Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Chicony

Nezapomenutelné. Perfektní příklad filmu, kde 3 hodiny jsou ničím. Jsou využity naprosto funkčně, naplněny něčím úžasným... Ukázka toho, že film může být dlouhý, když je s časem správně naloženo. A Darabont zkrátka umí... ----- "He killed them with their love. That's how it is; everyday all over the world." ()

Brmbolec

Darabont sa stal špecialistom na spracovanie Kingových väzenských drám. K tomuto niet čo dodať. To musíte vidieť!!! ()

Cikinko

Nebudem hodnotiť čo všetko dobré je na tomto filme. Zoberiem to z druhého konca. Nič zlé som si nevšimol a nič mi nechýbalo, nenudil som sa a neobzrel som sa ani raz na hodinky :) Dokonalosť sa hodnotí za 5 hviezd :) ()

N3O

Prvotřídní doják s bezchybným Tomem Hanksem jehož kariéra v devadesátých letech nezakolísala ani na vteřinu. ()

migele

jo, jo , jo, prostě jak je tam Hanks, nelze čekat zklamání, ten kluk se narodil pro elitu filmů vůbec. Citově a emočně zasahuje přímo do srdce, herecky taktéž. ()

Winise

Miluju a nenávidím tenhle film zárověň. Že si to odporuje, ne ne. Nesnáším nespravedlnost, ale její zpracování s takovou jemností a dojemností je prostě neuvěřitelné. Když si chci zaplakat a pořádně zanadávat a doufat, že to teď možná dopadne jinak, pustím si toto. ()

Virtue

Kdo je ten velkej černoch a co to plive za smetí? To Vás jistě napadne při sledování tohoto filmu dle předlohy Stephena Kinga. Ano TOHO Kinga, který, co napíše a někdo to pak natočí, nás pak všechny dostane. Ani toto není výjimkou a jen brečíte, co je to za spravedlnost, když toho hodného velkého černocha usmažej na elektrickém křesle. ()

BMJackal

Marně hledám nějaký racionální důvod, proč se mnou tenhle film nehnul jako s ostatními nadšenými diváky. Ano, mistrně natočený velkofilm, ano, Michael Clarke Duncan jako dvoumetrový anděl, jen tam prostě něco chybělo. Něco, co by mi s emocemi zahýbalo trochu uvěřitelnějším příběhem. Tom Hanks pro mě vždycky bude Forrest Gump.. ()

dundy666

Perfektní snímek. Jakožto fanda Stephena Kinga mohu jenom litovat, že takto zfilmovaných knih není víc. Samozřejmě Darabont také zaručil kvalitu, co se týče vězeňského prostředí. Člověka celý film chvílemi nutí se zamýšlet jestli by měl či neměl věřit v boha a podkopává všechny teorie o tom, že poctivostí nejdál dojdeš. Doposavaď jsem snad nikdy necítil k "hlavnímu" hrdinovi takový soucit. ()

gicous

Netradiční spojení vězeňského prostředí a mysteriózního dramatu dalo vzniknout zcela vyjimečnému snímku, který je doslova napěchovaný emocemi. Film si udržel moji pozornost od samého počátku až do úplného konce a i přes dlouhou stopaž ani nachvíli nenudí. Skvělí herci a vytříbená režie činí z tohoho snímku úchvatný divacký zážitek. ()

Asdas

Vždy som si hovorieval prečo ma tento film nedokáže totálne uspokojiť , keď v ňom všetko funguje od krásnej hudby po skvele rozkreslené charaktery postáv , vynikajúcich hercov, scenár obsahujúci tak ľudský príbeh... a stačilo úvodné slovo Kinga v knihe o románe na pokračovanie uverejneného v novinách a hneď som pochopil , že to čo je na papieri sa niekedy ani rozpohybované obrázky nemôžu vyrovnať . A na tom papieri je to predsa len krajšie . ()

donnovann

Frank Darabont mě opět dostal, chtěl bych moc kdybych měl toto srovnávat se Shawshankem. Zelená Míle je malinko o něčem jiném, klasicky výborná režie, scénář je též na jedničku ovšem ten herecký koncert v podání Michaela Clarke Duncana mě asi nikdy neomrzí. Zelená Míle je jeden z mála filmů který mě na konci dohnal k slzám, určitě stojí za shlédnutí a to nejen jednou. ()

RigorMortis

Majstrovské spracovanie Kingovej knihy a kvalita, ktorá sa dnes v kinách ani v TV len tak nevidí. Hanks exceloval a Duncan asi navždy zostane v mysliach mnohých ako John Coffey. ()

habertek

Opravdu zajímavej snímek, originální, poutavý, drsný, vtipný, dojemný,...Prostě je to střet různých žánrů a vyšel z toho skvělý film! Nejlepší na filmu byla ta myška...ta mě dostala:) ()

Ocelotr

Pěkný film. Ale po druhém shlédnutí se mi všechno zdálo tak trochu "vypočítané" a po prvních deseti minutách musí být člověku jasné jak film dopadne. To co se odehrává po těch deseti minutách až po Coffeyho uškvaření je jen vata která má prohloubit vaše sympatie k určitým postavám a antipatie k jedné z postav. Čtyři hvězdy za to, že při prvním shlédnutí si to pravděpodobně strženi dějem neuvědomíte. ()

Horxus

Až moc dlouhé, troufám si říct, ale kvůli poslední, tak dojemné scéně, nemůžu dát jinak než 5*. Trochu mi ale vadilo, že z některých vězňů dělal film naprosté chudáčky a nikdo už nezdůraznil, že tam všichni, i ten roztomilý chlapík s myší, byli za vraždu (až na chudáka Caffeyho). No ale co, Toma Hankse zbožňuju, takže ten ty mínusy s přehledem dorovnává a tlačí do plusů. Edit: nakonec silné 4* ()

Kutkey

Nádherné vězeňské drama trvající 3 hodiny, které je doprovázeno úžasnou hudbou a skvělými herci s koncem plným emocí a pocitů, které se vám vryjí do paměti. Jediné co mě tu mrzí je fakt, že toto je neúspěšnější role Michael Clarke Duncana, který je již po smrti a nemá Oscara, kterého si za tak skvělý výkon bezesporu zasloužil. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem