Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Loki_Six

"Well, think me up a cup of coffee and a chocolate doughnut with some of those little sprinkles on top, while you're thinking." ()

cold

Film, ke kterému se strašně rád vracím a budu vracet. Nevím proč, ale vždy držím Kimblovi palce co to dá a jsem rád, že to nakonec zvládne. Uchvátné!!! Tento film Vás prostě tak bezkonkurenčně vtáhne do děje až se tomu budete sami divit. Ford vs. Lee Jones = skvělá volba a osvícení režiséra. ()

eagle-eye

Film je to rozhodně velice povedený, napínavý... Jenže kdybych měl dát vyšší hodnocení, tak by musel být v kategorii filmů, na něž se rád opakovaně dívám a baví mě, což bohužel není. Je to fim na jedno skouknutí. ()

cab

Bez debat nejlepe zpracovany thriller o nevinne odsouzenem a nasledne prchajicim chlapkovi za ucelem se ospravedlnit. Charismaticky herecky ansambl bavi a dokaze strhnout pozornost pri kazde dalsi a dalsi reprize v telce. 100% ()

dopita

Dramatická a napínavá detektivka s trochou akce. Hlavní zásluhu na tom má scénář, kterej přesně vystihuje podstatu krimithrilleru, a bez slabých míst se zběsile žene kupředu. Andrew Davis se navíc vyšvihl k životnímu výkonu, takže nic nezkazil. Herci jsou taky na úrovni, i když, že by Tommy Lee Jones předvedl Oscarovej výkon – no nevim. Nejlepší role Harrisona Forda. ()

JOKERHAHAH

Slušný film o chlapovi na utěku. Především výkony pánů Forda a Jonese jsou na nejvyšší urovni, škoda místy hluchých míst, jinak je to paradně šlapající thriller. ()

Rssa

Klasika útěkářského a konspiračního žánru, ve které se Ford za celý snímek nezastaví a nezastaví. I po letech čertovsky napínavá věc. 85 % ()

Bohemák

Velmi zajímavá vyšetřovačka, která by měla dokázat uspokojit i ty, kteří se na Uprchlíka nedívají kvůli efektům a velmi dramatickému prchání samotáře před plně vybavenou policií. Kam se hrabe Bond na zoufalého Forda - to je superhrdina! ()

pipapaja

Velice dobrý akční film s dvěma velikány v hlavních rolí potěší svým nápadem a stylem. Opravdu herci jsou vynikající chemie mezi nimi funguje na výbornou atmosféra je také dokonalé bohužel scénář by mohl být silnější jelikož konečné vyřešení není zas až tak dobré. Ale jinak hodně dobrý film. ()

Paity

Jestli něco Harrisonovi Fordovi sedlo, tak jsou to filmy jako Uprchlík. Navíc vše doplňuje skvělý Tommy Lee Jones. ()

AdamesWWE

[8.5/10] Zaujímavosť, nepredvídateľnosť a gradácia príbehu sa stupnuje každou jednou pribúdajúcou minútou. Dve hodiny niesú žiadny problém. Od úvodu sa začne dymanicky rozbiehať dej do ktorého spadá super hudba, po celý čas si film drží skvelú úroveň až príde vydarené finále, (nielen v nom) poteší aj akcia. A je tu strašne veľa zaujímavých momentov a nápadov. Harrison Ford hrá perfektne, Tommy Lee Jones takisto exceluje a podá pár fakt dobrých hlášok a ani záporák nesklame. Celkovo je Utečenec výborný thriller. ()

bloodline

Klasika vo svojom žánri, jeden z najpôsobivejších thrillerov vôbec. Niet čo kritizovať... Lepšie to už natočiť a vypľuť na nás nešlo :) ()

farfalla

Film vychází ze stejnojmenné americké akční televizní série ze 60. let. V roce 1998 bylo natočeno pokračování ´U.S. Marshals´, ve kterém se objevil Tommy Lee Jones opět v roli Samuela Gerarda se svým týmem detektivů. ´The Fugitive´ je působivé akční drama, ve kterém je detektivem samotný odsouzený. Klasickou se už stala scéna skoku z přehrady. Fakt, že detektivové Gerard a Renfro (Joe Pantoliano) se snaží Dr. Richarda Kimblea (Harrison Ford) zastřelit, i když mají podezření a pak i znají fakta o tom, že svou ženu nezabil, vyvolává ve mně smíšené pocity. ()

F.W.Colqhoun

Would you change your bullshit story, sir? Alfred Hitchcock prohnaný masomlejnkem devadesátých let, aneb Muž, který věděl příliš málo: klasický motiv křivě obviněného muže, ředěný davesátkovou kaší scén honiček s vrtulníky a soundtrackem James Newton Howarda, chabě připomínajícím Total Recall Jerryho Goldsmitha. Oproštěno od nostalgie, kterou může zaslepit každého, kdo si přivezl uprchlíka kdysi na kole v baťůžku z videopůjčovny, jde o záležitost výhradně konzumní: lahodnou, ale bez signifikance. Vnější kvality zajišťují výkony Tommy Lee Jonese (nejzajímavější postava), Jeroena Krabbého (skvělý, přestože příliš očividný), Joe Pantoliana (šašek) a Harrisona Forda, jenž svůj výjimečný talent pro nemotorně maskulinní ztvárnění felčara v úzkých dokázal o pět let dříve v Polanskiho jedinečných 48 hodinách v Pařiži (které utekly příliš rychle). Pro mě bohužel srovnání s Polanskiho uchopením Hitchcocka nutí hledět na Uprchlíka s jistým despektem. Jestliže vyhoštěný velikán dokázal přetavit žánrovou podívanou v podstatnější výpověď o lidské situaci, Andrew Davis zůstává rutinní a spokojuje se s čistým napínání a bavením diváka. ()

krtek138

Tady je vidět, co znamená mít po ruce vynikající scénář. Z toho důvodu je snímek i po třiceti letech napínavý a dá se na něj v pohodě koukat. Druhou devízou jsou pak skvělé herecké výkony, především pak Jonese. Až mi bylo líto, že jsem mu nemohl fandit. ()

Ripley

Stále je to pecka.Vynikající scénář,vynikající Tommy Lee,skvělej Harrison,výborná režie a ta atmoška... ()

Bouřňák

V jednoduchosti je krása. Při tvorbě tohoto skvostu 90. let měl snad každý, kdo se byť jen nepatrně podílel na tvorbě filmu, svoji šťastnou chvilku (od Forda a Davise až po svačináře a řidiče). ()

VonoXX

Dlouhou dobu jsem tento film v mém Top neměl. Až po dvacátým shlédnutí jsem si uvědomil, že mě film nikdy nepřestal bavit a vždycky jsem u něj napnutý až do poslední minuty. Harrison Ford ve své nejlepší roli. Skvělý !!!!! [93%] ()

Ještěřák

Harrison Ford je dobrý, ale rádoby geniálnímu scénáři THE FUGITIVE jsem nevěřil od soudního líčení do jeho podprůměrně vyřešeného konce (já vím, natočit věrohodný runaway film na konci 20. století, to není prdel, ale zároveň ani moje starost). Jako film na jeden večer vážně dobrý, avšak rozhodně nic, z čeho by člověk od samé radosti potřísnil křeslo pod sebou, to tedy ne. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)