Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

PROROK14

Ťažko sa mi komentuje taký dobrý film ako je toto. Z toho všetkého pekného čo bolo v tomto filme ani neviem čo mám napísať. Asi len toľko že, osudy hlavných postáv mi nedali spať a .........to musíte vidieť. 100% ()

BoPo

Nepatrí medzi moje najobľúbenejšie, ale rád si pozriem znova. Predovšetkým pre množstvo výborne zvládnutých postáv. ()

ProjectAlice

Len 4 z 5 za štipku sci-fi. Lenže to by potom nemohol nasledovať tak skvelý koniec, že? Skvelý film z väzenského prostredia z trochu iného uhľa pohľadu. Neviem, kto by v tomto filme podal zlý herecký výkon. Dokonca aj Jingles bola skvelá. Dojímavý snímok, s parádnym vyrozprávaním hlavného hrdinu, navyše odohrávajúcom sa v 30.rokoch minulého storočia. 85% ()

Tommassi3

"Kdo jsi ??" - "John Coffey !! Jako kafe, ale napsaný jinak.." Srovnání s Vykoupením z věznice Shawshank se samozřejmě přímo nabízí, když bráno trochu odlišnou optikou podobně jako v Shawshanku sleduje černoch Morgana Freemana odevzdané utrpení přecházející v následné zarputilé úsilí bělocha, zde naopak Duncanův - Michael si zde užívá svou jednoznačně životní roli.. - černoch, jeden z největších a nejpozoruhodnějších, jakého jsem kdy viděl, pozoruje a doslova absorbuje jen tu bolest a utrpení bělochů kolem něj.. Tento zajímavý motiv činí právě z obou mistrových knih velmi pozoruhodné příspěvky mistra hororu.. Veskrze výtečná adaptace Kingova románu se v režii Franka kingofila Darabonta mění v opravdu skvostný kus filmařiny.. Takovou poctivou silnou černou kávu, v níž je však té smetany na můj vkus i v souvislosti s tím literárním předobrazem přespříliš.. ()

Borrtex

Film, který člověka přivede na hluboké otázky a svou emoční hloubkou doslova rozloží. Od jedinečné krásy lidského charakteru až po hořkost nespravedlnosti a tikajících ručiček na hodinách, jenž představují vůbec ten největší existenciální strach. ()

bouncer

Velice povodená adaptace knihy Stephena Kinga. Frank Darabont je pan režisér a filmy z vězeňského prostředí očividně umí. Srdcervoucí drama bez patosu, to je opravdu vzácnost. Velmi rád se na Zelenou míli podívám znovu a znovu... ()

Dale

Jedna z najlepších Kingových adaptácií, keď na rozdiel od Shawshanku sa tentoraz Darabont držal predlohy dosť verne.Úžasný filmový zážitok podporujú skvelí Hanks a Duncan, ale nezabudnuteľní sú aj Jeter, Hutchison a Rockwell. Myslím, že kto pri tomto filme neuroní ani slzičku, nemá srdce. Ja som reval už pri knihe a rovnako aj pri každom zhliadnutí filmu. ()

Terva

Proč mistr hororu Stephen King napíše dvě povídky z vězeňského prostředí, které z hororu nemají skoro nic a ony se stanou nejlepší předlohou pro nejlepší filmy? U tohoto snímku jsem i brečel. ()

Hismael

Zdá se že Darabont je specialista na filmy z vězeňského prostředí. Tento je sice o kousek horší než Shawshank, ale stále skvělá práce s postavami, režií, vším. Michael Clarke Duncan se pro tuto roli narodil. ()

moviesfan

Zelená míle je jeden z těch filmů, po jehož skončení zažíváte mimořádný pocit. Je to ten pocit, který vám říká, že jste viděli něco krásného, smutného a úžasného. Zelená míle dokázala svým dějem zaujmout obrovskou škálu lidí a já se tomu nedivím. Je to jednoduše nádherný film plný emocí. Co víc říct. ()

Tyler:D

Krásny film, pri záverečných titulkoch sa mi nechcelo veriť, že tie tri hodiny už ubehli. Tie fantasy prvky by som ale radšej vypustil. Toto bol úplne prvý film, ktorý som videl na DVD a hneď takýto klenot. Aj vďaka tomuto dielu som sa začal viac zaujímať o filmy. 95% ()

JohnCZ

Nádherný film! Jak to ten Tom Hanks dělá? Co film, to skutečná perla v kinematografii. Hlavní roli tu však má Michael C. Duncan, který předvádí opravdu nezapomenutelný herecký výkon. Celé tři hodiny jsem nedýchal a sledoval dění na obrazovce se zatajeným dechem a to se jen tak nestává. A závěr? Ať mi někdo netvrdí, že mu zůstalo oko suché. To nelze! Frank Darabont je opravdu mistr ve svém oboru. ()

svik

Nemůžu říct že sem měl tenhle film vždy rád, poprvé to vypadalo na kravinu, ale postupem času mi vše začalo docházet, slaďák který Hanks předvedl bylo úžasné, zahrál a hlavně vžil se. Huntová s jejím skvělým směšným nosem působila jako oddaná manželka, velice pěkné. Obrovský černoch Duncan byl poslem božím, zajímavé ztvárnění ,no je to zase něco jiného než anděl. Samozdřejmně že v každyým pořádným sladáku musí být nejáky sviňák tady byli hned dva, Doug Hutchison a Sam Rockwell, oboum se dostavilo spravedlivého trestu. Sem rád že film neskončil Happy Endem, poněvač jinak by měl tak 74%. ()

villon17

Nádherný příběh o poznané nespravedlnosti, ale až zbytečně dlouhé. Téma působivé, zpracování oslovující, ale jinak nic světoborného. Znám 13 lepších filmů:) ()

jahol

Dost dobrý, ale na finále první ligy to není. Často jsou některé filmy kritizovány za účelovou pochybenou snahu o působivost, schytá to podle nálady nebo naturelu hodnotitele Forrest Gump, Crash i Vykoupení z věznice Shawshank, a u mne v tomhle negativním smyslu boduje právě Zelená míle. A navíc se mi zdá, že ten (hodně dlouhý) film nedokáže držet styl, tempo a fazónu po celou dobu (krutá scéna s druhou popravou je nesmyslně dlouhá, finále scény s výletem je málo přesvědčivé a vypadává z rámce filmu, herečka, které se starý dozorce zpovídá, působí jako cukrová stará babička atd. atd.). Asi nejvíc mi vadí, ale ono to vše spolu souvisí, křišťálová jednoznačnost jednotlivých rolí, protože - bože, jak já miluju okamžiky katarze, kdy ti dobří - nebo i zlí, co já vím - dokážou nakonec z těch špatných vydupat kapku nebo moře dobrého a aspoň na chvíli jsou spolu rádi na jedné lodi, tak, jak se to často stává v životě, tady ovšem pro něco podobného není žádný prostor, protože dva ústřední padouši jsou tak hluboko pod čarou ponoru, že by je odsud nevytáhl ani Kristus (jehož zjevnou parafrází je ostatně hlavní kladný hrdina). Konec je zajímavý, filmu přidává a s přihlédnutím k tomu, že Tom Hanks a hlavně David Morse jsou vynikající, se nakonec při hodnocení méně dát nedá. Ale Americká krása (5/5), kterou jsem viděl před pár dny, je dost někde jinde. ()

corpsy

Dojímavá väzenská dráma s atmosférou občas ako z detskej knížky. Bravúrne vykreslené postavy, do poslednej skvele zahrané, z ktorých z niekoľkými sa dá ľahko stotožniť. Pre mňa osobne to nieje nejaký hlboký osobný filmový zážitok ako pre tu mnohých, je to však kus poctivej a vydarenej filmárčiny, ktorá určite zapôsobí. ()

Marek1991

Film, ktorý je veľkým odkazom pre všetkých prívržencov a odporcov trestov smrti. Človek môže byť nevinný, taktiež sa môže polepšiť v poslednej chvíli života, preto netreba nikoho odsudzovať, my tu nie sme na to aby sme súdili, súdiť bude niekto iný. Fantastický mysteriózny film, skrytý náboženský motív, film veľmi podobný inému majstrovskému dielu Výkupeniu z väznice Shawshank. Zakomponované prepojenia s inými časťami života a inými dobami. Zelená míľa, symbol človeka idúceho na popravu, na koniec kde sa o ňom a jeho osude rozhodne, podľa jeho skutkov a iných činov. Všetci kráčame svojou zelenou míľou. ()

Cubinho

Závěr mě neustále dojímá i poněkolikátém zhlédnutí. Sice mi film po letech nepřichází už tak úžasný a objevím v něm lehce klišovitý prvek, ale naporpvé - někdy ve 12 letech - jsem poslední půlhodinu probrečel a samotný film byl po dlouhou dobu mým nejoblíbenějším. Postavy jsou zde sice jasně (stejně jako v Shawshanku) rozděleny na buď jasně kladné anebo jasně záporné, ale mně to vůbec nevadí, protože pokud jednou zelenou mílí projdete, tak vás po této cestě stejně čeká buď věčná přízeň, nebo věčné zavržení... Zelenou míli berte v mé TOPce jako zástupce mého mládí:-) 10/10 ()

Ajinka126

Znáte ty laciné romantické dojáky, kdy po dlouhém odloučení ona skočí do náruče jemu a u toho hraje sladká hudba? Tak tohle je přesný opak! Je to krásný a dojemný příběh dobrého lidského srdce, který má člověk s né příliš velkým IQ. Jenže to je právě to, co na něm všichni milují! Tak laskavé srdce a tak nespravedlivý osud. Pokaždé na mě zelená míle působí stejně dojemně a dává mi naději, že dobro existuje. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem