Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Ocelotr

Pěkný film. Ale po druhém shlédnutí se mi všechno zdálo tak trochu "vypočítané" a po prvních deseti minutách musí být člověku jasné jak film dopadne. To co se odehrává po těch deseti minutách až po Coffeyho uškvaření je jen vata která má prohloubit vaše sympatie k určitým postavám a antipatie k jedné z postav. Čtyři hvězdy za to, že při prvním shlédnutí si to pravděpodobně strženi dějem neuvědomíte. ()

Horxus

Až moc dlouhé, troufám si říct, ale kvůli poslední, tak dojemné scéně, nemůžu dát jinak než 5*. Trochu mi ale vadilo, že z některých vězňů dělal film naprosté chudáčky a nikdo už nezdůraznil, že tam všichni, i ten roztomilý chlapík s myší, byli za vraždu (až na chudáka Caffeyho). No ale co, Toma Hankse zbožňuju, takže ten ty mínusy s přehledem dorovnává a tlačí do plusů. Edit: nakonec silné 4* ()

Kutkey

Nádherné vězeňské drama trvající 3 hodiny, které je doprovázeno úžasnou hudbou a skvělými herci s koncem plným emocí a pocitů, které se vám vryjí do paměti. Jediné co mě tu mrzí je fakt, že toto je neúspěšnější role Michael Clarke Duncana, který je již po smrti a nemá Oscara, kterého si za tak skvělý výkon bezesporu zasloužil. ()

B!rkof99

Když jsem poprvé dokoukal tenhle film, seděl jsem s otevřenou pusou, slzami na kraj..., ale co to kecám, slzami po celém obličeji a musel jsem ihned znova. Neskutečně mě příběh černošského obra vzal za srdce. Co vám budu vyprávět... Jistě nejsem sám... ()

anyonecek

Dlouho jsem hledal výmluvy, proč se na tento film nedívat. Vždy se mi nelíbila ta scéna s elektrickým křeslem jako malýmu a proto jsem tento film nikdy dříve celý neviděl + 3. hodinová délka pro mě také nebyla 2x lákavá. Jsem rád, že jsem se na celý film nedávno podíval, protože i když má 3 hodiny je to prostě nádhera. Vše mi pasuje do sebe a ani chvíli jsem se u filmu nenudil. Pan Hanks je prostě mistr svého řemesla, stejně jako skvělý režisér Darabont. ()

J*A*M*B*O

Veľmi dojímavý film natočený podľa dobrého románu. Ak sa mám priznať, ku koncu mi bolo aj smutno kedže sa to často nestáva niečo na tom muselo byť. Veľmi dobré herecké výkony, zdalo sa mi, že tie emócie prežívajú naozaj. Dávam 10/10 bodov. ()

Dinsberg

Člověk se celý život modlí za zázrak. A když se mu zázrak stane, bere to jako dílo ďáblovo a musí to zničit. ()

MatyTM

Já tento film považuji za jeden z nejlepších filmů Toma Hankse.Myslím že na tuto roli se on hodí ze všech nejvíce. Jeho kamená tvář je bezchybná...Příběh filmu mně opravdu dojal, po jeho shlédnutí jsem byl v absolutní euforii z ferfektního zážitku...I dnes na něj rád vzpomínám. ()

helrohir

Výnimočný film. Momentálne si nevybavujem žiadny iný film s takým dojemným záverom, aký má práve Zelená míľa. V podstate sa tomuto filmu nedá nič vytknúť, pretože je to geniálne zrežírované, ma vynikajúci scenár so základom v Kingovej knihe a herecké výkony sú taktiež úžasné, a to nielen zásluhou Toma Hanksa a M. C. Duncana, ale aj Sama Rockwella či Douga Hutchinson. Naozaj sa jedná o jeden z vrcholov kinematografie ako takej. ()

makakus

Když jsou hlavními hrdiny filmu nesmrtelná myš a černý obr léčící mozkové nádory polibkem, mělo by náročnějšímu divákovi začít blikat v hlavě výstražné světlo. Čím to tedy, že velké většině evidentně nebliká? Hlavním důvodem je síla sentimentality. Téma "lidé by si měli dávat více lásky" je samo o sobě obrovské, patrně vůbec největší. Odkaz na Ježíše, jeho učení a osud, je ve filmu zcela jasný. Opět tedy sledujeme uzdravování nemocných dokonale čistou bytostí, světcem rozdávajícím lásku, který, ač nevinný a neskonale dobrý, je nenávistnými lidmi odsouzen na smrt - zde ne na kříži, ale na křesle. Na tom nic sentimentálního není. Problémem je způsob podání. Zcela ploché charaktery postav, pečlivě rozdělené na dobré a zlé, které se vůbec nevyvíjí. Tolik soucitných, dobráckých a oduševnělých zaměstnanců věznice na jednom místě a v jedné době - to je hollywoodská idylka nejhrubšího zrna, obzvláště když se hromadně rozpláčou. I to zlo na straně druhé je vykresleno až s primitivní povrchností. Již zmíněná nesmrtelná myška, až cirkusové pojetí "spasitele" (dvoumetrová černá "gorila" chrlící oblaka mušek a naplňující prostor zlatou svatozáří), to vše s dojemnými smyčci v pozadí - to je pár hlavních důvodů, proč to celé ujelo od velkého filmu jen k velkému dojáku. Kingovské komerční efekty prostě masově zabírají, v jeho knihách i adaptacích. Na druhou stranu je film mistrovsky vybalancován - po drsné scéně přichází dojemná, po úsměvné smutná, po mysteriózní zcela realistická. To zachraňuje celé dílo od jednoznačné kýčovosti. Včetně půvabných a mistrovských scének s Dean Stantonem, které jakoby přicházely z jiného filmu. Dávkovat ingredience umí Darabont opravdu výborně. Nicméně ta nepokrytá vypočítavost, s jakou se zde doluje z diváků dojetí, ta je pokleslá, povrchní a nepravdivá - narozdíl od zmíněné inspirace v evangeliu. ()

kloaf

Zelená míle je naprosto úžasný příběh, kterého se režisér ujal naprosto skvěle. Příběh Stephena Kinga se tak ze stránek posunul na plátno s vynikajícím výsledkem. Je to film, který člověka dokáže dojmout. Je to o nádherném člověku, pro kterého by zřejmě nebylo opravdu pochopení. Nebo snad bylo? Je to zkrátka krásná, ale srdcervoucí myšlenka vynikajícího spisovatele, která ve filmovém znázornění bere dech i díky hercům. Nemám co vytknout. Je to pro mě jeden z nejlepších filmů. ()

Dzegr

"I'm tired, boss. Tired of bein' on the road, lonely as a sparrow in the rain. Tired of not ever having me a buddy to be with, or tell me where we're coming from or going to, or why." ()

1david135

Dojímavý film ktorý je nabitý emocialným zásobnikom, Stephenova Kingova poviedka ktorá vie vypustiť slzy s oči,jedno prekrasne 3 hodinový film, mal som možnosť tento film vidieť v SK Dabingu čoje paradne preložene proste jednoznačne 5 hviezdičiek !!!! ()

Benzinka

Velikost Franka Darabonta na filmových plátnech nezná rozměrů. Hlavně tedy ze žánrů vězeňských dramatů. Další filmařský skvost a důkaz, že Frank zatraceně dobře ví, co dělá. Není opět co vytknout. Scénář, režie, herecké výkony, námět, provedení. Zkrátka vše funguje jak má. I když je Shawshank jen jeden a asi i navždy bude, zelená míle mu v tomhle žánru opravdu hodně šlape na paty. 97% ()

IceWine

A další klasika, tři hodiny kvalitního filmu. Stejně jako ve Forrestovi zde podává Hanks skvělý výkon, Michael Clarke jakbysmet. Dojemný snímek, avšak pro mě nezapomenutelný. ()

Brano

Tento film si dovolím označiť za jeden z najlepších, aký kedy bol natočení. Úžasný príbeh z väzenského prostredia, ktorý vás chytí za srdce. Dej je tak neuveriteľné zaujímavo natočený, že aj pri trojhodinovej stopáže, film ani na chvíľu nenudí. Silný filmový zážitok umocňujú výborné herecké výkony. Hanks a Duncan mali dostať Oscara, pretože odviedli kus práce. Tento filmový unikát by som mohol vychvaľovať donekonečna. Aj po toľkých videní ma zaujme rovnako, ako keby som ho videl prvýkrát. Stále rovnako silný emočný zážitok, ktorý po dopozeraní filmu ešte dlho rozdýchavam. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem