Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

dudo24

Tento film je jeden svojho druhu. Celkovo som sa bavil. Trochu pomalší rozbeh. Vizuál bol – ťažko sa to opisuje – niekde inde. Hirsch bol super a ó môj bože Christina Ricci je úžasná. Plus za kreditovú pesničku, ktorá svojim štýlom presne vystihuje film. ()

Alex_01

Fakt jsem ten film měl za cancer? Jako jo asi ano-některé dialogy jsou fakt cringe a plytké, či lépe zbytečné. Ale absolutně vyčnívá svou originalitou, jako dítě jsem si ten fim užil a vrátil jsem se rád do těch dob. Je to unikátní a odvážný experiment spojení komiksového barevného fantaskního světa nijak nesnažícího se na sebe napasovat 2D greenscreen realitu. Jestli to funguje-NEVÍM, někdy jo, někdy to působí jako sprostá chyba. Ale to jak film pracuje s barvami a náladami s hudbou, neskutečným tempem, které schválně někdy staví nad hranu toho co můžu na první pohled pojmout je nevídané a Wachvští opět potvrzují svoji ambici, touhu a schopnost inovovat. ()

Sonick

Zábava v novém měřítku. Tohle je Hollywood, tohle je 21. století a tohle umí Wachowští. Btw, on i ten příběh byl v pohodě. Emilie, Christina jsou velmi sympatiční. Jediné co jsem nemohl překousnout byl malý bratr s opičákem. Ale co. ()

Petriver

Tak takhle by to teda nešlo. Zkouknul jsem hodnoceni na CSFD, zahlíd na místě režie Wachowské a natěšený vyrazil. Jsem jednoznačně fanoušek Sci-fi a Fantasy, Matrix mě ve své době dostal a Wachowské od té doby považuji za všeho schopné vizionáře a průkopníky. Může mi ale někdo zodpovědně vysvětlit, pro koho a na co je přesně Speed Racer? Je to film bez jakéhokoli smysluplného děje, s debilními postavami, psychodelickými efekty, kde nahoře a dole nehraje roli a kde se zvysoka kašle na všechny fyzikální zákony a z mého pohledu s naprosto debilní a tupou zápletkou zápletkou : brácha nesouhlasí - brácha odejde - brách mrtvý - budu lepší než brácha - brácha žije s novým ksichtem - vyhrál jsem - brácha sice žije s novým ksichtem, ale už není brácha, protože tak je to správné a tak to má být. Pokus o humor, který měl tuhle sračku odlehčit v podobě vyžraného bratra s šimpanzem mě neoslovil, ale budiž, možná jsem moc omezený na to abych pochopil tu "hloubku". Jo a abych nezapomněl a ještě jednou si vzteky poslintal klávesnici, bojová akční scéna "Mr X vs ninja" mi co do kvality a uvěřitelnosti připomněla akční "skvosty" jako Americký ninja 4 apod., to už se fakt Wachowští chtěli fanouškům pomstít. No, abych se už nevypisoval a shrnul to. Já dokážu pochopit, že celý film je v duchu nadsázky a je o barevnosti a efektů trochu jinak barevného světa než je ten náš, přesto si myslím, že bezduchý děj, mizerný humor, trapné dialogy a slabomyslné akční scény jej nemůžou vyzdvihout výše než po kotníky filmům jako je např. Matrix. Ale možná se pletu a při příchodu do kina jsem přehlídl okýnko, kde se ke sledování Speed Racera zdarma podával truňk s obsahem LSD nebo odvarem houbiček, potom souhlasím s ostatními a spolu s davem skanduji : To je jízda! ()

Akyno

Pdivná zmes farieb, hlúpych postáv a malej štipky originality. Tú však nevyváži tona balastných, trápnych a psychedelických senza-super-mega trápnych závodníkov na nezničiteľných autíčkach. "Hlavne debilita tých vikingských jazdcov ma takmer nadhadzovala zo sedadla." ()

Lipps...

Bratři Wachowski opět dokázali, že patří mezi elitu. Ze začátku jsem nemohla těm barvám přijít na chuť, ale stačil první závod a přesvědčil mě o opaku. Mistrovské dílo efektů i kamery dělá ze snímku symfonii. I přesto, že děj je více než jednoduchý a připomíná spíše pohádku s dobráky a zloduchy, všechno do sebe pasuje. Zkrátka excelentní výkon. Jediný, kdo mě neuchvátil byla bohužel Christina Ricci, ale díky Emile Hirschovi se to dá lehce přehlédnout. :) ()

Andre.w

Pohádka pro epileptiky:) Japonskej film natočenej na americkej způsob. To černo-bílý vidění světa z toho naprosto nepokrytě čiší, což je rozhodně dobře. Člověk pak ví, že se může pohodlně soustředit na akci a příběh ignorovat. Malej kluk s opicí byl občas celkem vtipnej, ale to je málo a Mathew Fox dostal tak málo prostoru, chudák:( Jestli je todle triková budoucnost, tak zívačka. I feel speed... ()

gu-staff

Bláznivá, ultrabarevná, megašílená, přeflešovaná hyperakce, ze který přímo čiší nadšení Wachoskejch z toho, že si můžou dělat, co chtěj (a taky to dělaj). Kdo tomuhle filmu dá míň jak tři *, je páchnoucí, zaprděnej zpátečník. ()

Hrus

Všechno je krásně barevné, až zraky přecházejí, nesporně vizuálně velmi zajímavé. Ale na mě až příliš jednoduché, úplně prosté jakýchkoliv hlášek, v 1. třetině až nudné, na mnohých místech příliš patetické. Až v půlce se začne skutečně závodit (a něco dít), nicméně všechny ty srážky a skoky jsou zpracovány tak divoce, že člověk ani nestihne počítat všechny ty otočky a skoky vzduchem... Pro děti určitě super film, já sem očekával dle hodnocení ostatních uživatelů něco trochu lepšího. Nebavil jsem se. Navíc nemusím Hirsche. Naopak role M. Foxe (Lost) a Scotta Portera (Friday Night Lights) mě jako fanouška těchto seriálů potěšily. ()

Jamall

Musel jsem přemlouvat sám sebe abych Speed Racera dokoukal. Nebýt vizuální stránky tak bych směle dal odpad,ale aspoň na pohled vypadá Speed Racer namakaně.Jinak je to prázdný rodinný filmek s chaboučkým scénářem. Takovou chuť utopit dítě ve filmu jsem měl naposledy při sledování Už jsme tam. Ale Matthew Fox pecka. ()

Gormie

Tohle je přesně ten film, kterému dám 5 už jenom proto, že ostatní lidi ho budou považovat za odpad. Je to naprostá psychedelická retro šílenost, která zdánlivě postrádá logiku, zato má naivní, lehce předvídatelný příběh. A hraje v tom šimpanz. Vizuální stránka je ale dokonalá, jedna vychytávka střídá druhou. Rozhodně to není film pro každého. ()

Konys

Taková akční, scifi, rodinná pohádka, která je ale neskutečně roztahaná. První půlka filmu je v podstatě skoro zbytečná, pokud se zrovna nevyžíváte v sledování obrovského množství, patosem prolezých, rodinných klišé. Místo úvodní hodiny by teda stačilo 20 minut. Zajímavé to začíná být až když se začne doopravdy závodit. Samotné závody jsou sice poněkud nepřehledné, ale zase pěkně efektní a Matthew Fox jako Racer X je fakt cool. Jo a pak jěště ta opice, ta byla taky super. Ale to je tak nějak všechno...takže, přesto že jsem od filmu nic moc nečekal, jsem mírně zklamán. ()

ZUPA

Víc kýčovítě to asi už ani nešlo...nesmysl umocněný do neuvěřitelných čísel...místy docela nudné a infantilní a ty 3* vážně snad jen za ty efekty ()

vlada-xxx

......zavody jsou vizualne cool, ale akce je v podstate nudna,herci jsou nezajimavy a scenar neskutecne jednoduchy(v tom spatnem slova smyslu). Adaptace se ale povedla a Wachowsky bros. by meli zkusit jeste nejaky comics. ()

l.bejk odpad!

Nedokázal sem překousnout to animovaný po 20 minutách už to nešlo vydržet. Jednou to zkouknu tak to opravím. ()

Martyyn

Jestli se ptáte, jak možná budou vypadat automobilové závody v budoucnosti, Jukněte se na tento podle mne neprávem kritikou opovrhovaný film. Mega virtuální procházka budoucností a to vše okořeněno jako rodinný film. Může se to zdát na první pohled šíléné až psychadelické, ale možná bratři Wachowští přeskočili svoji dobu. Každopádně mně se to moc a moc líbilo, a po dalším zhlédnutí bych dal ještě víc. ()

ElFifo

To co jsem viděl, bylo něco mezi "Karlíkem a Polárním expresem". Dost jsem u toho zíval, dost jsem u toho kroutil hlavou, dost jsem postrádal nějakého herce, nějaký smích a nějaký děj...a co je na tom nejhorší - mému zraku se již asi nikdy nevrátí barvocit. A já se ptám, proooooč jsem tuhle patetickou slátaninu dokoukal až do konce, když na to padla lahvička Vizínu a nespočet kávových bobů?..fakt nevím a rád rychle zapomenu. ()

lomikarus

Rodinný Speed racer se sice nevyhnul žánrovým klišé a patosu, přesto jsem se náramně bavil u akčních a závodních scén. Pokud překousnete kýčovitou vizualizaci určitě vydržíte i na první pohled neúměrnou stopáž. Dynamice filmu pomáhají i agresivní prostřihy a chvilkové změny časových rovin. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)