ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Rozhodl jsem se stát největší rakouskou superstar od dob Hitlera !!" ;) Seriózní masakr trapnosti !! Naprosto geniální komedie - slepenec těch nejbizarnějších, nejperverznějších a nejodvážnějších scének, jaké jsem viděl, který poukazuje na pokrytecké potíže nejen dnešní "svobodné" Ameriky i samotného "chlapáctví" se všemi jejich paradoxy neuvěřitelně přesně mířenou ultrakritickou satirou, ač místy daleko za hranicemi únosnosti !! Celkově sice vykrádá sám sebe a především předcházejícího Borata, mě však znovu dokonale odzbrojuje, vtipem, silou všech těch úderných hlášek, ale především nosnou myšlenkou i schopností odhalit v divákovi jeho vlastní mantinely !! Nabízí se otázka, kde stojí mantinely samotného Sachi Barona Cohena ?? Kdo z nás by byl do podobného projektu schopen jít - nacouvat ?? ;) [ Dabing 7/10 ] Hodně symbolicky rozporuplný dabing, spousta hlášek zanikla a byla spíš nahrazena novými, za mě však naprosto špičková dabingová verze s Petrem Rychlým přesně v Boratově duchu !! ()

Hwaelos

Začnu tím dobrým. Bruno je...odvážný. Nebojí se zkoumat hranice normálnosti, divácké konformity ani trapnosti. A hlavně - nebojí se je překračovat. A teď ta zlá zpráva. Na rozdíl od Borata, postrádá (anebo důmyslně maskuje) Bruno svůj sociálně-kritický rozměr a co je nejhorší, ztrácí body i ve vtipnosti toho, co předvádí. Budu se ale těšit na reparát. ()

bouncer

Nevím jestli napsat Tak špatné, až je to dobré nebo Tak špatné, až je to příšerné. Ono se Sachou Baronem Cohenem (to skloňování je zapeklité) je to těžké a tak to vezmu postupně v porovnání s jeho předchozími filmy. Ali G Indahouse byla poměrně jednoduchá a průměrná komedie, sice trochu hrubšího zrna, ale aspoň si na nic nehrála. V Boratovi se objevila dokumentární forma použitá i v Brünovi, využívající reakcí jakoby nic netušících obyčejných lidí na excibicionostické vtělení Cohena. Brüno je vcelku podobný až na to že jednoduchého Kazacha vystřídal ještě jednodušší rakouský gay. Ovšem Borat byl dobrou a vhodnou kombinací šokujících excesů a dobré zábavy. Brüno skončil jen u toho šokování obecenstva, zábavy už mnoho nezůstalo. Film už nestaví na reakcích ostatních, ty jsou druhořadé, vše je one-man show Cohena a on si dovoluje překročit všechny meze. Možná mu to sežerete, možná ne. Postavička Brüna je geniálně vymyšlená, především pro propagaci filmu. Jsou tu neomezené možnosti, ať už pro vystupování v různých kostýmech (které jsou i ve filmu skvělé) nebo pro scénky z předávání cen a všechna tahle propagace okolo podle mě předčila samotný film, který je sice odvážný, ale málo vtipný a každý náznak vtipu hned utne a překryje něčím nechutnějším... Závěrečný song za doprovodu Slashe ale nemá chybu. ()

BigDeal

Brüno je proste überborat. Zakladá si na tom istom, no šokuje viac a aj pri vyslovení myšlienky je razantnejší. Začína pozvoľna, no postupne pridáva a servíruje satiru zmiešanú z tým najpodradnejším humorom, čo mnohých odradí. Ja osobne som bol prekvapený zmýšľaním niektorých ľudí (matka, ktorá je ochotná poslať svoje decko na liposukciu, zatvrdnutý kresťan, ktorý chce pomocou Ježiša zmeniť homosexuála na hetero, či finále v klietke plné ľudskej nenávisti a predsudkov) a čo sa týka toho humoru- rehotal som sa na celé kino a je mi jedno, či to bol zrovna inteligentný fórik, alebo zástanca záchodového humoru. Záverečná pieseň už len ukazuje, že Cohen nie je len obyčajný šašo, ale presne vie, čo robí a jeho myšlienka je dosť pravdivá. ()

Hismael

Sacha Baron Cohen se tentokrát převtělil do homosexuálního Bruna. Je to něco jako Borat, ale řeší se úplně jiné téma. Opět je to skvělá komedie, která chce vypadat jako dokument, ale na Borata určitě nemá. I tak se další nekorektní provokace celkem povedla. ()

Johny_fork

Pořádná úchylárna, přesně jak jsem doufal, nejteplejší film všech dob:) Ne vážně, je to slabší než Borat, přesto jsem několikrát upřímně praskal smíchy (Nejlepší pasáž je televizní show a Blízký východ). ()

Chermy

Rozdíl mezi Boratem a Brunem vlastně nevidím. Zajímavé je pouze nastavené zrdcadlo. O to šlo Cohenovi asi především. Ukázat čeho jsou lidé schopni a jak dovedou být hloupí. Ve chvíli kdy se ale začne soustředit na svoje exhibice, je to jen nechutný sled zbytečně promrhaného filmového materiálu a vašeho času! ()

JohnCZ

The most gay movie ever! Vážně! Cohen je vážně ďábel, protože takovouhle šílenost normální amík prostě nenatočí. Opět je to dost drsná sranda, někdy mě až zamrazilo, kam až dokáže ten chlápek zajít. Zatímco Borat se navážel zejména do politiky a společnosti USA, Brüno se naopak zabývá sexuální stránkou, potažmo homosexualitou, což je pro puritánský západ hodně ožehavé téma. Každopádně mě Borat bavil podstatně více, jeho humor mi sedl víc. 2,5* ()

jahol

Podstatný díl úspěchu "pokračování Borata" je opravdu založen na překonávání hranic, které ještě překonány nebyly (tentokrát ve vztahu k homosexualitě), z hlediska toho, co je ve filmu "filmařsky normální" o žádný zázrak nejde. U Borata bych poměr skvělé - normální - shit viděl tak asi 50%-40%-10%, zatímco u Bruna 20%-65%-15%. Film je opět posloupností skečů bez hlubší provázanosti (tam, kde se o nějakou vztahovou provázanost snaží, působí trapně) a vy se díváte a čekáte.. až se dočkáte a něco originálního konečně rádi zbaštíte (ale musíte být k tomu alespoň mírně excentrického a cynického ducha, jinak sorry). Sacha Baron Cohen hraje překvapivě dobře a tak občas nevíte, zda je něco ve filmu myšleno třeba i malinko vážně nebo jde pořád o parodii nebo se parodie překlopila do sebeparodie. A když na chvilku některá zápletka vytěsní z mysli diváka Boratův penis (mimochodem tak velmi dobře vyvedený, že jsem si skorem jistý, že se Sacha nechal v jedné z klíčových scén filmu dublovat), je i na co se dívat. Interview s Harrisonem Fordem je výborné. ()

tomeš

To je typ filmů, na který se nevydržím dívat. Teď jsem to po očku shlédnul, když to běželo na HBO. Nejlíp moje pocity vystihuje asi komentář Toma Riddlea ("HOLY FUCK!"). Jasně, není to humor pro každého, klíčový tady ale pro mě je, co je za tím humorem, o čem ten film vypovídá. A to je neuvěřitelný: jednak na co má Sascha Cohen žaludek, a jednak - a hlavně - kde žijeme. Jasně, není to moje filmová srdcovka, ale hodnotit tenhle film podle stadnardních měřítek není fér. Filmu patří pět hvězd za neskonale opravdově zachycený obraz společnosti. ()

Marek1991

Po Boratovi, bolo cítiť, že je to jeho slabšia kópia v homosexuálnom prevedení. Občas pobavil, občas nie, občas prestrelil, občas trafil do čierneho. Obstojne! ()

Revanx

Z trilógie Ali G In Da House - Borat - Brüno, je práve ten posledný nepochybne najslabší. Napriek tomu - aj teplý rakúsky moderátor priniesol pár vtipných scénok, ktoré dokážu človeka veľmi prijemne zabaviť, aj musím jedným dychom dodať, že pri Brümovi som ani raz nepocítil nejaký ten pravý smiech do kolien. Už sa teším čo Cohen predvedie nabudúce - a priznávam, nebránil by som sa ani nejakej tej dráme, pretože tento chlapík skutočne vie hrať. ()

liquido26

Borata jsem viděl nevím kolikrát a mám ten film fakt rád, protože co věta to hláška. Bruno je oproti tomu brutální nuda s několika málo vtipnými místy a skopčáckou angličtinou, která po chvilce začne bejt otravná. Potěší malá camea nějakých hvězd, jako Harrison Ford nebo Slash, ale to je asi tak vše. ()

corpsy

Ultra nechutná a provokatívna komédia, ktorú nezvládnu všetci. Pre niekoho nudné, pre niekoho zasa nemorálne. Ja som sa bavil. ()

Ajinka126

Tak tohle si absolutně nezaslouží můj čas! Kamera je otřesná a to doslova, třepe se jako ňadra vyvinuté běžkyně. Postava Bruna je až natolik otravná, hloupá a nechutná, že se na to nedá dívat. Vtípky by se tu najít daly, ale jsou takový nucený, jako by vám při tom máchali hlavu v ledové vodě a zároveň křičeli: "Teď, směj se, směj se!" A vám se chce spíš zvracet.. Třešničkou na dortu byl fakt, že Bruna daboval chlápek, který dává hlas Spongebobovi... zkáza dokonána? Skoro.. ty lidi dabovalo snad celé pobřeží bikin!!! ()

Pishin

Pro me slabsi nez Borat a jelikoz jsem pred Brunem projel vsechy ALI-G dvd nedokazal jsem Brüna dostatecne ocenit. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží