Galligan) vysvětluje pravidla ohledně Mogwaiů zaměstnancům v kontrolní místnosti, dostane se mu výsměchu nad nesmyslností těchto přikázání. Tvůrci tak chtěli poukázat na iracionálnost pravidel a současně tím odpovídali na dotazy fanoušků. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy "Hrabě Dracula" uvádí svou show, můžeme spatřit snímek Octaman (1971). (Campbell)