Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

tomeek

Neskutečné vizuální a kamerové orgie - takové střihy a průlety nikde jinde neuvidíte. Wachovským naprosto ruplo v kouli a napadá mě otázka: jak by vypadal Matrix, kdyby ho natočili o deset let později? ()

Aargh

Psychedelická barevná šílenost, která mě dost bavila i přesto, že psychedelické barevné šílenosti nemám vůbec v oblibě. Nebýt roštáckého chlapečka a roztomilé opičky, které jsem měl chuť zabít už po pěti minutách, dal bych čtyři body. ()

Cedr

Být o aspoň o deset let mladší, tak slintám blahem. (Ačkoliv... Když jsme u toho slintání... Christina Ricci... ehm... :) Původně jsem tento "snímek" chtěl ignorovat, ale přeci jen... tvůrci Matrixu jsou tvůrci Matrixu. Nebojím se tvrdit, že barevnější film jsem ještě neviděl a asi nikdy už neuvidím. Tenhle film si říká o to být přeplněn tím nejhnusnějším klišé... ale bratři Wachowští mají své nesporné kvality a viditelně film dělali s naprostým nadšením, takže výsledek je až překvapivě... koukatelný. Nerad to přiznávám... ale celkem jsem se bavil ;) ()

Jackxx

Speed Racer jsem hodně dlouho odkládal, než jsem si ho konečně pustil. Závody mě tas tolik netáhnou a z ukázek to vypadalo na pořádnou ujetinu. Ale o to víc mě překvapilo, že barevný svět mě vcelku příjemně vtáhnul i s příběhem do děje a na závěr jsem byl spokojeně překvapený:o) Takže za to překvapení a povedené zpracování přece jenom 4*. ()

Gonzi

Nekompromisní pocit rychlosti a až úchylná pestrobarevná prezentace (ostatně na tak velkou inspiraci japonskem film taky komerčně dojel, že...). Tenhle film prostě pádí kupředu v audiovizuálních orgiích a rychlostech, které né každý ustojí (nepochopí?). Jestli máte rádi horské dráhy, tohle je pro vás naprostá povinnost, jestli považujete anime za pohádky pro děti, asi bych se tomu vyhnul. Já patřím do první skupiny a tomuhle filmu smekám. ()

dan.pacino

Jeden z těch filmů, na které se člověk může z nějakého důvodu dívat stále dokola a neomrzí se. Audiovizuální pecka a digitální orgasmus. ()

hopskulak

Neuvěřitelně rychlý film, na který jsme ještě nebyli připraveni. Soustředěně vyprávěný (komplikovaně, přesto naprosto srozumitelně) a zabalený ve formě, která snese pouze superlativy. Díky své výrazné stylizaci ozvláštňuje pozorovatelovo vnímání celého světa (obzvláště jeho rychlostních stupňů). Absolutní divácký prožitek. Nedostižné. ()

Sabrewulf odpad!

Vydržel jsem to jen do poloviny. Neskutečně odpudivý, překolorizovaný, infantilní vizuál. Příšerné animace. Tohle fakt točili ti kluci od Matrixu? Nevěřím! ()

Estrellita

Připitomělá vyumělkovaná a megapřeplácaná naivní kravina, na kterou se dá docela hezky koukat... prvních deset minut. Následně se dostaví lehké šimrání v žaludku postupně přecházející v silnou nevolnost z přežrání sladkým, až nakonec člověk s bezmocným výkřikem "Bože, proč?!" uteče z kina. 10% ()

Doudis19

Mix vynalézavého a kulervoucího audio-vizuálu strhujících závodů s fraškovitě dětinským humorem a režijní osobitostí ala Karlík a továrna na čokoládu. Šílenost, která rozhodně není pro každého, kdo si k ní však přes veškeré výhrady najde cestu, po mrazivém finále může přemýšlet i o plné plbě a opětovné projekci. ()

Idego

Kýčovitý příběh, přestylizováno až se z toho dělá špatně, jedno klišé stíhá druhé, a do toho to ohavné malé dítě s opicí. Ne. Tohle já prostě nedám. ()

Honzíno

Speed Racera označím za maximálně zábavnou avšak i často stupidní hříčku bratrů s velkým W. Naštěstí to celé není myšleno vážně, i když vychovávací rovina rodinné sféry snímku se za nevážnou označit nedá a zamrzí doslovná odhadnutelnost pointy, nad jejíž smysluplností bádate během tří čtvrtin filmu, jak jen jí bude dosaženo. Dokonalá vizuální stránka pouze perfektně zaobaluje snímek jako celek, triky jsou zajisté úžasné. Matthew Fox v roli 'spřáteleného jezdce':) pasuje solidně stejně jako sexy Christina Ricci v úloze bondgirl. Avšak nejvíce mě potěšil John Goodman, který v bojových scénách působí opravdu extracool. K tomu všemu nám Speed Racer uteče celkem rychle halvně díky klasickým režijním atributům Wachowski bros (klipový střih, po akurátních dávkách dodávané zpomalené záběry a jako doplněk skvělá hudba). Proč se nepobavit a nevypnout mozkové buňky nad místy logicky tápajícím a tupým dějem? S chutí do toho!_Po odstátí: Asi opravdu krok trochu vedle. ()

Charlizee

Stylové to je, rychlé to je, ale přesto jsem se místy malilinko nudila (některé nezávodní scény mi přišly holt moc zdlouhavé...). A taky procházka po super-moderní-fabrice-na-auťáky-ala-Wachowski mi přišla jako kopie představení Wonkovy továrny na čokoládu od Tima Burtona... Tohle už jsem prostě viděla:-( Jinak je to opravdu jííízdaaa:-) ()

markuc

Tak tento film me prijeme prekvapil, na rozdil od Persepolis, obema dilum jsem se vyhybal, kvuli predsudkum o jejich zpracovani. Ale Speed Racer vypada opravdu zajimave, je natoceny sviznou a prijemnou kamerou, k tomu akcni strih, proste Wachowsti jako vystrizeni - pokud bych byl fanouskem predlohy, asi by me jejich zpracovani velmi potesilo - zachovani takove te pastelove barevnosti, graficke jednoduchosti a animovane hravosti. Prijemny zazitek, u ktereho se nemusi nijak extremne premyslet, ale cloveka dokaze pobavi. ()

PeterNet

Včera jsem se díval 20 minut a pak jsem to vypnul. Sice pěkně vybarvené, skvěle z režírované, ale strašná spousta střihů, přeskakování z jednoho časového úseku do druhého - pořád tam a zpět, rozházená logika děje, to by člověk musel vidět nejméně 3x aby to pochopil (což je při délce filmu a jeho nudné koncepci zcela nemyslitelné). ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)