Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

herr_carter

Film, spadající do kategorie geniálních a těch, na základě kterých se dokonce už točí i parodie (Utopenec na útěku), automaticky řadím mezi nejnapínavější filmy všech dob..................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

upson

Patrně slovy (textem) nelze docenit přínos tohoto snímku pro světovou kinematografii. Tento počin skutečně definoval žánr akčního-thrilleru. Tommy Lee Jones v roli zarputilého šerifa byl Harrisonovi více než zdatným sekundantem. Škoda, že sošku zlatého plešouna nedostal i Ford v kategorii hlavní herec. Dobré herecké výkony se zde setkávají s vynikajícím scénářem, kvalitním hudebním doprovodem a precizní kamerou. Jedná se opravdu o snímek, který postupem zraje a neklesá v čase na své kvalitě, ba naopak stoupá. ()

MARTIN*I

Uprchlík je moc dobrý film!! Skvělý příběh o člověku, který je nevinný, ví že je nevinný, ale nikdo mu to nevěří... Hodně napínavý film! ()

AZbest

Čo dodať.. klasika. Vážne napínavý a super obsadený thriller, navyše často vysielaný na našich TV staniciach. Takže ak v programe zazriete "Sobota 20:00 - Utečenec" a ešte ste to nevideli tak začnite pražiť pukance (: . ()

Lenarek

Skvělý dvouhodinový akční thriller, který mě nepustil ani na chvíli. Hltala jsem každou minutu. Harrison Ford v roli chytrého doktora (no uznejte, nebylo by to tak zajímavé, kdyby to byl obyčený člověk) Richarda Kimblea, který se snaží vyhledávat důkazy o své nevině. Hudba byla výborně zvolena, stejně tak zbytek herců a režie. A abych nezapomněla - stejně výborný byl humor. Tak jsem si to představovala. Co děláš? - Přemýšlím. - Tak mi vymysli kafe a pocukrovanou koblihu, když tak přemýšlíš. ()

jondoe

su filmy na ktore sa da divat aj po 15 rokoch a nestratia nic zo svojho cara a napatia.a utecenec patri k nim na 100%. ()

rozbris

Ford má teda vůli, dokázat svou nevinu, já bych to asi vzdal hned napoprvé, skok z té výšky dolů do vody, radši v teple v cele:--) ()

Kracken

Velmi napínaý krimi-thriller kde doktor Kimble je křivě obviněn z vraždy své manželky a utíká před policií a zároveň se snaží přijít celé věci na kloub. Harrison Ford je famózní uprchlík. ()

leon_id

Takhle si predstavuju inteligentni thriller, ktery ma vyborny spad. Ke konci uz scenaristum dochazi dech a film se zvrhne v klasickou akcni protahovacku, nic to ale nemeni na skutecnosti, ze si tenhle herecky koncert Ford/Jones nenecham ujit pokazde, kdyz mam tu moznost ho znovu zhlednout. Velmi potesi i pritomnost zrzate doktorky v podobe Julianne Moore. ()

darwin

Výborný svižný thriller. K dokonalosti chybí snad už pouze eliminovat totální nelogičnosti, jako odvážný skok z přehrady. ()

Han22

Thriler roku 93 (a že bylo z čeho vybírat). Harrison Ford najde svou ženu mrtvou, přistihne jednorukého zabijáka, ale nikdo mu to nevěří. Je obviněn a odsouzen za vraždu, ale utíká. Jako obyčejný člověk se snaží udržet si náskok před strojově přesným sledovacím týmem, vedeným skvělým Tommy Lee Jonesem a ještě dopadnout skutečného vraha a objasnit, proč musela jeho žena zemřít. Je to v podstatě ten nejlepší možný námět pro thriler - obyčejný člověk proti všem doplněn o atraktivní formu pronásledování a ošperkován skvělými akcemi. Parádička, kterou můžu vidět pořád. ()

Cracker

Bolo to ako keby naháňali dedka Jasona Bourna :D, tým nemyslím nič zlé proste old school kriminálka s kvalitnými hercami:) ()

martinez.

Toto do top nepatří. The Fugitive je lehce nadprůměrný thriller s výborným Harrisonem Fordem, ale nic víc. Scénář nenabízí nic opravdu překvapivého, napínavého a v závěru mi film spíš už připomínal epizodu nějakého laciného krimi seriálu. Stejně tak Andrew Davis mi přijde jako rutinér a ne režisér, který snímek labužnickou formou povýší na další úroveň. ()

Chipsonator

Při tomhle filmu mě u srdce hřála nostalgie. Takové akčňáky se už moc netočí, kdysy stačili dobří herci s charismatem, a i obyčejná honička na schodech byla kulervoucí, dneska všude vybychují auta a bůh ví co ještě. Harrison Ford a Tommy Lee Jones jsou naštěstí dobří a charismatičtí herci, takže i ta honička na schodech byla kulervoucí a já si film bezvadně užil. 80% ()

HiddenDragon

Remake jakehosi velmi sledovaneho amer. serialu z 60. let (ktery byl jako serial pak remakovan jeste v r. 2000) o nespravedlive obvinenem chicagskem chirurgovi Richardu Kimblovi, ktery je odsouzen k smrti za vrazdu sve zeny. Dost dobre si nedokazu predstavit, byt je to dobry pribeh, jak to mohli natahnout do 120ti!! epizod. Sodoma gomora. Kazdopadne tohle filmove zpracovani s H. Fordem je uz dnes klasika a musim rict velmi povedena. Jediny slaby moment je hned zezacatku a nejsem si jist, jestli to neni jen v CZ dabingu, snad to tedy nekdy porovnam s originalem. Po nehode vlaku se mluvi o tom, ze jsou 3 mrtvi. Coz bych chapal jako 1 ridic a 2 vezni (ze ctyr). Dokonce sam dozorce se chvasta, ze kolegu-policistu zachranil. V tomhle ohledu je divne, ze za nekolik hodin po rozedneni se najednou vsichni raduji, ze nasli prezivsiho. No bodejt, kdyz jim o nem davno pred tim rikal ten dozorce... A krom toho jaksi nikdo nezminil, ze pokud jsou tri mrtvi, co je se 4. cernosskym veznem? Ptaji se jen na Kimbla. To je jediny opravdu neprijemny fail, co jsem nedokazal rozchodit, a nedokazu rict, zda je to chyba strihu nebo ceskeho prekladu. Zbytek pribehu ma uz ovsem velmi dobre razene sceny, ktere do jiste miry kombinuji Kimblovo stesti na uteku pred serifem T. L. Jonesem a zaroven jeho chytre a vynalezave napady at uz co se tyce schovavani se nebo nasledneho patrani po skutecnem vrahovi sve zeny. Hudba i akce je povedena a napeti se sikovne stupnuje az k zaverecnemu rozuzleni. Kdyz se k tomu pridaji skvele herecke vykony hlavnich dvou protagonistu, je z toho vytecny krimi film. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)