Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Kothy

Neskutečně napínavý film. Navzdory dlouhé stopáži film neztrácí tempo. Skvělé výkony Stevea McQueena Paula Newmana. Co se asi může pokazit v mrakodrapu, který má přes 135 pater. Stačí menší nepozornost a plameny ho celý zachvátí. Pak začíná jen nekonečný boj o přežití. Na svou dobu film působí dost autenticky. Je dost napínavé sledovat neustálou snahu hasičů a dalších záchranářů v boji s tímto živlem. Dnes už si to nedokážu představit... "Jaké máte číslo?" ()

nascendi

Výborné knižné predlohy, kolekcia vynikajúcich hercov a realistické stvárnenie problémov, ktoré so sebou prináša požiar mrakodrapu dali vzniknúť jednému z prvých, jednému z najúspešnejších a tiež jednému z najlepších katastrofických filmov, ktorý má stabilné miesto medzi stovkou mojich najobľúbenejších filmov. Napriek značnej dĺžke udržuje film diváka v napätí od začiatku až do konca. Nezanedbateľné je posolstvo, ktoré film vysiela o ľudskej pýche, o viere vo všemocnosť techniky, ale aj o falošnej viere, že chamtivosť a lajdáctvo sa môžu ich páchateľom beztrestne prepiecť ()

nash.

Klasika žánru, která stále funguje na výbornou a neztratila nic ze své síly. Napětí, které si udrží po celou dobu (i přes na svou dobu extrémní délku), hutná atmosféra, prvky, které už se staly základními stavebními prvky katatrofických filmů, luxusní obsazení a vynikající herecké výkony, efekty které slouží příběhu a ne naopak, jako je tomu dnes, Jeden z filmů, kterým ani po 40 letech dnes nelze příliš co vytknout. ()

PetrPan

Často se tu v komentářích objevuje, že stopáž byla přepálená, případně, že to bylo moc dlouhé. Asi jsem sledoval sledoval úplně jiný film, protože jsem si vcelku jistý, že šlo o přepálenou kabeláž a ty dráty byly spíš tenký než dlouhý. Jinak nemám, co bych dodal, protože Skleněné peklo je zkrátka a jednoduše naprosto dokonalé. ()

Rocky62

Nestárnoucí katastrofická legenda, která ani po tolika letech neztrácí nic na svém gradujícím, úchvatném napětí a na tu dobu obdivuhodných efektech.Trochu předvídatelný závěr přijde kupodivu také vhod. A duo McQueen - Newman válí jako vždy. Tak proč jen 4*? Možná můj vkus stojí za hovno, ale já jsem čekal při tomto tematu více emotivních scén, které zapůsobí na divákovu psychiku, scény, které vyrazí dech a to se v mém případě povedlo jen jednou.80% ()

eLeR

Začalo to peknými modrými očami, pokračovalo požiarom, prišli druhé pekné modré oči , a potom už len s napätím, a niekedy aj bez dychu, sledujete čo sa deje. V tom 74-om vznikali samé dobré kusy a musela to byť vtedy riadna pecka, keď ešte aj teraz to má takú silu. ()

Chrustyn

Nejlepší katastrofický film všech dob. Filmu vévodí skvělí herci, na svojí dobu výborné triky (které i dnes vypadají obstojně) a povedená atmosféra strachu ve které nevíte kdy kdo umře. Neexistuje zde totiž žádné klasické schéma podle kterého herci umírají. Skvělý film, který by měl vidět každý kdo má rád Newmana, McQueena nebo jen výborné filmy. Nepřekonaná klasika žánru. ()

SeBig

Nerozumim, proč je tohle tady uvedený jako jeden z nejlepších filmů..ale budiž. Nějak tak jsem odhadl co mě čeká a taky jsem to dostal.. děs, nuda, otravní herci až na McQuuena a Newmana.. zbytečnost a ztráta času vidět. ()

jojinecko

Top 3 katastrofický film ever a možno aj forever:) Zub času tentokrát nenechal veľa hluchých miest a aj po 40 rokoch tento skvost otvára divákom ústa a je dostatočne svieži po celú dlhú stopáž. Akčné sekvencie parádne, adrenalínová jazda ako sa patrí. Do toho všetkého ako bonbónik známe herecké ksichty, perfektná kamera. Jeden z filmov aké sa už netočia (nerátam katastrofické preefektované sračky bez zmysluplného príbehu a postáv) a možno ani nenatočia. Kult! ()

Flego

Sklenené peklo a Prejazd Kassandra sú mojími klasikmi katastrofických filmov. V "pekle" sa naviac zišlo ďaleko viac kvalitných hercov, ktorí držali opraty pevne vo svojich rukách a keby tento film režíroval i Lolek a Bolek - bol by to trhák ! ()

Pejpr

Tradiční katastrofický film, ve kterém (krom skvělého hereckého obsazení) není nic nadprůměrného a neočekávaného. Jistě, na svou dobu moderní efekty, které však dnes zanechávají na tvářích diváků pobavený úsměv.... ()

Ivoshek

Výborný katasrofák s maličko předvídatelným dějem, ale zato výbornýrmi herci a bezva triky. Určitě stojí za to povšimnout si prorocké citace šéfa hasičů téměř na konci filmu. "Dneska večer jsme měli štěstí, mrtvých není víc než 200. Ale jednou jich v takovémhle mrakodrapu budou desítky tisíc, pokud se nás nezeptáte, jak stavět." ()

honajz

V podstatě tuctovou a ne až tak napínavě podanou katastrofickou historku povyšují nad průměr skvělí herci a jejich docela uvěřitelné motivace a charakteristiky. Je fakt, že z toho dlouhého bijáku člověku utkví v paměti nakonec jen pár scén, ale jde o scény, které budou kopírovat další generace filmařů se spíše menší než větší invencí. ()

AlfaNumerO

NE jen dobří herci dělají dobrý film. Tento snímek je toho bohužel důkazem. První věcí je realističnost. Některé scény vyznívají až komicky. Například vrtulník snášející výtah, kolečko s betonem za dveřmi nebo finální scéna, kde několik zásobníků s vodou uhasí celý věžák. Samotná nedostatečná realističnost snižuje pak prvek napětí, který je u tohoto filmu naprosto esenciální. Druhou věcí je nedostatečné zaměření na emoce postav. Například scéna s párem, který nemá kam utéct působí skvěle klaustrofobicky. Za mě jde možná o vůbec nejsilnější scénu filmu. Kde je to negativum? Jde o jedinou scénu tohoto typu. Pokud jde pak o samotné efekty, zub času se už na filmu trochu podepsal, přesto všechno mě i v dnešní době vůbec neuráží. K samotného hodnocení. Ač může působit poměrně negativně, ve skutečnosti jsem poměrně spokojen. Na 5* to teda určitě není, osciluju spíš někde mezi 3-4 (opět se ukazuje, že škála hodnocení je na ČSFD nedostatečná), ale s ohledem na žánr, jehož filmových zástupců je jako šafránu, tomu ty 4* (i kvůli mému oblíbenci Stevu McQueenovi) přece jenom dám. 79% PS: jako dalšího zástupce v daném žánru bych doporučil Dobrodružství Poseidonu. ()

HellFire

Klasický katastrofický film, jaký mohli natočit jen v Hollywoodu. A to se spoustou hereckých jmen. Přece jenom zde nechybí nesmyslné momenty, jako spouštění na výtah z helikoptéry. ()

SOLOM.

Jeden z prvních filmů, které jsme si doma kdysi nahráli, když otec slavnostně donesl video a dodnes jeden z nejlepších katastrofických filmů, které jsem měl tu možnost vidět. Vynikající herecké obsazení a výkony, velmi povedená atmosféra i samotný příběh, který i přes svou brutální délku nenudí a v určitých situacích člověkem cloumají i nejrůznější emoce. A taky jednoznačný důvod, proč bych nikdy nechtěl bydlet někde ve vysokém patře i byť v obyčejném paneláku. Navíc počet obětí tu byl opravdu úctyhodný. Jediný důvod proč tomu nedám plný počet, je poněkud zdlouhavý úvod. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson